Jump to content

Moto Zajednica

DL4E

Cepovi za usi - predlozi, iskustva

Recommended Posts

• U prolazu, 5 postova

Izvinjavam se sto vadim temu iz naftalina - ali me interesuje da li neko zna gde se mogu kupiti cepovi za motor u Srbiji/Beogradu? Dakle, ovi cepovi koji ne blokiraju potpuno zvukove iz saobracaja, ali ipak sprecavaju zvuk vetra.

Vidim na kupujemprodajem nesto tog tipa za 20-25 EUR za jedan par (malo skupo) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1745 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2019

Imam takve. Nemam naviku da ih nosim pa ni na dalji put, radije cu pustiti muziku i ovako vise cujem vetar nego saobracaj.  Jeste da posle 300+km zna da bude u glavi kao posle omanjeg koncerta ali sve ok posle. Ima i do kacige posto je bucna. 

Za manje relacije mi ne  trebaju.

• Drug član, 4139 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čepovi uvek trebaju. Čak i kratkotrajno izlaganje izvoru buke može da dovede do trajnog oštećenja. Akcenat je na trajnom.

Najbolje rešenje su čepići sa filterima u sebi koji filtriraju buku ali i dalje propuštaju zvukove okoline u bezbednoj meri. A u nedostatku tih specijalizovanih čepića, dobri su i ostali. Kad se jednom naviknes posle će ti smetati da voziš bez njih.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Podržavam 1

• Vozim motor, nisam BAJKER, 640 postova
  • Motocikl: ZX12R Ninja

Ja imam ove Ohropax samo Klasik, u kutijici,

vostane i odlicni su a kostaju nesto oko 130 din.

Nosim ih uvek sa sobom u torbici ali ih stavim samo na  duzim voznjama, za grad i za peglanje ne, volim da slusam kako grmi RemusX...:)

115659918_2648543562052805_4346409765380037852_o.thumb.jpg.38b8579cd4ae05b28807f5dca02a26e5.jpg

• U prolazu, 5 postova
Pre 12 sati, Savan je napisao:

Čepovi uvek trebaju. Čak i kratkotrajno izlaganje izvoru buke može da dovede do trajnog oštećenja. Akcenat je na trajnom.

Najbolje rešenje su čepići sa filterima u sebi koji filtriraju buku ali i dalje propuštaju zvukove okoline u bezbednoj meri. A u nedostatku tih specijalizovanih čepića, dobri su i ostali. Kad se jednom naviknes posle će ti smetati da voziš bez njih.

Hvala ljudi na odgovorima.

@Savan- da li znas gde mogu kupiti te cepove sa filterima koji propustaju zvukove okoline? Zna li neko?

nasao sam nesto tog tipa za 20-25 EUR na kupujemprodajem... ne znam je l’ vredi?

• Drug član, 4139 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To je neka cena za univerzalnog oblika sa filterima. Imaš još upgrade mogućnost da ti izliju cepove po meri tvojih ušiju sa filterom unutra.

Prelistaj nazad temu, pominjale su se prodavnice.

• U prolazu, 73 postova
  • Motocikl: Honda VF 750C Magna 2002 . RC 43

Dok sam nosio ono bucno djubre hjc 15 koristio sam sundjeraste a i slikonske cepove. Meni su vise odgovarali sundjerasti, nisu zuljali za razliku od silikonskih. Koliko znam niske frekvencije ostecuju sluh a svrha cepova je da njih prigusi.  

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja