Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
12 hours ago, Ivan F. said:

Ja vec zakazao u Barelu, isto od kada sam saznao da moze :D

A i ti si uzeo u Plattner i nisi zadovoljan? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

I ja sam uzeo u plattneru. Prodajnom i organizacionomdelu svaka cast, sve ispostuju kako se kaze i dogovori, servisni deo sacuvaj boze. Onaj decko, boze me oprosti, ko da nije sav svoj. Ja ga pitam jedno on mi prica nesto drugo. Ja mu kazem dotegni lanac on ga ne pipne. Ja ga pitam da mi barem malo pojasni podesavanje tvrdoce prednje viljuske on mi kaze imas ti to buraz sve u uputstvu, samo kaze uzmi kljuc i okreci dok ti ne bude odgovaralo u voznji, al pazi da bude jednako. Jel podesavanje na klik ili kako, ma kaze sve na klik samo brojis, ja, ocekujuci klikove uzmem kljuc pocnem okretati ne prateci odakle sam poceo kad ono budza. Aj sad vracaj na otprilike....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Izgleda da smo dosli dotle da Srbija vise nema dobrih majstora,bar u ovlascenim servisima... Sto bi neki dobar majstor radio u ovlascenom ovde,ili ce otici preko ili otvoriti nesto svoje ... Ovi sto rade ovde po ovlascenima su sve šegrti,daj Boze da gresim ... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Moje mišljenje je da je sve do firme koja radi prodaju.Ako je njima stalo do dobrog servisa,i radu po pravilima,onda mora da plate dobrog majstora,tako da ovaj nema želju da otvara samostalno.Samo to može da bude razlog.Jer koliko vidim,nema fabričke kontrole servisa,bar što se tiče moto sveta.Malo smo tržište pa im se ne isplati da se cimaju,iako im ovi ovlašćeni srozavaju brend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa kako da radi kad za pomoćnika servisera nude platu 45 000 rsd. Ja bio na razgovoru za posao. Serviser ne verujem da ima baš x2. I ako ima, opet je malo jer će svaki kršten majstor u svojoj garaži uzeti te pare bez da se oznoji.

Ja sam mislio Plattner, pa to je brend, rade Yamahu ...



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pa kako da radi kad za pomoćnika servisera nude platu 45 000 rsd. Ja bio na razgovoru za posao. Serviser ne verujem da ima baš x2. I ako ima, opet je malo jer će svaki kršten majstor u svojoj garaži uzeti te pare bez da se oznoji.

Ja sam mislio Plattner, pa to je brend, rade Yamahu ...



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока


Pre par godina sam u Platneru kupovao neke delove za Virago, ne ulazim u cene skupo, nije skupo, na kraju tražim plastični okvir za tablicu sa njihovim logom i lik mi ladno naplaćuje!!! Naravno vratio sam ga, eto!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
Pre 20 sati, halfman je napisao:

Navedi razloge,cisto da podelis iskustvo sa nama .. Sto je tajna ? 

Nije tajna, napisao sam u temi Plattner- Barel iskustva... Da se ne ponavljam. Uglavnom sam nezadovoljan uslugom generalno i deluju mi neozbiljno (zavlacili me za servise), malo opsirnije sam dao komenar u ovoj drugoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Ja sam juce odradio drugi servis na 10000 km u Barelu. Prijatni momci i odradili su posao ekspeditivno, jos su me pitali da li imam nekih problema, rekao sam da mi ne radi ablend dugme na sta me je odmah pitao da li perem motor sa vodom pod pritiskom u perionici (znam da i u prirucniku pise da ne bi trebalo), ja sam kroz osmeh rekao da jesam jer vidim da covek zna sta je cest uzrok tog problema. Nije pravio problem i ako je mogao, cak sta vise otvorio je, ocistio i podmazao. Takodje su mi ocistili i podmazali lanac i ako nisam trazio. Nista mi od navedenog nije bilo naplaceno dodatno i sve sam dobio na racunu, sta je radjeno itd. Sve preporuke

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Niš - Chicago
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 1090rr, Ducati Streetfighter 848

MK Moto service 

Nis

062424518

ovlasceni serviser za Ducati i Beneli, Texa dijagnostika, decko radi sam 

Promenio član nenad87s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Nisam hteo da otvaram novu temu obzirom da ista već postiji, konkretno planiram da uzmem motor na kredit, verovatno na proleće. Kredit bi bio verovatno sa ili bez učešća, u Poštanskoj banci, jer sam tamo klijent, a trenutno medicinskim radnicima daju i dodatno niže kamate.  Zanima me Vaše mišljenje o tome da li da to bude nov ili mladji polovan motor ? Koristio bih ga skoro isključivo za grad i do sela ponekad na nekih 20 km. Odlučio sam da bude maxi scooter, ono što mi se dopada je Forza 350, ali obzirom da sam 192 cm visok da li da je preskočim ? Naravno da sam bacio oko i na veće i jače modele, ali se dvoumim zbog registracije i svrhe jačeg motora u gradu. Od drugih proizvodjača tu su Kymco xciting 400i, Ak 550, zatim Forza 750 od honde, X-adv, te naravno Tmax te eventualno Bevetly 400 hpe. Da li da za početak krenem sa nečim slabijim te da za neke 3 godine kupim veći ili ću zbog gabarita ipak odmah morati nešto veće ? Ove nedelje ću ići da probam Hondu u Stojanovu pošto su im stigli modeli za 2021.

P.s imam ponudu za Burgmana 400 99 je, prešao je oko 35 000 km, znam da ispada od gore navedenog, tu se ne bih petljao sa bankom, ali godište nosi i troškove, te naravno nedostatak sistema ABS ETC itd ... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 533 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Како сад видим уназад недељу две, у Јамаха Платнер су се баш бацили у акцију за продају, ош кредит без учешћа, ош са мин 30% учешћа па и ону бескаматну са 50% учешћа и 24 рате ... кредитне имају све опције па ко се где уклопи 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 533 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 3 sati, Betta je napisao:

Naravno da sam bacio oko i na veće i jače modele, ali se dvoumim zbog registracije i svrhe jačeg motora u gradu. Od drugih proizvodjača tu su Kymco xciting 400i, Ak 550, zatim Forza 750 od honde, X-adv, te naravno Tmax te eventualno Bevetly 400 hpe.

Од свега овога набројаног Хонду X-ADV без размишљања, вреди сваки евро цене

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 7 sati, JunioR. je napisao:

Trol post, ne gubite vreme. 

odalo ga jer razmišlja izmedju kymca i xadv.. Burgman ga zakopao :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

pokupi neka iskustva, savete, pa blogne, vlogne, u kafani se pravi pametnjaković pred društvom, nešto uradi sa tim...
Ili samo zgubidan

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Ne vidim čemu komentari da je post trollovanje ? Lepo sam napisao da gledam da uzmem skuter prvenstveno za grad, ali obzirom da sam 192 u obzir bi dosli i veći motori....ako neko nema šta pametno da napiše onda bolje da ne piše gluposti. Hteo sam savet, posto uz kredit bi išla i registracija i održavanje koje nije isto za 350 i 750....umesto da lepo napišete da na neki od gore pomenutih modela ne bih mogao da se smestim i olakšate mi potragu, date savet ovakvim porukama samo pokazujete kakve ste osobe.

Burgmana sam spomenuo pošto bih ga dobio praktično džabe, vozio sam ga, ne bih se uvaljivo u kredit, tu sam očekivao savet bar u fazonu beži od toga, ali ne dobio sam ismevanje od ljudi preko ekrana....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Shvatam :jee: Samo sam pisao o ponudama i na glas razmišljao, sutra idem da pogledam sve modela pa javljam iz prve ruke kakvi su utisci, a i kakve ponude kredita imaju, mada da napomenem, nije da reklamiram zaista nemam koristi, ali u Poštanskoj banci su kamata trenutno najniže, plus je akcija da se obrada kredita ne naplaćuje, te se NKS izjednači sa EKS :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja