Jump to content

Moto Zajednica

Problematika zvana krivina

Recommended Posts

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, Nimmin je napisao:

Mislim da bih levu mogao da prođem duplo brže nego desnu, zašto je to tako, nemam pojma.:stabre:

Napisah gore da mi desne više leže, pretpostavljam da je zato što mi je ručica gasa blizu u desnim pogotovo što volim da "visim" sa bajka kad mi krene "ludilo" dok u levim, logično udaljena pa lošije leži u ruci... valjda! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 2 sati, Nimmin je napisao:

Mislim da bih levu mogao da prođem duplo brže nego desnu, zašto je to tako, nemam pojma.:stabre:

Leve krivine su obicno pregledne pa moze covek malo da se opusti kad vidi sta ima napred  A i kod izletanja je uvek bolje da te izbaci desno u livadu nego u vozilo koje ide u susret. Meni licno desna bolje lezi ali sam u levoj  slobodniji i uglavnom ih brze prolazim, dok desnu vozim lagano dok ne vidim izlaz. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Da ali u levoj ležeš ka suprotnoj traci, opasnost u najavi... i kad si na pola tvoje trake kad zalegneš eto ti je vugla skoro u suprotnoj...

 

Hm... možda je ovo odgovor zašto više volim desne... Jupiiii Eureka! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Od svega što sam video na internetu vezano vožnju, ovaj švaba mi je školski primer vožnje i treninga. @m1lanche Slušaj švabu i to ti je to.

 

 

Inače je interesantno da se proprati njegova priča. Ovaj Varedero je tada imao 600.000 km.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Od svega što sam video na internetu vezano vožnju, ovaj švaba mi je školski primer vožnje i treninga. @m1lanche Slušaj švabu i to ti je to.

 

 

Inače je interesantno da se proprati njegova priča. Ovaj Varedero je tada imao 600.000 km.

 

 

 

Ovako se gsxr ne vozi niti treba da pokusava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@Alekre Odlicni snimci,odlicna voznja,samo jedna stvar mi bode oci. Gde su naslage ulja,goriva i ostalog po sredini trake? Da ne pricam o rizli... Mnogo je lakse voziti ovako,kao gospodin iz videa,na ovakvim putevima kojih kod nas,retko gde ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
11 hours ago, shoyyka said:

Meni desne, levoruk sam inače... ima li to neke veze jbmliga... :)trebalo bi biti kontra?! 

Mora da se vežba samo levi krug... 

I meni isto posto sam levoruk. Leve losije. Mislim nisam neki merodavan al ajd.

Inace, po pitanju pokrenute teme

Danas sam sa majstorom jos jednom sve dobro pregledao i otklonio tehnicke faktore sem podesavanja amortizera. 

Ostalo je da samo da pravim kilometre i da vezbam...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

@m1lanche nemoj da mislis da ti nesto nadobudno popujem. Nemoj previse da se bavis ogibljenjem nije bitno za normalnu voznju.

 

Ako ne gresim vozio si Z750 pre GSXR i mnogo je lakse uciti na nejkedu nego na sportskom motoru. 

 

Utisak da ti prednja klizi dolazi 99% od toga da sedis suvise uspravno sa ispravljenim laktovima. Da bi GSXR vozio kako treba moras da spustis grudi na rezervoar da ti laktovi sidju skoro na visinu saka, taj polozaj si imao ma Z750. 

 

Pisem ti jer sam imao problem kada sam prvi put presao na sportski motor. 

 

Za brzu promenu pravca na GSXR dok ne legnes na rezervoar mozes da zaboravis, nemas pokret ruku ako ti ruke idu kao da su produzetak vila ako me razumes. 

 

Polako teraj koliko se osecas sigurno i povremeno na malim brzinama i praznom prostoru pokusavaj da zauzmes polozaj koji treba pa vidi

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim Vlado da on treba jos da nauci i da gleda prvo i da generalno upravlja motorom. Bar sam ja takav utisak stekao. Drugo, cini mi se da je zbog samog polozaja R motora njemu malo strah usao u kosti i sad mu kroz glavu prolazi to da 'klizi' sto je malo verovatno ali ne mogu to da iskljucim sedeci 2000km dalje i iza ekrana. Kako ce da se resi tog straha, po meni jedino da vezba na nekom poligonu i ja bih mu prvo preporucio da krene od samog basica, kocenje, naglo kocenje, osmice, krugovi, izbegavanje prepreka, voznja jako malom brzinom.. Kad ovo sve savlada sa doticnim motorom imace bolji osecaj povezanosti sa motorom i moze na putu da 'povecava granice'. I sve ovo bi naravno 10x bilo bolje uz nadzor neki a ne sam da eksperimentise i da potencijalno pogresno donosi zakljucke iz ovog sto mu mi pisemo a onda nastane karambol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Savo da moze da ode na neki kurs koji ce mu znaciti ja bih mu savetovao. Drugo ne vredi kurs ako ocekuje rezultat, mora sam da dodje do njega. Nece w instruktor moci da mu udje u glavu i vozi umesto njega. 

 

Sedenje na GSXR je jako bitna stvar da bi mogao opusteno da upravlja motorom. Na Z750 je lakse jer ne vrsi telom pritisak na prednji tocak kako god da sedi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pazite se (mlade kolege) stilova voznje na poligonima i sporim staza gde se motor gura od tela pri niskim brzinama (policijski stil) i brze vozbje kroz krivinu gde se "visi sa motora". 

 

Ali da vam dam jedan orimer iskustvo protiv neiskustva. 

Vozam se sa drugarom, on Horneta kupio to prolece. I vozamo lagano. 

Ja vozim jednom rukom, drugom naslonjen na rez i obaram preko njega spolja (naivno misleci da on nece da krene za mnom). Medjutim on zaleze, a nema dovoljno prakse i izvlaci ga krivina. Izvukao se bez pada. Kaze: "vidim ti lagano jednom rukom pa sam mislio da mogu za tobom"! 

Ispali smo glupi obojca. Ja 5 godina vozim svoj motor, znam ga u dusu, ogibljenje na moju meru i 30.000 km na tom motoru. On ni 3000. To sto se njemu ucinilo lako kad me je video, zamalo da ga kosta skupo. 

Drugi primer, drugar ZX6R ja SV i novajlija na ER6N. Idemo na Kosovo. Speglale se one lepe krivine Kraljevo-Raska i na samo pocetku deonice stanemo i kazemo mu da vozi svoju voznju, da nas ne prati jer cemo mlo da uzivamo. 

Ne lezi vraze, njegov motor nov, on siguran u sebe a fizicki spreman. I krene za nama jedno 10 km ali laganiji tempo. Kad je poceo da zaostaje pocne da gasira. 

Mi stigli na administrativni prelaz, njega nema. Ja nazad, kad eto ga. Bled i isprepadan. U levoj se (srecom) precenio, oa je zalivadio malo. Nije pao ali moglo je biti zajebano. 

 

Poenta, nikad nemojte pratiti nekog ako izlazite iz "zone komfora"! 

Svoju voznju i lagano gradite iskustvo. 

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 4/8/2020 at 9:47 AM, shoyyka said:

Meni desne, levoruk sam inače... ima li to neke veze jbmliga... :)trebalo bi biti kontra?! 

Mora da se vežba samo levi krug... 

Mislim da ima. Desnorukima idu bolje lijeve zato što se desnom drže za motor, a pošto im je to jača ruka onda se osjećaju sigurnije. Kod tebe je obrnut slučaj. To je jedino što mi pada na pamet a da ima logike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S
pre 11 minuta, popovich je napisao:

Mislim da ima. Desnorukima idu bolje lijeve zato što se desnom drže za motor, a pošto im je to jača ruka onda se osjećaju sigurnije. Kod tebe je obrnut slučaj. To je jedino što mi pada na pamet a da ima logike.

Nije to samo kod motora... I u kolima je prisutno, a i piloti vojnih aviona imaju 'omiljenu' stranu pri 'skretanju'. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
2 minutes ago, Vodonik said:

Nije to samo kod motora... I u kolima je prisutno, a i piloti vojnih aviona imaju 'omiljenu' stranu pri 'skretanju'. :)

Jebiga, kad nam mozak ima 2 polovine a svaka nešto drugo voli. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Najbolji nacin da naucis da vozis krivine je da ih ne skracujes tj ne seces. Prati krivinu bas onakvu kakva je ,odvozaj svaku pa kakva god da ti je prolazna brznina.U nepreglednim krivinama se uvuci sto vise ka unutra.

Ako te neka iznenadi svojom duzinom ili ostrinom moraces da ga oboris vise nego sto si planirao-uplasices se,ali izvuci ces se ako ne panicis i ako nisi vozio suvise brzo.

Vozi po planinama sto vise.

Drugo to bezanje motora (zadnjeg kraja) sam osecao i ja na proslom motoru, vozio sam ga po alpima danima i nikako da se bas lepo ukapiramo ,bilo je do ogibljenja,amortizer mek ko k... 

A te fore conter strike i ostale igrice pucačine sto neko rece uradices svakako spontano ako prodjes krivinu,ne razmisljaj o tome. I ne stezi korman,drzga cvrsto ali ne kruto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Ja sam desnoruk a levonog :(

 

 

Ja kada sam polazio u školu na silu me učili da pišem desnom rukom, ja olovku stavljam u levu, oni ne ne pa mi tutnu u desnu, ja u levu, oni u desnu... mamicu im komunističku... zamislite koje je to sprečavanje deteta da se razvija prirodno... ovoga se ne sećam, majka mi pričala... zato nekad zamucam kad hoću nešto brzo da kažem... to može dete traumirati...zato nisam 100% levoruk-70-30%...

Jeste off ali zato mi desne idu kao kroz puter:)

 

PS možemo i temu otvoriti Levi-Desni:)...eto ideje! 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Ja sam desnoruk a levonog :(

 

 

Desnoruk takođe, ali meni obe noge leve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 6.4.2020. at 20:32, m1lanche je napisao:

Pored toga ako moze i preporuka za skolu bezbedne voznje, gde i kome se obratiti, hoce li biti kurseva u toku 2020 godine i koliko je to finansijski pristupacno.

Unapred zahvalan.

 

On 6.4.2020. at 21:05, Lošmi_WayOfLife je napisao:

 

A sto se tice treninga moja preporuka je trening bezbedne voznje koji organizuje MK Bezbednost, ima vise treninga pa mozes krenuti od osnovnog.. Vita sa svojom ekipom pravi ozbiljno dobre treninge. Takodje i ABM se bavi ovim treninzima. 

 Evo linka na kom mozes da se informises vise o terminima i lokaciji treninga MK Bezbednost. http://motoklub.rs/moto/trening/

:jee:

 

On 6.4.2020. at 21:06, stari roker je napisao:

Te skole za bezbednu vožnju su stvarno ekstra. Bar tako pričaju svi koji su probali.

 

 

On 6.4.2020. at 21:31, Zixx je napisao:

 

Što se tiče kursa bezbedne vožnje  Koncept 192  je za preporuku. :)

 

Vidim da je tema stala nakon oživljavanja teme o fenomenu ličnog afiniteta u pogledu smera, levo i desno.

 

Tri citata su jedino apsolutna, da bi čovek nešto znao, mora da nauči, zato postoje škole i predavači, čak i u ovom vremenu se odvija na isti način iako je online, što je ipak supstitut učilištu. Ja razumem želju i dobru volju svih sagovornika, ali jedostavno to nije to, ko hoće da stekne adekvatnu polaznu obučenost, valja u neku od pomenutih škola. BJB već duže vreme ne organizuje kurseve što jeste šteta, međutim, prošlo je 8 godina od prve specijalizovane školice za dodatnu obuku bezbedne vožnje motorciklom i čiji sam ja suosnivač, danas je to podignuto kroz pomenute grupe na zavidno  visoki profesinalni nivo u svakom pogledu. Prošao sam sve kurseve počevši od BJB-a, uvek veliko hvala, visoko sam obučen i kao đak i kao akter, od mene nema ni jedne reči virtuelno, van poligona ni svojim drugarima ne delim neke savete, a jednako se ponašaju i svi instruktori i predavači, svi prate net inače. Popriča se neformalno naravno, ali imperativno ne, van organizovanog treninga, kad je meni do vežbanja, odem na dešavajući  i insistiram da me prati neko od instruktora pod punom zaštitnom opremom, a tako vežbaju svi.

 

Van sam priče ali sam u relaciji sa MK Bezbednost, imaju 2 trenažna motorcikla i pored ostalog je  taj trening sveobuhvatniji, Dimitrije iz Koncepta 192 mi je prvi vršni instruktor, isto uvek hvala, Vita prijatelj i saborac, lomatali smo se zajedno na off obuci, biće i taj segment organizaovan, vrlo brzo nadam se.

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja