Jump to content

Moto Zajednica

TA i TF 2019

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Dragi prijatelji, nisam neki pisac koji doživljaj ume adekvatno da prenese na papir, ali pokušaću to da učinim. Veliki uticaj na mene ima i trenutna situacija, policijski čas, tako da mi je bolje da pišem nego da mi misli lete na drugu stranu. U normalnim uslovima, na proleće plavimo planove o letnjim turama. Kako su granice zatvorene ostaje nam da razmišljamo o danima koji su iza nas..

Leto 2019. Dok uživam sa porodicom na moru polako pravim plan za turu koja me čeka po povratku sa letovanja. Kao i svaki početnik u dužim putovanjima prvi pik mi su mi Transfagarašan i Transalpina, susedna Rumunija. Kako imam pasoš koji mi važi još godinu dana, a iz objektivnih razloga ne mogu da izvadim novi bezvizni, planirano putovanje moram da obavim ovo leto, po povratku kući. Ograničen sam i godišnjim odmorom pa na put moram da krenem odmah po povratku sa mora.

Dosta kolega je bilo zainteresovano za putovanje, kako se dan polaska približavao odustajali su jedan po jedan. Poslednji je odustao 2 dana pred polazak, da li od toga što se plaši neizvesnosti, ili što nema poverenja u svoj Suzuki, nije mi poznato do današnjeg dana. Bilo kako bilo, rešio sam da idem pa makar i sam, pravim plan.

Kada je plan puta bio gotov, KIM, Srbija, Bugarska, Rumunija i nazad, javlja mi se brat koji kaže da neće da me ostavi samog. Pošto živi u Beogradu moram malo da izmenim trasu i idem do njega a onda krećemo zajedno. Bugarsku zaobilazim ovog puta.

Glavni akteri ovog putovanja su Stevan i Marko, mašine Honda Transalp 650 i Aprilia Atlantic sprint 500, živeli..20190807_092008.thumb.jpg.5a0fc5370ce2f8a7bd48a49322be41cf.jpg

 

20190608_103427.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Priprema:

Pokušaću da opišem celo putovanje, sa pripremom i sa sto više informacija kako bi ostalim vozačima bilo lakše da se upuste u avanturu. Potenciranje marki motora, šale na račun određenih je interno zezanje društva, ne treba shvatati ozbiljno. Motore delim na dobre i lose..

Dobra priprema je podrazumevala detaljan plan puta. Informacije sam pokupio sa bjbikers foruma, sa ostalih sajtova, ličnih iskustva kolega i turista. Preporučeni polazak i obilazak je radnim danima, letnjim mesecima, minimum 3-4 dana puta (računajući Beograd kao polaznu tačku). Unapred smo planirali mesta gde noćimo, ista smo rezervisali uz put preko bukinga, za slučaj da dođe do promene plana. Kamp opremu nismo nosili, ko ima mogao bi makar jednu noć da kampuje, ima lepih mesta. Napravio sam okvirnu kalkulaciju ukupnih troškova, goriva, smeštaja, hrane, pića, provoda (toga najmanje ima)... O ukupnim troškovima na kraju, vrlo malo smo omanuli u proceni.

Podrazumevaju se ispravni motori:

Honda Transalp 650 - tokom zime zamenjeno ulje, filteri za ulje i vazduh, svećice, ulje u kočnicama, čišćenje čeljusti, provera pločica(kasnije će se isposaviti da sam zadnje precenio). Sezona pre: Ležajevi volana, remont vila, nove gume.. Generalno motor spreman za put, kao i većina Hondi. :) Lanac je otprilike na pola veka, lančanici dobri, rešio sam tako da teram. Honda je bila u top stanju, sada je već moj bivši motor, da ne mislite da je hvalim zbog eventualne prodaje.

Aprilia Atlantic sprint 500 - Kažu da se Aprilija ne kvari, tako da je moj brat zamenio samo ulje i filter, kaže spreman sam. :) Naravno gume su bile nove, motor kupljen od poznatog vlasnika tako da je imao istoriju održavanja.

 

04.08.2019. Vraćamo se sa mora,  propisno natovareni. Deca i supruga zadovoljni, super prošli i lepo se proveli. Zadovoljan i ja, ali leto je tek počelo i novi put me čeka. Ispred Cetinja me prestižu dva motora, Italijanske tablice, MV Augusta Brutale i Suzuki GSXR1000, oba maltene nova, voze baš dinamično. Posle par kilometra stoje pored puta, Suzuki pokvaren. Sad već opravdavam druga što nije krenuo. :) Stajem i pokušavam da pomognem, dolazimo do zaključka da je otišla pumpa goriva, izbacuje osigurač. Motor je pod garancijom, ne želi sami da čačkamo i popravljamo kod bilo kog majstora. Zvali smo servis iz Podgorice, dobili info da je nedelja i da moraju da čekaju ponedeljak. Kontaktira svoj servis iz Italije, reče da su se dogovorili i da će da reše problem. U razgovoru kažu da su krenuli na Transalpinu i Transfagarašan. Kažem da i ja polazim ujutru, po izrazu lica bih rekao da nisu poverovali ali šta je tu je. Slika iz auta za uspomenu, da ne misle da sam paćenik koji im se navalio. Na sigurnom su i ja nastavljam dalje, valja stići u dogledno vreme. Nastavljam vožnju, ne mogu a da ne mislim šta me čeka. Ako se nov motor pokvario maltene na početku puta, šta mogu da da očekujem od mog motora koji je u tom trenutku star 18 godina. Na Apriliju ne smem ni da pomislim.

Predveče stižem kući, raspakujem auto, pakujem motor. Nosim osnovne stvari, levi kofer kišna oprema, letnja jakna, druge pantalone i ostale sitnice, Desni kofer "civilne stvari", obuća, odeća.. Centralni kofer sitnice, polu-prazan, služi za pakovanje sitnica dok odmaram uz put. Torba iza mene je spremna za bratove stvari koje ne može da smesti na skuteru. Generalno, sa pakovanjem i dalje imam problem, gledajući ostale kolege. Nosim malo više stvari nego što je potrebno, ali neka su, od viška glava ne boli. Imao bih za još dodatnih 3 dana, možda nekad i produžim.

Ležem, za prvi dan ne moram puno da ranim, psihički i fizički spreman.

 

 

20190804_105535.jpg

20190804_155446.jpg

IMG-6db1f04aca9d5491146df8925743f82f-V.jpg

IMG-42635442d6ba76f967df1dbb44154b42-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Dan1,  05.08.2019.

Priprema, pozor, sad..

Za prvi dan je planiran put Zvečan-Beograd, skromnih 310km. Dobro poznata Ibarska magistrala. Vreme lepo, toplo, sunčano, idealno za vožnju. Sam idem, diktiram tempo koji mi odgovara, pauze, obroke, odmore. Nekad mi solo vožnja mnogo više prija nego vožnja u grupi. Prelazim granicu KS-Srbija (u medijima poznata kao administrativni prelaz), nov put, idealan za vožnju. Dobro poznata Dolina Jorgovana , Kraljevo, Mrčajevci, nisam puno umoran ali kako zaobići Baralića i ne pojesti malo pečenja, kažu da izuzetno prija u letnjim mesecima. :) Rebarca i Koka kola su savršena kombinacija. Odlučujem da ne idem auto putem već starim putem Preljina - G.Milanovac- Ljig. Navedeni put bih preporučio svima jer je od otvaranja auto-puta totalno rasterećen, maltene prazan. Podloga dobra, krivine takođe i pun gas, koliko Honda može da izdrži. Moja preporuka je da se od Ljiga do Beograda ide novim auto-putem, stari nije zanimljiv za vožnju a i dosta je oprerećen. Pauza u Lazarevcu, tankanje. Prosečna potrošnja 6,2l, nije loše, ispostavilo se nekoliko puta da sa mojom vožnjom i opremom uvek toliko troši, jednom sam ga spustio na 5,9 i to je to.. Da ga vozi kolega koji je otkazao put dva dana pre polaska išao bi i ispod 4, takav mu je stil vožnje. :D Doček u Beogradu je bio standardan, dobra pljeskavica, nekoliko točenih piva, konačni pregled oba motora, pripreme za spavanje. Sutra idemo, konačan plan se pravi. Brat prepušta meni da ucrtam koordinate, kaže da sam ja vođa puta. Ne osećam se tako, ali ajde..

 

 

 

 

IMG-5f686ec89cb2fa4ade7c8c3dc248efbd-V.jpg

20190805_153711.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zvečan, Beograd
  • Motocikl: Cagiva Navigator 1000

Samo gas brat! :) :alexanto:Sad mi se prijede pecenje..Pozdrav za @bgvozdic, uskoro Sicilija kad se sredi situacija. Ja odlucujem samo dan pre jer je Aprilija uvek spremna..Sto se tice potrosnje, u odnosu na brata mi ostane kilo pecenja na 200km dzabana a opet mi gleda u auspuh :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Dan 2, 06.08.2019.

Ranimo, poslednje pripreme prtljaga i krećemo.

Da bi dobili u vremenu idemo auto-putem, kod Malog Požarevca se isključujemo i što bi rekli stari preko Male Krsne za Požarevac. Dalje puštamo da nas vodi navigacija što i nije bilo loše, prolazimo kroz sela, divna zemlja, lepota živa. Ne možemo a da se ne slikamo pored polja suncokreta.. Prolazimo i kroz mesto Kasidol, rodno mesto Dragane Mirković, što nas posebno oduševljava.. Uličicama i sokacima, malo po malo, dolazimo do magistrale i gazimo dalje. Golubac, tu smo rešili da napravimo lepu pauzu i iskuliramo kako treba, što svima preporučujem. Prelepo mesto, ljudi, sređen kej, parkovi, Dunav, sve kako treba da bude. Lep doručak u lokalnoj pekari, kafa u bašti, manja šetnja, uživanje.. Nismo imali vremena da obiđemo i Tvrđavu, uživali smo spolja u njenoj lepoti i obećali da sledeći put svraćamo..

GOPR3953_Moment dan2.jpg

 

GOPR3955_Moment_dan2.thumb.jpg.ef15c59199bdf6ae7237f5ed586d19dc.jpg

dan2 (5).jpg

Dan2.jpg

IMG-a0ebfa1fbfa61ab799045ac1e322cd84-V.jpg

GOPR3956_Moment_dan2.jpg

GOPR3957_Moment_dan2.jpgGOPR3958_Moment_dan2.jpg

GOPR3958_Moment_dan2..jpg

 

GOPR3958_Moment_dan...jpg

GOPR3958_Moment_dan2....jpg

 

 

 

20190806_100536.jpg

20190806_100458.jpg

20190806_100453.jpg

20190806_100544.jpg

20190806_100644.jpg

20190806_100654.jpg

20190806_103630.jpg

20190806_103640.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Posle dužeg odmora u Golupcu nastavljamo dalje.

Dunavska magistrala, raj za vožnju i uživanje. Vreme idealno, put neopterećen, asfalt na dosta mesta pohaban i krpljen ali meni ne predstavlja problem već čisto zadovoljstvo. Vozač iza, na Apriliji, stisnuo zube i prati, ne javlja se. Da mu ne bi smetali izduvni gasovi išao sam više ispred, uz povremeno čekanje.. :D Dosta motorista prolazi uz uredno javljanje, uglavnom stranci. uz jezero ima baš dosta mesta za odmor, letnjikovca, sa lepom hladovinom. Ko je spreman i ima hranu može lepo da ruča, uživa u pogledu i tišini. Mi smo odmor proveli samo uz piće, razgovor i po neku sliku. Dosta brodića plovi jezerom, ko ima vremena lepa stvar je vožnja, nije skupo. Veći je izbor sa Rumunske strane, o tome kasnije. Sledeća pauza Donji Milanovac, lepo mestašce.. Meni nije ostalo u nekom sećanju jer smo tankali mašine i džep je bio dosta tanji. :) Aprilija atlantic troši znatno manje, tu je bilo malo zezanja ali i to je proslo. Morao sam i Marku da napravim malo merak jer je to ujedno bila i jedina prednost Aprilije, na ostalim poljima je debelo kaskala. Na svakoj sledećoj pumpi smo tankali odvojeno, da se ne bi zadržavali. :D Malo po malo i stižemo do Hidroelektrane Đerdap, po dogovoru tu prelazimo u Rumuniju. Bez previše peripetija prelazimo granicu, odmah razmenjujemo novac, neka se nađe. Auto-put u Rumuniji i Bugarskoj je besplatan za motoriste, bitna informacija za one koji planiraju da idu..

GOPR3959_Moment.jpg

GOPR3959_Moment1.jpg

GOPR3962_Moment2.jpg

GOPR3963_Moment.jpg

20190806_115703.jpg

20190806_115712.jpg

20190806_120409.jpg

20190806_120432.jpg

IMG-e355cf508750037945d2f8796e73cc8a-V.jpg

 

GOPR3964_Moment.jpg

GOPR3964_Moment1.jpg

GOPR3965_Moment.jpg

20190806_125002.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Po prelasku granice idemo desno ka Severinu, zaobilazimo grad, potom nižemo mesta Halanga, Malovac, Kokorova, Brošteni, Rošiuca, Čuperčeni, Kalnik, Balešti i stižemo u Targu Žiju. Ovaj deo put je izuzetno dobar za vožnju, širok put koji uglavnom ima i širi asfaltirani deo pored puta, kao neka manja zaustavna traka. Prijatno me je iznenadila vozačka kultura u Rumuniji. Poštuju se pravila saobraćaja a poseban odnos imaju prema motoristima. Čim vide motocikl iza sebe pomeraju se maksimalno moguće u desno, koristeći i zaustavnu traku, propuštaju nas. Maltene nije bilo potrebe nigde da usporavamo, gas, pozdrav i samo napred. Mesta su mala, prilično nerazvijena, ni nalik na EU kakvu nam predstavljaju u javnosti. Vozić iz obližnje fabrike prelazi put, pruga uska kao na Šarganskoj osmici, voz radnički ali je atrakcija. Deca mašu, pozdravljaju motore, srećni i zadovoljni kad obratimo pažnju na njih i svirnemo. Turiranje nije dolazilo u obzir zbog brata na Apriliji, zaneće se i ode napred. :) 

Targu Žiju, pravimo pauzu. U lokalnom marketu uzimamo nešto da popijemo i prezalogajimo, zaposleni ljubazni i kulturni.  Gradić mali, ne previše razvijen, standard reklo bi se nizak. Verovali ili ne u narednim kilometrima ne možemo da nađemo adekvatan parking gde bi odmorili, popili piće i zasladili se malo. Na izlazu iz grada stajemo na običan trotoar i pravimo lepu pauzu koja nam je mnogo prijala.

Nastavljamo dalje, nižu se Kopačoasa, Beđenštij, Baja de Fier, Horezu, Riminicu Vilcea i oko 18h stižemo u Kurtea de Arđeš, gde po planu treba da noćimo. Nemamo mesta za posetu pravoslavnom manastiru već idemo pravo u smeštaj koji smo bukirali. Topla preporuka za Apartmane Ruxi, dobra lokacija, ljubazno osoblje, zatvoren parking, top sobe, sve što je potrebno za pravi odmor. U istom smeštaju srećemo gospodina iz Požarevca koji je kolima krenuo gde i mi, kao i troje kolega na motorima iz Beograda i Pančeva. Desilo se da su nam se ceo sutrašnji dan putevi preplitali, da smo se dobro družili i upoznali, pozdrav za Željka, Nenada i Peđu. Pregledali motore jedni drugima, rekoše mi da su mi zadnje pločice pri kraju ali izdržaće. I pored provere pred put desila se loša procena.

Sam grad Kurtea de Arđeš je malo mestašce koje očigledno bolje živi u letnjim mesecima, Uredno, čisto, ok ljudi, sve u svemu lepo za boravak. Dosta motora je parkirano ispred Motela i privatnih smeštaja, što stvara lep ambijent. Ima par lepih restorana, svraćamo na dobar ručak/večeru, čorbica, pivo... Šetamo još jedan krug ne bi li našli neki dobar kafić ali slaba vajda, ništa od pića i provoda. Umorni se vraćamo nazad i spavamo kao bebe, sutra je dan D.

GOPR3967_Moment.jpg

GOPR3969_Moment.jpg

GOPR3969_Moment1.jpg

GOPR3969_Moment2.jpg

GOPR3969_Moment3.jpg

dan2 (4).jpg

Dan2 Rumunija.jpg

GOPR3970_Moment4.jpg

GOPR3971_Moment5.jpg

GOPR3972_Moment6.jpg

dan2 (3).jpg

20190806_205847.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Dan 3 - 07.08.2019. Transfagarasan  (manje teksta-više slika).

Posle lepog odmora u apartmanu došlo je i vreme za rano ustajanje. Svi smo bili spremni kao zapete puške, potovarili motore i spremni za pokret. Gazdarica apartmana nam kuva po kafu koju pijemo na zajedničkoj terasi isprativši izlazak sunca. Lokalni poznavaoci vremenskih prilika kažu da nas čeka lep i sunčan dan.

Palimo mašine i krećemo. Izlazimo iz Curtea-e i krećemo pravo ka planini. U početku je put vrlo uzan sa konstantnom punom linijom što ponekad zanemarujemo. Nalećemo na izuzetno veliki i uređen moto kamp, preporuka za kampere. Ne svraćamo u dvorac Poenari, sada uviđam da je velika greška. Dalje idemo do brane i jezera Vidaru, prelepo. Namerno ne davim tekstom, sada prednost imaju slike. Uživajte..

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5..jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

10.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Nakon brane doručak u lepom restoranu u nedođiji.. Punih stomaka idemo pravo na vrh, upoznajemo dosta naših ljudi, Kraljevo, Banja Luka, Beograd.. Duži odmor na vrhu,

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

13.jpg

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24...jpg

24..jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39..jpg

39.jpg

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49..jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Bravo,samo peglaj :takoje:,ja sam trebao prošle godine da idem,ali zbog ne ozbiljnosti oko organizacije i odustajanja nekih prijatelja nisam otišao :jok: pa se nadam da ću ove godine u Avgustu da obiđem TA i TF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Odlične slike i tura! Taman može da mi posluži kao zagrevanje za istu ili sličnu rutu ove godine.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Takodje pratim, beležim, merim ovu i ostale pričice i pripovetkice:) na ovu temu... planiram (kao), videćemo razvoj situacije... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Mene je isto par dana delilo da obidjem turu, ali me je posao omeo. Naravno, planiram sam jer je tesko i sa sobom da se uklopim .
Preporuka od mene, da jednom opet odete na istu turu, ali iz drugog pravca , kao sto i ja planiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja