Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ja imam vec nekih 8 godina  Suzuki FL 125 Address sto je ista prica. Super je to stvar. cini mi se neunistiva.

Ja sam 190 i 100 i kusur kg i imam problemcica sa diskusom pa mislim da ce nizi ljudi bit zadovoljniji zbog samog polozaja sjedanja koji zna da me zamori pa sam cesce u zadnje vrijeme na vespi lml 150 nego na Suzukiju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Javljam utiske čim se izredjamo na motorčetu :D

Izgleda da je tražen model, neki su ostali bez isporuke jer je stigla manja količina od tražene. Biće nova tura za par meseci.

Skočila i cena pa sada košta 1700 umesto 1550, ortak je uplatio po staroj ceni pre par meseci.

Dodao je odmah nosač i kofer, malo ima prostora ispod sedišta.

Ovako na "papiru" mi se svidja što ima velike točkove, lanac umesto varijatora, poluautomatski menjač, optimalnu kubikažu...ne svidja mi se mali rezervoar...

Razmišljam se da kupim isti pa da krenemo zajedno na putovanja dogodine...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Putovanja? Ti si baš avanturista
Ne kažem da je to loše motorče, nekada su ljudi sa Fićom obilazili Evropu uzduž i popreko, ali mislim da ima praktičnijih sprava na dva točka za putovanje.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako sve bude kako treba praktičnije sprave ostaju u garaži, a motorići na drum :)

Nova vrsta putovanja i doživljaja istog, ostvarenje nekih klinačkih snova i maštanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
4 hours ago, Milanezi said:

Ako sve bude kako treba praktičnije sprave ostaju u garaži, a motorići na drum :)

Nova vrsta putovanja i doživljaja istog, ostvarenje nekih klinačkih snova i maštanja.

Ja to kad pričam ljudima misle da sam lud! VFR je u garaži, ja sa PCX 125 ne silazim! Vozam se po Srbiji, 60-70-80 na sat lagano, zveram, guštam, niti mi se juri nit sam ikad toliko uživao u vožnji. 

Svi godinama jurimo brže bolje veće, a zaboravili smo da je suština motociklizma nešto drugo.

Više puta sam to napisao, najveću sreću na dva točka sam imao na Tomos automatiku sa 8 godina, divlja zver koja me nosi - letim čoveče a ne vrtim pedale! Zvuk, vibracije, miris!

Svi treba s vremena na vreme da se vrate na "osnovu" da se podsete, posle se i veliki motor vozi sa više gušta ;)

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja i bmw-a oldtajmera i Kawasaki 900 vozim kao apena. Ne prelazim stotku. A mislim da cu sada da sredim ponovo Tomosa za asfalt jer su se stekli uslovi da se registruje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Kakva je situacija sa rezervnim delovima? Ja se sećam da je nakon gašenja fabrike tržište bilo preplavljeno delovima lošeg kvaliteta

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 6 sati, Jozza je napisao:

Kakva je situacija sa rezervnim delovima? Ja se sećam da je nakon gašenja fabrike tržište bilo preplavljeno delovima lošeg kvaliteta

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Situacija je manje-vise ista.

-Oglasi su puni polovnih originalnih delova koji su neupotrebljivi. Tu treba voditi računa da se ne kupi nešto što će se posle baciti u đubre. 

-Po meni najbolje polako skupljati kad se nadje dobar original deo. Kupiš i kad ti ne treba, pa neka stoji. 'leba ne traži. Ovde spadaju i ležajevi, semerinzi, gume... 

- Ima nesto od male privrede što može da zadovolji potrebe i to je ok i sa cenom. Sedište, dihtunzi, razne gumice... Čak i i delovi mašine... 

-Četvrta grupa so original delovi sa nenormalno visokom cenom i to kupuješ ako baš nema druge. 

-i na kraju novi delovi nula kvaliteta koje treba izbegavati u širokom luku... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Izgleda sam nešto propustio, od kada se apn može ponovo registrovati, po novom? Nije moped, a za motocikl trebaju žmigavci, za njih atest i tako u krug. Odosmo u off, ali samo da pitam:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Moj je noviji, fabrički ima migavce i sat, tako da ne znam za problematiku

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Gore sam video da kolega vozi apn4, pa sam zato pitao. Ja imam jedan AOS iz '68. i rekoše mi, nema šanse. I tako, stoji kao eksponat :)

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 6 sati, zhex je napisao:

Izgleda sam nešto propustio, od kada se apn može ponovo registrovati, po novom? Nije moped, a za motocikl trebaju žmigavci, za njih atest i tako u krug. Odosmo u off, ali samo da pitam:)

Dobili su nova uputstva za tehnički pregled za mopede. Nije potrebno imati potvrdu za max brzinu, već se ona meri na valjcima. To ti određuje dalje kategorije. Ako ide kao motocikl, dakle preko 45 km/h staviš homologovane migavce i tako prolazi tehnički. Ako si sporiji ide žuta tabla i ćao. Jedini problem je što je tehnički pregled skuplji od cele registracije. 

PS. Evo sad odgledao SAT od prošle nedelje. Čak kaže da možeš ako ide brže da ga "uštrojiš" do 45 km/h i da se registruje kao moped. Ova opcija uslovno donosi opasnost da posle vratiš na staro, pa u nekoj vanrednoj kontroli najebeš ko žuti. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Od kad je tako? Proletos su moj APN 6s klasifikovan kao motorcikl? 2008-mo. Doduše, ne znam da li imaju te valjke, pa možda zato. Uglavnom priča je bila da je Tomos prodavao tada taj Apn6s sa knjižicom u kojoj je pisalo da je max brzina 50km/h, i zbog toga ne može biti moped

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
5 hours ago, stari roker said:

Dobili su nova uputstva za tehnički pregled za mopede. Nije potrebno imati potvrdu za max brzinu, već se ona meri na valjcima. To ti određuje dalje kategorije. Ako ide kao motocikl, dakle preko 45 km/h staviš homologovane migavce i tako prolazi tehnički. Ako si sporiji ide žuta tabla i ćao. Jedini problem je što je tehnički pregled skuplji od cele registracije. 

PS. Evo sad odgledao SAT od prošle nedelje. Čak kaže da možeš ako ide brže da ga "uštrojiš" do 45 km/h i da se registruje kao moped. Ova opcija uslovno donosi opasnost da posle vratiš na staro, pa u nekoj vanrednoj kontroli najebeš ko žuti. 

Hvala ti, ovo stvarno nisam znao. Samo što će naši pregledači nabaviti valjke za ovo na Kukovo leto. Pouzdano znam da ih u NS niko nema ni u najavi. Ali dobro da su uveli ovo, masa ljudi sa Tomosima će se obradovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Testiranje i razrada svakodnevno :D

Ortak je oduševljen motorčetom....početkom godine uzeo novog Suzukija 750 ali kaže ne izvlači osmeh na lice kao mali Kymco...

 

IMG-1474ee02740955bd4f128f0696c9aa2a-V.j

 

IMG-db22654df915677971dd25926cc360f2-V.j

 

IMG-8f7125027ee657dd3772b7e513f5e1f2-V.j

 

20210829-150148.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Stvarno fino i mekano radi, šuška k'o da je hondica :D
 
 
 
Pa to i jeste klon matore Honde. A Kymco je ozbiljna fabrika, prave agregate za BMW skutere

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja