Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Drug član, 4386 postova

Ово је грло које сам одрадио дремелом и то на улаз 26 а код улаза на глави 24. Имам намеру кад наџем добар издув да убацим PZ26. Сада терам 22 са преносом 14 / 38 и крајња брзина ми је 110 км али треба му издув дефинитивно. За разлике од муштериског који је константан од 0 до 100 ја имам малу кризу на 95 коју сецкањем на ручицу гаса прескочим. Може и још много али треба да се глава "узме у руке" али то у неку другу прилику.89a92719c94060611faf52d44b5bf66a.jpg1c69e6cc332906c7e83c46c18bf2f7ef.jpg63f44d9bf31f12a03d69b10b1ceee848.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Свака част!

 

Лако је кад човек има знање за такве подухвате.

 

Мени је у некој будућности на уму замена издува кад се за то укаже прилика. До тад све остаје овако.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

И ово препоручујем, 10€ са Алија, варница је 2см а изнад 5000 обртаја постаје дупла. Свечка обавезно иридиум и зазор од 0,9 до 1,00, вечи зазор даје агрегату минимум + 1000 обртаја што се на крајну брзину и те како одрази. Да не причам о лакшем паљењу на хладније време и тако то.1d0354bb4ef2d5de090dbbe468ece982.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 28 minuta, Krokodilo je napisao:

И ово препоручујем, 10€ са Алија, варница је 2см а изнад 5000 обртаја постаје дупла. Свечка обавезно иридиум и зазор од 0,9 до 1,00, вечи зазор даје агрегату минимум + 1000 обртаја што се на крајну брзину и те како одрази. Да не причам о лакшем паљењу на хладније време и тако то.1d0354bb4ef2d5de090dbbe468ece982.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


 

Ово је свакако корисна информација за нас који се не разумемо баш најбоље у ову тематику.

 

Хвала у име свих који ово читају!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
И ово препоручујем, 10€ са Алија, варница је 2см а изнад 5000 обртаја постаје дупла. Свечка обавезно иридиум и зазор од 0,9 до 1,00, вечи зазор даје агрегату минимум + 1000 обртаја што се на крајну брзину и те како одрази. Да не причам о лакшем паљењу на хладније време и тако то.1d0354bb4ef2d5de090dbbe468ece982.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk




Jel' ovo paše i na Agility 200i? Daj link?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Jel' ovo paše i na Agility 200i? Daj link?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Сликни бомбину, требало би да паше.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

MKD 79.13 31%OFF | High Quality 1Pc Racing Ignition Coil For GY6 GY6 50CC 125CC 150CC Engines Moped Scooter ATV Quad Motorcycle



Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

MKD 125.20 47%OFF | Replacmemt Ignition Coil for Yamaha PW50 PW 50 PW80 PW 80 (All Years) Mini Moto Racing Bike Motorcycle Repair Part



Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

MKD 298.10 21%OFF | 5 Pin AC Fired Racing CDI Box for Motorcycle 50cc 70cc 90cc 110cc Dirt Bike Scooter ATV Metal Plastic



Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Код мене не паше, ја сам са 4 пина. Ако је Кимко са 5 препоручујем оберучке.
Мислим на VISA R.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

MKD 332.25 24%OFF | STONEDER CDI Cable Wire Adapter Connector Plug For Scooter Moped Pit Dirt Bike ATV Quad Go Kart Buggy


Имате и ову могучност, адаптер од 5 у 6 пина.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Ја нисам ништа пипао око електронике, јер је мотор нов па није имало потребе.  Не   знам са колико жица је ЦДИ.

Свакако корисна информација.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Да поделим са вама још једну преправку.

 

 

Страшно ме нервирало што бочна ножица "ћопа" није могла да остане сама у отвореном положају, већ је увек тежила да се затвори. 


Ово је незгодно јер се ћопа мора подупирати стопалом и вратити цео мотор мало уназад да би стајао како треба. Такође је незгодно ако је терен мало стрмији или се паркира на низбрдици.
Решио сам да то преправим.

 

 

Схватио сам да је кривац завртањ који повезује ножицу са носачем. Наиме, тај завртањ има продужетак на себи и управо је он "кривац" за тако нешто. Тај продужетак не дозвољава полумесецу, који држи опруге, да дође у положај да их исправи и самим тим да ножица остане у отвореном положају.

 

Одсецањем продужетка који се налази после навоја тај "проблем" се решава. Одлучио сам да уместо одсецања, направим идентичан завртањ али без тог продужетка.


Сада ножица остаје у положају који се жели, без бојазни да ће тежити да се сама затвори.

 

Пошто на овом мопеду не постоји прекидач који не би дозволио покретање скутера док је ћопа спуштена, мора се водити посебна пажња након овакве преправке. Увек треба проверити да ли је ћопа подигнита, пре него што се планира кретање. Баш ово је и урађено, од стране фабрике, из тог разлога.

 

IMG_20220306_141208.thumb.jpg.b6c01bd54b1e8a43f1b15620ec294524.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Drago mi je da se neko toliko aktivno bavi ovim motorićem. Meni je stvarno uživanje voziti ga, iako se premišljam samo sic da sredim, baš mi je nekako neergonomičan. Da li se neko time bavio?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Супер би било када би још власника написало своја искуства. Можда има нешто што би користило и другима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Супер би било када би још власника написало своја искуства. Можда има нешто што би користило и другима.
Шта вас интересује питајте, немам Вису али је та машина и на мом папакију. А око чопаве ниси требао толико да се замараш, само окренеш онај заобљени део на коме се качи пружина обнуто и решен проблем(ово као реплика предходном посту)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Хвала на понуди помоћи @Krokodilo!

 

Описао сам све што је до сад преправљено. Ако буде још неких искустава, пренећу их у теми. 

 

До данас на сату нешто мало преко 3000км.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Pre sat vremena, ficoman je napisao:

Moje iskustvo je ok. Krajem maja osvajamo Solun. 

То ће бити лепа авантура. И сам имам неке идеје али нисам сигуран да ће бити ове године. 

По повратку, ако те не буде мрзело, волео бих да чујем утиске са путовања.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Sitno se broji, jos 30 dana do puta. Godine su stisle, mozga je sve manje,  da li  poznato vam je to stanje :). Visa jos koji kilometar do 11000km. Sto bi se reklo ne taknuta, tek razradjena :). Sledi zamena ulja, filter vazduha se susi na terasi, lanac i gume treba da izdrze do povratka.  Svecica je na redu, fabricka je Champion P-RZ9CH. Hocu Denso, to volim. Pronasao sam na da je za VisuR 110, Denso U22FSR-U. Godinama entuzijazam napljenog tinejdzera me ne napusta, samo je on tu uvek uz mene, igra se sa mojim strastima. Kupio sam spijune, kupio sam svecicu. Zazor po knjizi je 0.6-0.7mm. Subota popodne Visa i ja, prvo sam je zagrejao a onda akcija :). Sedma joj je godina vreme je za zamenu. Plastike smetaju, donji sraf nosaca ide dole i sam nosac plastike mora se pomeriti kako bi mogao da pridje kljuc za svecicu. To je reseno, neko je dobro natego svecicu, i to je reseno. Svecica prva ugradnja, beli se, keramika, a kad ne lezi vraze, kad sam je izvukao, kao cerka Husinskih rudara, vid Gare, vid garave, crna ko ugalj. Suva ali crna, i tu sve staje. Zazor je i dalje fabricki 0.7mm. Moje znanje dotle je doslo. Teorija sa foruma mi je jasna, bogata smesa, visak goriva, manjak vazduha. Gde da krenem gde da se okrenem, od karburatora poznajem samo sraf za ler gas. Pored srafa je najverovatnije pilot dizna? Da li da je zavrnem za osminu kruga, sta da mu radim? Ocu da budem sam svoj majstor, a nije svako za to. Sto se kaze, plati pa klati.  Ubacio sam Denso novu, nek stoji necu ovako da vozim. Moje voznje su uglavnom u gradu po par km, mozda treba da poteram koju stotinu km, pa onda da gledam boju svecice. Sa novom svecicom pali na dodir tastera. Sta ciniti, kojim putem krenuti, koju poruku poslati? 

 

IMG_20220423_165833.jpg

IMG_20220423_165133.jpg

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Sitno se broji, jos 30 dana do puta. Godine su stisle, mozga je sve manje,  da li  poznato vam je to stanje :). Visa jos koji kilometar do 11000km. Sto bi se reklo ne taknuta, tek razradjena :). Sledi zamena ulja, filter vazduha se susi na terasi, lanac i gume treba da izdrze do povratka.  Svecica je na redu, fabricka je Champion P-RZ9CH. Hocu Denso, to volim. Pronasao sam na da je za VisuR 110, Denso U22FSR-U. Godinama entuzijazam napljenog tinejdzera me ne napusta, samo je on tu uvek uz mene, igra se sa mojim strastima. Kupio sam spijune, kupio sam svecicu. Zazor po knjizi je 0.6-0.7mm. Subota popodne Visa i ja, prvo sam je zagrejao a onda akcija :). Sedma joj je godina vreme je za zamenu. Plastike smetaju, donji sraf nosaca ide dole i sam nosac plastike mora se pomeriti kako bi mogao da pridje kljuc za svecicu. To je reseno, neko je dobro natego svecicu, i to je reseno. Svecica prva ugradnja, beli se, keramika, a kad ne lezi vraze, kad sam je izvukao, kao cerka Husinskih rudara, vid Gare, vid garave, crna ko ugalj. Suva ali crna, i tu sve staje. Zazor je i dalje fabricki 0.7mm. Moje znanje dotle je doslo. Teorija sa foruma mi je jasna, bogata smesa, visak goriva, manjak vazduha. Gde da krenem gde da se okrenem, od karburatora poznajem samo sraf za ler gas. Pored srafa je najverovatnije pilot dizna? Da li da je zavrnem za osminu kruga, sta da mu radim? Ocu da budem sam svoj majstor, a nije svako za to. Sto se kaze, plati pa klati.  Ubacio sam Denso novu, nek stoji necu ovako da vozim. Moje voznje su uglavnom u gradu po par km, mozda treba da poteram koju stotinu km, pa onda da gledam boju svecice. Sa novom svecicom pali na dodir tastera. Sta ciniti, kojim putem krenuti, koju poruku poslati? 
 
IMG_20220423_165833.thumb.jpg.feed1018302607106c895d18b2ffdbc2.jpg
IMG_20220423_165133.thumb.jpg.2a990e722a81c592b4e0129a196cbbd1.jpg
Свечица указује да је "више пио него што му треба".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja