Jump to content

Moto Zajednica

Ne može da škodi, a što ne škodi sigurno pomaže

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 11 sati, Arakis je napisao:

A kako bi vi ocenili slučaj da je organizovana dvodnevna BJB vožnja i ujutro, bez javljanja ikome, jedan od učesnika krene sam kući. Prosto, palo mu na pamet.

Naravno i organizator i redari "polude" niko ne zna šta se desilo, kako da se krene nazad bez jednog učesnika... Tek se kasnije u toku dana saznalo gde je i šta je. 

I šta bi na kraju ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
A kako bi vi ocenili slučaj da je organizovana dvodnevna BJB vožnja i ujutro, bez javljanja ikome, jedan od učesnika krene sam kući. Prosto, palo mu na pamet.
Naravno i organizator i redari "polude" niko ne zna šta se desilo, kako da se krene nazad bez jednog učesnika... Tek se kasnije u toku dana saznalo gde je i šta je. 

A jel bar platio ceh ili je i to ostalo ‘drugarima’.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije platio? Pa sad mi je jasno, zato je i otisao da se ne javi. Kako inace da ode da ne plati a pri tom da se javi :D

 

Salu na stranu, nije lepo da odes da se ne javis pa da drugi misle gde si. A pogotovu da drugome ostavis da plate tvoj racun. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 13 minuta, Savan je napisao:

Nije platio? Pa sad mi je jasno, zato je otisao da se ne javi. Kako inace da ode da ne plati a pri tom da se javi :D

Ovo monolog kao u Alan Fordu :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

... spavanje i večeruuuuuuuu... :takoje:

Mozda mu se slosilo,mozda je u brzini zaboravio,mozda neka losa vest stigla iznenada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Сви сте се одали.................нећу да се возим са вама у животу :confused0068:....................................:lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Da se nadovežem na već započetu nam temu jer ne može da škodi, a što ne škodi sigurno će da pomogne;)

Screenshot_20200415-163958_Instagram.jpg

Screenshot_20200415-164021_Instagram.jpg

Screenshot_20200415-164045_Instagram.jpg

Screenshot_20200415-164104_Instagram.jpg

Screenshot_20200415-164125_Instagram.jpg

Screenshot_20200415-164207_Instagram.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

A sam imao srece da sam se idealno uklopio sa drugarom sto se tice voznje. Upoznali smo se sasvim slucajno prije 7 godina. I vrlo brzo smo skontali da su nam sto se tice putovanja svi parametri maltene 100% isti. Evo do sada smo zajedno proputovali oko 60-70 hiljada km bez problema. Tu i tamo se prikljici jos jedan motor max 2 ali uglavnom smo samo nas dvoje ili ja sa zenom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

I ja imam par drugara sa kojima se vozam i povremeno suprugu :moto3: O premalo slika da ne govorim svakako je kamera zakon za to, mora se kupiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Slazem se sa gore navedenim zakljuccima kolega.

 

Svaka opcija ima svojih dobrih i losih strana (solo vs multi).

Ni jedna nije savrsena ali nije nemoguce naci varijantu koja funkcionise dosta dobro.

 

... i cak kada se sve uklapa, ipak broj od preko 4 motora je dosta tezak za odrzavanje harmonicnog putovanja. Najcesce je to grupa od 2-3 motora koja je realnija da se oformi i funkcionise najoptimalnije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Po meni najbolja je voznja ne vise od 3 motora sa ljudima koji se dugo godina vec voze zajedno i poznaju se dobro medjusobno. Vozio vise puta u grupi od 10-20 motora, nije to voznja to je stres.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

U jedno vožnji stignemo momke iz nekog kluba njih trojica, četvorica, obiđemo ih kad ono posle kilometar opet trojica četvorica i tako par puta. Kad smo stali stali i oni i mi  pitamo ih što idu kao posvađani kad će oni, pa idemo tako da ako ne daj bože neko padne ne popadamo svi. Eto još jedan pametan savet. :) 

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Malo smesno, ali ipak ima logike.. Jednom sam pao i drug iza je takodje pao, pokušavajući da me izbegne. Imao sam takodje situaciju da drug ispred mene padne i da skoro i ja ogrebem asfalt. Ali daleko od toga da to ide kao domine.. Obično prva dvojica padaju ako voze jedan drugome u točku...

Promenio član Gajo Sevojno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
pre 17 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Malo smesno, ali ipak ima logike.. Jednom sam pao i drug iza je takodje pao, pokušavajući da me izbegne. Imao sam takodje situaciju da drug ispred mene padne i da skoro i ja ogrebem asfalt. Ali daleko od toga da to ide kao domine.. Obično prva dvojica padaju ako voze jedan drugome u točku...

Možda ne objasnih baš najbolje, ti si vidim shvatio jedan deo :jee:. Rekoh onako kako je čovek u priči rekao, naravno da ne bi kao domine svi popadali ali bi sigurno pao koji više. Ovako u manjim grupama su sigurniji, to je poenta. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Jako zanimljiva tema. 

Ono što sam sigurna je da se godinama menja stil i način vožnje. I dok sam bila mali divljak uvek je bila tu neka doza opreza i filtriranja društva, specijalno iz razloga što sam pobornik da dok se vozi motor ne pije se nit se konzumiraju droze..:).

Na žalost poslednjih par godina se ne vozih koliko sam želela al nema veze...nadoknadiće se. 

Šta me godine naučiše je da sam ipak lone wolf...na bilo kakvu vožnju motorom idem uglavnom sama ili sa probranim svojim društvom, suvozače ne volim jer onda moram da mislim i o njihovoj udobnosti.

Ako se ne varam tamo 2012 ili 2013 krenemo nas troje na more do HN, sve smo lepo dogovorili i ja tad povedem mladjeg sinka kao suvozača (zajeb za sve pare), negde na putu sretnemo grupu poznanika koji su se uputili na isto mesto, i odmah nam se promeni raspoloženje i putni tempo.

Tad na mom Hornetu 600 sa sve klincem i stvarima(nije ih bilo puno), moja putna brzina nije mogla prelaziti 90-120kmh, što je bilo ok dok smo bili nas troje. E pošto smo se susreli i "pridružili" grupi mladih usijanih glava, te se i jednom od nas usijala ćela i krenulo se meriti čiji je duži, to više nije bila vožnja nego divljanje...

Da ne dužim negde u Užicu sam uspela da ih pogubim, bilo je dogovoreno da se nalazimo na benz pumpi (nekoj..) al nigde ni traga od pobesnelih moto divljaka.

Dok sam tako vozila sa Markom koji je iza mene mjaukao kako mu sve smeta, kako mu se piški, kaki, gladan je, bole ga leđa, te uspori te ...mama..mama..mama...fuck..., xyz puta mi je došlo da se okrenem i vratim...Na kraju sam ih pronašla na sasvim drugoj pumpi kako me čekaju i u fazonu a gde smo mi.....e sad ko nije video pobesnelog hobita imao je sreće...razgovor sa drugarima obavljen i sretno stigosmo do mora...

Poenta 1. Decu ne voditi na more kao suvozače, ili poslati busom ili avionom ili im dati njihov motor!!!

Poenta 2. Čak i sa svojim najdražim drugarima kad se voze "duže " ture može doći do iznenadnih momenata premeravanja ko ima veću...khmm...što nit je zdravo nit je zabavno. 

Kompromisa uvek treba biti, nismo svi jednaki, ukoliko nismo sposobni da napravimo kompromis najbolje da vozimo sami. Dogovora se uvek treba držati i poštovati. Kad sami putujemo ceo svet je naš...staješ gde ti volja, ideš kako ti volja i sam biraš put. 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja