Jump to content

Moto Zajednica

Ne može da škodi, a što ne škodi sigurno pomaže

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni smeta grupna vožnja. Ne mogu fluidno da vozim i teško mi je da idem brzo kroz krivine sa drugima i na kraju mi se razvali koncentracija pa vrlo često završim na začelju kolone. 

 

Ne mogu napamet, prateći drugog da prođem kroz slepu krivinu. Ne mogu da ne popustim gas pred raskrsnicu itd. Kad sam sam, mogu da vozim koliko hoćeš. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd

A jebes ga mislim da je to jos jedna stvar koju ti iskusniji ne objasne kad krenes u moto svet nego se i ona provuce kroz "jaako" bitne savete :"Nemoj po beloj liniji i nemoj preko zebre". 

Kad sam savladao osnove kretanja, to mi je izgledalo do 00, brate, gomila opakih bajkera ulazi u grad i sve ima da razbuca i nije mi bilo jasno sto je poznanik koji je vozio ispred mene svako malo zastajkivao i visokim tonom me kritikovao u stilu stoo tako vozis? Daj malo gasa i sl. 

Nema smisla ljutiti coveka te sam se zdusno trudio da zavrcem rucicu gasa ne bih li koliko toliko smanjio rastojanje, kazem smanjio.

Dok nismo stigli na odrediste gde sam bio sav mokar, bled i dok su mi se noge tresle a 00 su postala oo tad sam rekao nije ovo za mene. 

Posle sam uvek postavljao pitanje sta ima u toj voznji u koloni? 

Zar nije, ako nista drugo makar prakticnije, ako idemo nas petorica da se dogovorimo pauza na tom i tom mestu, rucak je tu i da svako vozi kako mu odgovara do krajnjeg odredišta? 

Nakon dolaska na odrediste svakako smo skupa i druzimo se jer smo zato i krenuli. 

Mozda sam mator za takvu egzibiciju, sta znam? Uzgred bilo je nekih odgovora tip a sta ako je ovaj iza pao, pokvario se i sl. svakako nije mi jasno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Slažem se da je sa lepšom polovinom najugodnije putovati, ako ta lepša nije upisana kod matičara još lepše ;) Pa sad i ako mora neka grupa najbolja varijanta je par motora ne više od 5 maksimum i to razumnih sa normalnim putnim brzinama. Svako dokazivanje skupo košta i reče @Nole Bg zadnji gadno nadlja jer mora najbrže da vozi da bi održao korak sa ostalima. Što se mene tiče kad putujem u grupi ne pada mi na pamet da ikog jurim, jednom sam to uradio i nikad više, kad smo stigli na odredište bilo je ako vi ovako vozite stalno srećan vam put. Vratio sam se svojim tempom i stigao na odredište a eristi ni kacigu nisu skinuli, razlike velike nema samo se rizik povećava a to mi najmanje treba u životu. Jedan je Valentino i svi što su umislili da je on mala beba za njih srećan im put :neznam::46:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da bi ljudi mogli da zajedno idu na visednevne ture, moraju mnoge stvari da se poklope.

1. Stil voznje

2. Slicne finansije

3. Isto ocekivanje od ture, ako neko hoce da obilazi spomenike i gradove a neko da prangija ceo dan po planinama onda piši propalo.

4. Kompromis mora da postoji cak iako su se ove 3 stavke iznad poklopile.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
1 hour ago, Gajo Sevojno said:

Da bi ljudi mogli da zajedno idu na visednevne ture, moraju mnoge stvari da se poklope.

1. Stil voznje

2. Slicne finansije

3. Isto ocekivanje od ture, ako neko hoce da obilazi spomenike i gradove a neko da prangija ceo dan po planinama onda piši propalo.

4. Kompromis mora da postoji cak iako su se ove 3 stavke iznad poklopile.

To je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ocu da ser.. gde ja hocu, da jedem gde ja hocu, da stanem gde ja hocu, u 100% slucajeva volim da se vozim samo sa zenom.

Mogu da odem tu do 100km sa drustvom negde na klopu, da se malo provozamo zajedno i tako to.

Ali bale mi krenu na usta kada vidim da prodje u grupi gomila motora :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Nisam neki veliki putnik ni na motoru a i inace. Ono malo sto proputujem na krace relacije dvodnevne eventualno trodnevne isao sam sam i samo u par navrata sa drugarom koga znam 20 godina i sa kojim mogu da se dogovorim oko svega. Bilo je tu jednodnevnih izleta i tura u raznim grupama al nekako mi je opet najlepse sam, tako da nisam ni za to. Pa cak i tu je bilo neslaganja najvise oko pauza, duzine bez pauza i gomilu drugih sitnica al posto se dobro poznajemo istolerisali smo se i ipak uzivali. Tada sam shvatio 2 stvari:

 

-Putujem iskljucivo sam (u vecini slucajeva) to malo sto putujem

- I nisam neki tip za neke ture po svetu i slicno. Region mi je za sad dovoljan i to mi je problem zbog vremena novca i drugih obaveza. Prestao sam i da razmisljam (do daljneg) o putovanjima daljim od 1000-1500 km. 

 

 Zato sam ipak na kraju izmedju ostalog i kupio naked a ne full putni motor koji bi meni bio kad sve saberem, slabo upotrebljiv. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Mogu sa svakim na bilo koji put i u svim uslovima, samo ako je osnovni preduslov ispunjen, da se vooooozimoooooooo...

Ako je Rosi, sacekace me..  Ako je kornjaca,prilagodicu se i voziti taman toliko iza njega da ga imam na oku, a da mu ne pravim pritisak. Po iskustvu 2-3 motora idealno...

Sve ostalo, dal je vojnicika disciplina i logistika, il je spontano do te mere da se zna samo da se nista ne zna, manje je vazno. Prilagodjavam se kao kameleon.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Što se tiče putovanja u grupi (bilo manjoj ili većoj) osnovno je da i ne pomišljate na takvu avanturu ukoliko u toj grupi ima neko ko ne može bez pića (alkoholičar). Sa takvim svi prethodni dogovori i kompromisi važe samo do prve kafane (ili prodavnice sa pivom). 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imao sam prilike da organizujem nekoliko višednevnih tura sa više motora 3-8 i sa više različitih vozača i suvozača.

Dogovor kuću gradi.

Kome se ne sviđaju uslovi puta ruta ,šta se obilazi i slične stvari ne mora da ide.Ko želi brže treba da ide ispred grupe da možemo da ga pokupimo kada se skrlja,a ne da mislimo hoće doći.Na destinacijama pa nismo vezani pupčanom vrpcom pa da ne možemo da se razdvojimo.Klopa se za prvi dan nosi u vidu sendviča da bi uspeli da dobacimo što dalje.Ko ne veruje neka proba 12-13 ljudi na ručku u kafani izgube 3 sata kao ništa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nikad se ne pravim pametan da ja uvek sve znam najbolje.

 Ja znam kada treba krenuti.

Ja znam kada treba stati.

Ja znam gde treba sipati gorivo.

Ja znam gde treba spavati.

Ja znam kojim putem voziti.

Ja znam,ja znam,ja znam...

Nikada...

Ne vozim često koliko bi želeo i ne mogu da dozvolim da mi neko sebe i jedan sekund života i vožnje. Pre dvadeset godina sam imao 3-4 drugara sa kojima sam vozio. Sa njima sam super i sada,ali se ne vozimo više zajedno. Malo su se pogledi razišli. Sad imam dva drugara sa kojima idem na putovanja. Lako se dogovorimo oko svega. Oko rute,oko klope,oko pauze,oko spavanja,brzine,prtljaga... I super nam je.

Što se tiče žena imamo jedno pravilo- ako jedan vodi zenu-vode svi. Ako jedan vodi tuđu zenu-vode svi tuđu  ženu . Hahahhaah  :lol2:Zajebavam naravno!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
6 hours ago, zika56 said:

Što se tiče putovanja u grupi (bilo manjoj ili većoj) osnovno je da i ne pomišljate na takvu avanturu ukoliko u toj grupi ima neko ko ne može bez pića (alkoholičar). Sa takvim svi prethodni dogovori i kompromisi važe samo do prve kafane (ili prodavnice sa pivom). 

Uf, malo je alkoholicar zeznuta rec. Ipak zivimo u danasnje doba gde se puse buksne vuku linije itd. Nije sve ni do 3,4 piva. Danas je spektar opijata mnogo siri. Al sve u svemu, pravilo se zna bar kod mene na primer. Nema piva dok se motor ne parkira. Do sutra. 

 

Zato sam uvek mrzeo jednodnevne ture i izlete...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, Pingvin37 je napisao:

Uf, malo je alkoholicar zeznuta rec. Ipak zivimo u danasnje doba gde se puse buksne vuku linije itd. Nije sve ni do 3,4 piva. Danas je spektar opijata mnogo siri. Al sve u svemu, pravilo se zna bar kod mene na primer. Nema piva dok se motor ne parkira. Do sutra. 

 

Zato sam uvek mrzeo jednodnevne ture i izlete...

Kada sam napisao ovo za piće, podrazumevao sam i ostale ozbiljnije zavisnike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 2 sati, stari roker je napisao:

Nikad se ne pravim pametan da ja uvek sve znam najbolje.

 Ja znam kada treba krenuti.

Ja znam kada treba stati.

Ja znam gde treba sipati gorivo.

Ja znam gde treba spavati.

Ja znam kojim putem voziti.

Ja znam,ja znam,ja znam...

Nikada...

Ne vozim često koliko bi želeo i ne mogu da dozvolim da mi neko sebe i jedan sekund života i vožnje. Pre dvadeset godina sam imao 3-4 drugara sa kojima sam vozio. Sa njima sam super i sada,ali se ne vozimo više zajedno. Malo su se pogledi razišli. Sad imam dva drugara sa kojima idem na putovanja. Lako se dogovorimo oko svega. Oko rute,oko klope,oko pauze,oko spavanja,brzine,prtljaga... I super nam je.

Što se tiče žena imamo jedno pravilo- ako jedan vodi zenu-vode svi. Ako jedan vodi tuđu zenu-vode svi tuđu žene . Hahahhaah  :lol2:Zajebavam naravno!

Pošto lično poznajem tu dvojicu i jedan od njih mi je čest saputnik ne čudi me što ti odgovaraju jer su to ljudi koji voze zadnjih 40 godina i i nije im teško da ispoštuju mogućnosti tvog bmw-a, mladost ludost je problem u grupnom vozanju jer mladost traži izazove i adrenalin koji podspešen pivom prelazi granice njihovih mogućnosti. Što se vozanja žena tiče znam da je dotični svoju izvrnuo da izgubi svaku želju za vozanjem a ovaj drugi je toliko reprezentativan da je pravo čudo da i njegova hoće da se voza sa njim. Jedini si ti ostao kao zadnji branik odbrane od pomahnitale horde tuđih žena :lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad se vozimo grupno, jedan je organizator i on je odredio rutu. Ostali prate i ne zanovetaju. Kome se ne svidja slobodan je da ide kući a drugi put nek se vozi sa drugom grupom. Opet ko ima zamerke biće nominovan da organizuje sledeći rutu pa nek pokaže svoje veštine na konkretnom. Većinom se društvo isfiltrira i ostane grupa sličnih pa tako da skoro nikad nema problema.
Stvar ke sve dogovora unapred, ali ako se ide na duže ture teško ke sve pogoditi da svima bude potaman ali ako ukućani nisu besni ni kuća nije tesna. :)

Srećno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A kako bi vi ocenili slučaj da je organizovana dvodnevna BJB vožnja i ujutro, bez javljanja ikome, jedan od učesnika krene sam kući. Prosto, palo mu na pamet.

Naravno i organizator i redari "polude" niko ne zna šta se desilo, kako da se krene nazad bez jednog učesnika... Tek se kasnije u toku dana saznalo gde je i šta je. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 7 minuta, Arakis je napisao:

A kako bi vi ocenili slučaj da je organizovana dvodnevna BJB vožnja i ujutro, bez javljanja ikome, jedan od učesnika krene sam kući. Prosto, palo mu na pamet.

Naravno i organizator i redari "polude" niko ne zna šta se desilo, kako da se krene nazad bez jednog učesnika... Tek se kasnije u toku dana saznalo gde je i šta je. 

To je po meni čist bezobrazluk. 

Ako se prijavim da učestvujem u nekoj grupnoj vožnju koju organizuje neko drugi podrazumeva se da prihvatam sve uslove koje postavlja organizator. I start vožnje i rutu, klopu,pauze,spavanje... ma sve. Ako mi ne odgovara ne prijavljujem se. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sebičnost, manjak odgovornosti i bezobzirnost prema drugima. Isti tip ljudi što stane ispred pekare i upali sva četiri, ovi idioti što ne vraćaju kolica sa parkinga super marketa, itd.

 

Možda u poslednje vreme previše obraćam pažnju na te stvari. Čini mi se da su ljudi bezobzirni više nego inače. 

Ja da parkiram na sred puta i da kupujem kiflu pa da zagušim put, sramota bi me pojela. Čovek je sve stavio ispred drugog čoveka. Profit, vreme, interese... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 6.4.2020. at 21:58, Gajo Sevojno je napisao:

Da bi ljudi mogli da zajedno idu na visednevne ture, moraju mnoge stvari da se poklope.

1. Stil voznje

2. Slicne finansije

3. Isto ocekivanje od ture, ako neko hoce da obilazi spomenike i gradove a neko da prangija ceo dan po planinama onda piši propalo.

4. Kompromis mora da postoji cak iako su se ove 3 stavke iznad poklopile.

 

Vozio sam sa 5 (sada vec) drugara Pirineje 2017-e, Gaja je jedan od njih. Bio sam na pocetku dosta sporiji vozac od njih, ali su me cekali kad god je to trebalo i sve je teklo kao po loju. Nije bilo sanse da zalutam ili pogresno skrenem. Kad ima dobre volje, i kad se na gomili nadju tako izvanredni ljudi, sve se moze ! 

Sto se tehnicke strane tice, slusati najiskusnije (polasci, pauze, zajednicka tankovanja itd) i nema brige.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 8 sati, Bigor je napisao:

Sta velis za ovog majstora?! 1aba48df8736285e83bc01cc3f233473.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Ako želiš da ti kažemo šta mislimo za majstora daj neku sliku gde se neće videti samo da je to na slici skuter, već da vidimo i koji pa da kažemo koju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
9 hours ago, Savan said:

 ali ako ukućani nisu besni ni kuća nije tesna. :)

"Gde čeljad nije besna, ni kuća nije tesna." :P

Samo da ispravim i izvin'te za off topic. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E to, gde čeljad nisu besna ni kuća nije tesna :)

Samo malo poštovanja jedni prema drugima i nema nikakvih problema.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja