Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi za Yamaha FZ6 S2 - Praviti ili kupiti gde/sta/preporuke ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 9 sati, WoodyRider je napisao:

Nije Alekre mislio na mail adresu, nego na tekst maila. I u pravu je, jeste neprikladno. 

Ne vidim nista neprikladno u vezi slike mail-a i tekstom istog, sa obzirom na njegovu opštepoznatu situaciju. Hteo sam da pomognem sa imenima koje je on naveo. Al' da ne širimo. Slika je obrisana, a admini neka obrišu moj post i ostale u vezi mail-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 48 minuta, twintower je napisao:

Ako je netko zainteresiran, mozda bih prodao ovaj komplet.

IMG-f1464c4a9f1cd26054259051ef0f237e-V.jpg

Je li ovo Leo? Koja bi bila cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 31 minuta, mladenjanjusevic je napisao:

@Marko05 Ovo su ti Robertovi auspusi :)

 

Oblikom deluju kao Leo, al' ako ih je Robert napravio ne sumnjam da je kvalitet kao da su originali. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Jedno pitanje za vas iskusnije sa aftermarket izduvima: kako znaš u kakvom je stanju auspuh? Koliko je star, da li je "spržen", koliko je prešao.... I da li vredi te pare koje prodavac traži za njega? I koji je zapravo vek trajanja tih brendiranih auspuha? 

 

Nešto me u poslednje vreme goni misao da promenim auspuhe na TDM-u. Verovatno jer sam dokon kod kuće. 

 

Poznanik mi nudi par Laser Pro Stock, tipski rađeni za TDM. Druga opcija mi je Dragon, naravno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
4 hours ago, WoodyRider said:

Jedno pitanje za vas iskusnije sa aftermarket izduvima: kako znaš u kakvom je stanju auspuh? Koliko je star, da li je "spržen", koliko je prešao.... I da li vredi te pare koje prodavac traži za njega? I koji je zapravo vek trajanja tih brendiranih auspuha? 

 

Nešto me u poslednje vreme goni misao da promenim auspuhe na TDM-u. Verovatno jer sam dokon kod kuće. 

 

Poznanik mi nudi par Laser Pro Stock, tipski rađeni za TDM. Druga opcija mi je Dragon, naravno. 

Nemam iskustva sa afrermarket auspusima (jos uvek) ali ono sto mogu da dam kao savet jeste da ako imas novca kupi novo.

Ja sam danas motor ostavio kod Dragona da se rade auspusi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Kakva je priča sa čnjenicom da Robertovi, Dragonovi i ostali izduvi proizvedeni kod nas nemaju atest tj. homologaciju.

Kod nas to prolazi, a da li prolazi na zapadu?

Jesu li u pitanju urbane legende ili stvarno može biti problema ako imaš izduv koji nema atest?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na papiru nisi legalan i mozes imati problema, u praksi nisam cuo da je neko dobio po usima zbog cunka koji nema pecat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

@mladenjanjusevic

Ovo je Dragonov rad, auspusi su stari 6 godina, a slike su od pre 3 godine... Auspusi su jos uvek na motoru i jos uvek se cuju odlicno!
Jos uvek nisu izgoreli.
Ovaj motor je bio moj skoro 4 godine.
Moj savet ti je da ne bacas velike pare na original auspuh ako nemas dokumentaciju za njega, dzaba, a moze i biti dobra inostrana kopija sa sve laznom homologacijom...
Nikako ne kupuj one kineske, mozda se cuju slicno Dragonovima ali 100% nemaju protok koji ti treba, a i brate mili za taj motor koji imas ne moraju svi znati da si skrtario 100e za auspuhe... Uzmes Dragonov i znas sta si kupio.


Sto se saveta za oklop tice moji su bili karbon i ne bih ti preporucio ovakav (karbon koji nije lakiran). Zagoreo je, to jest uprljao se jer svasta ga zapljusne tokom voznje, a on topao pa se to osusi i uvuce u pore.

Drugi savet ako budes uzimao je najbitniji savet ustvari.
Y cev! Onaj auspuh iznad sto covek prodaje, e takva je i moja Y cev i to nije bas dobro. Izduvni gasovi udaraju u cevi i idu gde stignu, meni su odabrali ici vise na desni izduv koji je uvek bio pomalo garav, a levi je bukvalno kao nov izgledao cak i unutra se sijao!
Kinezi sa Alija su sto je najveca fora jako dobro uradili tu Y cev pa po uzoru na tu putanju neka ti Dragon uradi... Ili da se ne uvredi samo im tamo kazes da moraju jednako ici gasovi i verujem da ce ispraviti to...
 

IMG_20180118_144224_165.jpg

IMG_20180513_230413_147.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
15 hours ago, CoronaSeed said:

@mladenjanjusevic

Ovo je Dragonov rad, auspusi su stari 6 godina, a slike su od pre 3 godine... Auspusi su jos uvek na motoru i jos uvek se cuju odlicno!
Jos uvek nisu izgoreli.
Ovaj motor je bio moj skoro 4 godine.
Moj savet ti je da ne bacas velike pare na original auspuh ako nemas dokumentaciju za njega, dzaba, a moze i biti dobra inostrana kopija sa sve laznom homologacijom...
Nikako ne kupuj one kineske, mozda se cuju slicno Dragonovima ali 100% nemaju protok koji ti treba, a i brate mili za taj motor koji imas ne moraju svi znati da si skrtario 100e za auspuhe... Uzmes Dragonov i znas sta si kupio.


Sto se saveta za oklop tice moji su bili karbon i ne bih ti preporucio ovakav (karbon koji nije lakiran). Zagoreo je, to jest uprljao se jer svasta ga zapljusne tokom voznje, a on topao pa se to osusi i uvuce u pore.

Drugi savet ako budes uzimao je najbitniji savet ustvari.
Y cev! Onaj auspuh iznad sto covek prodaje, e takva je i moja Y cev i to nije bas dobro. Izduvni gasovi udaraju u cevi i idu gde stignu, meni su odabrali ici vise na desni izduv koji je uvek bio pomalo garav, a levi je bukvalno kao nov izgledao cak i unutra se sijao!
Kinezi sa Alija su sto je najveca fora jako dobro uradili tu Y cev pa po uzoru na tu putanju neka ti Dragon uradi... Ili da se ne uvredi samo im tamo kazes da moraju jednako ici gasovi i verujem da ce ispraviti to...
 

IMG_20180118_144224_165.jpg

IMG_20180513_230413_147.jpg

Hvala ti puno na izdvojenom vremenu da napises ovaj post! @CoronaSeed
Ovo za Y racvu cu videti da popricam sa Dragonom lepo da vidim sta on ima da kaze jer jos nije krenuo da radi na motoru tako da nije kasno :)

Nikada mi nije ni bila opcija kineskih topova, a sto se tice papira svakako cu zadrzati svoje fabricke i ukoliko bude nih problema na tehnickom i to uvek mogu da ih vratim kako bih prosao bez problema, a sto se tice ovako u voznji i to ne znam da je iko ikada imao problema zbog toga sto je zamenio topove.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

@mladenjanjusevic

Nema na cemu.

Sto se papira tice u kupovini auspuha oni inace samo trebaju biti dokaz originalnosti. Zamisli da moras dati 1000e za topove, a da nemas nikakav dokaz da nisu kopija haha...

 

Ma bice ti super u voznji, cuces :jee1:

Malo ce ti mozda biti cudno jer je velika razlika u radu motora sa fabrickim i sa protocnim auspuhom... Sa fabrickim mi je bio ravan, non stop na istim obrtajima, a sa protocnim je skakao sa 1300 na 1500 ili tako nesto (ne secam se) i to po 3 puta u jednoj sekundi... No to je sve normalno i uobicaeno, Kawasakiji na primer mnogo vise osciliraju kada im stavis protocne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

@CoronaSeed U svakom slucaju kapiram da cu uzivati i jedva cekam utorak/sredu da odem po motor :)

Inace vidim da si iz SO pa ako budem nekada isao na tu stranu javljam se da vidim taj FZ1 uzivo jer je moja trenutna lokacija Panonija (Opstina Backa Topola) zbog ove situacije u zemlji pa nismo daleko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
On 4/1/2020 at 11:21 PM, CoronaSeed said:

Drugi savet ako budes uzimao je najbitniji savet ustvari.
Y cev! Onaj auspuh iznad sto covek prodaje, e takva je i moja Y cev i to nije bas dobro. Izduvni gasovi udaraju u cevi i idu gde stignu, meni su odabrali ici vise na desni izduv koji je uvek bio pomalo garav, a levi je bukvalno kao nov izgledao cak i unutra se sijao!
Kinezi sa Alija su sto je najveca fora jako dobro uradili tu Y cev pa po uzoru na tu putanju neka ti Dragon uradi... Ili da se ne uvredi samo im tamo kazes da moraju jednako ici gasovi i verujem da ce ispraviti to...

@CoronaSeed Pricao sam sa Dragonom u vezi Y cevi pa sam mislio da je korisno da te informacije podelim ovde da ljudi koji se odluce da rade auspuhe za fejzera kod njega imaju info iz prve ruke.
Objasnio sam mu problematiku koju si gore naveo za izduvne gasove i sve i njegov odgovor je bio sledeci.

 

Y cev za fejzera je komplikovana i ne moze na sredini biti spojena zbog svega sto se nalazi ispod repa pa se zato spaja malo u desno/levo (zavisi kako gledate) ali ja sam je pomerio sto je vise moglo ka sredini, mnogo vise nego na slici koju si mi poslao (ovde sam mu poslao sliku Y cevi sa slika koje je @twintower okacio). Takodje je rekao da je taj problem gasova on resio jos odavno sa njegovom Y cevi ali mi nije rekao kako naravno :D. Samo je rekao da mi GARANTUJE da ce isti protok biti na oba topa :)

 

Eto to je sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
Pre 7 sati, mladenjanjusevic je napisao:

@CoronaSeed U svakom slucaju kapiram da cu uzivati i jedva cekam utorak/sredu da odem po motor :)

Inace vidim da si iz SO pa ako budem nekada isao na tu stranu javljam se da vidim taj FZ1 uzivo jer je moja trenutna lokacija Panonija (Opstina Backa Topola) zbog ove situacije u zemlji pa nismo daleko.

Sto se mene tice samo najavi da znam zbog posla izabrati koji ce mi dan biti slobodan... Bio sam mnogo puta u Topoli, imam tamo nekoliko poznanika, a i kamion sam tamo kupio haha...

Cekamo te beli kokicar i ja, a zasto tako zovem motor skontaces kada ga provozas:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Darko pravi odlicne Auspuhe.On je u Rangu sa Dragonom.Vise puta mi je radio i bio sam prezadovoljan.Njegovi saliveni varovi su kao fabricki.A sto je isto vazno nije preskup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sviđa mi se ovo ‚‚DRAGON".

Tako je isto moglo da stoji i ‚‚ROBERT", pa bi ljudi radili i ne bi bilo problema. 

Međutim vole ljudi da PIŠE, e sad što nije to, to nije važno.

Čestitam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
1 hour ago, boki.64 said:

Sviđa mi se ovo ‚‚DRAGON".

Tako je isto moglo da stoji i ‚‚ROBERT", pa bi ljudi radili i ne bi bilo problema. 

Međutim vole ljudi da PIŠE, e sad što nije to, to nije važno.

Čestitam!

Hvala @boki.64

 

6 minutes ago, lestra said:

@boki.64 Slazem se. Kupujmo domace!

IMG_3844.jpg

Domace, domace ali nemam zamerku ni jednu za sada. Ali sigurno cu se oglasiti na ovu temu opet sa utiscima na kraju sezone :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
Pre 2 sati, mladenjanjusevic je napisao:

Fejzerko je danas stigao kuci :)

Evo par slika, a kasnije cu okaciti i snimak :)

IMG-34f2ae918b6be57221ce1c0c3e3bab2d-V.jpg

IMG-731de7e82a3aeb16685442058cb1463b-V.jpg

IMG-987d9866691775040c0d9501cabc4c75-V.jpg

Mozda cak i najlepsi auspusi na FZ6 Yamahi koje sam video do sada!!!

A da se dobro cuju to je 100%

Mislim da ces na kraju sezone ovde jedino moci reci hvale da upises, ne bih rekao da ces imati zamerki!

:yamaha:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

@CoronaSeed Danas sam se malo provozao pa me je usput videlo i culo par drugara.

Svi su odusevljeni i izgledom i zvukommm :jee1::jee1::jee1:

Pokusacu sada da postavim snimak negde pa da ostavim link ovde ali nije to ni blizu kao uzivo kako se cuje :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja