Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Pozdrav svima na forumu..

 

Pratim forum nekih pola godine ali kao nemi posmatrac :) Ja sam Andrija imam 37 godina i zivim u Beogradu.

 

Neki bi to nazvali krizom srednjih godina, neki neispunjenim decakim snom ali krajem prosle godine dosao sam na ideju da kupim svoj prvi ozbiljniji motor. Za sada jos uvek ne posedujem motor ako ne racunam Peugeot skuterce koji pretezno vozi moj cale. Jos kao mali sam zavoleo motore ali nikada nisam vozio nesto jace i gabaritnije od 50cc skutera i APN6 mopeda kao dete. 

 

Da budem potpuno iskren inicijalni razlog nije bila ni kriza srednjih godina ni decacki san vec to sto mi je preko glave trazenje parkinga svako jutro a onda kilometarsko pesacenje do kancelarije. Usput svestan sam kako to zvuci pravim zaljubljenicima ali rekoh da budem u startu iskren pa me razapnite na krst ako treba :D

 

Originalna ideja je bila da polazem za A1 i kupim nesto tipa CBR125 ili eventualno Varadero 125 sto bi bilo sasvim dovoljno za pocetak (i resavanje problema parkiranja) ali kako je vreme prolazilo a broj procitanih postova porastao kao i posle vise konsultacija sa ljudima koji voze motore usmeno, odustao sam od te ideje i odlucio da polazem za A a onda sebe pocastim necim uslovno receno ozbiljijim. Jos uvek nisam upisao voznju jer je bila zima pa onda ova prokleta korona ali cim ludnica prodje eto mene u auto skoli.

 

Shvatio sam da mi se najvise svidjaju naked motori pa kako je ideja da 90% vremena motor vozim po gradu izbor ce verovatno biti neki ER5 ili CB500 sto je za pocetnika poput mene i vise nego dovoljno.  

 

No da ne duzim i ne davim previse.. Za to cu koristiti ostatak foruma :D

 

Pozdrav i sve najbolje :)

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav i dobrodošao!
Jedva te dočekasmo jer mi volimo da razapinjemo svakako... Ne biramo, iskren ili ne, svejedno nam je... Sad si gotov!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Dobro dosao.Polazi kao i sto si planirao odmah za A.Savetujem ti da zovnes sada vec par skola pitas jel rade i dal mozes da upises sada(sedis kuci i ucis testove i ides na polaganje)taman kada prodje ovo ides na casove i polaganje voznje....i onako su guzve i dugo se ceka na polaganje(bar je tako bilo prethodnih godina).Pozdrav i samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Hvala svima na dobrodoslici :)

@Biker-Boy Hvala na preporuci. Iz onoga sto sam procitao ovde vidim da je dobar izbor ali nisam ga do sada uzimao u obzir jer mi je bio ruznjikav :) Vidim da je novija verzija malo lepsa pa pratim i njega sada.

 

@Eol Hvala na savetu. Vec sam krenuo sa ucenjem i vezbanjem testova online. Zvao sam auto skolu. Rekose mi da moram prvo da polozim teoriski deo pre nego sto krenem sa obukom. Nisam znao da je tolika pomama za polaganjem pa cu videti da sto pre upisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Hvala svima na dobrodoslici

@Biker-Boy Hvala na preporuci. Iz onoga sto sam procitao ovde vidim da je dobar izbor ali nisam ga do sada uzimao u obzir jer mi je bio ruznjikav  Vidim da je novija verzija malo lepsa pa pratim i njega sada.
 
@Eol Hvala na savetu. Vec sam krenuo sa ucenjem i vezbanjem testova online. Zvao sam auto skolu. Rekose mi da moram prvo da polozim teoriski deo pre nego sto krenem sa obukom. Nisam znao da je tolika pomama za polaganjem pa cu videti da sto pre upisem.
Zavisi od tvoje visine, sva tri koja pratiš nisu za ljude 190cm i vise. Moze al je neudobno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
11 minutes ago, stilgar said:
4 hours ago, DeusExMachina said:
Hvala svima na dobrodoslici emoji4.png

@Biker-Boy Hvala na preporuci. Iz onoga sto sam procitao ovde vidim da je dobar izbor ali nisam ga do sada uzimao u obzir jer mi je bio ruznjikav emoji4.png Vidim da je novija verzija malo lepsa pa pratim i njega sada.
 
@Eol Hvala na savetu. Vec sam krenuo sa ucenjem i vezbanjem testova online. Zvao sam auto skolu. Rekose mi da moram prvo da polozim teoriski deo pre nego sto krenem sa obukom. Nisam znao da je tolika pomama za polaganjem pa cu videti da sto pre upisem.

Zavisi od tvoje visine, sva tri koja pratiš nisu za ljude 190cm i vise. Moze al je neudobno.

Da svestan sam toga. Hvala svakako na ukazivanju na tu cinjenicu. Visok sam 193cm i da mozda cu izgledati malo smesno na njima ali nije mi to od presudnog znacaja. Sto se udobnosti tice pretezno ce biti vozen po gradu na kratkim relacijama pa kapiram da to nece biti toliko veliki problem. Potreban mi je lagan i upravljiv motor jer sam apsolutni pocetnik. Razmisljao sam i o enduru tipa KLE ili Transalp ali mi deluju tesko za nekoga ko prvi put treba da vozi veci motor. Kontao sam da se izvestim na ovim pa kad budem siguran u sebe uzmem nesto ozbiljnije. Videh i jedan CBF500 koji mi deluje malo vece mada s'obzirom da je naslednik CB500 verovatno je istih gabarita.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Kle ima istu masinu kao ER5, jedini je "enduro" sa 6 brzina, a vise bi ti lego obzirom na visinu. Ima ih puno matorih al ja bi gledao sto mladjeg 2003-2005 to ako pare nisu problem. KLE je odlican za grad al i za put, obzirom da je enduro i vesanje mu je bolje za nase rupe od puteva i lezece policajce. NAdji neki na oglasu korektan pa idi sedi samo, posle ce ti er5 izgledati ko igracka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Sve stoji sto kazes i znam da je savet dobronameran ali ono sto je meni potrebno i jeste igracka dok malo ne steknem samopouzdanje. Novac je uvek problem :) Ne zaboravi gde zivimo. Za takav KLE mora da se se izdvoji ozbiljnija kolicina novca. KLE te generacije je 2.5k+ a ja od opreme imam samo snove :D. Kad na tu cifru dodam osnovne stvari koje su mi pored motora neophodne ta cifra vec prelazi 3k sto je daleko iznad planiranog budzeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja