Jump to content

Moto Zajednica

Ne može da škodi, a što ne škodi sigurno pomaže

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Danas nešto u ovim časovima dosade tjs. kvalitetno provedenog vremena sa porodicom ;), pregledah malo instagram i naleteh na 5 saveta koji svakako ne mogu da škode a kad ne škode sigurno pomažu (rekao bi Lane Gutović). Reših da ih podelim sa vama sa nadom da će nekom i poslužiti. 

Screenshot_20200405-125629_Instagram.jpg

Screenshot_20200405-125644_Instagram.jpg

Screenshot_20200405-125701_Instagram.jpg

Screenshot_20200405-125718_Instagram.jpg

Screenshot_20200405-125736_Instagram.jpg

Screenshot_20200405-125752_Instagram.jpg

Screenshot_20200405-125809_Instagram.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa
pre 7 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Ovo važi kad ideš sam............uglavnom u grupi kad tad ti neko počinje da ide na nerve.:lol:

To je jednostavno tako , neke ljude za koje misliš da ih dovoljno poznaješ u grupi shvatiš kakvi u stvari jesu. Najluđe je kad krenu da budu kao strogi ne smeš ovo ne smeš ono kao učiteljica u prvom razredu. Pa ja neću ni kako ja hoću...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Danas nešto u ovim časovima dosade tjs. kvalitetno provedenog vremena sa porodicom , pregledah malo instagram i naleteh na 5 saveta koji svakako ne mogu da škode a kad ne škode sigurno pomažu (rekao bi Lane Gutović). Reših da ih podelim sa vama sa nadom da će nekom i poslužiti. 
Screenshot_20200405-125629_Instagram.thumb.jpg.5953ee12edba9d3dbf934fc0fa475f3b.jpg
Screenshot_20200405-125644_Instagram.thumb.jpg.8fa1effab59a01ba5656d47733f0ffe1.jpg
Screenshot_20200405-125701_Instagram.thumb.jpg.a39848eed1237e5892f5ede8d3ea8bf9.jpg
Screenshot_20200405-125718_Instagram.thumb.jpg.b4bd14234e45c7a91a73aa48cef91dc9.jpg
Screenshot_20200405-125736_Instagram.thumb.jpg.b336790c7e92de23e97723252978f998.jpg
Screenshot_20200405-125752_Instagram.thumb.jpg.dfb65e1dea646a5228c1bd44d4bc29d7.jpg
Screenshot_20200405-125809_Instagram.thumb.jpg.5f76b80d34110f5c7e03bc5a49ef2088.jpg
Sve tacno 100% bar u mom slucaju, ali to je nesto sto je jace od mene i imam osecaj da ne mogu da uticem na to. A sto se tice voznje u grupi kad neko spomenu, za ozbiljnije visednevne ture iskljucivo samo sa onima koje jako dobro poznajes u svakom pogledu inace ce uvek biti nekih nesuglasica. I moras biti spreman na kompromis i da se prilagodis, ako nisi spreman onda vozi sam najbolje. I jos jedna stvar, ne mora da znaci da ce ti onaj ko ti je super drug i ljudina odgovarati u voznji i obrnuto.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

Sve tacno 100% bar u mom slucaju, ali to je nesto sto je jace od mene i imam osecaj da ne mogu da uticem na to. A sto se tice voznje u grupi kad neko spomenu, za ozbiljnije visednevne ture iskljucivo samo sa onima koje jako dobro poznajes u svakom pogledu inace ce uvek biti nekih nesuglasica. I moras biti spreman na kompromis i da se prilagodis, ako nisi spreman onda vozi sam najbolje. I jos jedna stvar, ne mora da znaci da ce ti onaj ko ti je super drug i ljudina odgovarati u voznji i obrnuto.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Kompromisi su mogućii prave se kada se vožnja planira, a kada neki počnu da traže "kompromise" (da bi isključivo sebe zadovoljili) u toku puta, onda sve ide u ...... i tu više od uživanja u vožnji nema ništa. 

Ja sam tipični individualac i najviše mi odgovara da idem sam (odnosno sa suprugom ili nekim suvozačem sa kojim već imam dobro iskustvo). Grupne vožnje izbegavam jer se usput uglavnom zamaram i nerviram.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Po meni treba videti manje mesta i putovati duze krace relacije. Stajati cesce kad vidis lepe predele i zanimljive kafane.Ne takmiciti se ko je bolji i brzi vozac ,na kraju su razlike u vremenima u vr glave 10 min.

Birati smestaje sa ves masinom i masinom za susenje ako je moguce ,obavezno sa peskirima,samponima.ja pitam i da li ima usisivac jer kupim kod kineza one vakum kese spakujem sta god ,izvucem vazduh i mozes da nosis sta hoces,ali treba ti svaki put usisivac. Nositi aktivni ves koji se brzo i lako susi. Ne trositi prtljag na te stvari. Nositi moto cizme koje ti dozvoljavaju da hodas normalno kad sidjes sa motora,uvek rezervne rukavice. Ne oslanjati se na saputnike u potpunosti jer kolona uvek moze da se prekine ,a moras samostalno da znas put do sledece destinacije.

To su neke greske koje sam ja uvideo i ispravljao tokom godina...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Mi, kako sebe nazivamo bajkerima, se delimo na dve grupe: 1. vidi mene vidi mene; 2. vetar u kosi 

Te dve grupe nikako ne mogu da se voze zajedno jer se ne voze iz istih ubeđenja. Htedoh reći da ljudi koji na motorima putuju zajedno po nepisanom pravilu treba da imaju slična interesovanja i način razmišljanja u vožnji inače kao i u životu kad udari tuk na luk to ne ide, neko mora da trpi. Generalno se slažem sa temom ali i to sve zavisi od dubine džepa, ako ideš skromno, kampuješ ili ti slično naravno da ti treba više stvari i da je spremanje za polazak komplikovanije, ako pak ideš na putovanje gde su ti smeštaji bukirani svi obroci u restoranima..., onda nemaš problema, gaće, čarape, civilna odeća za šetnju i vatra. Na youtube gledah putopis jednog kolege motoraša koji u Tursku ide samo sa središnjom manjerkom na GS-u uz put i dron upakovan, nikakav problem oko pakovanja mesta kolko hoćeš, ali sve u fulu rezervisano. Ne mogu reći nije ni to lako, treba isplanirati koliko ćeš kilometara preći u toku dana i da li si u stanju da izvezeš dnevnu rutu, nije lako ni naći hotel koji si rezervisao... ;) Opet sa druge strane kolege koje uživaju u kampovanju moraju dobro da ocene vreme i rutu, mesto gde će zanoćiti, kakvih divljih životinja ima u kraju da u sred noći ne dođe neki medo ili vuja u posetu i ako se ne zna dal je gore da ti dođu oni ili pripadnici naše vrste u čoporu... Na kraju da sumiram, ako nisi spreman na komromise i da uvažiš  mišljenje drugih onda se uzdaj u se i u svoje kljuse i polako, ili ipak pažljivo biraj saputnike, možda neko reši da izrazi svoje mišljenje i napravi problem. Posle svih ovih iskustava nabacanih u rekao bih razmišljanje o postu i predhodnim komentarima rekao bih samo da uživate u životu koliko god je moguće, reče jedan moj drugar inače član ovog foruma" Život je jedan i ako ove godine ne odem u Herceg Novi na skup ja više nikad 2019 godine neću moći da odem na skup u Herceg Novi", zato pakujte polako sa razmišljanjem kako prevazići razlike i putujte koliko god vam ovaj surovi život to dozvoljava, budite ljudi dobre volje, i samo polako, jer svega će biti samo nas neće (život je jedan). 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Često je na takvim turama mnogo bitnije sa kim ideš nego šta nosiš. A kompromisi su relativna stvar. Prošle godine sam imao turu sa 6 motora,a nas osmoro. Tura planirana šest meseci pre toga, izmenjena osamnaest puta, i posle trećeg dana ,sam se izdvojio sa suprugom i idućih sedam dana prošao sam i sa njom , bogovski, jer su hteli opet da menjaju . Ne branim sebe , čak mislim da sam pretolerantan , ali kad se nešto dogovara tako dugo , i kada svi napravimo toliko kompromisa , onda bi tu turu uz manje izmene trebalo izvozati kako ste se dogovorili. Sa svim tim ljudima sam ostao dobro , i dalje se vozimo , samo ni lud više tak nešto. Dva motora su idealni, maksimum tri ( i to samo ako se ljudi izuzetno dobro poznaju , i nije im prvi put da idu zajedno), a mogu da vam kažem da mi je samo kad putijem sa ženom idealno. Stanem kad ja hoću, gledam šta ja hoću, ostanem koliko hoću.... Jedino ne bih nikada mogao nigde sam, divim se ljudima koji cela putovanja provedu sami, ja to ne bih mogao. A sve predvideti usput je teško. Da dubiš na glavi , uvek ćeš nešto da zaboraviš ili ćeš poneti nešto što sigurno ti nije trebalo. A ako je društvo u redu , sve se da to ispeglati . Bitno je stvarno samo što reče čovek putovanje a ne destinacija.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čitam i krstim se. Mislio sam da nešto nije uredu samnom. Spasio sam se. 

Moj najdraži saputnik....nikad bolje, nikad lepše.

A koga sretnem, rado popijem kafu 

IMG_20200201_132146.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ko što rekoše kolege gore najidealnije je kad je jedan motor, max dva motora ako su u pitanju vozači sa sličnim stilovima vožnje.

Za troje ili više, e tu već treba dosta kompromisa, ali ako se ekipa dobro poznaje može i to da bude lepo, mada komplikuje voznju zbog rastezanja kolone, obilaženja itd...

 

Meni je najveći zajeb svih zajeba bio jednom prilikom u početku svojih putešestvija, leto jul, išli s mora kući, i nisam na put poneo duks ni rezervne duge-deblje rukavice, i smrzo se ko pička negde u planinama Hrvatske i Bosne tog kobnog jutra i ako nismo preterano rano krenuli, oko pola 8 , od tada, kad putujem bn obavezno nosim duks u koferu pa makar bilo 40 stepeni napolju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

Ko što rekoše kolege gore najidealnije je kad je jedan motor, max dva motora ako su u pitanju vozači sa sličnim stilovima vožnje.

Za troje ili više, e tu već treba dosta kompromisa, ali ako se ekipa dobro poznaje može i to da bude lepo, mada komplikuje voznju zbog rastezanja kolone, obilaženja itd...

 

Meni je najveći zajeb svih zajeba bio jednom prilikom u početku svojih putešestvija, leto jul, išli s mora kući, i nisam na put poneo duks ni rezervne duge-deblje rukavice, i smrzo se ko pička negde u planinama Hrvatske i Bosne tog kobnog jutra i ako nismo preterano rano krenuli, oko pola 8 , od tada, kad putujem bn obavezno nosim duks u koferu pa makar bilo 40 stepeni napolju.

Skidam duge gaće kad paradajz bude 20 dinara :lol:

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
15 minutes ago, Biker-Boy said:

Ko što rekoše kolege gore najidealnije je kad je jedan motor, max dva motora ako su u pitanju vozači sa sličnim stilovima vožnje.

 

Ono je pametnije ici u paru nego li sam. Prosto uvjek postoji mogucnost da se nesto desi, a onda imas pomoc kakvu takvu i nisi sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Skidam duge gaće kad paradajz bude 20 dinara 
Ima stara izreka samo što mi ne pamtimo : leti ponesi a zimi kako hoćeš !

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
2 hours ago, BaneVuk58 said:

Čitam i krstim se. Mislio sam da nešto nije uredu samnom. Spasio sam se. 

 

Isto se osecam trenutno.

Zabrinem se svaki put kad izvozam ceo dan sam, a onda shvatim koliko mi je bolje tako.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

Skidam duge gaće kad paradajz bude 20 dinara :lol:

Imas i naslednika,ja nasrecniji bio na Staroj planini kad je baba kod koje smo spavali na moj nagovor (u avgustu) malo nalozila pec.

Ne volim da putujem sam,volim dobro drustvo i za zezanje i za sve ostalo,crkao bi kad ne bih progovorio s nekim ceo dan.Uglavnom ide poznata ekipa i to funkcionise lepo,svi su malo tolerantni za nesto i to je to.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 4 sati, peratrap je napisao:

Ima stara izreka samo što mi ne pamtimo : leti ponesi a zimi kako hoćeš !

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Ja je se držim od svoje devetnaeste kad sam počeo voziti kamion. Na prvoj turi najebao i nikad više :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ko što rekoše kolege gore najidealnije je kad je jedan motor, max dva motora ako su u pitanju vozači sa sličnim stilovima vožnje.
Za troje ili više, e tu već treba dosta kompromisa, ali ako se ekipa dobro poznaje može i to da bude lepo, mada komplikuje voznju zbog rastezanja kolone, obilaženja itd...
 
Meni je najveći zajeb svih zajeba bio jednom prilikom u početku svojih putešestvija, leto jul, išli s mora kući, i nisam na put poneo duks ni rezervne duge-deblje rukavice, i smrzo se ko pička negde u planinama Hrvatske i Bosne tog kobnog jutra i ako nismo preterano rano krenuli, oko pola 8 , od tada, kad putujem bn obavezno nosim duks u koferu pa makar bilo 40 stepeni napolju.
Moze do 5 motora lepo da se prati , ako se dobro poznaju i voze zajedno, preko toga je tesko i onda mogu da se naprave dve manje grupe. Ali da ides sa nekim koga prvi put vidis na neku visednevnu voznju nikako, bar je moj savet. I iskreno me zacudi jako kad ljudi taraze na forumu drustvo za voznju na primer po Ro ili slicno.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam imao par losih iskustava, iako je drustvo bilo super ali jbg dobar deo ture sam prakticno sam vozio, jer prosto ne mogu da se prilagodjavam drugom i da vozim van zone svog komfora (prebrza voznja).

Najlepse voznje su mi bile kad sam vozio sam, ili sa saputnicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Istina, najopusteniji si kad si sam, onda mozes kako hoces ili kako se osecas u tom trenutku. Ovako dosta zavisi od onog prvog ko vodi grupu, da on ne vozi prebrzo jer ako on diktira dobar tempo sve je ok, ako pak on prebrzo i voli po gasu onda ce onaj nazad biti u problemu jer uvek nazad se dosta brze vozi nego napred.


Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja