Jump to content

Moto Zajednica

Cbr1000f cudan zvuk

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Pozdrav, da otvorim i ovde temu vezano za cudan zvuk iz agregata cbr1000f

Isao sam gledati taj model i naletio sam na cudan zvuk iz agregata kao da nesto struze ili zvecka samo dok je motor vruc, vlasnik kaze da je spaner ali kad je motor hladan nista se ne cuje nego samo kad se zagrije a kad se doda gas zvuk nestaje , znaci samo na leru se cuje

 

I cuje se par sekundi i nestane i onda opet kasnije se pocne malo cuti i nestane on kaze kao dok ne digne ulje opet a ima dole ispod izduvne grane kraj filtera ako se dobro sjecam neka gumica gdje pusta malo ulja kad se ugasi motor

 

Evo video i cuje se kako nestane taj zvuk malo prije nego sto je zaturirao motor( na 4.5 sekunde je nestao taj zvuk)

 

 

 https://youtu.be/60PaFksbBLI

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Imao sam dve 1000f honde. Španer boljka jer je taj španer hidraulični. On se može zameniti ali nemaš garanciju da ti se nepojavi isti problem iako zamena može da košta od 400€ do 700€ u zavistnosti ko i gde se radi zamena. Generalno ne utuće na ispravnost motora jedino što iritira. Sa gušćim ulje ume da se ubaži zvuk zato se ne čuje dok se ne zagreje ulje. Koristio sam ulje 20/50 i nekako vremenom se čovek navikne jer u toku vožnje ionako ne čuješ ništa osim režanje auspuha. Retko čeć naći neku hondu koja nema tu boljku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Dok sam imao CB1000 F (isti agregat kao kod CBR), španer je zveckao dok je motor hladan, kada se zagreje zveckanje je prestajalo. Tada je u mašini bilo Ipone 10W40 ulje. Kada sam sipao ELF 10W50, zveckanje španera je potpuno nestalo i dok je hladan i kada je vruć...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 5 sati, BaneVuk58 je napisao:

Imao sam dve 1000f honde. Španer boljka jer je taj španer hidraulični. On se može zameniti ali nemaš garanciju da ti se nepojavi isti problem iako zamena može da košta od 400€ do 700€ u zavistnosti ko i gde se radi zamena.

Kako spaner moze da kosta 400-700 eura ??? :wacko: :staa2:

Druze neko je tebe odrao samo tako,  fabricki spaneri su max 60-70 eura, manuelni su duplo i vise jeftiniji, 

a ugradnja nije neki velik posao uopste.

400 eura moze da izadje ako menjas sve u kompletu: spaner, klizace, lanac bregastih, sa rukama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 3 minuta, Biker-Boy je napisao:

Kako spaner moze da kosta 400-700 eura ??? :wacko: :staa2:

Druze neko je tebe odrao samo tako,  fabricki spaneri su max 60-70 eura, manuelni su duplo i vise jeftiniji, 

a ugradnja nije neki velik posao uopste.

400 eura moze da izadje ako menjas sve u kompletu: spaner, klizace, lanac bregastih, sa rukama.

Па наравно комплет.Није мудро отварати мотор зарад оних вођица. "Преко" је комплет био око 350€ + руке 100€ или у Хонди Бгд. око 700€ колико ме сећање служи. Наравно одустао сам у оба случаја јер ми је речено да не гарантују да се звук неће поново појавити. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 8 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ne sme da se cuje nikakav zvuk kada se sve komplet zameni.

То сам и ја мислио, али у Хонди су ми рекли да је споран хидро шпанер. Тј. то би требало да се редовно мења ваљда на 60 К што вероватно у мом случају (хонда '89) није рађено као уосталом и вечина мотора.....терај докле иде. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

fabricki spaneri su max 60-70 eura, manuelni su duplo i vise jeftiniji, 

a ugradnja nije neki velik posao uopste.

Kod 1000F spaner se nalazi izmedju bregastih, manuelni kao zamena ne postoji (ako karabudzevine izuzmemo) Posao nije velik onome ko se razume i ima alata, mora se skinuti rezervoar, bobine i njihovi nosaci, pomeriti termostat... Skinuti poklopac ventila, skinuti usisnu bregastu, gornji klizac pa tek onda prici spaneru... Posle toga treba uzubiti i jos stosta...

Sve sam modove probao, prozveci se brzo ili pak bude pretegnuto pa isteze lanac, "trosi" klizace...

Na slici spaner je tacno na sredini agregata, izmedju bregastih..

hqdefault.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U jbt šta je ovo :staa:

Ja mislio da 1000F ima klasičan španer kao na CBR 600F, koji se nalazi napolju na sredini između druge i treće izduvne grane, i izvrneš ga za 2 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima i procedura kada ga vracas... Mora se sipati ulje u njega pa "nadrukas" dok ne stvrdne, vecina njih preskoci taj korak a vrlo je bitan.

Redizajnirana verzija ima dodatni limcic, usmerivac za ulje...

Svuda pisem, svojom 1000f sam presao 120000km bez ijednog kvara, spaner je zveketao svo vreme (dok se ne ugreje)... U Kg je i dalje motor, vozi se svakodnevno, vrti treci put km sat... 240000 do sada, spaner se i dalje cuje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

U jbt šta je ovo :staa:

Ja mislio da 1000F ima klasičan španer kao na CBR 600F, koji se nalazi napolju na sredini između druge i treće izduvne grane, i izvrneš ga za 2 minuta.

:lol: седи 1 :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja