Jump to content

Moto Zajednica

TA i TF 2019

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650
On ‎04‎.‎04‎.‎2020‎. at 8:48, Djomla199 je napisao:

Bravo,samo peglaj :takoje:,ja sam trebao prošle godine da idem,ali zbog ne ozbiljnosti oko organizacije i odustajanja nekih prijatelja nisam otišao :jok: pa se nadam da ću ove godine u Avgustu da obiđem TA i TF.

Za malo sam i ja izvisio, da nisam rekao krećem sam ne bi se brat odlučio da ide. Izjava nije bila blef, sam bih išao. :) Kada sam u temi Informacije o Rumuniji objavio da idem sam na put, dosta forumaša se javilo i htelo da ide, ali datumi se nisu uklapali.

 

Pre 4 sati, pashutin je napisao:

Mene je isto par dana delilo da obidjem turu, ali me je posao omeo. Naravno, planiram sam jer je tesko i sa sobom da se uklopim emoji1787.png.
Preporuka od mene, da jednom opet odete na istu turu, ali iz drugog pravca emoji6.png, kao sto i ja planiram

Cerak nam je bila prva lokacija za noćenje, tu mi živi brat a i ja sam 7 godina. :)

Već planiramo da idemo ponovo, o tome kasnije u temi. Mogu samo da kažem da je ovo bilo samo ispipavanje pulsa, sledeća tura će da bude duža i sadržajnija. Rumunija zove, samo zdravlje.. :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Pre nego što krenem u opis Transalpine daću malo detaljniji opis Transfagarasana.

Rumuni su, od da kažem jedne vukoje*ine, napravili izuzetnu turističku destiniciju. Pre polaska sam detaljno propratio samu istoriju puta, mesta, kulture i značaja same lokacije. Put koji funkcioniše samo leti, koji je maltene podređen samo turistima, ima sam po sebi veliku draž. Osećaj je kao kada se npr. ode na more, planinu, miriše na turizam i avanturizam. Prvo noćenje u Curtei je odlična priprema za nastavak puta, sve se svede na odmor pred uživanje, zatišje pred buru. Kao što sam već i naveo, izabrali smo radni dan zbog rasterećenja puta, a i tada je bila velika gužva. Turisti samo nadiru, autima, motorima, kamperima, biciklima… Put ka vrhu je vijugav, šuma okolo sve do pred sam vrh. Asfalt na Transfagarasanu nije za pohvalu, dosta je krpljen i propao što ne smeta vozačima. Motori koji prolaze su obično enduro/putni enduro i to daje dodatnu dozu adrenalina. R motore nisam viđao, kažu da su ostali parkirani ispred kafića. :) Medvede nismo videli i ako kažu da nisu retka pojava. Benzin obavezno natočiti pre uspona, gore nema pumpi. Restorani takođe nisu česti, tek po neki nas iznenadi. Poneki kiosk brze hrane radi, ali ih nismo posećivali. Što se hrane tiče predlog je kupiti specijalitete na vrhu a onda uživati na nekom parkingu, livadi..

Kako se približavamo vrhu priroda i pogled su sve lepši i lepši. Deo puta vozimo sa kolegama iz smeštaja, Beograd i Pančevo.  Ceo dan je bio sunčan, sreća nas je pogledali i kiša nam nije kvarila užitak. Dolazimo do čuvenih serpentina, svaki parking nas zove da stanemo, slikamo i udahnemo malo svežeg vazduha. Dok pravimo pauzu kolege iz Kraljeva nas zovu i nude da jedemo sa njima, prijateljski razgovor, pozdrav i idemo dalje. Još par stajanja, slikanja, vodopad i približavamo se vrhu.

Dugi tunel nam govori da stižemo, stanje u tunelu je ne bas sjajno. Dosta vode pada po vozačima, rupe česte, idemo polako. Na samom vrhu je pravi vašar, veliki broj turista, raspoloženje na nivou. Parkiramo se, kažu da Srbi ne plaćaju parking, parkirali smo se pored puta, na neobeleženom mestu. :) Predah, sneg u avgustu.. Lepo jezero na vrhu, stižemo tačno na slikanje mladenaca, otpozdravljamo. Prepuno suvenira, kupujemo za porodicu prijatelje, žene.. Slikamo se, uživamo, još jednom zadovoljni što smo sebi omogućili da posetimo ovako lepo mesto. Prodaja hrane na dosta mesta, odlučujemo da uzmemo i negde uz put jedemo u prirodi, restorani više nisu zanimljivi.

Krećemo u spust, brzo pravimo pauzu za jelo, dok je još lep pogled. Na meniju je dimljena kobasica, kačkavalj, kačamak i nanizane kao perece. Kuvani kukuruz mi je ostao u sećanju, ali nije moglo sve da se pojede. Dolazimo do nove gužve i mini vašara. Malo dalje od puta je veliki vodopad, pokušavam da idem motorom ka njemu ali na određenom delu više nije moguće, Odlučujemo da ne idemo peške i nastavljamo dalje..

Štedeći zadnju kočnicu nastavljamo spust i polako stižemo u Sibinj.. Prvobitni plan je da za dan prođemo i Transalpinu, ukoliko sve bude ok. Imamo još dosta vremena i krećemo ka Sebešu..

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650
Pre 5 sati, zlaya je napisao:

Ko kaze da ne moze sa R-om na TA i TF, evo  jedne iz 2015. Pozdrav i samo napred! :takoje:

image-051d144f809cd29f1031e5914a45dec713f83040bbd223b3b7cd315b2fbdd232-V.jpg

 

Šalim se malo. :) Bilo je svega, zujalica, skutera, endura, hard endura, čopera, oldtajmera, tricikla, bicikla, elektro bicikla.... Sve što ide na 2 i 4 točka, nešto je išlo i na jedan...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

I dalje isti dan 3 - Transalpina.

Kao što rekoh, vremena imamo dosta, oblačka nema, mi zagrejani. U Sibinju stajemo da se natankamo, dolazi i društvo iz smeštaja. Pijemo piće, po nešto slatko, malo šale i nastavljamo dalje. Odlučujemo da idemo za njima do Sebeša jer je Neša već išao tuda i zna put. Koristimo auto put, svi u liniji, relaksacija.. Stajemo na još jedno tankanje pred polazak na vrh, nije nužda ali bolje da ima nego da razmišljamo. Hvatamo dobar wifi i nikome se ne polazi. Javljamo se svojima, šaljemo slike, jedemo sladoled i kuliramo. Palimo kamere, gasimo telefone i krećemo.. Put fantazija, mnogo bolji nego na TF-u, nema gužve, ceo put je naš. Sadržaja uz put baš malo, prolaze samo putnici namernici.Prolazimo Sebeš, Petrešti, Tau Bistra i dolazimo do jezera Alba..  Mala pauza na jezeru/brani, vreme da se prezalogaji nešto lepo. Biramo uštipke sa rendanim sirom, baš lepo i jako, jedva smo savladali.. Nastavljamo i dalje, pratimo 67C, za to smo i pošli, lepota za vožnju. Dolazimo na raskrsnicu, dosta ljudi i kioska, mesto Obarsia Lotului.. Pratimo navigaciju, idemo desno i ako je znak pokazuje Transalpina levo. Nepun kilometar ponovo levo, opet smo na 67C. Mali kamp, gde pravimo par slika pored znaka Transalpina.. Pun gas ka vrhu i prvi problemi sa motorom, Aprilija počinje slabo da vuče. Marko se uplašio, kaže ostadosmo ovde.. :) Mare, redak vazduh, moraš da uključiš turbo i letimooo.. Stižemo na vrh.

Vašarište mnogo manje nego na TF-u, dosta neuređeno i bez puno sadržaja. Iskreno, Transfagarašan je ostavio mnogo veći utisak na mene. Možda je u pitanju i umor koji nas je polako stizao. Pauza od skoro sat vremena, obilazak, kupovina suvenira..

Krećemo spuštanje, prvo brdašce je kao stvoreno za manji izlet po livadama, Honda je prosto zvala..

Nastavljamo Karpatski spust,  prolazimo Novače, još malo vožnje i stižemo u Targu Žiju, gde smo i bukirali smeštaj. Hotel YMY nam se ukazao kao najbolja prilika što se ispostavilo i kao pun pogodak. Za malo novca smo imali full smeštaj, Spa centar, kafić i restoran, parking..

Kada smo se raspakovali i opustili u spa centru, logičan sled je bila večera. Po preporuci konobara uzimamo picu koja je specijalitet hotela, nismo pogrešili. Prvo pivo ide glatko, uz drugo se oči same sklapaju, sekunde fale da zaspimo u bašti restorana dok nas pirka topao vetar.

Transfagarašan - ocena 5

Transalpina - 4+

 

Laku noć deco..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1649 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Slike su vrh. Nego samo da proverim, mi smo bili krajem avgusta , skoro ista ruta, s tim sto smo mi isli u kontra smeru. Put kad smo se skoro spustili niz TA u onu sumicu i dole prema jezeru i malo posle je bio katastrofa, rupe su bile kao krateri. Znaci to je tebi bilo pre nego si poceo da se penjes, znaci pre prvog uspona. E sad to je mozda 10-ak km ne znam ni ja tacno jer nas je prvi sumrak tu uhvatio i vozili smo po mraku do Sebesa....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Pozdrav za junake ovog putopisa i vidimo se na novoj avanturi, nadam se ovog leta! 

Pozdrave salju i Nesa, Pedja i naravno ja! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala za putopis i prelepe slike i opise, ide to tebi sasvim dobro... :takoje: Gledam, kako je lepa TA na vrhu, po sunčanom vremenu. Mene je na tom mestu pratio takav kijamet da sam jedva mogao da vidim crvena svetla na automobilu koji sam pratio ispred sebe. Ovo prosto zove na popravni! :jee:Hotel YMY izgleda odlično, to je sa doručkom pretpostavljam. Koliko ste plaćali sobu, ukupno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650
On ‎06‎.‎04‎.‎2020‎. at 21:29, Nole Bg je napisao:

Slike su vrh. Nego samo da proverim, mi smo bili krajem avgusta , skoro ista ruta, s tim sto smo mi isli u kontra smeru. Put kad smo se skoro spustili niz TA u onu sumicu i dole prema jezeru i malo posle je bio katastrofa, rupe su bile kao krateri. Znaci to je tebi bilo pre nego si poceo da se penjes, znaci pre prvog uspona. E sad to je mozda 10-ak km ne znam ni ja tacno jer nas je prvi sumrak tu uhvatio i vozili smo po mraku do Sebesa....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Bio je malo lošiji put ali ne toliko. Udarnih rupa je bilo i to baš dobrih, ali smo ih izbegavali. Vama je sigurno delovalo opasnije jer ste išli umorni i po mraku. Pratio sam vam putopis, bilo vam je super.Priznajem da ste išli bolje pripremljeni. :)

 

On ‎07‎.‎04‎.‎2020‎. at 9:35, dunja07 je napisao:

Pozdrav za junake ovog putopisa i vidimo se na novoj avanturi, nadam se ovog leta! 

Pozdrave salju i Nesa, Pedja i naravno ja! 

Pozdrav za jaku ekipu i vrlo kvalitetne ljude. Čujemo se i vidimo na nekoj novoj avanturi. ;) 

 

On ‎07‎.‎04‎.‎2020‎. at 12:10, DraganNS je napisao:

Hvala za putopis i prelepe slike i opise, ide to tebi sasvim dobro... :takoje: Gledam, kako je lepa TA na vrhu, po sunčanom vremenu. Mene je na tom mestu pratio takav kijamet da sam jedva mogao da vidim crvena svetla na automobilu koji sam pratio ispred sebe. Ovo prosto zove na popravni! :jee:Hotel YMY izgleda odlično, to je sa doručkom pretpostavljam. Koliko ste plaćali sobu, ukupno?

Pratio sam Vaš putopis, meni je malo hvalilo da idem sam. Vreme Vam nije bilo baš najbolji prijatelj, ali ima mesta za popravni ispit. Sobu smo plaćali 15e po osobi, bez doručka, ali vredi svaki euro. Bazen i spa centar su uračunati u cenu, ne doplaćuje se i vazduh kao kod nas.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Pre daljeg opisa, moraću jednim post-om da ispoštujem i brata Marka. Dobio sam ozbiljne kritike da je zapostavljen u opisu i da favorizujem svoje slike.

Pozz Maki, dobar si decko.. :)

 

received_252398976159065.jpeg

received_648140752424682.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Dan 4 - 08.08.2019. Povratak u Beograd.

 

Buđenje u hotelu i jutarnja rutina. Produženi sa toplim mlekom u bašti restorana, potpuno odmorni i rasterećeni. Posetili smo ono za šta smo došli, ostaje nam da se lagano vratimo kući.

Tankamo gorivo na pumpi koja je pored hotela, ista firma, krećemo. Opušteno i pun gas, do skretanja za Đerdap je isti put, već znamo šta možemo da očekujemo. Prolazimo skretanje za hidroelektranu i idemo dalje ka Oršavi, tu se uključujemo na njihovu magistralu uz Dunav. Činjenica je da je njihov put mnogo bolji, ali meni je iskreno više prijala naša dunavska magistrala, patriotizam.. :) Idemo dalje, sečemo krivine, nailazimo na deo gde se iznajmljuju čamci o kojima sam pisao u drugom danu, mnogo turista, vožnja nije skupa. Topla preporuka ko ima vremena i voli taj vid turizma. Zvezda je baš ugrejala, postaje vruće i u vožnji. Uz Dunav na svakom koraku ima pecaroša na parkinzima, neko ispod suncobrana, neko pored kamp kućica. I ako nisam pecaroš sviđa mi se takav odmor i razbibriga. Tek posle 10-tak kilometra nailazimo na prvi slobodan parking u debeloj hladovini. Pravimo odmor, i kuliramo, samo što ne zadremamo. Presvlačenje, vreme je za letnje jakne i opremu, pakujemo se i idemo dalje.. Stižemo lagano i do granice, dobijam signal da su mi zadnje pločice gotove, škripe.. Kad su do tu izdržale, prednja kočnica će da završi posao do Beograda. Tu kapiram da mi je brat pokretna reklama Zaječarskog piva. Kaže da ga od Tuborga, Bavarije, Hajnekena muči gorušica, Zaječarac je idealan tokom cele godine.. :) Granicu prolazimo, moja dokumenta je proveravao duže nego obično, na trenutak sam pomislio da će da me gone za neki prekršaj. Ništa od toga, nastavljamo dalje i stižemo do Bele Crkve. Tu pravimo još jednu dužu pauzu, ispijamo kafe i uživamo i bašti i pogledu na kupače i jezero. Odmah nalazim u Centru S zadnje pločice, rade do 5 i čekaju me spremne, nastavljamo dalje. Ostalo znate, ravnica i pun gas, nema gužve. Prolazimo Pančevo i ulazimo u Beograd. Tu se Aprilija oseća kao kod kuće, druga prednost osim niske potrošnje je i lagano provlačenje između vozila, meni koferi govore da ostanem u svojoj traci. Pošto stižemo u vreme najveće gužve i pravljenja pešačkih zona, dogovaramo se da on ide u Centar S po pločice, a ja pravo na jedan moto plac. :) 

Tokom celog puta razmišljam da je došlo vreme za zamenu motora, 3 sezone je Honda završavala posao i vreme je da se uzme jača mašina. Odlazim na plac koji radi zamenu motora, dobijam korektnu procenu mog ali ponuda i dubina džepa mi ne dozvoljavaju da uđem u priču, realizujem trampu uz doplatu. Uzimam kontakt i čekam nove mašine u ponudi, plac i vlasnik su ispali izuzetno korektni.

U međuvremenu je Marko uzeo pločice i idemo na Cerak, skidanje i odmor. Odlazimo na pljeske kod Krleta pa u pivnicu, tako proslavljamo njegov završetak puta.. Zamenu pločica ostavljam za jutro, pred polazak za Zvečan..

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10...jpg

10.jpg

11......jpg

11.....jpg

11....jpg

11...jpg

11..jpg

12..jpg

12.jpg

13.jpg

14...jpg

14..jpg

16...jpg

16..jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

28.jpg

29.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Bela Crkva - Banat
  • Motocikl: FZ6
pre 33 minuta, Stevan85 je napisao:

Dan 4 - 08.08.2020. Povratak u Beograd.

cini mi se da si poranio sa datumom, ovo je datum za Brno spektakl

inace tema je za oporavak duse u ovom korona vremenu

5+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650
pre 13 minuta, pajja je napisao:

cini mi se da si poranio sa datumom, ovo je datum za Brno spektakl

inace tema je za oporavak duse u ovom korona vremenu

5+

Ispravljeno.. :) Korona vreme me je navuklo da ovo pišem. Tek sada vidim koliko je vremena potrebno za putopis, pitanje je da bi bi se ponovo usudio da krenem sa pisanjem. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS

Odlično, Stevo!!!

Mare je hit... cooler. :vlajko:

 

Nadam se da ove godine vodiš drugare... :moto3:

 

Sad kad si promenio marku motora, jel prodajes torbicu?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650
Pre 5 sati, vava je napisao:

Pozdrav Stevo, pozdravi i Marka. 

Pozz Nešo. Hvala za sliku, konačno jedna iz drugog ugla..  KTM dominira, nema šta.. :) 

 

Pre 4 sati, bgvozdic je napisao:

Odlično, Stevo!!!

Mare je hit... cooler. :vlajko:

 

Nadam se da ove godine vodiš drugare... :moto3:

 

Sad kad si promenio marku motora, jel prodajes torbicu?:jee:

Ove godine idemo na drugu stranu. Čekamo da prođe ova prehlada pa da se otvore granice. Prvo je bila u planu Grčka, ali smo se prekomandovali na Siciliju, samo zdravlje. Tebi je poziv uvek otvoren, ekipa je top.

Torbicu čuvam kao uspomenu na lepe dane provedene sa Hondom.. Nosiću je, boja znaka mi se slaže sa novim motorom. :)

Želim ti da te Honda lepo služi i što bi stari rekli, da je promeniš za bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Dan 5 - 09.08.2019. Povratak u Zvečan-KM

Posle lepog sna i jutarnje kafe, vreme je za zamenu zadnjih pločica. Jedan šraf je malo zapekao ali je zamena prošla bez problema. Povratak kući je u suštini isti kao prvog dana, samo u kontra smeru. Stara ibarska i pun gas, rasterećeno. Tankanje, sladoled i odmor u Kraljevu, utisci još nisu slegli.. Dugo čekanje na granici (adm. prelazu) po paklenoj vrućini. Obilaženje kolone nije dolazilo u obzir jer sam prošle godine bio kažnjen na ovom prelazu. Prošao maltene celu SFRJ i kazne me 50km pred dolazak kući, kažu da je sa svojima najteže.

Bilo kako bilo, stižem kući, parkiram motor i raspakujem se.. Prezadovoljan celim putovanjem i avanturom,  opet bih ponovio. Još jednom pozdravljam brata, prijatelja, saputnika Marka, čekam te i ove godine. :)

Svakog bih posavetovao da ide put Rumunije, ne kažu za džabe da je to mala matura za motoriste. Rumuniju ću ponovo posetiti čim mi se ukaže prilika. Jedino šta bih menjao je broj dana provedenih u susednoj zemlji, makar 3 više. Konstanca mora biti osvojena..

 

 

 

GOPR4065_Moment.jpg

GOPR4066_Moment.jpg

GOPR4067_Moment.jpg

GOPR4068_Moment.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Putopis bi trebao da bude zaključen. Priča ne bi bila potpuna kada se ne bi znalo šta je bilo sa mojim vernim drugom, Hondom Transalp 650. Od sređivanja za prodaju, Honda je jedino oprana i prodaja je oglašena.. Relativno brzo je prodata, nadam se da je otišla u prave ruke. Novom vlasniku želim puno sreće i sigurnih kilometra..

Logičan sled je podmlađivanje i jačanje, Aprilia Caponord 1000 je moj novi drug.  Još smo u fazi upoznavanja i sređivanja, za sada se nismo svađali. :) Nadam se da će me ispoštovati kao i stara mašina, neprikosnoveni Honda Transalp 650 :BJB-Transalp:

U zdravlje, živeli..  

 

 

20190810_124124.jpg

20190810_124134.jpg

20190810_124138.jpg

20190810_124146.jpg

20190810_124151.jpg

20190810_124157.jpg

20190810_124204.jpg

20190810_125300.jpg

20191005_130629.jpg

IMG-6c74d1e8873af3741e6d85cf05ed7c44-V.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1649 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Uf kako dobar Capo. Jel mogu da te zamolim da pustis mapu onog dana kad ste presli oba prevoja, da uporedim nesto. Hvala unapred

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
On 3/27/2020 at 10:25 PM, Stevan85 said:

Napravio sam okvirnu kalkulaciju ukupnih troškova, goriva, smeštaja, hrane, pića, provoda (toga najmanje ima)... O ukupnim troškovima na kraju, vrlo malo smo omanuli 

 

 

20190804_105535.jpg

20190804_155446.jpg

IMG-6db1f04aca9d5491146df8925743f82f-V.jpg

IMG-42635442d6ba76f967df1dbb44154b42-V.jpg

Odlican putopis. Ako moze samo malo reci o troskovima i kalkulacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja