Jump to content

Moto Zajednica

MZ vesanje / prednje-zadnje, tockovi...

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Probao sam razne kolicine sae 30,i nikako ne moze ravnomerno sipka da se izvlaci...

 

Probacu prvo nesto od motornih 5,10,15-40  Treba da dobijem sto priblizniju kolicinu ulja propisanoj... Ne mrzi me to nikako,samo da uradim kako valja...

 

Inace za es-a  ide napred 80ml,pozadi 70ml

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ili je pukla neka opruga ili su zaribali,skini rasturi,ocisti i naspi novo ulje.imala je cak i tema kako se remontuju amortizeri na mz ,pa potrazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Opruge su te koje vracaju amortizere na gore. Ako nisu pukle , onda je nesto zaribalo. Moguce da su amortizeri ostali bez ulja pa zaribali pa koce. Ili su dugo stajali pa zardjali, zapekliu. Mada opet bi malo radili. Ja bih pre rekao da je mozda jedan od njih dobio nekad neki udarac sa strane pa se iskrivio.  Malo redji slucaj, al se desava je taj da hoce da zapece i osovina zadnje viljuske pa da ona zaglavljuje.

  Lepo ti skini oba amortizera, pa probaj kako ti radi viljuska i probaj koji amortizer zaglavljuje pa onda resavaj problem. Nisi napisao koji model MZ-a je u pitanju. Stariji modeli su imali mazalice za podmazivanje na zadnjoj viljusci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: Suzuki GS 500

ma meni trebaju za ctxa dugo su stajali rade oni malo opruge su ok nego ko da sporo vraca gore kad probam rukom da vucem ono teze ide nego onaj drugi koji mi radi ja msm da je do ulja sacu stavim slikekakvi su i da mi neko kaze kako ih napunim xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ovo nisu Tomosovi amortizeri!!

Nije ovo otvor za sipanje ulja vec je to breg preko koga klizi prsten za stelovanje otpora...!

Najverovatnije da tesko i sporo vraca klip, jer su to rupice na ventilu zapusene pa ulje u njemu (koje je i gusto i staro)ne moze da cirkulise!

Nemoj na silu pohebaces semeringe!

Imas na prvoj strani ove teme slike kako da "otvoris" amortizer. Otvori-isprazni-ocisti(operi)-sipaj SAE 15-40 W i teraj...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

2-Malo veci problem moze da prestavlja da se skine zaptivac klipa. Resenje-moze se napraviti poseban alat-kluc, a moze se laganim kuckanjem po obodima olabaviti zaptivac pa zatim papagajkama odviti do kraja. VAZNO: Amortizer mora biti u stezi sa gumicom odnosno mora da amortizuje prilikom cukanja jer moze da se polomi ili da se pokrivi donji nosac tela amortizera. Znaci kada se kucka da se odvije zaptivac mora amortizer da "radi"

 

 

IZ6wd_83482459.jpg

 

 

Vidis da zaptivac tela amortizera ima zljebove!Ako nemas alat za odvijanje, lagano kuckaj u smeru odvijanja nekim tupim sravcigerom ili dletom dok ne popusti...!

Vodi racuna da ti amortizer nije stegnut u cvrstu vezu, vec za biksnu u gumi(u delu gde se amortizer srafi za zadnju viljusku) u suprotnom moze da se polomi a onda mozes da ga bacis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: Suzuki GS 500

mislio sam da je to pola sata  posla ali ja sta god uzmem jbe me e ovako sad napunio sam ih ali kad probam rukom da ih malo izvucem ono teskooooo sta bi to moglo da bidne xD ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

mislio sam da je to pola sata  posla ali ja sta god uzmem jbe me e ovako sad napunio sam ih ali kad probam rukom da ih malo izvucem ono teskooooo sta bi to moglo da bidne xD ???

 

Nije to samo " napuniti ih !

  Prvo sve mora da se dobro opere benzinom od starog ulja, prasine - da se sija ko cev od puske. Drugo , amortizeri se " ne pune ", vec u svaki ide po 80 mll ulja  ( oko 80 grama ). Ako ih nisi oprao, i ako si ih napunio do vrha - nije ni cudo sto nece da rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

mislio sam da je to pola sata  posla ali ja sta god uzmem jbe me e ovako sad napunio sam ih ali kad probam rukom da ih malo izvucem ono teskooooo sta bi to moglo da bidne xD ???

 

i treba tesko da ide...kad povuces jako ono kao i da ne ide a kad povuces lagano onda kao ide....ulje ti je SAJ 10w.....max SAJ 15w

 

to sto ti vuces rukom nije nista ipak je opruga jaca od tebe...probaj pa vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

mislio sam da je to pola sata  posla ali ja sta god uzmem jbe me e ovako sad napunio sam ih ali kad probam rukom da ih malo izvucem ono teskooooo sta bi to moglo da bidne xD ???

 

i treba tesko da ide...kad povuces jako ono kao i da ne ide a kad povuces lagano onda kao ide....ulje ti je SAJ 10w.....max SAJ 15w

 

to sto ti vuces rukom nije nista ipak je opruga jaca od tebe...probaj pa vidi...

 

Pa  ne treba da idu jako tesko,tezinom od 2 kg treba da se izvuku za par sekundi,ne znam tacno za te amortizere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: Suzuki GS 500

mislio sam da je to pola sata  posla ali ja sta god uzmem jbe me e ovako sad napunio sam ih ali kad probam rukom da ih malo izvucem ono teskooooo sta bi to moglo da bidne xD ???

 

i treba tesko da ide...kad povuces jako ono kao i da ne ide a kad povuces lagano onda kao ide....ulje ti je SAJ 10w.....max SAJ 15w

 

to sto ti vuces rukom nije nista ipak je opruga jaca od tebe...probaj pa vidi...

 

Pa  ne treba da idu jako tesko,tezinom od 2 kg treba da se izvuku za par sekundi,ne znam tacno za te amortizere...

neam pojma dobro je ispade ok

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nije dobro sto si skinuo one plasticne cilindre koji idu ispod opruga! Upadace prljavstina na osovinu i upropastices ih! >:( Mada ovak' deluju lepo na oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja