Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Betta Ja sam sve to gledao proletos. Od pomenutih modela, za dugonje preko 190+, samo Beverly s 400 odgovara. Forza ni blizu, XMax i Xciting mogu da prođu, ali ipak nedostaje prostora za noge. Odnosno, svi modeli koji imaju sanke napred, da ponovim sliku sa druge teme, su zeznuti za krakate:

 

step.jpg

 

Al opet, to je moj utisak, nisu svi isto građeni, neko ima duže noge, neko duži torzo... Najbolje da sve lepo isprobaš.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Upravo tako, da pročitaš po forumu, video bi da svi koji smo se javili na tvoj post smo neko vreme na forumu i pomagali i savetovali koliko je ko znao. A lepo ti reče Junior, ima i burgman od 22 godine, kinez, honda xadv, sveeeeee.

Nismo mi toliko zadrti koliko se na prvu loptu čini, i ovo "ismevanje", ništa lično, sad kad si objasnio šta je i kako, vidimo da nisi trol.. a ima ih na forumu, svako malo ima tema šta da kupim i nabroje se i R i čoperi, i adv i cafe raceri, totalno bez smisla.. ;)
Ajde pogledaj opet tvoj post, sve skutere si, osim peugeot satelis, izlistao :D

Evo i savet, da bih bio on topic, probaj sve to, test vožnjice, pa napiši kako ti se čini koji, razmišljanja, pa da vidimo da usmerimo malo... nož i pogača su kod tebe, moraš ti preseći šta uzeti, a ovde jedino oko održavanja i nekih potencijalnih problema diskusija. Problem je dati savet nekome šta kupiti, ne paše nam svima isto...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Evo danas sam bio do Stojanova, manje više je sve rasprodato za ovu godinu, ali sam uspeo sve modele manje više da probam, pa da krenem redom...Forza 350 predivan skuter, ali ručicama udaram u kolena. X-adv, zaista moćna mašina, situacija je dosta bolja nego sa Forzom 350, medjutim imam zaista malo prostora od ručice do kolena svakako ću ga probati, plus mi stopala štrče van gabarita, od skutera dalje na čemu se osećam ok je Beverly 400, zaista dosta mesta, korman je dosta visok, jedina zamerka je mala udaljenost kolena brava, ali mogu da se spakujem na njega zaista vrhunski. Pobao sam i MP3 nekako je visok, a mesta takodje nema za mene.

Na kraju ono što mi zaista odgovara je NC750X, položaj sedenja vrhunski, mesta za noge taman, sedište široko, završna obrada top, odaje utisak stvarno vrhunskog motora, deluje od svih navedenih da mu je težište najniže. Osim što mi gabaritima odgovara, izgleda jako moćno, spreda nekako mišićavo pozadi sexy, ostaje dilema da li manuelni menjač ili DCT, cena je 1000 evra razlike, 7800 vs 8800 e, naravno to već nije skuter, ali cenovno je zaista super pozicioniran. Ostaje mi još da probam Yamahu i Kymca pa javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1493 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sva vozila (motore i automobile) uglavnom kreditira credit agricole banka, tj oni imaju ugovore i dogovore sa prodavcima. To ne pravi nikakav problem, ja sam uzeo auto na kredit preko njih, otvore ti kreditni racun kod njih i bilo je sve korektno i povoljno, od uslova navodno traze visinu plate i obavezan kasko ali sve glatko prodje i bez uslova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
Pre 1 sat, Sharky - Alex je napisao:

Sva vozila (motore i automobile) uglavnom kreditira credit agricole banka, tj oni imaju ugovore i dogovore sa prodavcima. To ne pravi nikakav problem, ja sam uzeo auto na kredit preko njih, otvore ti kreditni racun kod njih i bilo je sve korektno i povoljno, od uslova navodno traze visinu plate i obavezan kasko ali sve glatko prodje i bez uslova.

Jeste, ali treba uporediti kamate, NKS nije ista kao i EKS, odnosno u  EKS ulaze i drugi troškovi, obrada kredita, osiguranje, održavanje, pa često manje bude više. Banke sve kamate ističu u NKS, da bi bile primamljive, tako da lepo pre kupovine na sajt Kamatica, kalkulator pa lepo sračunati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Preko credit agricole u EKS ti ulazi trosak obrade i mesecno odrzavanje racuna tako da nije velika razlika. Za troskove obrade(sem ako ih od juna nisu ukinuli za tu ponudu) ti nece reci nego ces tek da vidis kada dobijes ugovore pa ce to trebati naknadno na uplatis. Barem je to bio moj slucaj, iznos kredita je pusten plattneru pa sam naknadno nekih 70 eura uplatio za trosak obrade.

Sto se Yamahe tice ako planiras da probas tracer a toliko si dugacak nemoj dzaba trositi vreme. Imam jednog tako dugackog sto vozi sa mnom, kad je seo na moj tracer izgledao je na njemu kao onaj klovn sto vozi minijaturni bicikli.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1493 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pre par dana sam bas bio u Barelu (yamaha), gledao tracer-e, 7. nije nesto mnogo manja od 9., bar mi se tako cini. Sto se skutera tice i da si 2,2m na tricity-u neces uspeti da dohvatis kolenima korman i da hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Milanče, hvala na savetu, jesam dugačak sam, bivši veslač, sa 120 kg i 192 cm, teške kosti, a duša oće :jee: Da o tome sam pisao, svaka banka u reklami hvali sebe, treba dobro uporediti ponude, recimo supruga i ja smo uzeli kredit za kola, keš, fiksna kamatna stopa(što je praktično jako retko), dinarski je, osim kamate koja je bila fiskna i NKS jednaka EKS nisamo u obavezi da plaćamo kasko, te nema zaloge na vozimu, sutra možemo da ga prodamo, verujem da u tim kreditima koje si naveo banka rizikuje, odobri, ali naravno za veći profit. 

P.S Danas mi je žena rekla šta si i gledao skutere gledaj koliki si, smešan si na tome, a pritom ona ima 150 cm, ali jebi ga ljubav :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
pre 4 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Pre par dana sam bas bio u Barelu (yamaha), gledao tracer-e, 7. nije nesto mnogo manja od 9., bar mi se tako cini. Sto se skutera tice i da si 2,2m na tricity-u neces uspeti da dohvatis kolenima korman i da hoces

Jeste, isti je slučaj i sa Beverly 300 i 400 cc, šasija je ista, sve osim agregata, verujem da je fabrici lakše i jeftinije da uradi unifikaciju modela, pa šta se kome dopada ;)

Promenio član Betta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Milanče, hvala na savetu, jesam dugačak sam, bivši veslač, sa 120 kg i 192 cm, teške kosti, a duša oće :jee: Da o tome sam pisao, svaka banka u reklami hvali sebe, treba dobro uporediti ponude, recimo supruga i ja smo uzeli kredit za kola, keš, fiksna kamatna stopa(što je praktično jako retko), dinarski je, osim kamate koja je bila fiskna i NKS jednaka EKS nisamo u obavezi da plaćamo kasko, te nema zaloge na vozimu, sutra možemo da ga prodamo, verujem da u tim kreditima koje si naveo banka rizikuje, odobri, ali naravno za veći profit. 
P.S Danas mi je žena rekla šta si i gledao skutere gledaj koliki si, smešan si na tome, a pritom ona ima 150 cm, ali jebi ga ljubav :ljubav:
Ako u obzir dolaze i motocikli, Benelli 502x je prava mera za dugajlije!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ja ne znam kako tebi odgovara NC a Forza ne sa tom visinom. Ja vozim Forzu i visok sam 189cm a razmisljao sam se da predjem na NC, mnogo je nizak polozaj sedenja i odustao sam odmah u startu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 25.10.2021. at 16:22, Betta je napisao:

Evo danas sam bio do Stojanova, manje više je sve rasprodato za ovu godinu, ali sam uspeo sve modele manje više da probam, pa da krenem redom...Forza 350 predivan skuter, ali ručicama udaram u kolena. X-adv, zaista moćna mašina, situacija je dosta bolja nego sa Forzom 350, medjutim imam zaista malo prostora od ručice do kolena svakako ću ga probati, plus mi stopala štrče van gabarita, od skutera dalje na čemu se osećam ok je Beverly 400, zaista dosta mesta, korman je dosta visok, jedina zamerka je mala udaljenost kolena brava, ali mogu da se spakujem na njega zaista vrhunski. Pobao sam i MP3 nekako je visok, a mesta takodje nema za mene.

Na kraju ono što mi zaista odgovara je NC750X, položaj sedenja vrhunski, mesta za noge taman, sedište široko, završna obrada top, odaje utisak stvarno vrhunskog motora, deluje od svih navedenih da mu je težište najniže. Osim što mi gabaritima odgovara, izgleda jako moćno, spreda nekako mišićavo pozadi sexy, ostaje dilema da li manuelni menjač ili DCT, cena je 1000 evra razlike, 7800 vs 8800 e, naravno to već nije skuter, ali cenovno je zaista super pozicioniran. Ostaje mi još da probam Yamahu i Kymca pa javljam utiske.

Obzirom da smo istih gabarita plus 5kg više :D evo ti mog iskustva.

 

Dakle što se tiče skutera za nas gabaritnije od honde jedino gde možemo da se spakujemo jeste Silverwing i Integra...Integru sam posedovao pa znam iz iskustva. Ne bih gledao NCX jer je to mali motor za tebe, kad kažem mali to znači bukvalno jer je nama i novi Strom mali a kamoli manji od Stroma čak i VFR Crossruner i turer su mali za nas.

 

Druga stvar ako ipak uzimaš Hondu... DCT all the way! To je definitivno najbolja stvar koju je Honda odradila na dva točka! Toliko imam pozotivno iskustvo sa tim menjačem da nemam reči. Da sad uzimam Hondu tražio bih isključivo sa DCT menjačem.

 

Ako već gledaš motor umesto skutera definitivno po našim gabaritima je TRK502X, ja sam ga uzeo baš zbog gabarita. Prosto moraš da probaš dosta brendova i motora da bi ukačio da za nas gabaritnije nema mnogo komfornih dvotočkaša na tržištu a da to nisu motori od 15k eura i 1200cc :) 

 

Moj ti je savet razmisli dobro ako nemaš iskustva u vožnji generalno. Probaj motore to ti je najvažnije...nije samo sedenje već ceo doživljaj. Možemo mi da se spakujemo i na R mašinu ali na 1h max! Posle toga sve pada u vodu...noge, ruke, ramena, kičma naravno tu više nema uživanja već samo mučenje a realno to nije poenta vožnje motora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja