Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Meni je mnogo lakse da prodam motor nego da ga kupim, pa rekoh da potrazim pomoc i ovde. Budzet je 2000e max. Bilo bi dobro da nema vecih ulaganja u skorijoj buducnosti, da je resena makar registracija, da moze da se pregura sezona.

Klasa motora neki soft/putni enduro, turing do 750cc, godiste preko 2000.

Upucen sam uglavnom u sve oglase, imam oko 25 favorita ali cu izdvojiti samo neke. Cene stoje, registracije isticu i nista ne mrda. Oglas je upucen ove jer mozda i postoji nesto interesantno,a da nije oglaseno, bilo kod vas ili vasih prijatelja.

Favoriti

1. Bmw F650 Gs

2. Aprilia Pegaso Strada 

3. Yamaha Fzs600 

4. Honda Transalp

5. Kawa er6f

a6a3f614acd6-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW f650gs, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 41000 km, Bačko Petrovo Selo. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili
84c0e1f9c7ee-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia PEGASO 650 STRADA, 2006. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 30000 km, Bela Crkva. Cena 2.350 € - Motori - Polovni...
d608d3dbc839-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Fazer, 2000. godište, Touring, vozilo prešlo 50000 km, Mladenovac. Cena 1.990 € - Motori - Polovni Automobili
9c8b0d3e5db6-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki ER6f, 2007. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 35000 km, Novi Sad. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, JevtaNS je napisao:

Pa kawa najnovija i to je to

Ponudio 2000e ali nece da proda. Nju ceka registracija i jurnjava sa vlasnikom koji je negde u Subotici pretpostavljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Bmw je super, vec sam ga video u svojoj garazi ali vlasnik nece da ga proda bez prenosa, sto ce reci dok je ovo v.stanje. Tu moze cena dole, reg celu godinu, ideala za mene ali jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

 

@malitomic  pa ako je BMW ideala cemu tolika zurba, 2-4 nedelje i onako je sve stalo .... dogovor kucu gradi , pokazi vlasniku da si kupac, kapara, pa mozda malo i smeksa ... :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, sixi je napisao:

 

@malitomic  pa ako je BMW ideala cemu tolika zurba, 2-4 nedelje i onako je sve stalo .... dogovor kucu gradi , pokazi vlasniku da si kupac, kapara, pa mozda malo i smeksa ... :BMW2:

Moglo bi to i tako ali nisam ni dosao u sansu da pogledam motor. Bilo  je razgovora, cak je i cena klizila dole vrlo lako i bio sam ubedjen da je coveku stalo da ga proda. Kada je video da sam vrlo ozbiljan, i da bih kupio i motor za zapeklom zadnjom kocnicom za koju je odmah pomenuo da je u problemu, izmislio je nekakvog majstora koji je naprasno dosao i oterao motor na popravku, jer on toboz' ne moze da proda neispravan motor.

Iza svega se krije strah da da motor bez prenosa, da se sa njim po Beogradu ne naprave kojekakvi prekrsaji koji bi njemu pravili probleme.. I tako.. Naslusao sam se svega za ovih par dana aktivnog trazenja motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Uzmi šta god da ti se svidi, ali imaj na umu jedno

Obavezno odmah radi prenos. Olakšaćeš sebi život (a i korektnom prodavcu) i izbegnućeš sumnjive motore, kojima se i nezna vlasnik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, drtommy je napisao:

Uzmi šta god da ti se svidi, ali imaj na umu jedno

Obavezno odmah radi prenos. Olakšaćeš sebi život (a i korektnom prodavcu) i izbegnućeš sumnjive motore, kojima se i nezna vlasnik

Tako je, motore i ustvari sva vozila prenosim odmah, radi mirne glave i lakse prodaje kad na nju red dodje. Poslednji motor sam dao uz obostrano potpisan interni KP ugovor. Znam da nije neka sigurnost ali eto, nisam hteo da kvarim posao. Cak sam rekao da cu ja snositi troskove prenosa, jer je kupac uzeo motor po trazenoj ceni, odnosno nije hteo da se cenka.

U svakom slucaju prenos treba raditi uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Znam i za taj. Petrovac na Mlavi jel? U jednom sam momentu i pomislio na tu kombinaciju, kazem tako jer taj motor u mom vlasnistvu ne bi mogao da bude. Mogao bi posluziti da se kroz neku zamenu dodje do meni odgovarajuceg. Nizak sam rastom i ti veliki tureri mi nikako ne pristaju. Kapiram da je kes ipak najzdravija prica kad je trgovina u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 41 minuta, Pevac je napisao:

Da taj,pa nisi metar i zilet.Imam druga koji je 175 i vozi varu ko poniku,toliko o visini :)

Brus Li, Lionel Mesi, Ron Dzeremi i ja:jee1:,  smo ekipa koja ima ili je imala 168cm (toliko o visini):takoje:. Ne znam koliko su podaci tacni, izvor je kakav zabavni magazin 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@gox gledao sam video davno, sta znam, nije toliki problem sto je motor visok, vec da nije krme od 250 kg. Enduro motore bas volim i do sad sam ih najvise imao, i rado cu ih opet voziti. Ovaj put bih nesto mladje.. nista vise a ni manje i ne po svaku cenu.

@demro.stst  ne hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Znam o čemu pričaš. Vozio sam visokog i teškog TA. 
TA oko 230 kg, u praksi 500

Suzuki SV 650 180 kg, u praksi 50

Eto mojeg zapažanja. Nije samo kilaža bitna nego i visina, težište...

Brojke su ofrlje date pa molim stručnjake da ne obracaju paznju na moj post.

Nevazan post tj samo za malitomic.

Hvala na nekomentarisanju mog posta ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Terao si ti već FZS600. Zašto si prodao, tj zašto bi sad opet isti?

BMW ti je korak unazad, Pegaso takođe, jedino mi Kawa ima smisla. Sa ER6-F tačke gledišta ćeš imati najozbiljniju referencu šta ti treba sledeće.

 

P.S. KAWA je za te pare brutalni best buy sa ove liste

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Izvinjavam se sad tek stizem nesto da napisem, pa cu i reci a da ne citiram ponaosob.

Ogranicen finansijama na 2000e, znaci otpada er6f jer on kosta 2200 fix plus rega i prenos 200=2400e. Kapiram da je verovatno najbolji izbor ali tako je. Da imam 2400 za par stotki jos se otvara sansa za jos 10 drugih jako dobrih motora.

Pegaso sa linka nije 'onaj' Pegaso koji pravi probleme, 'onog' sam imao i pio mi je krv kap po kap. Ovog vi vozio samo tako i ako mi propadnu neke druge prilike idem po njega. On kosta 2000+200 rega

O Bmw-u sam sve rekao, voleo bih da ga imam ali nam se ne da.Po meni uopste nema zastareo izgled i nema veze sa prethodnim f650.

Transalpa650 imao posle Cagive Raptor. Super smor ali sam se navikao i prijala mi je voznja sa njim. Teezak u pm

Fazera imao takodje. Izuzetan motor. Kvalitet, potrosnja, agilnost sve u superlativu. Njega ostavljam kao opciju ako ne nadjem nista od ovih gore pomenutih. Isao bih ovaj put na mackasti far, sto ce reci 2003.god

Cb 750? Sta reci. Imao sam Inazumu 750, jako slican motor. Nije to ono sto me trenutno interesuje.

Znaci treba mi nesto sa kakvom takvom zastitom od vetra, da je agilan po ostrim krivinama. Duga putovanja i velike brzine nisu prioritet

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Alekre je napisao:

Mali, koji motor ti je favorit? Onako, na prvu?

Vidim se na Bmw-u i Pegazu sa osmehom na licu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Suzuki GSXF 600/750.  2000 il mladji. Za te pare ide i 2003-2006 ako nadjes sa regom i opremom. I da ti ostane love.

 

Bas dobra zastita od vetra, mali potrosac, jeftin za odrzavanje, rega nije preskupa. Odlican zvuk, ima snage dosta, odlican u krivinama. Udoban, ima mesta za suvozaca. Velika autonomija rezervoara. Nema komplikovane struje nema dodatnog zezanja, slabo kvarljiv. 

 

Ja da imam 1400-1800 evra i da moram da kupim putni motor koji moze da se provoza i po gradu bio bi Suzuki GSXF 600/750. Bez razmisljanja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja