Jump to content

Moto Zajednica

Fleke na zadnjoj viljusci i delu rama...

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cao svima!

 

Na VTR-u imam neke fleke na zadnjoj viljusci i nesto na ramu (onom vertikalnom delu, ispod sedista)... Koliko god to prao i trljao, nece da se skine... Aluminijum je u pitanju.

 

Zna li neko neki nacin ili neko sredstvo koje bi to moglo da sredi? Ili da uradim poliranje svega toga i tako se resim bede?

 

Vidjao sam to na raznim motorima do sad - isflekan aluminijum. Mora da postoji neko resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Aluminijum ima osobinu da oksidira cim se osteti, i zbog toga potamni. Inace taj oksid mu je kao neki zastitni sloj, dosta je postojaniji od samog aluminijuma. Zato izguli celu povrsinu nekom grubom smirglom i nema da brines. :lol:

Jedino resenje je da skines sloj oksida i da ga ispoliras, pa da ga onda zastitis nekim bezbojnim lakom kako ne bi dosao u kontakt sa kiseonikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kazacu Paunu da postavi ovde kako se zove ono sredstvo sa kojim je on meni obrisao onu fleku sa rama (sto sam ti pricao u NS-u) a najlepse bi bilo da se ispolira. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

Ta fleka ispod sedista je definitivno od akomulatorske kiseline, i nemozes je nikako ocistiti da se vise ne poznaje.Polirati nije resenje jer ce onda taj deo gde si polirao da dobije sjaj, i razlikovace se od ostalog.Jedino da ispoliras ceo ram i celu zadnju viljusku, ali to je ogroman posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Ta fleka ispod sedista je definitivno od akomulatorske kiseline' date=' i nemozes je nikako ocistiti da se vise ne poznaje.Polirati nije resenje jer ce onda taj deo gde si polirao da dobije sjaj, i razlikovace se od ostalog.Jedino da ispoliras ceo ram i celu zadnju viljusku, ali to je ogroman posao.[/quote']

 

Nije od akumulatora jer je VTR oduvek imao gel akumulator. Te fleke nisu mnogo primetne, ali me nerviraju.

 

Rekao bih da cu da uradim poliranje viljuske i rama. To bi trebalo da kosta do 200e, a rezultat bi bio ok... Sad jedino da se dogovorim sa majstorom oko vremena, kad i meni i njemu odgovara.

 

Slike cu objaviti cim posao bude gotov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

U pitanju je lak kojim je zasticen aluminijum da ne oksidira.Tribas da sve da ogulis tj. taj stari bezbojni lak pa pa ispoliras ili das nekom farbaru koji to moze da ti garantira da nece opet da se guli da ti ofarba.Jer tesko je to napraviti jad nemas podlogu ..........farba na go metal eto zasto.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja