Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Jasno, i Kymco i Sym su ozbiljni igrači...svi ovi poluautomatici vuku korene od cub-a.

Nego valjalo bi staviti šire retrovizore da se nešto i vidi na njima sem ramena...ima li ko da je menjao za bolje, veće?

Promenio član Milanezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 34 minuta, Jozza je napisao:

Pa to i jeste klon matore Honde

U stari, nije klon. Kymco je u vreme CUB-a bio Hondin OEM proizvođač, tako da je takoreći praktično to njihov proizvod.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 3 sati, Vasilije je napisao:

Koko se pokazo Kymko visa r ? 

Više ga vozi nego veliki motor koji ima :D

Uradio je prvi servis na 1000 km, mislim da sada ima oko 2000 km na satu. Nisu neki kilometri ali za sada je zadovoljan, nema nikakvih problemčića. 

 

Drugi ortak pre neki dan kupio novu Hondu Vision 110, slična ali dosta skuplja priča. Od ovog Kymca izgleda nema bolje za tu lovu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35
pre 23 minuta, Milanezi je napisao:

Više ga vozi nego veliki motor koji ima :D

Uradio je prvi servis na 1000 km, mislim da sada ima oko 2000 km na satu. Nisu neki kilometri ali za sada je zadovoljan, nema nikakvih problemčića. 

 

Drugi ortak pre neki dan kupio novu Hondu Vision 110, slična ali dosta skuplja priča. Od ovog Kymca izgleda nema bolje za tu lovu.

Morao sam da pogledam, Honda Vision 110 je klasičan skuter, ima varijator. Ista je zapremina i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
Pre 18 sati, Milanezi je napisao:

Više ga vozi nego veliki motor koji ima :D

Uradio je prvi servis na 1000 km, mislim da sada ima oko 2000 km na satu. Nisu neki kilometri ali za sada je zadovoljan, nema nikakvih problemčića. 

 

Drugi ortak pre neki dan kupio novu Hondu Vision 110, slična ali dosta skuplja priča. Od ovog Kymca izgleda nema bolje za tu lovu.

Da, kako vidim Kymko visa r je najpovoljniji i najbolji motor u tom rangu i ceni. Za sad svi ga hvale, nikog nisam cuo da je reko da mu nevalja, da se previse kvari, da ne vuce mu dobro. Kako vidim Kymko Visa r  50cc je vise za grad i manje relacije(verovatno i on moze na duze relacije ali mislim da je za duze bolji od 110cc) a Kymko Visa r  110cc je i za duze relacije. Jako mi se svidja izgled motora i to sto ima lanac a ne kais . Ima odlicnu potrosnju koja po ravnom ne prelazi 2 litara na 100 a po brdovitom terenu neprelazi 2,5 na 100  sto je jako malo. Dobro je sto ima poluautomacki menjac sto je dosta lakse nego manuelni. Cena mu je 1800 evra sto je jako dobra cena  za motor od 110cc .Ja planiram da kupim novog na prolece od 110cc .

Promenio član Vasilije
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Možeš uzeti i 50ccm pa nabaciti kit od 110ccm. Vidi šta ti je povoljnije. Sve ostalo je identično, s tim što kora da se prešteluje karburator

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
Pre 2 sati, Jozza je napisao:

Možeš uzeti i 50ccm pa nabaciti kit od 110ccm. Vidi šta ti je povoljnije. Sve ostalo je identično, s tim što kora da se prešteluje karburator

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


 

Posto polazem za A1 kategoriju uzecu od 110cc.Kyimko visa r od 110 kosta 1800 nov a kymko visa r 50 kosta 1700 evra sto znaci da se neisplti kupiti i nabaciti kit od 110, mozda se jedino nekom koji nema vecu od am kategorije isplati (kome treba jaci i brzi  naravno al ja mislim da je 50cc kome treba za gracku voznju ok) licno mu ja nikad ne bi nabacijo kit od 110 zato sto moze da ima i nezeljene posledice na motor. 

Promenio član Vasilije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако је раелни 50 онда ниси у стању да убациш кит 110 без преправки. Цилиндар 50 је 5мм крачи од 110ке. И кад монтираш све то више није 110.
Кад удариш есап ПИ × Р(на квадрат) × ХА нема ни 100 пуних.
Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Vasilije

Ortak je platio ovu 1550 jer je dao avans pa su mu obećali tu prošlogodišnju cenu. Rečeno je da ide 100 eura gore, sad vidim da je otišla 250e.

Čini mi se previše, pogotovo što imaš polovne sa par hiljada km na satu bukvalno upola cene. 

Bilo ih je par komada na oglasima za oko 1000 eura, biće ih opet...ja bih išao na tu varijantu i obavezno 110 ccm.

 

Malo kasnije:

Evo i 2 fotke sa današnje vožnjice, samo zuji :)))

 

IMG-b996a3cd835feb6265ae5e553768988c-V.j

 

IMG-ac11f8649a3a1962433a918a228f317b-V.j

 

Promenio član Milanezi
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
pre 2 minuta, Milanezi je napisao:

@Vasilije

Ortak je platio ovu 1550 jer je dao avans pa su mu obećali tu prošlogodišnju cenu. Rečeno je da ide 100 eura gore, sad vidim da je otišla 250e.

Čini mi se previše, pogotovo što imaš polovne sa par hiljada km na satu bukvalno upola cene. 

Bilo ih je par komada na oglasima za oko 1000 eura, biće ih opet...ja bih išao na tu varijantu i obavezno 110 ccm.

 

Da skocila im je dosta cena al ja cu kupiti nov . Polovnih motora i skutera mi je dosta, polovni su macke u djaku. Koliko sam ja istrosijo para kledaju ci polovne i na slikama lep i u opisuodlican a odes tamo nevalja nista. Kupim nov garancija 2 godine i nema da mislim da ce me neko prevariti. Naravno nema svako para kupiti nov pa kod polovnih mora se otvoriti cetvoro oci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
pre 8 minuta, Milanezi je napisao:

@Vasilije

Ortak je platio ovu 1550 jer je dao avans pa su mu obećali tu prošlogodišnju cenu. Rečeno je da ide 100 eura gore, sad vidim da je otišla 250e.

Čini mi se previše, pogotovo što imaš polovne sa par hiljada km na satu bukvalno upola cene. 

Bilo ih je par komada na oglasima za oko 1000 eura, biće ih opet...ja bih išao na tu varijantu i obavezno 110 ccm.

 

I na polovne motore treba dobro paziti jel ima dosta kineskih kopija koje izgledaju jako slicno orginaliu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
pre 12 minuta, Milanezi je napisao:

@Vasilije

Ortak je platio ovu 1550 jer je dao avans pa su mu obećali tu prošlogodišnju cenu. Rečeno je da ide 100 eura gore, sad vidim da je otišla 250e.

Čini mi se previše, pogotovo što imaš polovne sa par hiljada km na satu bukvalno upola cene. 

Bilo ih je par komada na oglasima za oko 1000 eura, biće ih opet...ja bih išao na tu varijantu i obavezno 110 ccm.

 

Malo kasnije:

Evo i 2 fotke sa današnje vožnjice, samo zuji :)))

 

IMG-b996a3cd835feb6265ae5e553768988c-V.j

 

IMG-ac11f8649a3a1962433a918a228f317b-V.j

 

Slike su prelepe izgleda vrh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Видим да се интересујете за овај мопедић па ћу као власник истог, описати своје утиске.

 

Као и свако превозно средство и ово има своје предности и мане.

За новац који се тражи за њега, нема повољнији. 

 

Што се возних карактеристика тиче утисак ми је да се одлично понаша у вожњи, али се мора бити обазрив при бржим уласцима у кривине. Дешава се да при бржем уласку у исте, долази до контакта централног штендера и асфалта, што може резултирати немогућношћу додатног обарања ако се претера са брзином.

 

Гуме су добре и нисам имао ни једно лоше искуство са њима, није ми се дешавало да изгубе трење.

 

Предња кочница је баш слаба, чак сам пробао да је мало појачам али нисам успео. Вероватно би за јачи хват требало заменити чељусти. То лошије кочење предњом сам схватио као и добру страну јер нема АБС.

Задња кочи много боље од предње па је потребно комбиновати у односу 70:30 у корист задње. Ако би било потребе за бржим заустављањем ту се не може ослонити само на предњу, у том случају заустављања нема. Морао сам да наштелујем ход полуге задње кочнице јер је хватала баш ниско, па се дешавало да у кривинама при кочењу додирује подлогу. При штеловању хода полуге мора се наштеловати и аутомат стоп светла (не захтева специјално знање). Ово се ради да би при притиску на полугу засијало стоп светло.

 

Потрошњу сам мерио неколико пута и никад није прешла 2.5л/100км.

 

Мопед је удобан и у прилог томе говори да сам прелазио близу 200км у цугу, а да се нисам уморио. Положај седења је растерeћен и не врши притисак ни на један део тела.

 

Пластике су лошијег квалитета и чине ми се крте, то се може видети ако се погледа унутрашњи део истих.

Простора испод седишта има само за документа и можда неку торбицу тако да без кофера га не требе разматрати.

 

Руке се не смеју пустити са кормана јер тада добија вибрације и дошло би до сигурног пада. Увек мора бар једна рука бити на корману да не дозволи точку да шета лево - десно. Не знам шта је узрок.

 

Са 100 кг колико имам, може достићи брзину од 80-90км/сат али по равном. При дужим узбрдицама зна пасти и на 50-60.

 

Резервоар је капацитета 4л и мислим да је штета што није већи.

 

Мени је сваки пут измамио осмех на лице кад сам га возао. Све у свему, једна корисна и забавна справа.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Opis u potpunosti tacan. Vibraciju volana bi verovatno resili tegici, ali ja ih ne stavljam zbog lakseg provlacenja izmedju automobila na semaforu, da ne bi gubio na sirini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 7 minuta, Vasilije je napisao:

Kolika mu je maksimalna nosivost ? 

Сад сам гледао али нисам успео да нађем тај податак у упутству.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
pre 4 minuta, Наш je napisao:

 

IMG_20211023_214859.jpg

Napiso sam Kyimku Srbija poruku i odgovorili su i da je 150kg maksimalna nosivost, sta mislis moze li vise od toga da vuce i jel nebi smetalo motoru?  Koliko si ga ti maksimalno opteretio? 

Promenio član Vasilije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Мислим да може мало али не треба то радити. Вероватно агрегату не би пријало додатно оптерећење.

Пар пута сам се провозао са супругом и то је било што сам га оптерећивао.

Ово је ипак мопедић за једног или за двоје омладинаца који неће прећи 110 кг заједно. Ово је моје мишљење, вероватно има неко компететнији да да ти одговори на ово питање.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Код мене је Total hi perf 10-40

Први сервис на 1000, следећи на 3000.

На 2000 замена.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja