Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ne znam gde da svrstam ovaj "moped", pa sam stavio post u skuter caffe.

Pozdrav svima. Da li neko ima iskustva sa ovim motorom?

Najvise me privlaci potrosnja od 2l, kako svi pisu i da je jako malo potrosac, sto bi mi za svakodnevne potrebe islo u prilog. Ostali mi upecatljivi sa letovanja u Grckoj, jos odavno sam ih video tamo, i znam da ih ima u velikom broju. Ono sto me buni, njihov POLUautomatski menjac sa 4 brzine. Kao proverena stvar sto je honda usavrsila jos pre 50-60 god na hondi cub. Koliko sam skapirao, krece kao skuter, nema kvacilo, i trzne malo pri promeni stepena. Sad, verovatno da 110cm i 8ks ne ide nista, ali to i nije bitno. Pa me interesuje, vredi li 1500e novo ovo cudo? Vodim se time, bolje Kymco nego Peda beda za te pare. A opet nije automatic, kao klasican skuter. +potrosnja +veliki tockovi

Hvala unapred1c078345d9f6ac6f88c0595d19e4eb9a.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Bilo je u nekoj temi o tom mopedu i njegovom menjaču, i uglavnom po onome što mi je ostalo u pamćenju, nije baš za uzbrdo. Sa druge strane radili su ljudi neke izmene na menjaču, valjda ga konvertovali u klasičan. Pitaj@Satelis ili@Krokodilo što se tiče mehanike

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Машина је савршенство, једини мопед који заслужује сваки цент дат за њега. Проблем је физиономија која на жалост не привлачи младе скутераше. Одлично је и за брдо и за правац, опције за буџање бесконачне. Имаш Такeгаву који ради спортске делове само за те машине. Препоручујем га свим срцем.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Video sam dvojicu na njemu, vrv studenata (pero-laka kat.) ali ide baš dobro. Može da povuče. I oni se hvale da malo troši. Veliki točkovi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala ljudi. Bas sam se zagrejao za njega. Trenutno je na akciji bez ucesca, 3 god po 47e. Vespa mi pije po gradu 4-4,5, ovo duplo manje + novo. Voleo bih da probam prvo, pa onda da kupim ako mi se svidja. Moracu da svratim do salona da vidim da li imaju "test" motor.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код нас у Штип је седиште једне фирме Hamachi која је највечи увозник кинеских мотора и делова. Код њих овај модел се зове HERC. Мој пријатељ купио 125, променио гуме, извозао по граду 300 километара, променио уље и правац Скопље Сплит. Гасио га само на бензиским пумпама. Стиго без ама без никаквог проблема.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

U prvih 300km je bitno da lepo legnu karike. To.se postiže pritiskom, pa mora i da se "gasira" a i da se koči motornom. Ali naravno sve to na zagrejan motor. Znači lagana vožnja dok se ne ugreje i onda kratki intervali pod gasom i kočenja motorom.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја сам имао SACHS Mad Ass 50 мануални мењач. Прерадио сам га у 110ку са ТАКЕГАВА компоненте ишао је 140. Опасне су то машинке, а Сакс и његов рам дозвољава буџање.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Max brzina mi nije bitna, ona je 110cm, pretpostavljam da moze 90-100, mada po gradu postujem propise, znaci 50-60 plafon. A malo mi nije jasan menjac- kako se ponasa npr. pri skretanju, gde inace stisnem malo kvacilo recimo dok je u drugoj brzini- kako ide kod njega, jel se ne gusi ili sta vec..?
Ne bih ga budzio, nista ne bih dirao, potrosnja mi je bitna uz velike tockove za ove nase katakombe od puteva.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Полуаутоматски мењач функционише овако, ручицу за кумплунг немаш, за полазак има центрифугалну ламелу као код Томос А3 - А5. Практично у свакој брзини имаш лер ако не додаш туражу. Шалташ нормално само што пре шалтања отпустиш гас, можеш и на вече обртаје али треба да промениш федере на ламелу као код скутера. Без тураже на леру можеш да шалташ у било коју брзину и натраг.

110ка је тровентилац и иде 100 без проблема. Малим и јефгиним променама добијаш доста.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Imao sam 50ccm....Ne znam kakve su gume na 110-ki ali na 50-ki mi je tresao volan i pored balansiranja felne.Mozda sam trebeo da stavim tegove u rukohvate...Podvozan je,kada se sedne na njega odaje utisak kvaliteta i lepo spakovanog,utegnutog proizvoda...Postoji i Daytona u SYM-ovom predstavnistvu,pogledaj i taj model.Znaj da je kod nas to egzotika i osim ovlascenog servisa nece niko da se bakce sa tim menjacem.Velike su sanse da ces ga tesko prodati ukoliko to posle odredjenog vremena hteo....Taj tip motora tzv.underbone se nije primio kod nas.Licno sam ga kupio samo zbog prerade na 110ccm ,ali posle krenuse ostrije na tehnickom i posto sam u jednom trenutku ocekivao valjke,prodao sam ga....mislim da tu njusku moze da voli samo majka.Uzak je,malo trosi,mekanog ogibljenja...Praktican i sposoban u gradu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Novi sam ovde pa sam hteo da pokrenem temu za ovaj motor samo 50ccm al reko da se ovde nadovezemo. Uzeo bih i ja visu novu pa me interesuje dal vredi uzeti ga i dal je dobar da se voza po terenu van grada?? Ili ipak uzeti agility 50 jer mi se bas svidja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Agility nikako nije za po terenu van grada, tvrd je

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Za teren van grada, od 50cc gledaj APN6s u dobrom stanju. Pouzdano motorče i vozi se ko igračka. Sem ako nećeš novo motorče

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Drugar se zagrejao za ovaj motorić, verziju od 110 kuba. Planira nov da pazari, čeka se uvoz pošto ih nema trenutno u prodaji.

Koliko su izdržljivi i koliko može da se očekuje km iz ove mašine?

Ima li kakvih karakterističnih kvarova i boljki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Super ako je tako. Slabo šta ima o ovom modelu na netu, a vidjao sam ih po Grčkoj. Ako neko arči te skutere onda su to Heleni :D

Jel realno da odradi nekih 50 t km bez generalne u stock varijanti bez budženja? 

I kakva je situacija sa karburacijom, jel pravi probleme ili jok?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Za po lokalu je OK, a ni za izvršiće ne bi trebalo da je problem s obzirom da ima menjač. Jedino ako ne planiraš da ga penješ uz masnu banderu, tu će malo da se pomuči. Što se tiče 50k km, trebalo bi da izgura, pa nije to Tomos A3 majku mu staru. I Automatik je išao po 30k km bez generalne, ne vidim šta bi sa VisaR-om bio problem

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Машина је иста до 110 кубика. Клип, цилиндар и глава са дихтунзима за 110 је неких 100€ и то TMMP или DOF. Има и китова за 80€ тако да кад га легализујеш као 50ку онда га преобратиш у 110 и има да се пење и уз масну бандеру.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: LML Vespa T5 150, Kymco Super 8 125

Dok ne uvezu Visa R-a pogledajte u jednoj beogradskoj radnji DAYTONA DY 125 RS EFI, sasvim slučajno sam naleteo na njega i iako na prvi pogled deluje još siromašnije (po izgledu i plastikama) od Visa R ipak ima ovo EFI na kraju. Prodavac kaže da se ovi Daytona u Grčkoj prodaju ko ludi, e sad da li je zato što su jeftini ili što su i kvalitetni to već neko drugi nek odgovori ko se razume u tu tematiku ;)

Promenio član buster358

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja