Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki gsx600f Katana problem, izduvne cevi pune benzina!

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Normalan vikend, sa kolegom okrenuli krug od Nis-a do Leskovca, na tamo starim putem skroz opustena voznja, povratak malo zesce voznje preko auto puta..
Motor se skroz normalno ponasao, iso je bez problema, nije stucao, pucao, seckao, skroz najnormalnije.

E sada problem, motor je odstajao sigurno sat vremena u dvoristu pre nego sto sam krenuo da majstorisem i u tom trenutku vidim da mu iz spojke na izduvnoj grani curi neka tecnost, pogledam kad ono benzin... I to ne mala kolicina, sigurno pola litre...

Rasturim celu granu, krenem da rasturam ceo motor, protreso vise puta da izbacim svo gorivo iz grane, skinem rezervoar, filter vazduha takodje rasturim da proverim da nije pun goriva, on je skroz ok ( inace skoro stavljen nov nema ni 500km ) unutra je skoro suvo bilo, sa leve strane skroz gde ulazi skroz spoljasnji levi karb je bilo malo vlazno  i to je to.

Grana i dalje pomalo imala goriva, rasturio rezrevoar raskacio sve i upalio ( velika greska ali srecom nista se nije desilo ) da izbacim svo gorivo iz grane i iz karburatora. Sve je proslo ok, nista nisam primetio, cak je i u radu bio ok, u grani nakon toga nista nije prelivalo ( logicno :D ).

Sada krece novi problem, krenem da vracam prvo rezervoar prikacim sva crevca kad gle cuda, skroz levi karburator tj. spojka u airbox krece tu da curi gorivo po malo... Airbox krenuo odatle da kaplje i iznutra gorivo, leptir vlazan, ostali skroz suvi.

Rasturio sam sve i motor sada stoji tako u garazi ne bih da se natopi benzinom dok ne vidim sta je.

Nisam stigo da proverim svecice jer je vec kasno i nigde ne mogu da nadjem kljuc da ih skinem i proverim da li je neka od njih vlazna i smesu.

Moja pretpostavka su iglice, verovatno u tom karbu je otisla skroz u aut, ili je mozda nesto daleko ozbiljnije?

Da napomenem da je nivo ulja skroz ok, boja miris i sve...

Evo i slika gde je krenulo da curi na kraju.







 

90292971_3881268695231616_3662582826802348032_n.jpg

91094304_874789309663676_8173032574822645760_n.jpg

91099273_2674741102804597_195152812735201280_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pristupi ovoj problematici na krajnje ozbiljan i detaljan način....inače rizikuješ da ti motor zakuca. Ili od hidro udara ili od ozbiljno razređenog ulja.

Kada si već sve lepo poskidao, kreneš redom. Rezervoar.

Ako je krenuo da 'rđa...džaba sve mrdalice i zezalice, pranje i podmazivanje, posle nekog vremena opet ista priča, ako se sve to ne odstrani i plastificira. Zatim, slavina...komplet pregled, higijena i po potrebi remont. Onda, karburatori SVI...ne samo jedan, komplet servis i zamena problematičnih komponenti, ako ih ima za zamenu..

...i na kraju, nove svećice, ulje i filter.

To se tako radi!

Ako nemaš ili ne želiš takav tretman, problem te čeka iza ugla...ili nekog drugog, ako ode u druge ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Plovci ne zatvaraju, a prelivi suvise visoko postavljeni. To je moje misljenje za sad

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA
pre 21 minuta, pronto je napisao:

Pristupi ovoj problematici na krajnje ozbiljan i detaljan način....inače rizikuješ da ti motor zakuca. Ili od hidro udara ili od ozbiljno razređenog ulja.

Kada si već sve lepo poskidao, kreneš redom. Rezervoar.

Ako je krenuo da 'rđa...džaba sve mrdalice i zezalice, pranje i podmazivanje, posle nekog vremena opet ista priča, ako se sve to ne odstrani i plastificira. Zatim, slavina...komplet pregled, higijena i po potrebi remont. Onda, karburatori SVI...ne samo jedan, komplet servis i zamena problematičnih komponenti, ako ih ima za zamenu..

...i na kraju, nove svećice, ulje i filter.

To se tako radi!

Ako nemaš ili ne želiš takav tretman, problem te čeka iza ugla...ili nekog drugog, ako ode u druge ruke.

Pre oko godinu i po je radjen rezervoar :) KRenuo tada malo da rdja i to sve sanirano, epoxidni prajmer i zastita ta od goriva profi odradjeno, jedino rdju gde javio je ispod samog cepa jer radnici na pumpi vole to grubo :) 


Sada pricam sa drugom od kog sam uzeo i on misli da je slavina, kad je na nekoj uzbrdici i nagnut na levu stranu isto prelivao, ali iskreno nisam siguran da je do nje, mada cu sutra da pregledam sve kako radi i pusta i repariram koliko mogu.

Provericu karburatore i da ih ocistim i svecice kad sam vec tu, za sad pratim nivo ulje i da se nije mesao ali svakako mora da se menja za ovu sezonu, jos jedna stavka u nizu.


Inace ako je do ventila, jel pametno da stavim lovato ventil?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

@Dzony93

Jedno pitanje. Na kom položaju ti stoji slavina za gorivo. Ovaj model je specifičan što nema off položaj. Prestanak dotoka benzina reguliše vakum. Ali ima nezgodan PRI položaj koji služi da se napune lončići kod sasvim suvog karburatora. U tom položaju je slavina potpuno otvorena, i mnogima je prelilo gorivo zbog toga. Znači, nikako u tom položaju kod redovne upotrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Bila je na ON koliko se secam.

Jutros sam sve rasturio na proste cinioce, ocistio karburatore, proverio igle, sve to lepo spakovao i vratio nazad, ocistio sve sto sam stigo. Vratio na motor i upalio bez problema, radi isto kao i pre, nista ne preliva za sad i sve deluje ok.

Taj karburator koji je prelivao je bio dosta prljav, cak i mislim da je to diznica mesingana, bila zacepljena skroz na sredini...

Jedino sto nisam proverio je koliko dobro stoje plovci, tj  nisam merio rastojanje da li je po specifikaciji.... Moj zajeb... I naravno nisam stigo ni svecice da proverim jer me na kraju brat sbrzao da spakujemo sve i probam pre policijskog casa........

Na test voznji javio mi se drugi problem, skroz nasumicno krene da dize obrtaje i polako ih obara ili zadrzava dok ne isturiram i onda se vrati u normalu. Ali bas skroz nasumicno se desi.



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja