Jump to content

Moto Zajednica

MZ vesanje / prednje-zadnje, tockovi...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ma Šumi znam to,ali sad je kasno.Prošli put kad sam radio nisam obeležio tako da sad nema više vajde obeležavanje.Nisam uspeo 100% da pogodim kako su amortizeri stajali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ma Šumi znam to,ali sad je kasno.Prošli put kad sam radio nisam obeležio tako da sad nema više vajde obeležavanje.Nisam uspeo 100% da pogodim kako su amortizeri stajali.

e do ...  :P  ma sredices ti to nekako  ;) ;) ja moj desni stap nosio kod strugara da mi obradi navoj (sjebo 1mm + cep 2mm) i nece jedno u drugo, pa morao kod majstora(metalostrugara). Pa usput reko da pogledam koliko su krivi stapovi , nisu mnogo oko 5mm  :D :D ipak je to matoro dve decenije i kusur.. :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma Šumi znam to,ali sad je kasno.Prošli put kad sam radio nisam obeležio tako da sad nema više vajde obeležavanje.Nisam uspeo 100% da pogodim kako su amortizeri stajali.

 

  Mozda ti pomogne pri montazi :  Nadjes parce stakla ( ono je u principu idealno ravno ), ako nemas - narucis kod stakloresca. Komad treba da je dugacak toliko da kad ga naslonis na stapove strci po nekoliko santimetara. Sirina treba da je tolika da moze da stane izmedju donjeg mosta i cizama ( donji deo viljuske ) . ovo je najbolje raditi kad su cizme skinute.  Ubacis oba stapa u mostove pa onda naslonis staklo na njih. Staklo treba da lezi podjednako na oba stapa. Ako lezi dobro na jednom, a na drugom se naslanja samo na jednu tacku, onda treba oceniti ( odokativno ) koji je pobegao, pa njega okretati u mostu dok staklo lepo ne legne. Posle toga treba premeriti razmak izmedju stapova ( kod mosta i dole na krajevima ( najbolje ako se ima veliki subler, ali moze i sa necim drugim ) .  Kad se sve podesi da je kako treba, onda obeleziti stapove koji je koji i kako treba da stoje, a potom sve lepo sastaviti i ako je sve odradjeno kako treba - sve ce biti dobro.  Znam da je ovo malo poveca zezancija, al sta da se radi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ TS 150 LUX

Ako vam kače amortizeri gumu onda nije problem u količini ulja u amortizeru( njegova osnovna namera je da ublaži povratnu silu opruge ), već je problem u samim oprugama koje su se " izradile " tj. izgubile su svoju elastičnost pa imaju veci ugib i smanjenu povratnu silu te ih je iz tog razloga potrebno zameniti novim gde par njih staje oko 11 eura.

 

Ja imam nameru da sipam propisanu količinu ulja ali gušćeg u nadi da ću podići nosivost. Nakon stavljanja zadnjeg točka 18, 251 teško nosi dvoje, kači guma gore pa neznam šta bih još pokušao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

da li mogu zadnji mortizeri od es125 da se postave na etz250 ili je to isto.posto su na mom etz od nekog drugog motora i cini mi se da su kraci bar za 2 centimetra nego originalni ...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Moze  ALI , opruge imaju manji broj spirala jer je predvidjeno za manju tezinu , bice meksi . Dvoje : ne preporucljivo !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja