Jump to content

Moto Zajednica

ko kaze da nemoze

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

uh...mislio sam da je prostije,nisam znao da ima toliko vise delova nego na automobilu....a kod mene uz sve to komplikuje i sto je vazdusara.....

to sto je vazdusara nema veze,postoje isparivaci i za to.ali mogu i vodeni da se cas preprave,,a nije tako prosto,prvo zbog bezbednosti,drugo zbog samog nacina rada motorcikla i namene,,postoje jednostavni problemi,,obican isparivac bi ti gasio motor u krivini ili nebi imao ler gas na copavoj itd,,,,

pa nedaj boze da se smandrljas nesto mora da ugasi izlaz plina iz boce,,pa moras da prilagodis recimo obicnu bocu da mozes da je punis bez nekih reducira i bez nekih skidanja vracanja na motor itd,,,moze cev bakarna za plin da pukne,,moras da imas zastitu od izlaska plina i u tom slucaju itd,,,,,,

moze naravno i to sve da se prepravi premosti itd,,ali nije to to....ja cu sigurnosti adi da dodam i slajdere pored kofera,,sto je sigurno sigurno je... ;) ;) ;) ;) naravno cekam usranu bocu od 12litra originalnu pa cemo videti za dalje... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

sve je to u ovoj drzavi jos uvek novo,manje vise u experimentalnoj fazi its itd,,u italiji je to normalna stvar recimo......mi malko kaskamo za njima,,,20tak godina.....ali nadoknadicu delimicno ja to  ;D ;D ;D ;D ;D

moras takodje da uskladis udar membrane sa vakumskim karburatorima pri naglom dodavanju gasa,,naravno jednom kad udjes u stos prosto je,kod vazdusare moze i obican vodeni isparivac stim sto se koristi termosifonsko grejanje vode,prost sistem ,nezahteva pumpu ili bilo sta,tako su se nekad hladili starinski automobili traktori itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prpsto kao pasulj,,,nije bas lako za objasniti ali pomuci se malo,,,ili me zovni na tel ili pp pa cu ti objasniti,,,,ali nemas bas sve veruj mi...fale ti ventili za bocnu sigurnost,ili ti kako ga zovu nemci protiv bocnog napada,,,znam da je smesno ali jbg,,,,pa ti verovatno fale ventili za mesac tople i hladne vode,,pa ti verovatno fali multi ventil,pa verovatno ventil sa termostatom za isparivac jer je kod motora jako bitno da mu je ista temperatura u isparivacu, zbog ler gasa,jer ce ti gasiti motor kada ga nagnes u krivini,nisu isti auto i moto isparivaci,,,,pa ti fale razvodi za 4karburatora iste duzine sirine sa 1 stelovanjem ili 4 injektora,/nebrini i to imam viska/ ;D ;D ;D,,,uh pa mesac ler gasa zbog vakumskih karburatora,pa impulsator koji moras da imas zbog nedaj boze pada za sigurnost i naravno zbog blokade gasa jer na plin bi mogao ako nema elektro blokadu da ga zavrnes i u teoretskih 20.000rpm,,,,nije to bas tako prosto......ali moze i prst u oko,,al boli....najproblematicnija je boca,na njoj zbog veze sa isparivacem moras da imas dodatni multi ventil,sa tackom prekida creva sa jos jednim ventilom koji zatvara plin u slucaju pada ili odvaljivanja kofera od motora......

 

zasto to,ja sam yugom isao na dva tocka u krivine i nikad se nije gasio ;D ;D ;D ;D

ma probaj ti to jos jednom....nagni ga mal vise u krivinu  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e borise, da te pitam nesto. nesto smo tu pricali, neki prijatelj i ja... on ima mercedes okac, neznam koja je oznaka, samo znam da je okac, crni, ima v8 masinu, automatik... nesto tu pricamo kolko trosi...bla.bla... i kaze on da oce da ga posalje u srbiju da ima tamo da vozi... al kao trosi dosta, a tamo skup benzin, ja mu kazem ugradi plin... kaze on nemoze plin na v8 motore. ja reko moze. sto nebi moglo. kaze on moze na v6 ali na v8 ne moze. e da vidim bas jel znas je moze ili ne moze. bas me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e borise, da te pitam nesto. nesto smo tu pricali, neki prijatelj i ja... on ima mercedes okac, neznam koja je oznaka, samo znam da je okac, crni, ima v8 masinu, automatik... nesto tu pricamo kolko trosi...bla.bla... i kaze on da oce da ga posalje u srbiju da ima tamo da vozi... al kao trosi dosta, a tamo skup benzin, ja mu kazem ugradi plin... kaze on nemoze plin na v8 motore. ja reko moze. sto nebi moglo. kaze on moze na v6 ali na v8 ne moze. e da vidim bas jel znas je moze ili ne moze. bas me zanima.

a sto ne bo moglo... ??? ??? ??? naravno da moze,moze i na turbo,,moze cak i na dizela...v8 ima da prede na plin...ppostoje isparivaci jacine 500kilowata,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ja sam mu to i reko.. kaze on moze na v6 ali na v8 ne moze... ja reko ako moze na v6 moze i na v8 jaka stvar... i ovaj kaze on da njegov predje oko 23 milje na 1 galon. a 1 galon je 3.78 litara, a jedna milja je 1.609344  kilometara.  e koliko bi potrosio litara benzina na 100 km, i koliko plina na 100 km. na primer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Svaka cast bokilic!

Smeo i dobro uradjen posao!

Ali, ja licno smatram motocikl kao sredstvo za uzivanje, voznju, trosak i sl. Nikako mi ne sluzi za stednju ili zaradu.

Cak i kad bih to uradio (to sigurno ne bih) ili kupio bike sa plinom, sta sa dodatnom tezinom, sta sa rasporedom tezine, pa smrad od plina, pa boca (mislim na smanjeni prostor za prtljag) itd.

U svakom slucaju, nisam se javio da bih kudio tvoj uspeh. Vec samo da kazem da ima i onih koji to ne smatraju potrebom, narocito ne na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

e borise, da te pitam nesto. nesto smo tu pricali, neki prijatelj i ja... on ima mercedes okac, neznam koja je oznaka, samo znam da je okac, crni, ima v8 masinu, automatik... nesto tu pricamo kolko trosi...bla.bla... i kaze on da oce da ga posalje u srbiju da ima tamo da vozi... al kao trosi dosta, a tamo skup benzin, ja mu kazem ugradi plin... kaze on nemoze plin na v8 motore. ja reko moze. sto nebi moglo. kaze on moze na v6 ali na v8 ne moze. e da vidim bas jel znas je moze ili ne moze. bas me zanima.

 

okac, v8 motor, benzin,... to moze biti e420, e500 i e55. Inace, kupiti takav auto i ugraditi plin  ???

bolje da je kupio e320cdi 4matic, ali 'ajde sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Cuo sam od mnogih "velikih bajkera" da ne bi nikad na motor stavili na plin, da je to najveca glupost i nije za motor, ako nemaju pare ne bi ni vozili itd, itd! Ja se od njih razlikujem sto bi motor vozio i na vodu i na vazduh, pa naravno i na plin! Zasto? Zato sto ionako svu lovu potrosim na gorivo ;D. Ako mi je to gorivo duplo jeftinije ja cu duplo da se vozim za iste pare i opet cu sve da potrosim :D;) Ubedjen sam da cu uskoro ugraditi tu "nepotrebnu skalameriju" i voziti se bez da razmisljam o duzini puta i ceni goriva ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Cuo sam od mnogih "velikih bajkera" da ne bi nikad na motor stavili na plin, da je to najveca glupost i nije za motor, ako nemaju pare ne bi ni vozili itd, itd! Ja se od njih razlikujem sto bi motor vozio i na vodu i na vazduh, pa naravno i na plin! Zasto? Zato sto ionako svu lovu potrosim na gorivo ;D. Ako mi je to gorivo duplo jeftinije ja cu duplo da se vozim za iste pare i opet cu sve da potrosim :D;) Ubedjen sam da cu uskoro ugraditi tu "nepotrebnu skalameriju" i voziti se bez da razmisljam o duzini puta i ceni goriva ;D ;)

stvar navike,da su motori isli na plin do sad,i da je izmisljen benzin kao alternativno gorivo,verovatno bi bila ista prica,,

 

Svaka cast bokilic!

Smeo i dobro uradjen posao!

Ali, ja licno smatram motocikl kao sredstvo za uzivanje, voznju, trosak i sl. Nikako mi ne sluzi za stednju ili zaradu.

Cak i kad bih to uradio (to sigurno ne bih) ili kupio bike sa plinom, sta sa dodatnom tezinom, sta sa rasporedom tezine, pa smrad od plina, pa boca (mislim na smanjeni prostor za prtljag) itd.

U svakom slucaju, nisam se javio da bih kudio tvoj uspeh. Vec samo da kazem da ima i onih koji to ne smatraju potrebom, narocito ne na motoru.

ma plin manje davi od benzina,ali posto je u pitanju motorcikl gde se mal drugacije uvodi plin u sistem nesto i nemirise,,a upali motor u garazi na benzin,zatvori garazu i sedi 10ak minuta,,osetices smrad i miris izduvnih gasova koji guse,naravno ne garazu od 100kvm,,e sad to isto uradi na plin,i za divno cudo osetices miris plina,ali te nece gusiti,,stavi krpu belu na auspluh i isturiraj  motor na benzin,,pa probaj na plin,videces ogromnu razliku,a sto se pomeranja tezista tice,,,pricamo o elementima koji nemaju ni 3kg,,neracunajuci sam gas,,

eh a trosak........trosak je duplo manji,,recimo da motor trosi 5 litra benzina,zamisli to kao 2,5 eventualno3litra,,jer je plin u proseku duplo jeftiniji,,na 100km usteda je nek bude svega 2 litra,na 100km,to  je na 1000km 20litra,x  15/15.000km/ u proseku kolko neko prodje godisnje ,je 300litra,to je malo vise od 350e,,pa ti vidi racunicu,,ali treba jos i vise povecati racunicu,al ajd sad,,,

eto ja sam naso sebi ekonomiku voznje....a nista mi nefali,mozda imam malo manje mesta u koferu ali mi ni nesmeta,ide mi isto kao i na benzin,nema razlike,doduse kad gu zavrnem da mi trosi manje ima razlike,ali mi se tad i razlika u ceni uvecav,tako da sam ja jako zadovoljan,plus sto ispustam cisto ulje  iz motora prilikom zamene ulja,,eto ima i tu prednosti,, :) :) :) :)

cistija masina iznutra,duzi vek motora,ok,ima tu jos stvari za usavrsavanje,jos je uvek to pionirski posao al meni odgovara ;) ;)

u svakom slucaju hvala na pohvali, ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokilic-u, meni bi dopizdelo da na svakih 100 km jurim pumpu sa LPG-om. Eto zasto sam protiv plina!

pa ono jes,al to samo dok nestavim vecu bocu,al plina imas na svakih 20km...a inace drugar sa burgmanom predje i po 200km sa 7 litra plina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Neki Harliji imaju rezervoare od 8 i manje litara, pa su opet kul, iako je meni debilno da motor od preko 1000ccm ima samo 8 litara rezervoar :-X.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Cuo sam od mnogih "velikih bajkera" da ne bi nikad na motor stavili na plin, da je to najveca glupost i nije za motor, ako nemaju pare ne bi ni vozili itd, itd! Ja se od njih razlikujem sto bi motor vozio i na vodu i na vazduh, pa naravno i na plin! Zasto? Zato sto ionako svu lovu potrosim na gorivo ;D. Ako mi je to gorivo duplo jeftinije ja cu duplo da se vozim za iste pare i opet cu sve da potrosim :D;) Ubedjen sam da cu uskoro ugraditi tu "nepotrebnu skalameriju" i voziti se bez da razmisljam o duzini puta i ceni goriva ;D ;)

 

Svaka cast druze, to je po meni poenta cele price.

Voznja je najbitniji razlog zbog cega vozimo motore, i bilo sta sto nam omogucava da se vise vozimo apsolutno podrzavam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

evo dodje i malo hladnije vreme,drzim motorce vec par noci napolju,i ustajem ko vampir u 5 ujutro,,pridjem motorcetu i ....i nista,,upali najnormalnije na plin,,mozda je oko 5    do    6 stepeni napolju...i tako,,,pali za sad lepo,na prvu,,,,videcemo kad udari mraz...mada uvek uvek mogu da je prebacim na benzin,,,

sta je to benzin  ??? ??? ??? ??? :P :P :P :P ;D ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Koja donja granica temperature ocekujes da bi je kriticna za paljenje plina?

Da li bi neki predgrejac resio problem ako bi se aktivirao pre paljenja i da li bi nakon paljenja motor radio stabilno ili bi bilo neophodno konstantno zagrevanje plina kad su niske temperature?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Ako je -10 sipas lonce vruce vode na isparivac i upali iz prve ;)

Ne zezam se,ovo se radi sa kolima kad je debeli minus,a nece da pale na benzin vec iskljucivo na plin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Onda niska temperatura i nije neki problem. Ma, ja cu prvom prilikom da cimam bokilica da mi ugradi plin, samo sto mi jos nedostaje motor. Al` dobro, bar sam dozvolu resio za ovu sezonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja