Jump to content

Moto Zajednica

Vintage fotografija

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

"Možda vi niste zainteresovani za Sajam ali Sajam je zainteresovan za vas" (anon., mart 2020)

 

Vreme do apokalipse ću da prekratim ributovanjem jednog od mnogih prohujalih hobija. Canon A1 sa kraja 70-tih je bio prvi potpuno automatski 35mm aparat i koštao je kao kuća. Imalo ga je par redakcija za slikanje naslovnih strana (pouzdano znam za Politiku, Start i Delo). Moj mint primerak ima originalni motor i blic. Cela šklopocija je teška preko kilogram i radi na 7 baterija koje poždere za 3-4 rolne. Imam desetak kolor i CB filmova a laboratorija na Trgu radi :)

 

IMG_20200325_063740.jpg

 

Analogija (5).JPG

 

Analogija (7).JPG

 

000003 (2).JPG

 

Dule.jpg

 

Fuji turisticki 015.JPG

 

000002.JPG

 

A-1-Ad-Brochure-R-1.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
8 minutes ago, Jupiter said:

Je li realno da je mačka ovoliko debela?! Ako je još uvek među nama pod hitno na dijetu. A i ovaj iznad mačke mi nešto poznat. 

Nije debela :) već je u standardu za britanske mace (British Shorthair, BRI):

Body    
The medium to large sized cat is muscular and cobby. Chest, shoulders and back
are broad and massive. Legs are short and muscular; paws thick and round.
The tail is medium long and thick with a rounded tip and reaches to the shoulders.
The neck is short and strong.

Head    
The head is rounded, massive, broad with a firm chin. The nose is short, broad and straight.
The profile is curved (without any stop). Cheeks are full and pronounced. The large round
whisker pads lend a distinct outline to the short muzzle.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Miloš A je napisao:

"Možda vi niste zainteresovani za Sajam ali Sajam je zainteresovan za vas" (anon., mart 2020)

 

Vreme do apokalipse ću da prekratim ributovanjem jednog od mnogih prohujalih hobija. Canon A1 sa kraja 70-tih je bio prvi potpuno automatski 35mm aparat i koštao je kao kuća. Imalo ga je par redakcija za slikanje naslovnih strana (pouzdano znam za Politiku, Start i Delo). Moj mint primerak ima originalni motor i blic. Cela šklopocija je teška preko kilogram i radi na 7 baterija koje poždere za 3-4 rolne. Imam desetak kolor i CB filmova a laboratorija na Trgu radi :)

 

IMG_20200325_063740.jpg

 

Analogija (5).JPG

 

Analogija (7).JPG

 

000003 (2).JPG

 

Dule.jpg

 

Fuji turisticki 015.JPG

 

000002.JPG

 

A-1-Ad-Brochure-R-1.jpg

Lepa tema i lepe fotografije.

Isto sam se bavio fotografijom sedamdesetih godina (uglavnom počeo sa Zenitom E, pa nabavio Roleflex (6x6), pa neku Yašiku FX3 super, pa onda i Canon AE-1 (slomio ga na skoku padobranom pa kasnije kupio EOS 650). Objektivi 35 i 105mm, Blicevi METZ 32CT4 i Metz 60CT7. "Kišobrani, pozadine, ...

U laoratoriji Krokus (sa kolor glavom), dozne, pa kasnije i "procesor",...

Uglavnom radio CB fotografiju (koristio Ilford filmove i hemikalije).

U poplavi koju sam imao početkom devedesetih uništeni mi (pored svaga ostalog to sam imao) i hiljade fotografija i filmova. 

 

Iz tog vremena ostala mi Yašika i Canon EOS 650 i Metz 32 (i kolor glava za Krokusa).

 

90627984_4292642617428511_3244871929844203520_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=GnXMlsRKseIAX-dxjAA&_nc_ht=scontent.fbeg10-1.fna&_nc_tp=14&oh=504e9b32d4a5f74ff9fe07ef9da089e7&oe=5E9FCFF6

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ovaj A1 imam i ja, isto mislim da je mint. Ne verujem da je ispucao vise od 10-ak filmova.

Imao sam negde po kuci i blic za njega, ali zbog selidbi nisam siguran da li je jos tu.

Ni sam ne znam sto ga cuvam, a ne verujem ni da se sada za njega moze dobiti ikakva bitna cifra

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1815 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni ti stari aparati daju poesebnu draž.

 

Digitalni su svakako superiorniji u svakom pogledu, ali nije loše s vremena na vreme potrošiti neki film, čisto da se bolje planira svaki kadar i dobro promisli gde potrošiti ekspoziciju.

Tehnički su svakako zahtevniji.

 

Ja sam počeo da skupljam analogne sisteme, a Nikon objektive kupujem uvek ako su u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 985 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre sat vremena, Skyrunner je napisao:

Meni ti stari aparati daju poesebnu draž.

 

Digitalni su svakako superiorniji u svakom pogledu, ali nije loše s vremena na vreme potrošiti neki film, čisto da se bolje planira svaki kadar i dobro promisli gde potrošiti ekspoziciju.

Tehnički su svakako zahtevniji.

 

Ja sam počeo da skupljam analogne sisteme, a Nikon objektive kupujem uvek ako su u dobrom stanju.

Jel radi jos neko fotografije napravljene  analognim fotoaparatom.Istrosio bih jedan film da se podsetim.Ne znam i da li postoji da se kupi i ona mala baterija za Canon.Moj je AE1-program

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ja jos uvek imam komlet za crno-belu od razvijanja fimma do izrade fotografija, oce neko da kupi???

;o)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 7 sati, Sveta 5. je napisao:

Jel radi jos neko fotografije napravljene  analognim fotoaparatom.Istrosio bih jedan film da se podsetim.Ne znam i da li postoji da se kupi i ona mala baterija za Canon.Moj je AE1-program

da postoji to su par dugmetastih u oklopu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja