Jump to content

Moto Zajednica

Znali neko svrhu ovoga???

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight

Nemali broj puta sam video ovaj prizor.Mozeli mi neko objasniti zasto se ovo radi,mislim na navlaku preko bocice za kocionu tecnost! Hvala

Screenshot_20200309-024334.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pade mi napamet, da zaštiti ostatak motocikla od eventualnog curenja iz te bočice. Zna da bude agresivna ta kočiona tečnost, da ošteti sve na šta kapne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Mislim da je najvise zbog estetike!
Slazem se i sa Dexterr-om, ima i toga
Moguce da je i zbog sunca koje susi plastiku, a bocica za ulje je najcesce plasticna... Ukoliko se osusi plastika bocice lakse ce puknuti i izgubice se kocnica, a ulje razliti po motoru i ne daj Boze gumi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Uglavnom se stavlja na motorima koji se voze na stazi da zaštiti od razlivanja kočione tečnosti ukoliko dođe do pada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nemate pojma, sad će vi kažem

  Pre tridesetak godina vozeći moju prvu Hondu, ujerdno i moj prvi motor sa kočionim diskom napred, primetim jedan dan par fleka na majici u kojoj sam se vozio, a fleke negde u nivou desnog ramena. Prvo pomislim da je neko vozilo ispred mene podiglo par kapljica sa asfalta u vazduh, pa ja pokupio. Al isto mi se desi i na sledećoj majici, pa opet na sledećoj, pa mi se izmasti jakna . . .  E onda se bacim u potragu o čemu se radi i nađem pukotinu na rezervoaru za kočionu tečnost. već se ne sećam tačno šta je puklo ( poklopac, rezervoar il dihtung ), al nešto jeste. Jednostavno pri brzoj vožnji vazduh struji pored tog rezervoara i ako ima nekog otvora - pukotine  -  izvlači tečnost iz njega - nešto slično ko pištolj za farbanje. Ja sam moj problem isto tako za prvu pomoć rešio sa znojnicom za ruku dok nisam našao original deo .  

  Ta znojnica, krpica, sunđerče - što god je obmotano ima svrhu da upšije kočionu tečnost koja izađe da ne bi napravila dalju štetu ( na motorciklu, opremi , garderobi ) i nije trajno rešenje. Takođe se mora kontrolisati i menjati, jer kad se natopi - opet nastavlja sa kapljanjem - prskanjem . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Joj bre ljudi... Pričate o neispravnim kočnicama. Sistem mora da bude zadihtovan. Kakvo curenje, kakvi padovi...

 

Ovo služi da pokupi kondenzaciju. Doduše većina to ima fore radi. Teško da iko od nas može toliko da ugreje sistem, tj. kočiono. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 10 minuta, gox je napisao:

Šta mi da turimo što nam je kockast? :lol2:

 Sarenu konzervu od tunjevine :lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Jao bre sta ste sve ispisali. Kakva estetika ,kakvo dihtovanje. Pisalo se i na forumu vec o tome.

Evo slika kako to izgleda na GP motoru .

 

b2265eaa8fd54a6def3d953ac68bf4d1.jpg

 

Ono sto je @Jovan Ristic rekao je apsolutno tacno. Tecnost je jako abrazivna i verovatno bi nagrizla sve na sta dodje.

Osim toga,prilikom pada i razlivanja tecnosti po prednjoj gumi. Vozac podigne motor ,seda na motor i zeli da se vrati u trku. Nema vremena da uradi tehnicki pregled i krece,sta ce da mu se desi u prvoj krivini sa masnom gumom...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Pa da je zbog gubljenja tecnosti postavili bi ih i na bocice pozadi.

Pravi razlog je estetika,reklama,biti cool - pa pogledajte ih samo,"stoje" im bocice k'o piletu sise

Pa pogledajte estetiku motora koji imaju posude u sklopu kocnice ili kvacila

A mogu biti i od koristi : sakupe tecnost ako usled odvrtanja poklopca iscuri,zastiti od Suncevih zraka.itd,itd

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja