Jump to content

Moto Zajednica

Prednja guma

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Arqin Bruiser 250

Prvo: ko bude isao protivno fabrickom uputstvu,shvatice koliko se zajebao ALI kasno.

Drugo:nisam pametniji od fabrike koja 50-100 godina pravi gume,tako da nemam sta ja da pametujem.Kako su utisnuli tako radim.Drugi kako hoce - njihova glava u pitanju.

Trece:Nikad nisam do sad video da je fabrika napravila "naopacku" gumu,pricam o motogumi usmerenoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, Milan978 je napisao:

Prvo: ko bude isao protivno fabrickom uputstvu,shvatice koliko se zajebao ALI kasno.

Drugo:nisam pametniji od fabrike koja 50-100 godina pravi gume,tako da nemam sta ja da pametujem.Kako su utisnuli tako radim.Drugi kako hoce - njihova glava u pitanju.

Trece:Nikad nisam do sad video da je fabrika napravila "naopacku" gumu,pricam o motogumi usmerenoj.

Sasvim je logično i ispravno da gumu montiramo onako kako je fabrika navela, ali su objašnjenja koja ste u prethodnim komentarima dali (zbog čega se gume montiraju sa naopakim šarama) potpuno netačna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

samo sekund

ja vas podrzavam u svemu i tebe i fabriku i milanans u objasnjenjima i logika je tacna potpuno

osim u jednoj jedinoj stvari koja nam je najmanje bitna a milans je podrzao

a to je

akvaplaning na ubrzanju i konstante kod prednjeg tocka zbog naopake sare

samo sam na to mislio konkretno i nista vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 25 minuta, Milan978 je napisao:

Prvo: ko bude isao protivno fabrickom uputstvu,shvatice koliko se zajebao ALI kasno.

Drugo:nisam pametniji od fabrike koja 50-100 godina pravi gume,tako da nemam sta ja da pametujem.Kako su utisnuli tako radim.Drugi kako hoce - njihova glava u pitanju.

Trece:Nikad nisam do sad video da je fabrika napravila "naopacku" gumu,pricam o motogumi usmerenoj.

Tvoj prvi post i ovaj kao da su pisala dva coveka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, Milan978 je napisao:

@zika56 Zamenili ste me sa drugim Milanom. :-)  On je davao objasnjenja,ja samo citam.

Izvini, vi Milani ste se namnožili u temi pa ne mogu da vas ispratim koji ste.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

@zika56

Naravno da gumu montiram kako je fabrika oznacila, tu nema razmisljanja.

Napisah samo moje vidjenje zasto sara na prednjoj gumi deluje da je naopako, kad je montirana kako treba. Na osnovu ono malo fizike sto mi je poznato...

Ako je netacno samo to sto je takvo ponasanje uvek, a ne samo pri kocenju, ok jasno. Ako je jos nesto netacno, molim vas, objasnite.

 

Za zadnju se, rekao bih, slazemo.

 

edit:

Kolega me je citirao bez navodnika i citata (u vizuelnom smislu), samo delimicno, pa taj citirani pasus samostalno bas i nema mnogo smisla. Mozda je to dovelo do zabune... 

Promenio član MilanS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zanimljiva tema. Nisam nikad gledao šaru.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 7 minuta, Milan978 je napisao:

@ivica744Sta vas buni? U prvom postu pitam zasto ljudi montiraju gumu naopako.A sada pisem svoje misljenje,obratite paznju na Trecu stavku.

Obratio sam paznju sta si napisao zato sam i reagovao.U prvom postu pitas nesto,a u ovom iznosis zakljucke kao da vec sve znas o tome.Eto to me malo zbunilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 27 minuta, Milan978 je napisao:

@SavanNeki ljudi kupuju auto gume iskljucivo gledajuci saru.

malo te lozi

vidim da si nov po postovima

pogledas isti broj kod savana i

zakljucis da je stari lisac

zeza malo te

 

a sto se tice ivice u pravu je 100 posto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Šare na gumam se prave kao što je neko već rekao kako bi odvele vodu i kako ne bi došlo do akvaplanina. Proizvođači guma neprestano rade na istraživanju optimalnog rasporeda i veličine šara.

 

Zašto prednja guma ima više šara u odnosu na zadnju?


Ako bolje pogledate zadnju gumu veoma lako ćete utvrditi da je ona šira od prednje što samim tim donekle izjednačava površinu šara. Druga stvar, uglavnom je veće zadnji kraj pod većim opterećenjem i veći je raspored težine na isti što opet smanjuje mogućnost akvaplaninga.

 

Prednja guma ima manje opterećenja prilikom ubrzanja, a još jedna stvar je to što prednja guma prva "seče" vodu tokom vožnje.

 

Da rezimiramo: pogled na šare prednje gume zaista često ume da nas natera da pomislimo da je guma naopako stavljena, ali to na svu sreću (uglavnom) nije tako.

 

i dve gume za poređenje:

Neka ( ne znam koja)

 

black-motorcycle-2747823.jpg

 

I Mišelin Pilot 2:

 

14233.jpg

 

Sve je do proizvođača, samo pratite strelicu ili same natpise na gumi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
malo te lozi
vidim da si nov po postovima
pogledas isti broj kod savana i
zakljucis da je stari lisac
zeza malo te
 
a sto se tice ivice u pravu je 100 posto

Ne zezam nikoga niti broj postova ima veze sa tim.
Stvarno nikad nisam zagledao šaru na gumama. Znam im funkciji i to je to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čak, ne znam ni koje su mi gume na suzukiju. Na triumphu sam ih sam kupio pa zbog toga znam a izabrao sam ih zbog pozitivnog iskustva sa istim na prethodnom motoru. Šaru nisam zagledao niti bi je znao radtumaciti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

šare nesluže samo za vodu nego i za ,,suvo,,.Što manje šara u procentima guma je sportskija.Što više uzdužnih šara gumaa je sprtskija zbog manjeg otpora kotrljanja u odnosu na poprečne šare.Gume sa dosta poprečnih šara su opterećenije na bokovima i zato  se deo ispred šare oterećuje drugačije od dela iza šare pa onaj deo iza počinje da se izdiže i kao da stvara mali krampon.Njega kad malo naraste je moguće eliminisati  jakim a oštrim skalperom.-Zaseče se samo taj mali deo što se izdigo  i guma posle 100 km se potpuno poravna ako je bilo nekih nepravilnosti tokom sečenja.To je bitno jer taj deo iza lamele sve više i više odskače  i može dobrim i brzim vozačima u jačem nagibu da pravi problem jer se oseti sitno poskakivanje.

Bitan je i oblik šare i to u svim oktantima .Mitas ima poprečne male lamele u šarama koje služe za hladjenje gume.

Inače može da se vozi i bez šare ako ne kisneš i ne naletiš na neku jaku rizlu.

Ja kad gledam gumu koju bi da pazarim gledam i da  li mi se svidja šara.Ružnu bi uzeo samo ako je baš povoljno što nikad ni nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sila koju prednja guma trpi pri kocenju (naj veca sila na prednjoj) ide u smeru obelezen gornjom strelicom, donje dve prikazuju tu silu rasporedjenu (zbog oblika sare) na vecu povrsinu.

 

IMG_20200329_000632.jpg.bcd26c3f80874b5b8e2d1489aad344c9.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ako uporedimo šare na gumama koje se sada proizvode sa onima od pre 35 godina primetićemo veliku razliku.

Ove sada imaju manje šara sličnije su slick gumama dok su pre bile kao koža nekog reptila,da se tako izrazim.

Ovo verovatno nije slučajno i plod je istraživanja i novih saznanja.Meni se lično više sviđaju one stare i više bih bio siguran u krivini da imam te prošarane .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 9 sati, bdada je napisao:

Sila koju prednja guma trpi pri kocenju (naj veca sila na prednjoj) ide u smeru obelezen gornjom strelicom, donje dve prikazuju tu silu rasporedjenu (zbog oblika sare) na vecu povrsinu.

 

IMG_20200329_000632.jpg.bcd26c3f80874b5b8e2d1489aad344c9.jpg

 

 

Ne može sila kočenja da bude jaka u toj meri da bi pokrenulo vodu u šari u tom smeru.

 

Podržavam navode nekih kolega, koji su rekli da prednja guma nema veliko opterećenje pa samim tim i  kontaktnu površinu da bi to znatno uticalo na odvođenje vode ispod točka. Prilikom kočenja je dovoljno "uska" da seče vodu sa tom šarom na sredini kako god bila okrenuta.

Zašto je okrenuta baš u tom smeru, pre bi se moglo reći da je to zbog usmeravanja vode (prskanja).

U slušaju ovako okrenute prednje šare, mlaz vode se usmerava u sredinu i "prska" u blatobran, odnosno u centar mogota, a ne rasipa vodu na stranu (po nogama vozača).

Dok na zadnjem točku šara ide iz sredine, odvodi vodu ispod toka ka spoljnim rubovima i pri tome je raybprsuje na stranu i pre tome ne prska po leđima vozača, ili ne koncentriše prskanje onom koje neposredno u pratnji (iza) motora.

 

p.s. nisam ni mašinac ni stručnjak za izradu guma. Ako sam napisao nešto što nema smisla ili što se kosi sa nečim, izvinjavam se unapred :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, DonToni je napisao:

Ne može sila kočenja da bude jaka u toj meri da bi pokrenulo vodu u šari u tom smeru.

Ne mislim na vodu nego silu koju trpi guma pa je rasporedjuje.

Takodje ovo je moje razmisljanje, da ne kazem pogadjamo dok se ne javi neko iz struke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, DonToni je napisao:

Ne može sila kočenja da bude jaka u toj meri da bi pokrenulo vodu u šari u tom smeru.

 

Podržavam navode nekih kolega, koji su rekli da prednja guma nema veliko opterećenje pa samim tim i  kontaktnu površinu da bi to znatno uticalo na odvođenje vode ispod točka. Prilikom kočenja je dovoljno "uska" da seče vodu sa tom šarom na sredini kako god bila okrenuta.

Zašto je okrenuta baš u tom smeru, pre bi se moglo reći da je to zbog usmeravanja vode (prskanja).

U slušaju ovako okrenute prednje šare, mlaz vode se usmerava u sredinu i "prska" u blatobran, odnosno u centar mogota, a ne rasipa vodu na stranu (po nogama vozača).

Dok na zadnjem točku šara ide iz sredine, odvodi vodu ispod toka ka spoljnim rubovima i pri tome je raybprsuje na stranu i pre tome ne prska po leđima vozača, ili ne koncentriše prskanje onom koje neposredno u pratnji (iza) motora.

 

p.s. nisam ni mašinac ni stručnjak za izradu guma. Ako sam napisao nešto što nema smisla ili što se kosi sa nečim, izvinjavam se unapred :)

 

Ne treba biti veliki stručnjak da bi se razumeo (osnovni) razlog zbog čega su gume okrenute onako kako su okrenute. Dovoljno je pogledati kako se voda ponaša kada se čamac (sa "V" kljunom) kreće, ili kako se sneg ponaša kada raonik naleti na smet.

Kod prednje gume mlaz vodi nikako ne može da bude okrenut prema sredini, nego vodu uvek odbacuje prema spolja, dok kod zadnjeg točka voda može da bude umerena prema sredini kada kočimo zadnjim točkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

zile

v kljun je na prednjoj gumi u naopakom obliku 

o tome i raspredamo

camac sa v kljunom je kod motorcikala naopak

raonik za sneg kod motorcikala je naopak

pogledaj crtez sam si nacrtao naopako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Da bi mogao da shvatis sta covek prica, potrebno je da zamislis polozaj sare na mestu dodira pneumatika i podloge.

Ti pricas o onome sto vidis kad pogledas odozgo pneumatik, a to su dve razlicite stvari. Dok to ne shvatis, nista ti nece biti jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja