Jump to content

Moto Zajednica

Vespa s50 2T 2012 problem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Pre nekoliko dana pokušah da upalim vespu posle nekoliko meseci mirovanja  i nakon nekoliko bezuspešnih pokušaja što na kurblu što preko el.startera ,setih se da zamenim svećicu i vespica pali na prvu kurblu,radi mirno ,prima gas .Međutim kada sam hteo da pođem odjednom se čulo jako škripanje i pištanje sa leve strane iz dela gde je prenos i ni da makne.Kad dodam gas pištanje i škripanje se pojačava a vespa ni makac. Ne budem lenj i otvorim poklopac prenosa.Izmerim širinu kaiša (17mm),donja granica 17,5mm po servisnom uputstvu.Skinem varijator rolnice originalne 7,5g i na nekoliko mesta imaju poprečne linije crne boje (dimenziono identične 19x15,5).Skinem zvono kvačila lamele imaju oko 2,5mm mesa .Da li je samo kaiš problem ili treba da obratim pažnju na nešto drugo još?Hvala unapred! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Задња кочница, назубљена осовина која улази у задњи точак, муф улијен у задњем точку, нешто у редуктору.

 

Какав и да је ремен треба да крене, осим ако је поцепан.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Zadnja kočnica radi o.k. ali ova osovina koju si pomenuo me brine.Sutra rasturam zadnji točak pa da vidim šta dalje.

p.s. kada okrećem rukom zvono kvačila zadnji točak se vrti lagano bez ikakvog otpora

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kako bre Minarelli ma Vespi...to ne biva :jok:

To je Piaggio agregat...ali na stranu to, imala je ona neku muku i pre mirovanja...ili je stajala ispod nekog oluka pa zalivana vodom.

Za probu bi moglo da se za kratko pokrene bez dekla...pa da se vidi. Preporučujem....da se skine dekl, da se izvadi bendiks (mali zupčanik ispod varijatora)...da se dekl vrati sa dva šrafa provizorno, upali na kurblu...pa zatim skine. Tako, dok motor radi videti šta se događa.

Kada je već sve otvoreno, trebalo bi uraditi ozbiljan servis svega, jer drugačije nema smisla.

Sve se lepo opere i pregleda. Servisira se kvačilo i remenica, zamene rolnice i kaiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ма не љути се ја мислио да је реч о неком кинезу, многи људи за скутер кажу "си купив веспа" бар код нас. После твог поста укапирах да сам погрешно схватио.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Zamenjen kaiš,kaiš uljne pumpe,rolnice i onda prc.Kad htedoh da zavijem šraf kvačila ,ćorak, pojeden i ne može da se stegne.M10x1,25.Sutra se bacam u potragu,Prvo Wurth ,a ako oni nemaju onda idemo dalje.

p.s. mislim da je neko prčkao nešto pre mene jer sam video neku belu pastu na navoju i šrafu kvačila

p.p.s izgleda da je navoj osovine o.k. ali ako nije onda jbg nova osovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znači predpostavka ispade tačna, s'tim da sam tipovao na maticu variatora.

Imas sreće što problem imaš na kvačilu, bez obzira dal je navoj na osovini ili na matici u problemu. Ne bi valjalo da je problem na osovini radilice, tad lepak ne pomaže.

 

Ako ti je navoj na osovini u problemu, nemoj stavljati nikakve lepkove. 

Skini zadnji točak, spusti reduktor, zameni osovinu, maticu, semeringe, ležaj ako je neki van tolerancije, ulje i bićes miran.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Sve sređeno ,kupljena m10x1,25 u Wirthu  i pažljivo stegnuta po uputstvu moment ključem.Navoj neoštećen verovatno jer je od tvrđeg čelika u odnosu na maticu.Sve sklopljeno i vidi čuda radi.Probna vožnja par kilometara i sve je o.k.Hvala na pomoći!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja