Jump to content

Moto Zajednica

Cepovi za usi - predlozi, iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Hteo bih da cujem predloge i iskustva ostalih vozaca sa cepovima za usi. Gde ste kupili, koliko kostaju, udobnost, kvalitet snizenja nivoa buke, trajnost itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Imaš i u svakoj apoteci, a cene su od 200 do 800 din zavisi od kvaliteta.

meni za motor ne trebaju jer imam dobru kacigu, ali sam ih koristio dok su renovirali stan ispod mog i efekat i nije baš nešto, ali ipak znači

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Za gradsku voznju 'dobra kaciga' je ok, ali prevashodno mislim na duza putovanja, gde je bez obzira na kvalitet kacige buka znatna. Koliko sam citao, i najbolje full face kacige pruzaju samo 3-5dB smanjenje buke. Dok pri brzini od 100 km/h buka vetra oko kacige dostize 100-115dB, a, kazu da buka od 115dB vec nakon pola sata stvara trajno ostecenje sluha.

 

A sto se tice cepova, video sam raznih oblika, velicinia i materijala (pena, guma, silikon itd) pa me sa tog aspekta interesuju iskustva ako je neko probavao razlicite vrste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja imam penaste, oblikuju se sami prema usnom kanalu, pa ih posle odredjenog vremena nosenja vise i ne osecam, kupljene u apoteci, placene oko 500 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Jedno pod pitanje, koristi li neko one bubice slusalice, ali ne obicne, vec one sto su kao cepovi: http://www.iheadphones.co.uk/sennheiser/36/In+Ear+Headphones.htm

 

Kako one rade posao smanjenja buke (uz emitovanje muzike)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Nemoj to da gurate u uši za saobračaj, može da bude opasno.

 

Jedino, ako partnerka hrči, to je onda to!

To je i mene zanimalo,ali ljudi koji su se malo ozbiljnije bavili problematikom kazu da cepici samo smanje buku i ne blokiraju sve zvukove u saobracaju.U svakom slucaju si u pravu sto se tice voznje po gradu,ali na otvorenom putu mislim da je pozeljno..u  suprotnom mi za 10-ak godina nece ni trebati cepici,bicu gluv kao baba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

U Intersportu imas neke markirane silikonske cepice za usi ali ih trazi na delu za plivace.Kupio sam ih i jos nisam probao u voznji.Sto se tice udobnosti veoma lepo prijanjaju uz usnu skoljku i spoljasnji usni kanal.Cena oko 400dindzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

iz licnog iskustva: sundjeraste u sranje (non stop mi ispadaju iz skoljke) dok su one kao zvake (u pitanju je neki vid silikona. verovatno) dosta dobre. Ne znam da li buka tog intenziteta moze da stvori ostesenja sluha, ali definitivno zamara a zamor na motoru nije bas prijatelj koncentracije.

 

Ja ih koristim uglavnom kada znam da me ceka duga voznja autoputem jer su tada i brzine vece pa samim tim i sum vetra. Kada se vozim lokalnim ili magistralnim putevima, kako-kad. Tada se cesce prave pauze pa i nije tako strasno.

 

Kaciga ume da napravi razliku i prilikom kupovine treba voditi racuna i tome. Imam Arai tour X i Shoei XR1000 i ova druga je znatno tisa i nju uvek nosim na visednevna putovanja.

 

Schuberth kad stavis na glavu, kao da si seo u auto. Za nju cepici nisu potrebni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Definitivno sam ogluveo,malo,malo pa kazem :Molim??  I tako sve cesce.  Za duza putovanja obavezno cepice u usi. Ja ih sada koristim (malo sam zakasnio) kada sleduje voznja auto - putem. Po lokalnim putevima ne koristim jer mislim da je prilicno nezgodno i opasno kada nista ne cujes. Koristim one silikonske,oblikuju se kao fitilj,gurnes u kanal i kraj pritisnes da se oblikuje prema usnoj skoljci. Kada ih stavim kao da vozim motor na struju,ne cujem rad masine uopste. Da mi nije obrtaljke vozio bi sve u crveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Hteo bih da cujem predloge i iskustva ostalih vozaca sa cepovima za usi. Gde ste kupili, koliko kostaju, udobnost, kvalitet snizenja nivoa buke, trajnost itd.

 

Ja poslednjih par godina koristim ove:

 

HelmetSuperHearos.jpg

 

Pakovanje košta $5 ovde u SAD i traje jedno 6 meseci. Ovi čepići su (meni bar) neverovatno udobni, i priguše zvuk bar jedno 70%. Nosim ih na svakom putovanju, a ponekad i po gradu ako ću biti na motoru ceo dan.  Moram da napomenem da su mi prvo vreme bili neudobni, al' sam onda provalio kako da ih stavim pravilno. Tako da ako nikad nisi nosio čepiće, pa ih probaš i bole te uši ili te žuljaju, probaj da ih izvadiš pa staviš ponovo, možda malo dublje u uvo, možda malo pliće, ili ih malo više zgnječi prstima pre nego što ih tutneš u uvo. Ne treba da budu gurnuti skroz duboko, onda će te sigurno boleti uši. Ovo važi za sve sunđeraste čepiće, ne samo ove.

 

Jedno pod pitanje, koristi li neko one bubice slusalice, ali ne obicne, vec one sto su kao cepovi: http://www.iheadphones.co.uk/sennheiser/36/In+Ear+Headphones.htm

 

Kako one rade posao smanjenja buke (uz emitovanje muzike)?

 

Ja imam Etymotic ER6i. Kvalitet zvuka je super, prigušuju spoljnu buku super, ali su mi nekako neudobne pa ih retko nosim. Možda je do oblika ušiju, nekom drugom sigurno stoje ko salivene. Ne preporučujem slušanje muzike u vožnji po gradu ni po bilo kom putu gde je potrebna max koncentracija (oštre krivine, naselja, itd.)  Ja kad ih nosim nosim ih samo kad sam na nekom dosadnom auto-putu i i to pod uslovom da je intenzitet saobraćaja nula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ja koristim obicno sluslice od telefona,eventulano pustim muziku,naravno ne da skacem po motoru,nego samo toliko da je cujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

iz licnog iskustva: sundjeraste u sranje (non stop mi ispadaju iz skoljke) dok su one kao zvake (u pitanju je neki vid silikona. verovatno) dosta dobre. Ne znam da li buka tog intenziteta moze da stvori ostesenja sluha, ali definitivno zamara a zamor na motoru nije bas prijatelj koncentracije.

 

Ja ih koristim uglavnom kada znam da me ceka duga voznja autoputem jer su tada i brzine vece pa samim tim i sum vetra. Kada se vozim lokalnim ili magistralnim putevima, kako-kad. Tada se cesce prave pauze pa i nije tako strasno.

 

Kaciga ume da napravi razliku i prilikom kupovine treba voditi racuna i tome. Imam Arai tour X i Shoei XR1000 i ova druga je znatno tisa i nju uvek nosim na visednevna putovanja.

Schuberth kad stavis na glavu, kao da si seo u auto. Za nju cepici nisu potrebni.

 

Ne bih se složio.Naime ponosni samvlasnik C2 od nedavno i istina je da ne čuješ kaj drugi pričaju,ali vizir motora mi stvara takav buffeting da je i C2 bučne do bola.Mislih neloć da je stvar u staroj Nolanici,ali nije.Problem je u MRA  Vario touring viziru!Ali kog smeta buka,nek se vozi u autu(kolima za djuru)!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Evo bas sada dodjoh sa voznje. Manje-vise ceo dan sam bio na motoru ali uglavnom po lokalno-magistralnim putevima. Na kraju, nekih 80 km auto-puta. I naravno, kada smo krenuli, zaboravio sam da stavim cepice za usi, a posle me mrzelo da stajem. Jos uvek mi zuji i boli me glava. Tako da, ako ides na auto-put, obavezno cepice u usi.

PS: koristim neke silikonske koje se oblikuju prema usnoj duplji i zadovoljan sam (osim, kada zaboravim da ih stavim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Schuberth kad stavis na glavu, kao da si seo u auto. Za nju cepici nisu potrebni.

 

Amin! I to u auto koji stoji na parkingu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Ja sam probao speedo cepove za plivace i moram da kazem da sem posle duze voznje bio bar 30% odmorniji. Probao sam i neke koji mogu da se kupe u radnjama koje prodaju motorne testere i pravljene su za drvosece da ne izlude i oni su bili super. Jedino sto mi fali je navika da ih stavim.

 

PS.

U kragujevcu postoji firma specijalizovana za ortopedska pomagala. Malko sam zaboravio kako se zove ali ako nekoga zanima javicu. Zasto sam njih spomenuo? U svom prodajnom  programu imaju danske specijalne cepove za usi koji snizavajui samo odredjene frekvencije i predvidjene su za motorcikliste. Imao sam pri ruci njihov katalog i izgledalo je prilicno ubedljivo. Ako pronadjem katalog ili ako nekoga zanima napisacu. Cini mi se da je cena bila oko 50 evrova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CB500XA

imash i siemens slushne aparate u bgd, izliju po tvojoj usnoj skoljci, gotov problem. skupi su (za mene) ali rade jer su tvoji (jednom ih platish i gotovo) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

    Ja sam se bas nanosio raznih cepova (nikad na motoru), probao sam sundjeraste, silikonske, pamucne, gumene i jos par koji su od meni nepoznatih materijala, najbolji su oni od neke vrste sundjera, prijatni su za nosenje i ne iritiraju usnu skoljku a kad se isprljaju mogu se oprati toplom vodom i sapunom i budu k'i novi...nemam slike svega ovog ali ti mogu dati razne pa da probas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Probao sam razne cepice zbog prirode posla kojim se bavim tj Avio mehanicar buka na probi motora je ne snosljiva.Ja koristim takozvane spiralne videces ih na sajtu plave su bojemoje su zute i odlicni su smanjenje buke kako kaze proizvodjac je 30db. E sad ja ih nisam probao nositi ispod kacige

ako ih zelis mozes ih kupiti u Beogradu prodavnica SNAJPER masarikova  ulica kod Beogradjanke.

 

 

http://www.annoa.inet.ba/sluh/cepici_usi.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Posto sam posteno isprobao,mogu da kazem da su ovi HEAROS cepici sasvim dobri.Silikonski su,lako se stavljaju,ne smetaju,cak dobijes kutijicu uz njih.Mislim da kostaju oko 6 e,ima ih u luisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Narucih te Hearos kao i one 3M iz Luisa, pa kad stignu i nakon neke malo detaljnije probe cu da prenesem utiske o oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Ja vec vise od sest meseci koristim neke nemacke cepove za usi od nekakve ortopedske gumirane pene. Kupljeni su u apoteci i kostaju samo 70 dinara!!! Ljudi, odlicni su!!! Celu noc spavam sa tim i nista ne cujem, a imam uzasno lak san(kad uspem da zaspim :). Uopste ne smetaju u usima, oblikuju se prema usnoj duplji. Preporucujem ih svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja