Jump to content

Moto Zajednica

Kosilica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Kolege aki nekome treba kosilica na benzin imam trenutno akcijski model cena 16999,00 dve godine garancija gurajuca bez korpe. 

IMG_20200402_144709.jpg

IMG_20200402_144701.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja imam sa tim MTD motorom 15 g je krljamo po dubokim kanalima i posto je kuca na uglu ima pola jutra trave oko kuce ali jos je nismo dotukli.Ne znam dali sam ulje promenio 2 puta do sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa to baš i nije nešto čime se valja hvaliti....ali, može i tako.

Postoji velika verovatnoća, bez obzira na istu firmu i etikete, da taj motor od pre 15 godina nije ovakav. Ali ni to nije problem.

Ovo nije profesionalna mašina, pa je tako treba i tretirati.

Normalnom korisniku može dugo da bude od koristi, uz poštovanje elementarnih pravila korišćenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@pronto slažem se. Imamo dve brigs, redovno se menja ulje na kraju svake sezone, sa vremena na vreme očisti i promeni filter za vazduh i radi bez problema. Veoma zahvalne kosačice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Iskreno bolje su uradjeni ovi motori novi mtd nego novi brigs mitori te snage a stari briks motori su ubedljivo najbolji pricamo tim manjim motorima koji su oko 3.5 ks.  Neprevazidjena serija 450. Iskreno ovo kuciste nije neko vrhunsko posto tockovi nisu sa lezajima ali realno za te pare nemoze da se kupi takva kosilica da je legalna sa garancijom, inace mi ih uvotimo i austrije. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
On 3.4.2020. at 14:42, pronto je napisao:

Pa to baš i nije nešto čime se valja hvaliti....ali, može i tako.

Postoji velika verovatnoća, bez obzira na istu firmu i etikete, da taj motor od pre 15 godina nije ovakav. Ali ni to nije problem.

Ovo nije profesionalna mašina, pa je tako treba i tretirati.

Normalnom korisniku može dugo da bude od koristi, uz poštovanje elementarnih pravila korišćenja.

Ma kakvi hvaliti...samo konstaNtujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
On 2.4.2020. at 20:56, sloboleo je napisao:

Kolege aki nekome treba kosilica na benzin imam trenutno akcijski model cena 16999,00 dve godine garancija gurajuca bez korpe. 

 

IMG_20200402_144701.jpg

Mene interesuje neka samohodna sa korpom i naprimer  da je Honda motor, pa neka kosta. Sta imas u ponudi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Sa hondom trenutno nwmam nista imam sa briks motorima i jacih i slabijih imam i stigine kosilice kao i oleo mac i wolf garten i cub cadet kosilice pusticu ti broj na pp pa ako hoces nazovi me u ponedeljak da ti kazem sta sve ima i posaljem neku sliku po potrebi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Imam tri motorne kosacice. Prva radila 10god, raspala se jadna, drugu kupio na Bubanj Potoku radila 3 crko motor, ajd da kupim kvalitetniju u Austriji, radila 1 god. Sad samo Makita 18+18v MILINA. Brigs motori postali obicno sranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Drzimo i nesto delova uglavnom porucujemo po potrebi dosta toga uzimamo od tehnogreen firme. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

 Moguce da ima tehnogreen pogledacu ujutru katalog. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Jel mora ceo, kakav je sa druge strane mozda moze da se popravi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno.

Ne gledaj marku. Pod GGP grupaciju potpadaju razne firme...pa može biti da je plastika malo drugačije izlivena za različite marke....a motor isti.

Traži je kao starter za GGP motor od 100ccm...i naći ćeš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 11 sati, Motorcyclist je napisao:

Ja bih isao na siguricu da ima Brigsov motor a za ostalo manje vise. 

I tockove sa lagerima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Pozdrav kolege. 

Iskoristio bih ovu temu da ne otvaram novu. 

Hteo bih da kupim kosačicu, kosio bih oko 4a trave, ravne površine, vidim da ima raznih Villager, Fieldmann, ali voleo bih od vas savet koja su Ok za tu namenu i da me služi neki niz godina, do sada sam imao Brigsovu ali se jadna raspala. Oko 200e bih da sam ako je moguće, električni ne bih jer ne volim da vukljam gajtan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za tu lovu dobijaš manje više istu stvar...kako god da se ona zove. Sve to mahom nastaje na istom mestu, samo se za potrebe tržišta farba i lepe nalepnice po želji.

Preporuka je da se sprava uzme kod ovlašćenog prodavca koji ima i servis. Kupovinom preko oglasa ili kod velikih distributera koji prodaju sve i svašta, uslugu servisa nećete dobiti, već ćete morati da se obratite ovlašćenom servisu koji je naveden u garantnom listu...a on može da bude u drugom gradu....i to onda bude ozbiljna zajebancija.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moja, MTD sa Brigs motorom, je odradila svoje, šta ima i ponudi danas, a da se predpostavlja da valja i da ima kolko tolko potrošnih i rezervnih delova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uh...toliko toga ima danas, a sve se svodi na par prostih stvari. Kako se ona zove, koja je etiketa zalepljena, nije preterano bitno. Kao neki garant, da će moći lepo da posluži su malo zvučnija imena u tom svetu. Ali oni lepo naplate to ime.....s'toga savet je, više puta ponovljen, da se mašina uzme od prodavca koji može da obezbedi servis. U tom smislu Villager je dobar izbor. I na njihovim modelima se nalaze Briggs motori,  a radionica koje su ovlašćene ili prosto poznaju problematiku..ima svuda. Svakako je bolje dati neki dinar više za malo ozbiljniji motor i više funkcija....ali ono što je isto važno pomenuti je i to da je motor, istina važna, ali samo jedna od komponenti koja čini dobru kosačicu. To su još i kučište i kako je rešeno vrtloženje vazduha i otkos trave, točkovi, ergonomija (ručke, komande) pakovanje, transport.....tako da je sve češće rešenje, da se na kučište koje je kvalitetno i još uvek ispravno, stavi samo motor...nov. Neka je i kineski, ima ih dobrih i cenom prihvatljivih....a ima i Briggs, Honda...itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pre 2 godine uzeh SABO aluminijumska sasija sa Fusch motorom.

Popizdeh dok sam rucao, gledam travu, a hebavam se neko vreme sa el sranjem ili zajmim... E neces ga majci!

Zavrsim supu i odem u komsiluk kod coveka koji ih valja iz DE.

Matora, bar dvajes god, ali sve na svom mestu. 

50 eura.

Kosi na vr' gasa. 

Juce me izdala drugi put, puce mesingani sraf koji drzi lonce karba. 

Prva izdaja kad je zaglavila pun gas, ali reseno relativno lako. 

 

Jurim nesto novo, ali ova drlja nikako da skroz izda, radi posao... a i sve novo a da nije bezobrazno skupo, deluje malo mekano!? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nešto mi bili zapali za oko hobi mašinice Scheppach, valjaju se ovde kao polunove, relativno povoljno i imaju na oko lepe kosilice. Tražeći iskustva, naletim na Bemčmark forumu da je čovek zadovoljan kosačicom, da je na njoj kopija Hondinog agregata, šta god to značilo, a da sadašnji Briggs motori imaju radilicu od plastike, ne znam da li je pobrko pojmove, ali ima dosta delova od polimera unutar agregata. Meni je crko B&S classic, smatra se najboljim motorom te firme, cao karburtor je plastičan recimo, davnih dana sam radio B&S motor na agregatu, apsolutno ništa od plastike.

 

Sad je dilema, šasija je dobra, dal nov neki motor, ima već za 110e, dal da ga otvaram ja il da dam nekom. Odjednom sam se našao u koži mušterije i ne mogu da se oduprem skepsi i nepoverenju "na dobar dan", nemam nikog ko se bavi tim servisom, a znajući sa čim se srećem u svojoj mehanici.

Neki zaključak mi se mameće, nova što jeftinija, pa kolko traje, isto ko veš mašina, kao i uostalom što je za sve nove proizvode, upravo što je sve etiketa, a u suštini sve jedno te isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja