Jump to content

Moto Zajednica

Cepovi za usi - predlozi, iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

jok, na slici izgleda dugačko, ali zapravo ne viri ni milimetar iz ušne školjke, ovo na slici je uvećano ne znam ni ja koliko puta, pa može da se učini kao ogromno..
Slikica sa neta: alpine-music-safe-pro-in-ear-253x300.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Znaš kako, na veće gluposti sam davao veće pare, probao ovo i nisam se pokajao. Lično iskustvo.
50 dinara je par onih jednokratnih penastih. Ovi skuplji su 3500, ima isti model, ali uz 1 filter, i deklarisani su na 100 stavljanja (sad, verovatnom može i više), što ispadne da su skoro duplo jeftiniji od jednokratnih (100*50 i ti jeftiniji od 2600...).
Ima (mislim da je neko postavio već link), Ryan f9 je uradio test čepića, ti jednokratni jer kompletno zatvore kanal, ovi imaju rupicu kroz sredinu, pa uvo "diše", tj. ne prave pritisak u uvetu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ja za plivanje koristim ovakve godinama. Oblikujes i tutnes u uvo. Nisu lose i za buku, kad pricam sa nekim ko nije pored mene, skinem jedan da cujem kako treba...

30826.jpg
WWW.OAZAZDRAVLJA.RS

Silikonski čepići za uši, idealni za zaštitu od buke. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ovo jedobra stvar imati , ali previse je prozivoda na trzistu . I ja bih zeleo saznati za neke koji su dobro ocenjeni od vas , kolega bajkera 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Imaš info u temi gore.
Ja uzeo u muzičkoj radnji, neko je već i kačio ryan f9 review...
Ovi sa rupicom u sredini su sa filterom koji skida te granične frekvencije, ali uvo "diše". A i čuje se okolni saobraćaj, što mi je bitno, da nisam dibidus gluv kad ih tutnem.. nisam druge koristio, ovi su mi iz prve legli fino.
Jako je subjektivno i nezahvalno preporučivati, jedino lično iskustvo pa da ti presečeš, neko oće totalnu tišinu, neko da je udobno...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Kao sto kaze kolega nafetS, mislim da je ta verzija najbolja. Ja sam uzeo neke slicne njegovima, silikonske sa filterom zvukova u sredini i prezadovoljan sam! Nisam uzeo te u muzickoj radnji nego sam nasao na oglasima neke kineske ali sa svim tim karakteristikama. U svakom slucaju mislim i da je tih 3+ hiljade beznacajna cifra za ono sto se dobija..
Stvarno ne vire iz usiju ni malo i ne smetaju, a sad napokon cujem i sam motor kako radi i kako se cuje jer je prethodno jedini zvuk koji je dopirao do mene, buka vetra..
Stvarno neopisivo prija, mnogo sam opusteniji, a znam i da cuvam sluh, koliko god da mi ga je ostalo :)
Pogledajte za svoje kacige, garantujem da je za vecinu kaciga OBAVEZNO nosenje cepova po preporuci proizvodjaca.. kod mene je taj slucaj za SHARK Openline.7b91a17a6932ce8de9433f1024bd9a4d.jpg86b36dffc01ad166ad622ed7fff76925.jpg168eb8cf10fb19ef15d236485735c85d.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
U prodavnici muzičke opreme sam kupio alpine čepiće sa 3 filtera (slabi, srednji i jaki), razlikuju se u "jačini" utišavanja.
Vozim sa srednjim, jer kad sam stavio najjači filter svet je utihnuo, ne bih da sedam na motor sa tim..
Nema elektronike, već je filter od specifične legure koja upija odredjene frekvencije. Što se mene tiče znače dosta, dobiju se 3 bubice (1 rezervna), mala kutijica na zip (kao pola pakle cigara) i rupice za odlaganje filtera.
 
Musicsafe-pro-musician-earplugs-content-alpine-hearing-protection.jpg.4a2ca5d90213879f3cc00a09c3fb9f48.jpg WWW.AUDIOPRO.RS
MusicSafe Pro je jedina slušna zaštita za muzičare sa tri izmjenjiva filtera za nisku (prigušenje 16 dB), srednju...  
Nisam znao da ima kod nas, ja sam alpine kupio u Louisu.
Korisna informacija!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Ove Alpina ima bas model za motore, motosafe, vise modela, u zavisnosti koliko prigusuju

 

WWW.ALPINEHEARINGPROTECTION.COM

Motorcycling gives you a sense of freedom. And whether you’re a speed demon, a day tripper or ride a lot of kilometres on the motorcycle every week: safety and comfort always...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja imam jedno pitanje za korisnike. Kako se vade cepovi kad nista ne viri iz uveta kad se stave? To mi je frka, tripujem da bih morao pincetom da ih vadim ili da pustim nokat ma malom prstu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Meni su danas sa Aliexpress-a stigli ovi čepovi. Šezdeset komada (30 pari) za nešto manje od 5 $. Probao ih na motoru i odlično rade posao.

 

16-4-2022-18-35-42.jpg

 

Takođe stigli i ovi mali ampula-kontejneri da čepovi budu uvek pri ruci. Cena 1.24 $


16-4-2022-18-36-18.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: nemam još... :\

Ja sam kupio Alpine MotoSafe Tour čepove. Nisu testirane još pa ne mogu reći utiske. Imaju mali repić kojim se vade iz uveta.
Alpine imaju 3 vrste čepova za motoriste: 

WWW.ALPINEHEARINGPROTECTION.COM

Motorcycling gives you a sense of freedom. And whether you’re a speed demon, a day tripper or ride a lot of kilometres on the motorcycle every week: safety and comfort always...

 

Takođe imam i Alpine WorkSafe čepove koje koristim sada na poslu i rade posao. Kupljene su preko Amazona.
Koristio sam Alpine PartyPlug Pro kupljene u AudioPro radnji. Imaju ih još ali za muzičare. Vredi pogledati.

 

1650209399670.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Ja koristim ohropax soft (sundjeraste ne one vostane), probao sam njihove silikonske, vostane i jos neke u apoteci i ovi mi najvise odgovaraju za motor. Silikonske koristim u bioskopu i na koncertima. Kupio sam pakovanje od 10 komada koje dolazi u plasticnoj kutiji. Mogu da se peru tipa 5 puta. Mozda cu u nekom trenutku zapravo da kupim trajne kada me ne bude mrzelo da istrazim sta i kako, ali sa ovim sam stvarno prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Jos prosle godine mi stigli ovi MotoSafe Pro. Komplet koji se sastoji od po jednog para Touring i jednog para Sport (crni srednji  i crveni jaci). 

Ovih dana sam ih prvi put testirao na otvorenom drumu na predjnih oko 300km... 

 

Mogu reci samo da sam odusevljen kako rade i u kojoj meri neutralisu sumove, neke cak i 100%. Teram Naked sa malim vizirom, znaci gotovo bez ikakve zastite od vetra, N87 kacigu koja i ne vazi za neku tihu, pa ovi cepici u dobroj meri popravljaju kvalitet voznje. Nisam mogao da osetim bitnu razliku izmedju dve jacine filtera, oba rade dobro, ali ako bih birao samo jedne isao bih na crvene (sport), nece da skodi jaci filter.

 

Bitna je stvar da se postave sto pravilnije u usnu skoljku, za sta sluzi pomocna cevcica. Meni se desilo da na levom uhu koje mi je nesto problematicnije geometrije, ne postavim kako treba pa sam u voznji mogao da uporedim razliku: desno uho - gluva soba; levo uho - žviždi, žviždi... :klovn:

 

U svakom slucaj, ovi cepici ce postati neizostavan deo opreme na izletima van grada, dok god sam na ovom tipu motora, a verujem da popravljaju osecaj u voznji i na onima sa dobrom zastitom od vetra... 

 

IMG_20220509_154109.jpg

IMG_20220509_163252.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Narucio krajem prosle nedelje Alpine Musicsafe Pro. Trebalo bi sutra da stignu u prodavnicu da ih pokupim. Do sada sam (povremeno) koristio neke no name sa aliexpresa. Ali s obzirom da sam poceo da cujem neka zujanja nocu, odlucio sam da ipak kupim neke bolje. Dobro je pa mi je ORL doktor rekao voznja motocikla nije problem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 5 sati, maxx je napisao:

Narucio krajem prosle nedelje Alpine Musicsafe Pro. Trebalo bi sutra da stignu u prodavnicu da ih pokupim. Do sada sam (povremeno) koristio neke no name sa aliexpresa. Ali s obzirom da sam poceo da cujem neka zujanja nocu, odlucio sam da ipak kupim neke bolje. Dobro je pa mi je ORL doktor rekao voznja motocikla nije problem :D

Trebali bi i meni jedni...jel ce ih biti u prodaji jos ili samo taj jedan par?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

@Sale-VFR

Pise im na sajtu da ih ima na stanju u maloprodaji u bg i ns tako da verujem da ih ima vise komada.

 

WWW.AUDIOPRO.RS

MusicSafe Pro je jedina slušna zaštita za muzičare sa tri izmjenjiva filtera za nisku...

 

Onih motorcycle tour je bilo za odmah u ns, ali sam bas hteo ove jer imaju 3 razlicita filtera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Verujem da vata pomaze, nema razloga da ne, ali pomaze i kesa kada pada kisha, nose ljudi kad nemaju sta drugo :)

 

Ne bih da zvucim snobovski i pomodarski, ili da uvredim nekoga, ali vata je ipak neka alternativa kada se nema nista drugo. Cepici su ipak deo (zastitne) moto opreme. Kao sto postoji razna odeca, obuca (vojna, planinarska... ), pa se mi ipak odlucimo za onu koja je namenjena za voznju motora.

 

Sto se tice ovih MusicSafe, verujem da ce zavrsiti posao, ovde je kolega napisao da najjaci filter ubija sve zvukove, pa treba biti oprezan. Ne znam da li se ova varijanta crvenih Sport moze naci kod nas, sad vidim da imaju Tour, uzeo bih jos jedne crvene da imam u rezervi :) (mislim, uvek moze da se poruce od preko...). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
pre 54 minuta, steefanv je napisao:

Kakva je situacija sa ovim cepovima za usi i komunikacijom u kacigi? 

Kada sam na autoputu onda je problematicno, ali magistrala i slicno sasvim ok na najjacem podesavanju. Imam FreedConn TCOM-VB. Takodje, apsolutno nemam nikakvu zastitu od vetra na crf300l i kaciga HJC i70 nije bas tiha...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jos prosle godine mi stigli ovi MotoSafe Pro. Komplet koji se sastoji od po jednog para Touring i jednog para Sport (crni srednji  i crveni jaci). 
Ovih dana sam ih prvi put testirao na otvorenom drumu na predjnih oko 300km... 
 
Mogu reci samo da sam odusevljen kako rade i u kojoj meri neutralisu sumove, neke cak i 100%. Teram Naked sa malim vizirom, znaci gotovo bez ikakve zastite od vetra, N87 kacigu koja i ne vazi za neku tihu, pa ovi cepici u dobroj meri popravljaju kvalitet voznje. Nisam mogao da osetim bitnu razliku izmedju dve jacine filtera, oba rade dobro, ali ako bih birao samo jedne isao bih na crvene (sport), nece da skodi jaci filter.
 
Bitna je stvar da se postave sto pravilnije u usnu skoljku, za sta sluzi pomocna cevcica. Meni se desilo da na levom uhu koje mi je nesto problematicnije geometrije, ne postavim kako treba pa sam u voznji mogao da uporedim razliku: desno uho - gluva soba; levo uho - žviždi, žviždi... :klovn:
 
U svakom slucaj, ovi cepici ce postati neizostavan deo opreme na izletima van grada, dok god sam na ovom tipu motora, a verujem da popravljaju osecaj u voznji i na onima sa dobrom zastitom od vetra... 
 
IMG_20220509_154109.thumb.jpg.c1078c9ed42aeb6a14e4e365056622d4.jpg
IMG_20220509_163252.thumb.jpg.2802470fca6641e4d56be7c0f4cade30.jpg
Imam ih i ja, jedini nedostatak je što nemaju neku traku, ili končić za vađenje iz ušiju. Mnogo se teško vade sa mojim debelim prstima.
Preporučujem nošenje pincete i asistenciju suvozača priliom vađenja čepića jer su jako zajebani ako upadnu previše duboko.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Da li bi neko poručivao Alpine MotoSafe čepiće da podelimo poštarinu?  Ja bih uzeo Alpine MotoSafe Race oni su 12€, poštarina je 8€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja