Jump to content

Moto Zajednica

Prikolica za motor

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste, za njih je idealno. Ali i za lakše motore ako nećeš da se penjes uz rampu i da razmišljaš da li ćeš izgubiti ravnoteZu bas u nezgodnom momentu. Uparkiras motor na ravnom i posle na dugme utovaris motor.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Jako puno koristim(o) prikolicu i imam jedan drugarski savet:

 

za Srbiju i region, kupite specijalizovanu prikolicu za motore, sa 3 navoza,ojacajte cesljeve za prednji tocak, neprepravljanu homologovanu prikolicu 100% urednih papira, sa belim svetlima napred i kvalitetnim svetlosnim grupama pozadi, ojacane rude. 

 

Sve drugo će vam presesti ili u eksploataciji, ili na registraciji (ili u oba). 

 

Verujte na reč. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 30.3.2020. at 13:47, Savan je napisao:

Dodao bih samo sto se tiče spanera, da su sigurnija varijanta oni spaneri koji na kuki imaju bravicu da ne mogu da spadnu ukoliko se malo popusti. Desilo mi se prošle godine da je na zadnjem kraju zbog sabijanja amortiEra došlo do popuštanja i otkacio se spaner. Kad je sa ‘bravicom’ on ne može da se otkaci iako se popusti malo. Plus, praktičniji je prilikom veZivanja. Na stranu da spaner preko točka ke najbolje rešenje jer ne sabijas mu zadnji amortizer.

ebae9c0c3d65614fbaf83ec60b751e8e.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Kad se spanuje motor na prevoz amortizeri se sabiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nekako nisam imao duse da naspanujem amortizer do samog kraja. Mozda mu ne steti Ali da stoji tako 8h mi delovalo nepozeljno. Naspanovao Sam ga ipak muski da nema mrdanja pod normalnim uslovima Ali verovatno u toku voznje Sam naleteo na neki prelaz gde je prikoliva verovatno Malo odskocila i prouzrokovala da se amortizer Jos dodadno sabije a time spaner popusti. Da je bio spaner sa takvom kopcom nista se ne bij desilo. Nije ni ovako Ali moglo je.

Verstuurd vanaf mijn IS530 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 5 minuta, Savan je napisao:

Nekako nisam imao duse da naspanujem amortizer do samog kraja. Mozda mu ne steti Ali da stoji tako 8h mi delovalo nepozeljno. Naspanovao Sam ga ipak muski da nema mrdanja pod normalnim uslovima Ali verovatno u toku voznje Sam naleteo na neki prelaz gde je prikoliva verovatno Malo odskocila i prouzrokovala da se amortizer Jos dodadno sabije a time spaner popusti. Da je bio spaner sa takvom kopcom nista se ne bij desilo. Nije ni ovako Ali moglo je.

Verstuurd vanaf mijn IS530 met Tapatalk
 

"No mercy":) mora da se sabije,to mi je objasnio jedan nemac kad je pakovao motor .............

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 11 sati, Savan je napisao:

Jeste, za njih je idealno. Ali i za lakše motore ako nećeš da se penjes uz rampu i da razmišljaš da li ćeš izgubiti ravnoteZu bas u nezgodnom momentu. Uparkiras motor na ravnom i posle na dugme utovaris motor.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Sve si u pravu, ali to je sve u domenu teorije jer praktično ovde je to neostvarljivo zbog poznatih problema oko atestiranja i registracije tako da i ne vredi trošiti vreme oko toga. Uzgreg imam u pripravnosti čekrk 12v koji ako dodje do nokata biti namontiran ngde na rudu i služiće da se navrče nega "grdosija" 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, severian je napisao:

Jako puno koristim(o) prikolicu i imam jedan drugarski savet:

 

za Srbiju i region, kupite specijalizovanu prikolicu za motore, sa 3 navoza,ojacajte cesljeve za prednji tocak, neprepravljanu homologovanu prikolicu 100% urednih papira, sa belim svetlima napred i kvalitetnim svetlosnim grupama pozadi, ojacane rude. 

 

Sve drugo će vam presesti ili u eksploataciji, ili na registraciji (ili u oba). 

 

Verujte na reč. 

Zaboravih da prokomentarišem tvoji sliku prikolice vezano za montirani "wheele choke" na rudi. S obzirom da je predvidjena max težina na kuki 60 kg. koliko si opteretio istu  s obzirom da je sve malo nagnuto napred ??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Sve si u pravu, ali to je sve u domenu teorije jer praktično ovde je to neostvarljivo zbog poznatih problema oko atestiranja i registracije tako da i ne vredi trošiti vreme oko toga. Uzgreg imam u pripravnosti čekrk 12v koji ako dodje do nokata biti namontiran ngde na rudu i služiće da se navrče nega "grdosija" 

Ma naravno, kad čovek ima viska vremena i para po meni je to bolja verzija (ukoliko je to sve atestirano naravno, u NL nisi problematicni oko toga a prikolice ispod 750kg i nemaju svoju tablici niti se registruju) ali svakako će odlično poslužiti i standardna prikolica sa običnim navozom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
"No mercy" mora da se sabije,to mi je objasnio jedan nemac kad je pakovao motor .............

Drugi put će biti kopča preko gume. Prošli put nisu imali na lageru a kasno sam se setio da rešavam to pitanje. Svakako je dobro za znati kako dobro vezati i šta može da se desi u suprotnom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 56 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Zaboravih da prokomentarišem tvoji sliku prikolice vezano za montirani "wheele choke" na rudi. S obzirom da je predvidjena max težina na kuki 60 kg. koliko si opteretio istu  s obzirom da je sve malo nagnuto napred ??? 

pomešao si me sa nekim.

 

Na rudi ne držim bilo šta. Vertikalni pritisak na kuku bio bi prevelik. Prikolica mora da bude balansirana, na način da je pritisak na kuku 20ak kg... 

 

Što se španovanja tiče, teoretski problem mogu biti semerinzi napred, ali taj koji propiša, pišanju je i bio sklon. Ipak, NE SME da se španuje do kraja hoda "mortizera". Stvar je malo empirijska, ali objasnio bih od prilike ovako: kada udarite dlanom po gurtni, ista treba da bude fino zategnuta. Ne previše.

 

Gurtne sa karabinima su superiorne u odnosu samo na kuke (dešava se da udarite u rupu, pa se kuka otkači). Fork brace-ovi su sranje, opet udarite u rupu, brace ispadne i ostanu labave gurtne.

 

Najbolja sekvenca španovanja: blago španovati gurtne napred - samo da motor stoji, zategnuti nazad, zategnuti napred, pritegnuti nazad.

 

Zadnje gurtne (ili sistem za zadnji točak) su obavezne. Bez toga čak i najlakši motori skaču pozadi , što može da sklopi prednji točak i odeeee motor na bok.

 

Eto, ukratko...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako se ne varam, na plocici od kuke bi trebalo da stoji max opterecenje u kg koje je dozvoljeno za tu kuku na tom vozilu. Nesto mi se mota po glavi cifra od nekih 50-60kg za standardne kuke na putnickim automobilima a do nekih 100kg na teretnim vozilima. Ali svakako je bolje sto manje opteretiti kuku jer sam gledao kako coveku prednji kraj golfa se dize u vazduh kad sam mu naisao sa sloncetom od 2 tone na prikolicu. A ako ti se pocne odvajati prednji kraj u toku voznje moze se desi tida produzis pravo, bar neko vreme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

U mom slucaju je ukupna nosivost prikolice 850 kg, 230 kg teska znaci da mogu da natovarim 620 kg.

Sto se tice opterecenja na kuki tu nema balansiranja kod tih malih prikolica, kako je natovaris takva je dok kod prikolica za prevoz automobila mozes pomerati vozilo napred ili nazad kako ne bi previse optereti kuku, kada je natovaris odes do rude i probas da raskacis odnosno podignes, ako mozes da podignes to je to.

Naravno treba da gledas da ti nije nazad natovarena.

 

Zaboravio sam da napomenem da mi je saobracajna od male prikolice za dva motora.

 

20200325_111631.jpg

20190608_181023.jpg

20190608_181058.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 2 sati, sale z900 je napisao:

Sto se tice opterecenja na kuki tu nema balansiranja kod tih malih prikolica,

Često, ali pogrešno mišljenje. Položajem češljeva za konkretne motore balansiraš prikolicu. Npr. mi tri motora za stazu balansiramo tako dobro da imamo tih idealnih 20kg pritiska na kuku.

 

Max pritisak na kuku zavisi od kuke i kreće se od 70-100kg. Ali bolje balansirati tako da samo malo preteže u napred (to vam je tih 20kg), ne juriti maksimum. Koliko je tih 20kg? Recimo, onoliko da prednju rude natovarene prikolice uz malo napora podignete sa kuke jednom rukom.

 

NE VALJA uopšte da preteže u nazad, ili da bude u balansu, da ne obrazlažem sad, jasno je zašto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Sve moze i ja sam od tih osoba ali vi vozite motorcikle uglavnom iste i istih tezina, odgovorno tvrdim iz prakse da sa 700-800 kg ukupno sa prikolicom nema teorije da previse opteretis kuku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
pre 9 minuta, severian je napisao:

 

 

Max pritisak na kuku zavisi od kuke i kreće se od 70-100kg.

Do 150kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
12 hours ago, BaneVuk58 said:

Zaboravih da prokomentarišem tvoji sliku prikolice vezano za montirani "wheele choke" na rudi. S obzirom da je predvidjena max težina na kuki 60 kg. koliko si opteretio istu  s obzirom da je sve malo nagnuto napred ??? 

svo vreme mozgam, pa cak sad i prewmotah slike unazad da vidim prikolicu od alexanta, ali i dalje ne kuzim sta je to wheel choke?

 

Edit: odgotnetnuo sam sta je :) Misli su mi isli da treba bude nesto na kugli, tipa neki stabilizator ili slicno, da si na to mislio. A ustvari tvoj komentar se odnosio samo na opterecenje prema napred ispred osovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 14 minuta, Savan je napisao:

svo vreme mozgam, pa cak sad i prewmotah slike unazad da vidim prikolicu od alexanta, ali i dalje ne kuzim sta je to wheel choke?

 

Edit: odgotnetnuo sam sta je :) Misli su mi isli da treba bude nesto na kugli, tipa neki stabilizator ili slicno, da si na to mislio. A ustvari tvoj komentar se odnosio samo na opterecenje prema napred ispred osovine.

production-41996-ObUuZlgT3b9e-motorcycle
EATSLEEPRIDE.COM

It's time to acquire a wheel chock. Your team is right here in order to help you decide what sort of clamp will certainly best...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 5 sati, BaneVuk58 je napisao:

@severian Sorry. Alexanto je bio u pitanju 

Pitanje je bilo:

Zaboravih da prokomentarišem tvoji sliku prikolice vezano za montirani "wheele choke" na rudi. S obzirom da je predvidjena max težina na kuki 60 kg. koliko si opteretio istu  s obzirom da je sve malo nagnuto napred ??? 

 

Pa jako malo obzirom da je tezina motora pretezno u zadnjem delu a gledano na prikolicu, vecina tereta je od osovine prikolice i iza nje. Vozena je par puta do KG auto putem 120-130 kmh bez ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Posedujem ovu prikolicu skoro 10god, a Stila vozim od uvoza 2008. Mogu dva motora ali napravim konfiguraciju jer obicno vozim jedan. Gomili musterija sa foruma i van sam dovozio i odvozio bez problema. Tri puta isli sa prikolicom na more u CG , bez problema i uzbrdice iako mi je Stilo model sa 92ks.Bez problema vozio dva motora, naravno auto slabije vuce uzbrdo, ali moze se. Nikakav problem sa balansom nemam, cak nisam ni znao da  to postoji.

Picture_899.jpg

zlatibor_078.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Balans na prikolici je bitan kada je mnogo veci teret u pitanju tipa na auto prikolici ili klasicnim prikolicama ko vuce cement i sljunak.A sa jednim ili dva motora koji imaju par stotina kila nije problem nikakav za kuku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja