Jump to content

Moto Zajednica

Prednja guma

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Arqin Bruiser 250

Voleo bih da mi se objasni nesto sto vidim na dosta motora: Prednja guma montirana naopako,sare joj idu unazad.Ja sam prilicno siguran da fabrika nije dzabe napisala na gumi kako treba da stoji.Na istim motorima zadnja guma stoji kako treba,pa dolazim do zakljucka da nije greska vulkanizera.

Slusam.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
Pre sat vremena, Milan978 je napisao:

Voleo bih da mi se objasni nesto sto vidim na dosta motora: Prednja guma montirana naopako,sare joj idu unazad.Ja sam prilicno siguran da fabrika nije dzabe napisala na gumi kako treba da stoji.Na istim motorima zadnja guma stoji kako treba,pa dolazim do zakljucka da nije greska vulkanizera.

Slusam.

Hvala unapred.

 

 

i ja sam se pitao isto

sare izgledaju naopako a naravno sa strane stoji strelica od strane fabrike okrenuta u pravom smeru po kojoj vulkanizer montira istu sa naopakom sarom

ne boj se

iza te gume stoji citav tim strucnjaka

vulkanizer samo prati strelicu

ali odgovor na ovo pitanje nam moze dati samo inzenjer izgleda

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Nisam inzenjer, ali cisto zdravorazumski...

 

Na zadnjoj ti treba najvise gripa kad zavrnes gas, pa je okrenuta kako je okrenuta. Na prednjoj ti treba najvise gripa kad kocis, pa je zato na njoj sara okrenuta "kontra".

 

To je zapravo pravi smer, tako da bez brige... 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

e jbg sad

zdravorazumski najvise gripa pruza puna guma ili cista guma nazovi slik ili kako god hoces

a opet razumski bi trebalo da sare sluze za kisu

a opet da si u pravu razmisli sta cemo da radimo po kisi kada kanali na prednjoj umesto da razvode vodu van gume napolje krenu da vodu sabijaju unutra sta mislis onda

tako da grip za kocenje nije sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Ok, slikovi i idealni uslovi nemaju veze sa ovim. 

 

Da, sare sluze za kisu (mozda malo i za stroku po putu, ali to je nebitno).

Dakle gledamo samo voda i sare. Teras motor po kisi nekom brzinom, kanali po gumi puni vode. Kineticku energiju imas i ti i motor i sve na motoru, racunajuci i tu vodu u kanalima.

 

Usled te energije i ti i motor i voda u kanalima po zakonima fizike zelite da nastavite da se krecete u pravcu u kom ste se kretali. Pritisnes kocnice, usporavas motor, ali voda zeli da nastavi da se krece pravo. Zbog orijentacije sare ce ta voda na prednjem tocku da izlece u stranu, a ne da ide ka sredini gume. (u sustini, zamisli da ti usporavas ostro, a voda nastavlja pravo brze od tebe) 

 

Na zadnjoj ce ici ka sredini gume. No, kao sto rekoh, nazad ti je grip najpotrebniji na ubrzavanju, a napred na kocenju, pa je zato tako i okrenuto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

brate mili ti pricas o kocenju po kisi i kako nas umesto gume i asfalta drzi voda koja je brza od nas sa sve motorom 

aj dobro

stavimo ovu tvoju teoriju po strani

ako ti je ovo vezano za kocenje

kako ces onda ubrzavati po kisi i voziti konstantno tako ce ti kontra sara kanalisati vodu pod tocak 

aj sad

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
4 minutes ago, floyd032 said:

brate mili ti pricas o kocenju po kisi i kako nas umesto gume i asfalta drzi voda koja je brza od nas sa sve motorom 

aj dobro

stavimo ovu tvoju teoriju po strani

ako ti je ovo vezano za kocenje

kako ces onda ubrzavati po kisi i voziti konstantno tako ce ti kontra sara kanalisati vodu pod tocak 

aj sad

Pa lepo ti je MilanS :takoje:objasnio. Nemoj da se sramotiš bez veze.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
13 minutes ago, floyd032 said:

nije sramota pitati

objasni mi ubrzavanje i vodu koja ide unutra

Pa lepo ti je MilanS :takoje:objasnio. Pročitaj ponovo Milanov odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Ne znam odakle to da nas drzi voda. Ne, drzi nas kontakt izmedju gume i podloge. Pri kocenju voda nastavlja da se krece brze od nas, pa kroz kanale izlece u stranu.

 

Ubrzanje, analogno tome, samo je sve u drugom smeru.

Mi na motoru ubrzavamo, voda jednostavno ne zeli da ubrza, pa izlece pozadi, opet na stranu, a ne ka sredini. Ili, preciznije, mi odlazimo, a voda ostaje tu gde je bila, pa zapravo ona ne izlece, ali nebitno... Ovo je prica za zadnji tocak naravno, pri ubrzanju prednji ne igra bas neku ulogu...

 

Sto se tice konstantne brzine, sara pozadi je kako treba, prednja bi nam vise odgovaralo da je okrenuta, ali jbg, nije. Motocikli su manje podlozni akvaplaningu, ne stvaraju silu uzgona kao automobili (zbog samog oblika). Verujem da tu ulogu igra i kontakntna povrsina izmedju gume i podloge, koje je daleko manja kod motora. Mozda cak i oblik gume, ne znam, nagadjam.

 

Obzirom da se slazemo da nam je grip napred najpotrebniji kad kocimo, neko malo pametniji od nas je tamo negde sracunao da se vise isplati okrenuti saru napred tako kako je okrenuta.

 

Nesto gubimo pri konstantnoj brzini, ali zato mnogo dobijamo na kocenju.

 

Mozda da se ukljuci neki masinac, pa da to prosiri malo aerodinamikom i hidrodinamikom... Ali u sustini, to ti je to... 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

hvala

daa e sada si lepo objasnio sve detaljno a i potvrdio  da sam i ja u pravu sto se tice vode i ubrzavanja na prednjem tocku

samo sam to hteo da cujem o ubrzanju jer nisam inzinjer a imam zdravu logiku

tnx

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 13 minuta, Blueser je napisao:

Pa lepo ti je MilanS :takoje:objasnio. Pročitaj ponovo Milanov odgovor.

bluzeru ako ne znas da objasnis ne treba ni da miniras a ni podrzavas

ne vidim svrhu tvog ucestvovanja ovde a da nista pametno nisi rekao

na kraju vidis da sam i ja naravno pored milanas ipak u pravu

 

p s     da ti olaksam milans je podrzao mene i moju teoriju u trecem pasusu pozz  b:sampion:luzeru 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, floyd032 je napisao:

hvala

daa e sada si lepo objasnio sve detaljno a i potvrdio  da sam i ja u pravu sto se tice vode i ubrzavanja na prednjem tocku

samo sam to hteo da cujem o ubrzanju jer nisam inzinjer a imam zdravu logiku

tnx

 

Obrazloži u čemu si u pravu?

Ja ono što sam pročitao ili nisam razumeo šta si hteo da kažeš, ili si ti pogrešno rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

pozz ziko

samo sam se drzao zdrave logike koju je milan podrzao i objasnio u trecem pasusu

da nam

citiram ga

 

Sto se tice konstantne brzine, sara pozadi je kako treba, prednja bi nam vise odgovaralo da je okrenuta, ali jbg, nije. Motocikli su manje podlozni akvaplaningu, ne stvaraju silu uzgona kao automobili (zbog samog oblika). Verujem da tu ulogu igra i kontakntna povrsina izmedju gume i podloge, koje je daleko manja kod motora. Mozda cak i oblik gume, ne znam, nagadjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
6 minutes ago, floyd032 said:

...Mozda cak i oblik gume, ne znam, nagadjam.

:dobar: nagađaš, nažalost u dosta tema. Nije dovoljno da imaš motor od kile pa da sve znaš.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

e moj b luzeru

upravo si citirao milana koga si podrzao

a s obzirom da je napad najbolja odbrana upravo se ti sluzis time i to si sada i izrekao a htedoh ja tebi da   nagadjas na zalost u dosta tema

ponavljam

bez veze se trpas a ni sam ne znas odgovor

ja pitam i kolege kazu

ti podrzavas a ne znas ni sam sta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nije pravilo i nije uvek isto na svakoj gumi.Ima prednjih guma kojima su sare okrenute isto kao i na zadnjoj gumi.Ima gume na kojima je naznaceno da su iskljucivo za prednju ili zadnju,a ima i guma na kojima je dvosmeran smer rotacije (lepo na boku gume ima strelica za montazu za predni odnosno na zadnji tocak)Zasto je to tako,tesko da cemo mi ovde rastumaciti bez konstruktora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4769 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, ivica744 je napisao:

Nije pravilo i nije uvek isto na svakoj gumi.Ima prednjih guma kojima su sare okrenute isto kao i na zadnjoj gumi.Ima gume na kojima je naznaceno da su iskljucivo za prednju ili zadnju,a ima i guma na kojima je dvosmeran smer rotacije (lepo na boku gume ima strelica za montazu za predni odnosno na zadnji tocak)Zasto je to tako,tesko da cemo mi ovde rastumaciti bez konstruktora

Tvoj kolega iz Sida stavio dve prednje na MZ decku, a dobro ga znas. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, bdada je napisao:

Tvoj kolega iz Sida stavio dve prednje na MZ decku, a dobro ga znas. :D

Tisa ne radi znaci Buca,al aj sad nije ni bitno.Ko zna kako je doslo do toga.Nedavno su mi doneli prednji tocak od goldwinga i gumu na kojoj pise da je za zadnju.Upozorio sam ih sta je i kako je,al jbg. stavljaj treba im sad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
15 minutes ago, floyd032 said:

e moj b luzeru

upravo si citirao milana koga si podrzao

a s obzirom da je napad najbolja odbrana upravo se ti sluzis time i to si sada i izrekao a htedoh ja tebi da   nagadjas na zalost u dosta tema

ponavljam

bez veze se trpas a ni sam ne znas odgovor

ja pitam i kolege kazu

ti podrzavas a ne znas ni sam sta

Čudi me da te nisu zaposlili poznati brendovi proizvođači guma.

Ne trči ispred rude. Ako ne znaš, prvo se informiši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 29 minuta, floyd032 je napisao:

pozz ziko

samo sam se drzao zdrave logike koju je milan podrzao i objasnio u trecem pasusu

da nam

citiram ga

 

Sto se tice konstantne brzine, sara pozadi je kako treba, prednja bi nam vise odgovaralo da je okrenuta, ali jbg, nije. Motocikli su manje podlozni akvaplaningu, ne stvaraju silu uzgona kao automobili (zbog samog oblika). Verujem da tu ulogu igra i kontakntna povrsina izmedju gume i podloge, koje je daleko manja kod motora. Mozda cak i oblik gume, ne znam, nagadjam.

90842290_4305837012775738_3730293540274569216_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=iM5tzloLtCwAX-9PeoJ&_nc_ht=scontent.fbeg10-1.fna&_nc_tp=14&oh=8fa1dd02a42cf51c626c20dbbf91aaee&oe=5EA5FEAC

 

Ne znam da li sam dobro shvatio šta znači izraz "šara okrenuta unazad" pa sam zato nacrtao da ne bi bilo zabune.

Po mojoj logici, prednji točak se UVEK ponaša kao kočeći jer nema na sebi pogon nego je "gonjen" (guran) pogonom sa zadnjeg točka. Zbog inercije i zbog otpora u ležajevima on će uvek da teži da se okreće sporije od kretanja celog motora, odnosno kočiće uvek (što će naročito da bude izraženo kada stvarno pritisnemo kočnicu) i shodno tome će uvek da izbacuje vodu prema spolja.

Što se zadnjeg točka tiče on je ispravno orijentisan samo u situaciji dok ubrzavamo ili vozimo konstantno (odnosno dok daje pogon), a u situaciji ako kočimo (bilo motorom ili zadnjom kočnicom) on je pogrešno orijentisan (ukoliko ima vode nabijaće je prema sredini).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja