Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima!

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Imam par pitanja i trebam odgovor od nekog ko zna o cemu govorim.

Imam 17 godina i iz Bosne sam i zanima me da li kada polozim moram poceti na 125cc pa onda posljije odredjenog vremena kupiti nesto jace ili mogu odma kad dobijem vozacku uzeti 500 ili 600cc 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Ovo je ISKLJUCIVO za BiH (Bosnu i Hercegovinu)!   - Znaci ovaj zakon i ova pravila ne vaze u nekoj drugoj drzavi!

U kategoriju A ubrajaju se motocikli čija zapremina motora prelazi 125 cm³, a snaga prelazi 11 kW.
U potkategoriju A1 ubraja se lahki motocikl čija zapremina motora ne prelazi 125 cm³, a snaga ne prelazi 11 kW.

Pravo na upravljanje motornim vozilom za pojedine kategorije, odnosno potkategorije stiče lice koje ima  16 godina za potkategoriju A1 i 18 godina za kategoriju A.

 

Dokumentacija koja je neophodna za upis u auto školu i polaganje A kategorije i A1 potkategorije:

  • Ljekarsko uvjerenje za polaganje vozačkog ispita
  • 2x kopija lične karte
  • 2x kopija CIPS prijavnice
  • 2x ovjerena kopija vozačke dozvole (ukoliko kandidat posjeduje istu)

Osposobljavanje iz upravljanja motornim  vozilom A1 potkategorije traje 20 nastavnih časova.
Osposobljavanje iz upravljanja motornim  vozilom A kategorije traje 25 nastavnih časova, a ukoliko kandidat posjeduje B kategoriju 15 nastavnih časova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
Pre 1 sat, kenno0022 je napisao:

Imam par pitanja i trebam odgovor od nekog ko zna o cemu govorim.

Imam 17 godina i iz Bosne sam i zanima me da li kada polozim moram poceti na 125cc pa onda posljije odredjenog vremena kupiti nesto jace ili mogu odma kad dobijem vozacku uzeti 500 ili 600cc 

U prevodu ako polozis za A moras voziti motor jaci od 11kW sa kubikazom koja prelazi 125cc... Na primer Suzuki GS-500
Ako polozis za A1 onda mozes voziti maximum na primer Yamaha R125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 53 minuta, CoronaSeed je napisao:

U prevodu ako polozis za A moras voziti motor jaci od 11kW sa kubikazom koja prelazi 125cc... Na primer Suzuki GS-500
Ako polozis za A1 onda mozes voziti maximum na primer Yamaha R125.

U prevodu, moze a ne mora :) polaganjem vise kategorije (A2 u odnosu na A1, A u odnosu na A2) mozes da upravljas svim vozilima iz nizih kategorija. Tako se upisuje i u vozacku dozvolu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja