Jump to content

Moto Zajednica

Honda CRM 125 vs Yamaha DT 125R

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav,zanima me ima li iko iskustva sa ova dva motora? Znam da već ima sličnih tema, ali niko ne priča o snazi...

Naime,CRM ima istu mašinu kao NSR što znači da ima 30KS,a DT navodno ima 15KS,a bez blokada oko 20ak.

Zanima me koliko se ta snaga osjeti u šumi? Jer za CRM-a slabije ima dijelova u odnosu na Yamahu i da li se isplati izabrati CRM zbog snage

pa se kasnije mučiti sa pronalaženjem dijelova. Najbolje bi mi bilo kada bi se neko javio ko je vozio oba motora. Ja sam vozio Yamahu DT i solidna je,ali se plašim da ću je ubrzo prevazići...Hvala na svakom odgovoru :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: KTM LC4 690

Tako je Crm ima masinu kao NSR tako da sto se tice delova pase sve sa NSR-a  I ima 29 konja. Ako ces voziti vise po sumi isplati se ostriji  na gasu ima vise konja, bolje vile, bolje kocnice , gasni amortizer, sire gume .   Slabije ih ima po oglasima pa te mozda to buni zbog delova  retki su kod nas Dt-a imas na svakom cosku.  Inace razlika se oseti vozio  sam oba oseca se na gasu da crm ima  nesto vise konja...  

 

Sada sto se tice Dt-a ima vise  od 15 konja oko 24-25konja  svaki 2t soft enduro  od 125 kubika (Yamaha DT| Suzuki TS| Kawasaki KMX| KDX|  Honda CRM| MTX) ima  20 i nesto  konja,  dok   hard enduro recimo Ktm exc 125 , Husqvarna  wr 125 imaju  preko 30konja tacnije 35konja.

15 konja imaju 4t motori tipa  Yamaha r125, yamaha wr125,  honda cbr 125...

Vozio sam Yamahu  R 125 i Yamahu  Dt125r  i ima velike razlike  ipak 2t motor daje mnogo vise snage i  ima vise konja, u saobracajnoj uvek pise da imaju manje  konja....

 

Razmisli dobar izbor je  i Aprilia rx 125 hard enduro 32 konja usd vile, zadnja alu vila, gasni amortizer, rotax masina u istoj  je klasi kao ktm   i  husqvarna  samo po mnogo pristupacnijoj ceni , a ide  vrlo lepo sigurno je zabavna za voznju i nece ti brzo dosaditi!

 

Ti znas najbolje sta ti treba i kakav motor ako vise vozis u sumi bolje  CRM, RX ako  ces voziti  vise  po asfaltu onda ce ti Dt  zavrsiti posao :)

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao;) 

 

Pitaj slobodno sve sto te interesuej u vezi ovih modela:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Hvala na ovako detaljnom odgovoru :)

Mislim ipak da ću se odlučiti za DT-a zbog dijelova. Za njega imam nove dijelove, dok za CRM-a većinom samo polovnih ima u BiH. Što se tiče Aprilie nema ih kod nas na oglasima tako da i ona otpada. Sada mi preostaje da nadjem dobar primjerak DT-a, po koliko toliko normalnoj cijeni .:jee:

Nadam se da ću uskoro okačiti slike novog motora na ovoj temi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: KTM LC4 690

Sto se tice delova  za crm ne trebaju ti to je HONDA!

Dt su po oglasima precenjeni i ulgavnom svi izakani...

U svakom slucaju srecno sa kupovinom :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Nekih 700-800e

Ali sada gledam po internetu izgleda da je ovo Aprilla ETX 125 koja nije ni blizu kao RX 125...  Iako u oglasu piše RX 125... 

Navodno ima samo 15 konja :ups:

Ali na slikama izgleda da je motor Rotax 122, sad sam totalno zbunjen... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma preskoči. Ako ne zna da napiše koji motor ima tu ništa ne valja.

Bataljuj odma, izbriši iz glave. Ako treba pojedi pokvareno jaje i zalij pokvarenim mlekom da odeš u bolnicu, samo se spreči da kupiš to čudo. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja