Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kawasakia kle

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Kupio sam od kle-a od klinca koji nije brinuo oko motora bas. Pali ide lepo ali motor vidim da treba čišćenje karburatora sinhronizacija. Ali me brine stublina mokra od antifriza neka creva kod karburatora otkačena, nasao sam neka dva delica kod svećice feder i kao neka dizna neznam sta je. Ima li u blizini Vrbasa dobar majstor za kle-a.

IMG_20200326_145700.jpg

IMG_20200326_145634.jpg

IMG_20200326_145610.jpg

IMG_20200326_145618.jpg

IMG_20200326_145559.jpg

IMG_20200326_141306.jpg

IMG_20200326_141241.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

To dole je od kape koja ide na svecicu(opruga i srafcic)a antifriz je tu jer idu dve cevke sa O ring gumicama u glavu(kad god skidas poklopac ventila moras i to)te mozda nisu stavili dobre gumice ili su jednostavno propale a ostavljena je jedna rupica sa strane gledano kao drenaza te moze se voda slivati i pored

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

На другој слици то велико црево је иберлауф који завршава у филтер кутији али је зајебан за намештање. Оно мало црево је за грејање карбуратора, А оно федерче "бронзана дизна" и отпорник, то ти се распала лула не бој се само пази да не упадне нешто у цилиндар.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

jel mogu da silikonisem oko tih cevcica da sprecim curenje antifriza i povezacu ona 2 creva ali mislim se da nije prljavstina usla ko zna kolko je to otkaceno bilo vremenski .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
jel mogu da silikonisem oko tih cevcica da sprecim curenje antifriza i povezacu ona 2 creva ali mislim se da nije prljavstina usla ko zna kolko je to otkaceno bilo vremenski .
Треба да прво испустиш текучину, па да извучеш те чевчице из лежишта и видиш какво је стање. Гумице можеш да омекшаш глицерином ал прво да очистиш околину.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

A za O ringove ima da se namucis ali ima merka koja ide i dihtuhe ok skroz bez da kap pusti ako nadje danas ja cu ti napisati dimenzije i lako ih nadjes u radnji gde imaju o ringove

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ne moze silikon, drugu je tako odradio majstor koji je u nasem kraju na dobrom glasu, propisalo posle desetak dana.. Resili sami da skinemo, jedva smo silikon skinuli i ocistili, skines lepo te dve cevke, pazljivo obrises, ocistis lepo i stavis nove gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
A za O ringove ima da se namucis ali ima merka koja ide i dihtuhe ok skroz bez da kap pusti ako nadje danas ja cu ti napisati dimenzije i lako ih nadjes u radnji gde imaju o ringove

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka


И ја их купујем по мери и за одреџену намену. Гума, силикон, витон ....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Nama se desilo to pred put, imali smo dan dva da sredimo, imao sam ja set gumica za slavine, kupljn kod kineza, stavio sam dve odgovarajuce, namazao lepo mascu da skliznu lepo, mislim da smo presli zajedno od tada preko 10 000km mozda i vise i ni kap nije ispustio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja nisam majstor, sam sam ih sredio, tako da moze svako nije komplikovano nista, zaboravio sam kako bese, cini mi se po jedan sraf po cevki ide, odvrnes i izvuces cevke, kod tebe ovde koliko vidim ima silikona..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nama se desilo to pred put, imali smo dan dva da sredimo, imao sam ja set gumica za slavine, kupljn kod kineza, stavio sam dve odgovarajuce, namazao lepo mascu da skliznu lepo, mislim da smo presli zajedno od tada preko 10 000km mozda i vise i ni kap nije ispustio.
За црева и гумице користите Вазелин(педерску маст), кад загреје испари а док треба да одради посо нема боље од ње.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

hehehheee

Set gumica ja sam kupio kod kineza, u tom setu ih ima puno, ja sam izabrao nesto deblje, i malo manje, tako da sam ih pomocu tovatne masti nekako navuko na cev, i uz mali otpor spustio cev u kanal. Koliko sam se razocarao u pojedine majstore nije tema ali stvarno, da ste videli na sta je to licilo kad smo skinuli.. A desetak dana pred put smo odvelzi na servis i rekli da idemo i da sve sto treba srede, nema nista od pojedinih, bolje sam i neuk da radis nego pojedini majstori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja