Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZ1 - - - Prednosti i mane?

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Pozdrav ljudi, jesenas sam kupio odlican primerak Yamahe FZ1 (N) 2010. godiste.
Motor sam kupio jer je bio odlicno odrzavan i znao sam od koga kupujem, cisto me zanimaju neke njegove mane i prednosti, a najbitnije cega da se pazim?
U komentarima napisite vasa misljenja, utiske ili bar sta ste culi... Kakvi su i cega da se pazimo?

Ono sto sam do sada uspeo sam da otkrijem:

 

1. Potrosnja-
Sa MIVV full exhaust system-om trosi oko 5,5 l/100km normalne voznje (kombinovano i grad i otvoren put 50/50).
A stiskanjem gasa na otvorenom putu ne vredi pricati o potrosnji, ko bi se trkao ne treba voziti FZ1 nego R1. :P

 

2. Udobnost-
Za one koji zele motor udobniji od SPORT klase, a jak agregat ovo je tako reci za njih.
No, naspram mog prethodnog motora (Yamaha FZ6N) pobedjuje 600-tka ipak. Na FZ1 je vise tereta na rukama nego na FZ6. Mnogo je udobniji FZ6 za dvoje nego FZ1.

3. Pouzdanost-
Jos uvek nepoznato, nadam se da ce biti pozitivan utisak za ovu tacku.

4. Okretnost i voznja-
Pravi zvrk po gradu, milina za voziti, povozan je. Lepo ide, iznenadjujuce lepo se cuje.
Naspram FZ6 je za nijansu manje okretan u mestu ali nekako mi je lakse u guzvi voziti FZ1.
 

5. Odrzavanje-
Servis planiram raditi jednom godisnje ili na svakih 6.000km.

Sipana je Motul sintetika pa planiram nastaviti sa time.
U servisu bih menjao: ulje, uljni filter i filter za vazduh. Svecice ne planiram jos.
Ukoliko imate neke predloge za izmene u ovom planu odrzavanja slobodno bacite komentar. :D

6. Izgled-
O ukusima ne vredi raspravljati ali mislim da ne postoji neko kome je ovaj motor ruzan. Bar naked verzija. Mnogo fabrickih detalja na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Pozdrav. Ja Fz1n  2007  iskreno imam par meseci i planiram da ga  vozim duže vreme. Prešao sam sa cbr600fspot  kojeg sam vozio 11 god na njega. Doduse cbr je i dalje u familiji :) .

 

1. Potrošnja-

Gradska vožnja - kombinovana vožnja  mislim da troši oko 6 L. Iskreno nikad nisam to tačno merio .  Agresivnijaa vožnja i  vožnja po krivinama mislim da ume da potrosi i preko 10 L  bar meni. 

 

2. Udobnost-

Meni je udoban , sedi se uspravno.  Vetar  ne smeta do nekih 160 km/h posle toga već treba stegnuti guvernal :D Mada realno  to je naked motor, pa je i očekivano. Planiram da ugradim mali vizir ( nece nesto preterano pomoci  :D ).

 

3. Pouzdanost-

Generalno sam  čuo i čitao da  su pouzadani. Dešava se da im se raspadne magnet ali se to rešava kupovinom novog ,,poboljšanog,, ili modifikuje stari postojeći. Uglavnom ljudi odrade preventivu pa zamene stari  sa zatvorenim što sam i ja uradio za svaki slučaj.

 

4. Okretnost i voznja- 

Vrlo okretan motor, iskreno ja sam se preporodio :D . Lepo ide , lepo povlači ( a kako i ne bi sa svojih 150 ks :D ) ,preporuka je ugraditi stabilizator . Zgodan  za vožnju po gradu a i za vožnju po krivinama na otvorenom putu, lako se čovek zanese :D .

 

5. Odrzavanje-

Redovno održavanje.  Ulje i filter sam zamenio pre  nedelju dana i menjam ga na svakih

5 000 km, Sipam Bardahl full sintetiku . Uskoro planiram da zamenim filter vazduha, ulje u kočnicama, antifriz, svećice  i da stavim iridiumske. U suštini motor ne traži nikakvo specijalno održavanje osim redovnog :) .

 

6. Izgled-

Po meni jedan od lepših naked motora :D.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

@Zixx

Koliko te je kostao taj zamenski magnet ako nije tajna?

Jel polovan ili nov, ako je nov moze li link neki?

Hvala unapred, lep text, nadam se da ce te sluziti dugo i dobro! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

@CoronaSeed Hvala :)

Ne mora da znači da  će se desiti ali ja sam ipak odradio  preventivu da  se ne bi magneti razlepili i napravili haos u mašini. Detaljno mozeš da vidis kako se menja magnet  na youtubu samo kucaj ,, how to replace magnet on fz1 ,,  :D . 

A da ne bi javno reklamirao čoveka koji ih radi i prerađuje poslaću ti broj i detaljnije u inbox.

U sustini prvo sam pozvao Yamahu posto je ona posle velikog procentra raspadanja magneta napravili upgrade i dobio odgovar da  novi magnet kosta oko 80 000 dinara. Seo sam i popio sećer i vodu  da se povratim  :D . Kasnije su mi preporucili čoveka koji ih radi i to vrlo dobro i daje sto se kaže  ,, doživotnu garanciju,,

On moze da odradi nov ako se već  raspao magnet ili da modifikuje postojeci ispravan. Ja sam poslao moj posto je bio u dobrom stanju.  U prilogu postavljam slike sa prepravljenim i Yamahinim . 

Da napomenem ne treba panicno sada menjati ali ja sam takav da ne volim da rizikujem i da mi se to mozda desi na nekom putovanju ili bilo gde :D. 

84338508_524122508233744_5316551440884301824_n.jpg

87467901_556298378318172_4430986719830999040_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Motocikl: fejzer 'iljadu crni

Ja sam taj motor vozio u zdravlju i veselju 8godina. I za grad i okolinu, putovao sam,  i vozio stazu... Motor je za sve. Bio je verzija sa poluoklopom. Magistrale i sl. sam vozio sa fabrickim vizirom a kad sam znao da me čeka dosta autoputa stavljao sam povišeni i širi. 

Mislim da mi je ostalo nešto serijskih i van serijskih delova, pa ako te zanima, ti zvrcni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA
On 28.3.2020. at 0:59, CoronaSeed je napisao:

@Zixx

Koliko te je kostao taj zamenski magnet ako nije tajna?

Jel polovan ili nov, ako je nov moze li link neki?

Hvala unapred, lep text, nadam se da ce te sluziti dugo i dobro! :)

Isto i mene zanima:) pa ako može kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
On 3/28/2020 at 4:10 PM, Zixx said:

@CoronaSeed Hvala :)

Ne mora da znači da  će se desiti ali ja sam ipak odradio  preventivu da  se ne bi magneti razlepili i napravili haos u mašini. Detaljno mozeš da vidis kako se menja magnet  na youtubu samo kucaj ,, how to replace magnet on fz1 ,,  :D . 

A da ne bi javno reklamirao čoveka koji ih radi i prerađuje poslaću ti broj i detaljnije u inbox.

U sustini prvo sam pozvao Yamahu posto je ona posle velikog procentra raspadanja magneta napravili upgrade i dobio odgovar da  novi magnet kosta oko 80 000 dinara. Seo sam i popio sećer i vodu  da se povratim  :D . Kasnije su mi preporucili čoveka koji ih radi i to vrlo dobro i daje sto se kaže  ,, doživotnu garanciju,,

On moze da odradi nov ako se već  raspao magnet ili da modifikuje postojeci ispravan. Ja sam poslao moj posto je bio u dobrom stanju.  U prilogu postavljam slike sa prepravljenim i Yamahinim . 

Da napomenem ne treba panicno sada menjati ali ja sam takav da ne volim da rizikujem i da mi se to mozda desi na nekom putovanju ili bilo gde :D. 

84338508_524122508233744_5316551440884301824_n.jpg

87467901_556298378318172_4430986719830999040_n.jpg

Zašto da ne izreklamiraš čoveka. Ako to radi pošteno i kvalitetno treba svi da imamo njegove podatke. Baci slobodno kontakt javno a ako ti je truba pošelji meni u inbox. Hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
On 9/25/2021 at 10:07 PM, Zixx said:

Odgovorio sam ti  direktno  za broj telefona  inace Zoran Fabijanovic radi remont magneta :)

Ok hvala ti pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja