Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova

Исто одприлике, и овде имаш квачило које се активира полугом за шалтање. Ко није знао, кад натисне полугу има празан ход док је држи натиснуту.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Код мене је Total hi perf 10-40
Први сервис на 1000, следећи на 3000.
На 2000 замена.
Prva zamena bolje da se odradi na 300km, bez obzira šta piše u knjižici
Pa na 1.000, pa onda na svake 2.000. Na 300km da se ispere mašina od eventualnih šponova

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
pre 21 minuta, Krokodilo je napisao:

Да има ножно квачило.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



47bfe2b501aedbb769143308b1bbf859.jpg

Можда је сада мало јасније.

Da na ovom se menja nogom a na manuelni rukom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Пошто сервисирам Бенелијеве RKS а то је исти агрегат. Идем прву замену на 500, па на 1000 и онда сваких 1500. За муштерије 10 - 40, а ја на свој сада терам 5 - 40, пролече и јесен 10 - 40 и лето 10 - 60 и то све Солколен(црвена етикета). Код муштерије могу да бирају Драгон, Ени, Моторекс. За мене је Силколен закон, можда пробам Бардал једну туру на нешто али генерално ово не мењам.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Видим да се интересујете за овај мопедић па ћу као власник истог, описати своје утиске.
 
Као и свако превозно средство и ово има своје предности и мане.
За новац који се тражи за њега, нема повољнији. 
 
Што се возних карактеристика тиче утисак ми је да се одлично понаша у вожњи, али се мора бити обазрив при бржим уласцима у кривине. Дешава се да при бржем уласку у исте, долази до контакта централног штендера и асфалта, што може резултирати немогућношћу додатног обарања ако се претера са брзином.
 
Гуме су добре и нисам имао ни једно лоше искуство са њима, није ми се дешавало да изгубе трење.
 
Предња кочница је баш слаба, чак сам пробао да је мало појачам али нисам успео. Вероватно би за јачи хват требало заменити чељусти. То лошије кочење предњом сам схватио као и добру страну јер нема АБС.
Задња кочи много боље од предње па је потребно комбиновати у односу 70:30 у корист задње. Ако би било потребе за бржим заустављањем ту се не може ослонити само на предњу, у том случају заустављања нема. Морао сам да наштелујем ход полуге задње кочнице јер је хватала баш ниско, па се дешавало да у кривинама при кочењу додирује подлогу. При штеловању хода полуге мора се наштеловати и аутомат стоп светла (не захтева специјално знање). Ово се ради да би при притиску на полугу засијало стоп светло.
 
Потрошњу сам мерио неколико пута и никад није прешла 2.5л/100км.
 
Мопед је удобан и у прилог томе говори да сам прелазио близу 200км у цугу, а да се нисам уморио. Положај седења је растерeћен и не врши притисак ни на један део тела.
 
Пластике су лошијег квалитета и чине ми се крте, то се може видети ако се погледа унутрашњи део истих.
Простора испод седишта има само за документа и можда неку торбицу тако да без кофера га не требе разматрати.
 
Руке се не смеју пустити са кормана јер тада добија вибрације и дошло би до сигурног пада. Увек мора бар једна рука бити на корману да не дозволи точку да шета лево - десно. Не знам шта је узрок.
 
Са 100 кг колико имам, може достићи брзину од 80-90км/сат али по равном. При дужим узбрдицама зна пасти и на 50-60.
 
Резервоар је капацитета 4л и мислим да је штета што није већи.
 
Мени је сваки пут измамио осмех на лице кад сам га возао. Све у свему, једна корисна и забавна справа.
 
Око централног подупирача: на њему има један "језик", извучеш дебелу осовину на којој иде и полуга задње кочнице. Централни извуци и скрати тај језик неких 5мм. Сада тај језик удара у задњи део агрегата и не диже се до потребне висине па у кривини хвата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
4 hours ago, Krokodilo said:

Исто одприлике, и овде имаш квачило које се активира полугом за шалтање. Ко није знао, кад натисне полугу има празан ход док је држи натиснуту.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Skroz novi sistem, bio na Jawi 350 još krajem 70-ih ;). Ali zgodna stvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
18 hours ago, Vasilije said:

Da na ovom se menja nogom a na manuelni rukom. 

 

Druže, "manuelni" menjač znači da stisneš kvačilo i promeniš brzinu, nogom (pa je tada nožni) ili rukom (ručni, npr. Tomos T-12 ili klasične vespe). Ovde ne stiskaš kvačilo.

Promenio član zhex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ово редовно иде по 5ml на литру горива, гориво код нас је лоше и мени омогучава да са једним резерваром проџем плус 40км. Око шалтања, ја шалтам строго прстима и део за пету је цвикнут. Када шалтам према "горе" идем брзо и отсечно, према "доле" са малом задршком и то је савршен начин. (према горе) 1,2,3,4; (према доле) 4,3,2,1.9e3ae0c4ab69275f4f7a252f2d5f9d95.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 58 minuta, Krokodilo je napisao:

Око централног подупирача: на њему има један "језик", извучеш дебелу осовину на којој иде и полуга задње кочнице. Централни извуци и скрати тај језик неких 5мм. Сада тај језик удара у задњи део агрегата и не диже се до потребне висине па у кривини хвата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Хвала на савету, нисам знао за ову могућност. Вероватно ћу пробати кад буде лоше време па не буде могло да се вози.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Druže, "manelni" menjač znači da stisneš kvačilo i promeniš brzinu, nogom (pa je tada nožni) ili rukom (ručni, npr. Tomos T-12 ili klasične vespe). Ovde ne stiskaš kvačilo.
Она полуга на слици је на осовини шалтера. На декло је механизам који притиска овај део који је везан са полугом и штелује се штрафцигером и 13тицом. Кад притиснеш шалтер, покречеш и механизам који врши одвајање и тако пребациш у брзину. Центрифугална ламела на радилици омогучава да стојиш у месту док си у брзини.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Хвала на савету, нисам знао за ову могућност. Вероватно ћу пробати кад буде лоше време па не буде могло да се вози.
Око кочења, одмах промени кочионо уље, ја сам Брембо 5.1 и сада кочим са два прста.У принципу то су те дечје болести.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 6 minuta, Krokodilo je napisao:

Око кочења, одмах промени кочионо уље, ја сам Брембо 5.1 и сада кочим са два прста.У принципу то су те дечје болести.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Пробаћу и то, нисам знао да се може тако добити боље кочење. Није ми то пало на памет јер је мотор нов. Још једном хвала на савету.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja sam u moj Agility 16+ sipao ATE SL6, koje je DOT 4 ali ima jako mali viskozitet, i nije da se nešto mnogo popravilo kočenje. Mali disk, mala klešta, i to je što je.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Kakvu razliku pravi 5.1???
Kočiona tečnost je samo radni fluid. 
5.1 ima samo veću tačku ključanja, a to ovde ne verujem da igra ulogu. 
....ili grešim?
Поента је била да је у мом случају кочиона течност била лоша и замењена. А ко че шта да налије у кочиони систем, његова воља. Иначе код мене је диск и знатно вечи него код Кимка.2c88c33f9f8d82b2856092931ab16b71.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Uuuuu šta je ovo?

 

Vadio sam svašta iz kočionih posuda, od "gela" do "soc od kafe" konzistencije...

Poenta je da je treba menjati na dve godine. Max. Ja kupim pola litre i zamenim svima koji mi se nađu pri ruci, ne ispuštam na prazno, već jednostavno sipam sveže i pumpama dok ne vidim da je krenulo "belo vino" ;).

 

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Мој папаки је купљен у Марту ове године, кочиона течност је промењена после првих неколико дана вожње. Купљен као 50ка а преправљен у 110 још пре првог паљења. Једноставно није било времена да се било шта загади или потроши. Промењено јер је било лошег квалитета.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Uuuuu šta je ovo?
 
Vadio sam svašta iz kočionih posuda, od "gela" do "soc od kafe" konzistencije...
Poenta je da je treba menjati na dve godine. Max. Ja kupim pola litre i zamenim svima koji mi se nađu pri ruci, ne ispuštam na prazno, već jednostavno sipam sveže i pumpama dok ne vidim da je krenulo "belo vino" ;).
 
Dve godine je sasvim ok za zamenu. Na proleće, svake druge sezone.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
Поента је била да је у мом случају кочиона течност била лоша и замењена. А ко че шта да налије у кочиони систем, његова воља. Иначе код мене је диск и знатно вечи него код Кимка.2c88c33f9f8d82b2856092931ab16b71.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Znam da je tema Kymco ali daj nam jos koju sliku i par reci o ovoj masini, izgleda baas dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja