Jump to content

Moto Zajednica

Registracija u doba korone

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav, 

 

Ljudi jel zna neko kako da registrujem motor istekla registracija odradio sam tehnicki pre ovog sranja medjtuim trebam da odjavim motor i registruj u svom gradu. Kako ovo odraditi? zovem MUP oni nemaju pojma kao teraju me da kontaktiram upravu za upravne poslove kao moze samo preko emaila da ih kontaktiras, ali dzabe niko ne odgovara. Jel ima neko slicno ili isto iskustvo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Mozes samo da produzis reg i to samo na t.pregled ko izdaje nalepnice. Zamoli tog sto je vlasnik da ti izadje u susret i uzme nalepnicu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako si uradio prenos sada samo mozes da cekas SUP mislim da ne radi, svakako proveri.

Meni isto motor stoji bez tablica i za sada nije moguce registrovati ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

-Produženje registracije može da odradi tehnički pregled (kome samo treba nova nalepnica)
- Prvu registraciju (tablica i saobraćajna)
radi policija. Može da se uradi za nova vozila sigurno, znam iz ličnog iskustva.
Odeš na tehnički i kompletiraju ti dokumentaciju i uplatnicu. Pošalješ preporučenom poštom u nadležnu PS za upravne poslove i kroz par dana te pozovu.
- Ne znam kakvo je stanje oko odjave.
- Ovih dana su usvajanje nekakve promene. Najbolje se raspitati kod lokalnog tehničkog pregleda.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Pozdrav drugari,

 

odem jutros do GM Auta da odradim tehnički pregled i produžim registraciju za SYM skuter koji vozi supruga. Rekoh, ajd da završim još jednu stvar dok nema gužve. Kad ono, ne možeee. Pogrešno uneti podaci u saobraćajnu dozvolu. Želeo bih ovom prilikom i da se zahvalim osoblju iz servisa na pomoći, usluzi i savetima. Inače, kada sam pre tri meseca, uzeo sebi Silver Winga, ista mi se stvar desila. Pogrešno uneti podaci u saobraćajnu. SYM je inače kupljen nov prošle godine. Za SW sam išao u Ljermontovu za novu saobraćajnu, ali sad kad ne rade, šta sad da radim. U servisu mi rekoše da uplatnice, polisu i svu potrebnu dokumentaciju pošaljem u MUP pa će me oni zvati kada, valjda, to bude gotovo. Ja sam na sajtu MUP-a našao neki mejl za Upravu za upravne poslove, poslao im upit, pa čekam šta će da mi odgovore.

 

Screenshot 2020-04-02 at 14.01.28.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Dvojici mojih drugara su rekli da pošalju dokmenta poštom. Jedan treba da produži saobraćajnu da bi mogao da registruje kola, drugi je kupio auto i treba da napravi saobraćajnu i zameni tablice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Ja sam poslao juče dokumenta, priznanice i polisu preporučeno u MUP Zemun pa se nadam da će uskoro da zovnu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Kadezi steta sto nisi napisao (jbg nisi znao) posto postoji dopis (koji ne mogu sada da nadjem) da sve greske prilikom izrade dokumenata napravi MUP ista se izradjuju na njihov teret, samim tim bi ti ubrzali proceduru oko zamene saobracajne.

Posalji jos jedan mail, nista te ne kosta i pozovi se na njihovu gresku, ovo kod tebe teh. nije napravio 100% nego prilikom izrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@bdada Poslao sam mejl gde sam napisao o čemu se radi i da je njihova greška u pitanju. Poslao sam i skenirana dokumenta. Odgovorili su mi tipskim mejlom koji šalju svima kao odgovor a koji je već objavljen na forumu (https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/127553-registracija-motora-komplikacije/&do=findComment&comment=2327312). E sad, u njemu se ne pominje moj slučaj, ali pominju proceduru kod izdavanja saobraćajne dozvole pri prvoj registraciji vozila, a to podrazumeva slanje dokumenata MUP-u.
Ja sam im poslao sve i napisao da je njihova greska u pitanju pa ćemo videti šta će da bude. Iskreno, bitno mi je samo da se jave pa i ako treba da platim, samo da to završim i da nemam više posla sa njima.
Inače, i pre tri meseca je greška bila njihova pa sam morao da platim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: Honda NC750X

@Kadezi Ja imam slican problem (doduse nisu podaci pogreseni u saobracajnoj, vec treba da je menjam zbog promene podataka)

Generalno sam iznerviran jer su omogucili promenu vlasnistva i prvu registraciju, koja podrazumeva i vadjenje saobracajne, a ne dozvoljavaju samo zamenu saobracajne, koja je meni neophodna za registraciju. Kao da je neko glup smisljao to i da rade sta zele, jer im se moze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: Honda NC750X

Posto vec ne dozvoljavaju zamenu saobracajne, zasto onda ne omoguce registrovanje bez zamene saobracajne, sa starim podacima, uz obaveznu zamenu saobracajne nakon vanrednog stanja. Kao da im je to tesko, promene konfiguraciju aplikacije koju koriste tehnicki pregledi, i resen problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@laki996 idi negde na teh. i neka samo zapocnu proceduru, odma ce izbaciti dali moze jer su promenili da saob. koje su istekle (7+2god.) moze da se produzi reg. bez zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@laki996 Da im se može, na žalost, može im se. A da li su glupi ne znam šta da ti kažem. Mislim da su bahati. Npr, doneli su ovu Odluku da bi sprečili lični kontakt zbog virusa, a teraju te da pošalješ poštom. Što, takodje, predstavlja kontakt. Valjda policajac više vredi od poštara. A i kad je normalna situacija ti njihovi šalteri su kao u Rumuniji za vreme Čaušeskua. Valjda da pokažu narodu ko je gazda a i da im se može. A živimo u digitalno doba gde bi trebalo sve putem računara da se završi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Pre slanja u MUP sam otišao do AMSS da ih pitam šta da radim. I devojka koja radi tamo mi je rekla da bi mogao da registrujem motor da je u pitanju promena adrese. Dakle, da mi daju nalepnicu i produže registraciju a da saobraćajnu zamenim kad sve prodje. Medjutim, kod mene se ne slažu podaci sa tehničkog i iz saobraćajne i sistem neće to da odobri, kao što@bdada reče.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: Honda NC750X

@bdada U ponedeljak cu da zovem tehnicki da proverim. Ja sam pre dve nedelje pokusavao, i vec sam zavrsio tehnicki, ali u aplikaciji nisu mogli da podnesu zahtev. Vidim da je @Kadezi  dobio malo drugacije informacije od mene, tako da je moguce da su nesto menjali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Evo zavrsio sam registraciju. 

 

Uglavnom oni koji su vec registrovani i zele da produze registraciju mogu to da urade na tehnickom ko izdaje nalepnicu na licu mesta bez odlaska u mup. 

 

Dok neko kome je prva registracija mora da sakupi svu dukomentaciju i posalje je u MUP postom. Saceka 2-3 dana pozovu vas i odete po tablice. Vazno je da svu neophodnu dokumentaciju posaljete (Kopija licne karte, kupoprodajni ugovor, dokaz da je placen porez, tehnicki pregled, i uplatnice da ste uplatili registraciju) Registracija ce vaziti od tog dana kada ste poslali dokumenta.

 

Neko ko mora da odjavi motor nema potrebe da salje starom vlasnik vec salje tablice i saobracajnu u MUP gde zivite pa ce oni to uraditi umesto vas. Normalno samo ako imate kuporpodajni ugovor.

 

Nije nista toliko komplikovano koliko sam mislio da jeste. 

Polisa mora da bude izdata na isti dan kada i saljete dokumenta u MUP. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@bdadaistekla  mi registracija u petak sad,koliko imam fore da registrujem da ne bih morao da vadim nove tablice ili nesto da mi nakace novo od troskova,hvala:takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS
@bdadaistekla  mi registracija u petak sad,koliko imam fore da registrujem da ne bih morao da vadim nove tablice ili nesto da mi nakace novo od troskova,hvala:takoje:.
2 meseca su meni rekli ali slovo zajona kaze 30 dana

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 7 minuta, piki je napisao:

@bdadaistekla  mi registracija u petak sad,koliko imam fore da registrujem da ne bih morao da vadim nove tablice ili nesto da mi nakace novo od troskova,hvala:takoje:.

Kao što kažu kolege 60 dana, e sad kolaju priče da će produžiti na 90 što će reći najebacemo, izgleda im se sviđa ovo pa prave dugoročne planove. 

Mada zakonski (koliko sam upućen) datumi se "zamrzavaju" u vanrednom stanju pa i ovih 60 nebi trebali važiti ali pošto živimo u Srbiji... 

60 100%, za sada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

"Neko ko mora da odjavi motor nema potrebe da salje starom vlasnik vec salje tablice i saobracajnu u MUP gde zivite pa ce oni to uraditi umesto vas." 

Jedino ostaje porez. Koji još nije rešen, a bez njega nista od registracije. Ukoliko uspemo da overio ugovor jer notari rade samo ako je nesto hitno, mada verujem da bi se moglo rešiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, bdada said:

 

Mada zakonski (koliko sam upućen) datumi se "zamrzavaju" u vanrednom stanju pa i ovih 60 nebi trebali važiti ali pošto živimo u Srbiji... 

60 100%, za sada :)

 

Bilo bi logično da se produži za dužinu trajanja vanrednog stanja da ne bi nastao haos kada se ovo završi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja