Jump to content

Moto Zajednica

Problematika zvana krivina

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije taj deo, nastavak tog puta, severnije prema Sapcu. Mada, ni blizu nije toliko dosadan koliko je dosadan pomenuti autoput kroz Slavoniju. Pogotovu zadnjih godina je postao jos dosadniji kako su uveli aktivne presretace pa moras prilicno da se pridrzavas ogranicenja i ne mozes da ga protutnjis munjevito.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Prezivecu dosadu nije par stotina km :) ako je u ok stanju.

 

Definitivno ako idem, izbegavam autoput, NS, Irig, Ruma, Sabac, Koceljeva, Valjevo, Bajina Basta. Mislim da mi je to najkrace. A nazad ovom drugom stranom. 

Za sad tako stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U odlicnom je stanju. Bar je bio pre jedno 2-3 godine kad sam zadnji put prosao. A to ga cini jos dosadnijim :)

 

Mada nije mi jasna tvoja ruta i konekcija sa gorepomenutim autoputem.

 

A ustvari ako mislis na SA - LO, to je 50km, i u odlicnom stanju, to prodjes zacas pa i nema toliko vremena za dosadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Prezivecu dosadu nije par stotina km  ako je u ok stanju.
 
Definitivno ako idem, izbegavam autoput, NS, Irig, Ruma, Sabac, Koceljeva, Valjevo, Bajina Basta. Mislim da mi je to najkrace. A nazad ovom drugom stranom. 
Za sad tako stoji.
Ti druze iz Sapca da ides preko Tekerisa, Zavlake, Krupnja i Mackovog kamena do tamo a nazad niz Drinu preko M Zvornika na Loznicu pa na Valjevo. E onda ces samo pozeleti da se stvoris kuci jer ce ti biti toliko dobro da ce ti biti svejedno dalje, nego samo sto pre da si kuci

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, Nole Bg said:

Ti druze iz Sapca da ides preko Tekerisa, Zavlake, Krupnja i Mackovog kamena do tamo a nazad niz Drinu preko M Zvornika na Loznicu pa na Valjevo. E onda ces samo pozeleti da se stvoris kuci jer ce ti biti toliko dobro da ce ti biti svejedno dalje, nego samo sto pre da si kuciemoji16.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ajde malo objasnjenja nemojte samo tako hejtovati :jee: Ovaj vice valja put, ovaj ne valja...

 

Pa brat mi tu autom ide svake  godine tamo bar jednom, nije pisao nista straobalno u vezi tog puta. 

U cemu je problem? Spor, los put. Ne ide mi se autoputem bas, jer ne zurim tipa sto pre da stignem i sto manje da se umorim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ti mene nisi nista razumeo. Ja sam ti rekao sta je najbolje i kuda ti preporucujem da ides, jer tuda bas cesto vozim i znam da bi bio odusevljen. A sve drugo je tvoja volja i tvoj izbor. Ako nesto jos tu nije jasno, pojasnicu nije problem.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

 Ukapirah zašto mi desne krivine idu kao alva... ima tu udela što sam levoruk ali prvenstveno zato što sam opušteniji kad ležem u desno jer smatram da su bezbednije krivine u desno...ipak u levim postoji mogućnost nailaska vozila, on malo levo, ja malo levo, eto belaja...čak i kad sam na sredini moje trake prilikom zaleganja glava je opet tu oko razdelne linije... šta može da se desi u desnim, mogu da pljasnem u drvo koje se proteglo prolazeći kroz šumu,da se ožarim na koprive nepokošene:), da krnem u frezu i td....Ali ipak su u krivinama manje brzine...leve jesu za 20% preglednije ali nebitno ako brzina nije prilagodjena od oba vozila... 

 

Tako se ja osećam kad ih prolazim... vidim kod drugih je kontra... možda sam ja "Mile kontraš"?!? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Zbog svega toga meni baš bolje idu leve. Preglednost je ključ svega. 

Ako imam preglednost sve se lako rešava . Čim je nema skrećem ko da vozim zglobni autobus.Još ako tu idem prvi put, il nisam davno prolazio. Ali ne zaležem, vozim enduro motor i nisu velike brzine, skrećem normalno a telo se namešta instinktivno,na to ne obraćam pažnju.Desne ne volim baš, ali ja sam zelembać na motoru, treba još puno da vežbam i učim. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
31 minutes ago, Bojan82 said:

Zbog svega toga meni baš bolje idu leve. Preglednost je ključ svega. 

Ako imam preglednost sve se lako rešava . Čim je nema skrećem ko da vozim zglobni autobus.Još ako tu idem prvi put, il nisam davno prolazio. Ali ne zaležem, vozim enduro motor i nisu velike brzine, skrećem normalno a telo se namešta instinktivno,na to ne obraćam pažnju.Desne ne volim baš, ali ja sam zelembać na motoru, treba još puno da vežbam i učim. 

Isto tako. Desne ne volim a u nepreglednim jednostavno ne mogu da vozim brzo kad ne znam sta je iza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

šta može da se desi u desnim, mogu da pljasnem u drvo koje se proteglo prolazeći kroz šumu

Ali ako u levoj isklizas ode u bankinu,a ako isklizas u desnoj.......khm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 34 minuta, ivica744 je napisao:

Ali ako u levoj isklizas ode u bankinu,a ako isklizas u desnoj.......khm

... pravo u Hospital! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, Motorcyclist je napisao:

Isto tako. Desne ne volim a u nepreglednim jednostavno ne mogu da vozim brzo kad ne znam sta je iza.

U tome je draž... iznenadjenje, možda te iza čeka plavuša sa povećim obimom... hahaha... a možda i čerga...pa posle milisekunde razmišljanja mislim da je pre ovo drugo:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
Just now, shoyyka said:

U tome je draž... iznenadjenje, možda te iza čeka plavuša sa povećim obimom... hahaha... a možda i čerga...pa posle milisekunde razmišljanja mislim da je pre ovo drugo:)

 

Moze da me saceka samo plavusa u SUV-u koja sece krivinu :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Što se mene tiče iza možda i krava leži i preživa. Nikad se ne zna. Zato ne palim motor ni ako sam jedno pivo smandrkno, odma počnem da vozim ko da sutra ne postoji.Posle jedne takve vožnje sam rekao sebi no no pajseru, nećeš ga više sesti. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Da se nadovezem na temu, vozim vec 6 god motore preko 500cc (zx6r 01',zx6r 06', sada z750 09') pre toga tomosi, pa nsr125, pa rs125 tako da sam krenuo polako u celu pricu. 

U grupi drugara sa kojima vozim vazim za sporijeg vozaca, jer mi nije interesantno da na putu van naselja vozim 280,znam granicu motora i sto moram da proveravam. 

Uglavnom kad hocu malo na krivine, idem sam, jer ne zelim da smetam ostalima. Prosle nedelje me zovu na voznju, kraljevo-raska, svi znate taj put. Ostali se spremili da ce da me cekaju posle odredjenog vremena i da cu da budem dosta sporiji, medjutim meni klikne da ih ispratim, da testiram sebe, a ne njima da se dokazem(lazem sebe) :). Motori koji su ucestvovali su honda cbr1000rr, yamaha r6 2008,i zx6r 636 2006 i ja sa zekanom. Izvezo sam par krivina za njima, staju i ne veruju da sam ja tako vozio i da znam da vozim. 

Sta je poenta, nije mi komforno da se pratim snjima, laksi tempo mi odgovara za uzivanje, lagano kroz krivine.

Nije strasno imati "chicken stripes" :)

Posle do kopaonika isli lagano, kazu mi, vodi sad ti, da vidimo prirodu malo :P

 

 

 

IMG_20200802_154820.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
at4ni4.jpg?Expires=1597082340&Signature=
STREAMABLE.COM

Watch "krivina" on Streamable.

 

Evo jedan profesionalac, mozda nekome pomogne "kako (ne)treba voziti" :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Da li vam se dešavalo ovo,da dupe hoće napred u krivinama?

Naravno ovo se prvenstveno  dešava kod "jakih" motocikala...osetljivih na gas...manje kod onih što vam daju malo "fore",mada kod njih obično zbog guma,naravno ne mora da znači...

Kako se to proklizavanje najbezbolnije rešava...da ne bude posle "zbacio ga konj":)

Puštanje gasa...stiskanje kvačila...kočenje prednjom,zadnjom...stegnuti se na  motoru...moljenje Bogu...

 

Počinje sneg...šta ćemo zaludni...a i da naučimo nešto:)

 

 

Krivine su zakon... ukinuti pravce:)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Gledam klipove... primećujem toliko gubljenja vremena na nameštanje čuvenog kolena...bolje da se skoncentisao na komande, brzinu i tajming zaleganja... to mu je bitnije... kao da će ga koleno spasti ako krene da pada... možda na stazi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Lepo je voziti po krivnama koje je moguće savladati većom brzinom. Generalno, više volim leve pošto su desne manje pregledne i ako je put nepoznat ne mogu nekada da procenim koliko je dugačak zavoj krivine. Kada je prođem vidim da sam mogao i znatno brže ali i obrnuto, dešavalo se da me izbaci do razdelne linije... U levim mi se to nikada ne događa. Posebno ne volim te uzbrdo - nizbrdo krivine malog prečnika po iskrpljenom i neravnom putu. Zbog pozicije sedenja i heblova oslonjen sam na ruke i po neravnom putu teže je kontrolisati zglob desne ruke a FZ je dosta nervozna na gasu. Trenutno reaguje i na malo dodavanje ili oduzimanje gasa, posebno u nižim stepenima prenosa, što je slučaj kod tih sporih krivina na neravnom putu. Zadnji točak je širine svega 140 mm što je, po mom mišljenju, malo za motocikl od preko 100 ks tako da lako zabacuje zadnji kraj na lošijoj podlozi što mi se dešavalo na deonici puta ka Krupajskom vrelu ili preko Kadinjače...

Zbog svega navedenog super mi odgovara Ibarska magistrala i putevi slične konfiguracije i kvaliteta gde mogu opušteno da krivinarim uz osećaj da držim konce u svojim rukama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Nemam mnogo iskustva pa ću se ograditi, alii čini se da u nekoliko slučajeva na gornjim klipovima previše obaraju sa malom brzinom. Mislim da slabo i poznaju motor koji voze. Treba tu mnogo umeća i iskustva da se obuzda i pravilno iskoristi tolika snaga.

Ako se proceni krivina na vreme, pripremi položaj tela i koriguje brzina bude to sve ok, ono što nas za.ebe jeste kvalitet i stanje guma i sam kolovoz. Krpe i zakrpe, rizla,ulje itd.

Inače @shoyyka prava tema za zimske dane, da se unapredi bezbednost i čujemo reč iskusnijih.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Slažem se da su ovi zimski dani idealni za gledanje klipova i ćaskanje na razne teme. Takođe, dobro je ako je moguće ispraviti neke greške koje bi mogle biti kobne. Meni se ovi momci ne čine kao neki koji ne poznaju motocikle koje voze ili ih previše obaraju. Više mi izgleda da nisu dobro procenili podlogu na kojoj voze. Put je klizav a oni se trude da brže prođu krivine pa malo preteraju sa gasom. Nije to onaj crn asfalt, nego star i izbledeo i još ako je u predelu gde ređe pada kiša bude i mastan, prašnjav...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja