Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Drug član, 4386 postova

Те машине су савршено усклаџене карбураторски и стварно немају маане. Убризгавање може да буде само проблем где га нема и велико ограничење.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ako i u jednu mašinu mislim da ne treba sumnjati to je ova kymco-va.

Kymco je pre više od 50 godina bio Hondin podizvođač. (Praveći delove za baš ove agregate).

70tih su se rastali. Od tada do danas prave te Hondine horizontalne, to im je donelo kapitala da postanu to što su danas.  Honda je postala to što je danas praveći ove agregate i prodajući svoju verziju ovog motora (HondaCub).

  Svaki proizvođač ima svoju verziju ovog agregata i motora i prodaje se bukvalno na celoj planeti. U nekoj od verzija (50, 90, 110, 125, 150cc) ovaj tip motora je najprodavanije motorizovano vozilo u istoriji. Par stotina miliona komada globalno. Misao da je APN6 bolji od ovoga je meni fenomenalan primer konzervativnog razmišljanja. Tomos za ceo svoj radni vek nije napravio ukupno APN agregata koliko samo Kymco napravi za godinu dana. A gde su ostali?

Prodaju se globalno od Tajvana, Kine, Indije, Indonezije, cele Amerike... 

Ako igde vidite radničku klasu i sirotinju da se vozi verovatno je neka verzija ovog agregata jedino motorno što imaju. 

Ne radim za Kymco, niti sam pristrasan, ja bi video i taj SYM i uzeo sa EFI bez da trepnem.

Znam samo da je ovaj motor i taj agregat definicija radne mašine za najmanje para na planeti. Meni nije jasno zašto ih više ljudi ne vozi kod nas. Za po gradu i do posla i nazad to je jeftinije od autobusa, tvrdim.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Sym je daleko bolji izbor od ViseR. Posedujem Visu sa 8000km, a brat Sym Magic SR 125 sa EFI ubrizgavanjem, sa 14000km.  Vesanje, udobnost, snaga a pogotovo kocnice su na strani Sym, cak je za nijansu veci, bolje osvetljenje kao i digitalni dysplej. Na VisiR je sve nekokako tanano i nejako osim motora koji je ok, dok je Sym u svemu ozbiljniji, (opruge, teflon creva, dva diska).  Na auto putu, sa Symom je osecaj kao da ste ravnopravni, dok sa Visom tu osecaj stalne inferiornosti u odnosu na druge ucesnike. Svi detalji, kao sto su sediste, prostor ispod sedista kao i kvalitet samih plastika su na strani Sym. 

Promenio član ficoman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Vezano za EFI, ja ne shvatam zašto ljudi još uvek beže od toga, ta tehnologija je u komercijalnoj upotrebi od 80tih, početak 90tih, gde ju je auto industrija razvila i pojeftinila do maximuma. Kad ste zadnji put čuli da je nekome na autu, benzincu, crkla dizna? I koliko košta nova?

Pumpa crkne najčešće kad radi u prazno (bar znam na Puntu, ne pitajte kako znam). Ovo ostalo, poprilično poznata tehnologija dovedeno do savršenstva. 

Imao sam više motora sa karburatorom nego sa EFI, ali u 2021. ako kupuješ novo, zašto? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Једно је Кимко или Сим са EFI на крају а друго Дејтона ово, оно дрн мрн EFi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Čovek se uči na (fabričkim) greškama

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...treba napraviti jasnu podelu između Kymco, SYM i kineskih "šijo mi ga Đura" brendova.

Sa mišlju da Kymco i SYM nisu jeftini ni malo.

Agiliti City 125 karb verzija je 2400e, EFi je verovatno 300-400e više (trenutno ne vidim u ponudi).

Agiliti City 200i sam išao prošle godine sa namerom da kupim, i bio je 2890e, kad sam seo, video, pipnuo štipnuo blago razočarenje... Pre svega materijali i plastike, sedište kao tobogan, nema mesta za kacigu .. a PCX125 je 3300e.

To je i presudilo na kraju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Za sedište se slažem, ne paše mi nikako, kao da sam previsok za ovaj skuter, a imam 182cm. Kad sednem na prednji deo, volan je preblizu, a ako se udaljim koliko osećam da treba, sedim na sredini, gde je blagi greben između vozačke i suvozačke pozicije

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Relacije su mi 30km maksimum u jednom pravcu, pa mi ne smeta, ali da se vozim više, menjao bih sedište 100%

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

2017. sam uzeo VFR, i vozio fabričko sedište dve godine... I onda preko zime poslao da mi urade prepravku, čovek iz Niša ne znam kako se zove, i to je izašlo ako se dobro sećam 80e... Razlika je nebo i zemlja! Totalno drugi osećaj i ugođaj vožnje. Drugi motor. I od tad sam rešio više neću ništa da trpim na motoru, vozim ga da bi uživao i za tu malu svotu novca neću da kvarim sebi nešto što volim.

Kad sam seo na taj 200i prvo što sam pomislio - ovo moram da menjam odma. Doslovno mi je pokvario utisak o celom motoru, nije problem tvrdoća, nego oblik, kao da me gura sa motora konstantno.

Dodir sa motorom vozač ima na dupetu,  ručkama i fuzasterima, neverovatno mi je koliko proizvođači zanemaruji taj taktilni deo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Pre Vise R sam vozio Pcx, prodao sam ga prosle godine i pazario Visu. Razlika u ceni duplo kad je u pitanju polovan skuter, a malo i vise kada se uzima novo. Razlika u kvalitetu je sigurno X 4. Onda je tu odluka laka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

PCX i VisaR nisu ista kategorija. Treba porediti cenovno slične pa videti šta i gde je bolje

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 10 minuta, ficoman je napisao:

U  korist Honde

E sad, to nije ni blizu klasa. Kymco ima recimo Dowtown 125 (nije uvožen u Srbiju), njega recimo poredi sa Hondom PCX.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Naravno, slazem se, pomenuo sam pcx, posto je kolega Andrej_Hotsteper, pisao i uporedjivao Kymco i Hondu iste kategorije i cenovno priblizne. Onda sam hteo da uporedim motore  razlicite kategorije, (koje sam posedovao, jedan za drugim), cija je cena duplo veca, cak i vise u korist Honde, ali kvalitet cak i cetiri puta veci u korist Honde. Da napomenem da ne velicam ni jedan brend, imao sam Piaggio, Apriliu, Hondu i  sada imam Kymco. Sticajem okolnosti,, svi kupljeni u Srbiji, novi ili od prvog vlasnika, od 50-250ccm stari u rasponu od 0-3godine stari, sa kilometrazama od 0km do najvisise 7500km. Konkretno Hondu pcx sam kupio tri godine staru sa 3800km i vozio do 13000km, a VisuR sa 4800 i sada ima 8200km. Sto znaci o motorima skoro istog stanja. Takodje Sym 125 Magic SR koji brat poseduje i koji je u nabavci 2000eura, u Grckoj i 1800-1850, i Vise R 110 koja je u Srbiji 1550eura, su cenovno blizu, a razlika je ogromna u korist Syma. To je ista klasa. Na drumu oni su blizu, vozili smo do 300km u danu i na lokalnom putu, prate jedan drugog, ali udobnost, tehnologija, kocenje i snaga na brdu i sama ciklistika je bolja kod Sym-a. Trudim se da budem objektivan, vozim to sto vozim zbog okolnosti koje mi to trenutno to dozvoljavaju. Niti kudim, niti dizem u nebesa, vec realno sagledavam i iznosim iskustvo iz svoje vizure i prakse sa druma. 

Promenio član ficoman
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Doživljaj kvaliteta je i prilično subjektivna stvar, a sasvim je uobičajeno, pa i kod automobila, da duplo skuplji model bude mnogo kvalitetniji od onog najjeftinijeg. Tako mu je to, neki osnovni sadržaj i proizvodnja mora da koštaju određenu količinu novca, a sve preko je drugačija krivulja troškova, finesa, izbora materijala, marketinga itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Slazem se, kao i dok mnogih dugih stvari, posle odredjenog broja, iskustveno, kvalitet se lako prepozna. VisuR sam kupio zbog toga sto nisam imao bolji izbor za cenu koju nisam mogao da obijem. 

Promenio član ficoman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja