Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Možda sam malo omašio kontekst.

Pokušao sam da kažem da je nebitan uvid korisnika u urađeno, pošto svakako servis odgovara za kvalitet rada i delova. Bilo to vidljivo korisniku ili ne.
 
U Srbiji to nije slučaj...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, Mr_Wolf said:

Možda sam malo omašio kontekst.

Pokušao sam da kažem da je nebitan uvid korisnika u urađeno, pošto svakako servis odgovara za kvalitet rada i delova. Bilo to vidljivo korisniku ili ne.
 

iako se to malo prkosi sa onim sto sam ja pricao, SLAZEM SE SA TOBOM 100%, u savrsenom svetu korisnik ne treba uopste da se zamara tim stvarima.

 

ALI, posto mi zivimo na Balkanu, gde ja licno iz svog primera i primera ljudi koje poznajem mogu da ti kazem da se cesto desava da majstor ne uradi ono sto je rekao, primeri:

- naplati promenu filtera (samo ga produva)

- naplati promenu dizne (samo servisira postojecu)

- naplati zamene guma sa sve unutrasnjom (ostavi ti staru unutrasnju)

itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 3 minuta, Markone88 je napisao:

iako se to malo prkosi sa onim sto sam ja pricao, SLAZEM SE SA TOBOM 100%, u savrsenom svetu korisnik ne treba uopste da se zamara tim stvarima.

 

ALI, posto mi zivimo na Balkanu, gde ja licno iz svog primera i primera ljudi koje poznajem mogu da ti kazem da se cesto desava da majstor ne uradi ono sto je rekao, primeri:

- naplati promenu filtera (samo ga produva)

- naplati promenu dizne (samo servisira postojecu)

- naplati zamene guma sa sve unutrasnjom (ostavi ti staru unutrasnju)

itd

Sve znam.

Dok je Savin bio ovlašćeni servis za citroene, svako malo sam gledao radnike kako voze kante da ih isprazne u kontejner, a onda usput stanu pored svojih kola pa pola kante tu istovare (filteri, ulja, sve neotpakovano)

Inače, što se tiče automobilskih servisa, jako dobro znam kako funkcioniše. Dok nisam održavao u ovlašćenim, uglavnom sam održavao kod prijatelja koji imaju servise, i nije bilo problema.

Ne mogu da kažem da sam imao probleme i sa ovlašćenim, ali sam i menjao kola po isteku garancije, pa nisu kod mene doživljavali duboku starost. Ali se zaista nisam ni bavio time šta su menjali a šta ne.

 

E sad, šta ću za motor kada ga kupim... videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
42 minutes ago, m1lanche said:

Vizuelni pregled kompletnog motora isti onaj kao kad se motor predaje kupcu, provera nivoa i stanja svih tecnosti, pregled i dotezanje lanca, pregled i dotezanje sajli itd itd... danas bio da zakazem servis i direktor prodaje tog lokala mi prica sta se sve radi na prvom servisu.

Cek i osim pregleda i dotezanja nema zamene ulja ni filtera??

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Ta ima kako nema, to je osnovno, naveo sam neke stvari koje se dodatno rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1846 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ne mogu da se složim da u servisnoj piše šta treba da se uradi i ti kao veruješ.Ako sam kupio nešto novo,u obavezi sam da servise radim tu onda treba i dokumentovati to.Markone88  je u pravu što se tiče sevisa vani,u knjižici piše sve i koje marke(tipa ulje itd) i posle nema problema.Ako ih mrzi da pišu onda mogu da izdvoje 2 minuta i kažu i pokažu šta je urađeno,a što se tiče elektronske knjižice,sviranje da ne kažem čemu,ništa bez papira,uvek mogu da kažu crko sistem i nikom ništa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Evo ja danas radio prvi servis u plattneru. U servisnoj knjizici stranica je podeljena na dva dela sa onim rupicama. Desno je deo sa tekstom koji je majstor na kraju otcepio meni i knjizici je ostala leva strana lista gde samo pise datum, pecat i potpis majstora koji je radio servis. I sad recimo pored svega redovnog sto se radi na servisu zamolio sam majstora da mi rucice kvacila i kocnice zarotira na dole za pola cm jer mi stoje visoko, rucice idu komplet sa retrovizorima i stitnicima od vazduha i ako je on tu nesto mozda sjebao a nije upisano da je radjeno sutra ce biti ti si to drkao sam ne vazi garancija... prc..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na prvom servisu zna se šta se radi, stelovanje ručica kvačila i kočnice svakako ne spada u prvi servis, zato i ne može to da upiše u knjižicu. Umesto da mu kažeš hvala ti imaš stav "šta ako mi je nešto sjebao". Nije ni majstorima lako sa takvim likovima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Drugari, vi zaista imate preozbiljan stav o ovlašćenim servisima :)

Naročito moj brat @Markone88

 

Već sam u jednoj temi pisao o svojim iskustvima, i ne bih da se ponavljam. Suština je, da su "ovlašćeni" serviseri u Srbiji obični govnari, koji su ovlašćeni samo za uzimanje para i ništa više. Nemaju dva ozbiljna majstora svi zajedno, jer ni jedan kvalitetan majstor neće raditi za tu njihovu platu. Dalje, reklamacije su posebna priča! Za svaku reklamaciju moraš da se SVAĐAŠ, pretiš sudovima, krv da probljuješ, i na kraju te otresu kao govno sa cipele. Njihova garancija se svodi na blok motora samo, sve ostalo svaljuju na neadekvatnu upotrebu vozila i loše gorivo. 

 

Dakle, drugari, molim vas prestanite da verujete u deda Mraza, priča kako "moraš" u ovlašćeni ako kupiš nov auto ili motor je sranje, zaista. I verovanje da si "miran" kad ti oni lupe pečat.... Jao, jao.... 

 

Sve gore pišem iz vlastitog iskustva sa nekoliko "ovlašćenih" šibicara iz automobilskog sveta! 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1846 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

WoodyRider  sve što si napisao je tako,ali smo svi mi velika deca pa još uvek verujemo da postoji Deda Mraz.Na kraju se malo šalim ali na  je ipak sve ono što si napisao tačno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
On 7/1/2021 at 7:26 PM, gebee&co said:

a što se tiče elektronske knjižice,sviranje da ne kažem čemu,ništa bez papira,uvek mogu da kažu crko sistem i nikom ništa.

Mislim da grijesis ovdije. Jer tu papirnu mozes kupiti za 20 eura kod Turaka. A elektronsku je malo teze falsifikovati i ubaciti u sistem.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
20 hours ago, aca-pn said:

Na prvom servisu zna se šta se radi, stelovanje ručica kvačila i kočnice svakako ne spada u prvi servis, zato i ne može to da upiše u knjižicu. Umesto da mu kažeš hvala ti imaš stav "šta ako mi je nešto sjebao". Nije ni majstorima lako sa takvim likovima.

Uopste ja, kolega, nemam takav stav kakav si ti predstavio da imam. Drugo nemam sta da se zahvaljujem jer mi je naplaceno i to stelovanje, i nije ni mogao nesto da sjebe odvrtanjem i zavrtanjem dva srafa, samo sam naveo primera radi. A ovo sto kazes da se zna sta se radi na prvom servisu ja eto ne znam, prvi put u zivotu vozim motor i zelim da znam sta su oni to tamo mrčkali u radionici sat ipo vremena dok sam ja cekao, veoma prosto, zar ne?

Ne branim ni nas kao potrosace ni njih kao prodavce i majstore ali smatram da nesto osnovno moze da se ispostuje. Hvala Bogu ovde ima kolega koji imaju ogromnu lovu i danas kupe jedan nov motor za pola godine jos jedan jer im se moze pa ih boli patka da li ce nesto biti upisano u knjizicu i da li ce uopste biti uradjeno, sa druge strane ima i kolega koji su dosta radili i skupljali pare da sebi priuste nov motor pa im je bitno da je ispravna i uredno odrzavana svaka sitnica jer ta stvar treba da im traje barem nekoliko godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja u ponedeljak idem na prvi servis, Honda je u pitanju i u servisu su mi tačno rekli šta se radi i koliko šta košta po stavkama. Rekli su mi šta se radi i na drugom servisu iako nisam pitao, tako da ja sad znam šta treba da se radi na motoru dok je u garanciji, a to piše i u korisničkom uputstvu koje dolazi u motor (raspored održavanja).

Kod mene na prvom servisu na 1000 km se menja samo ulje i filter i to je sve. Napisacu posle servisa da li je upisano u knjižicu i šta.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 18 sati, aca-pn je napisao:

Kod mene na prvom servisu na 1000 km se menja samo ulje i filter i to je sve. Napisacu posle servisa da li je upisano u knjižicu i šta.

Litra i po ulja i filterčić 8000 din. 

Živeli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 4 sati, aca-pn je napisao:

U knjižici je upisan samo datum servisa i kilometraža na kojoj je radjen servis, bez ikakvih opisa radova.

Slobodno opsuj, biće ti lakše  ;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 13.7.2021. at 13:39, mradomir je napisao:

Slobodno opsuj, biće ti lakše  ;)

Zašto, da mi je nešto značilo da stave šta su radili u knjižici, terao bi ih da napišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

U Plattneru sam porucio rucicu kvacila pre 20 dana, jos nije stigla. Receno mi je da ce stici od 10 do 15. Hteo bih takodje da kazem da neki opsti utisak o tom distributeru nije nesto izvanredan. Kupovao sam par puta neke stinice u Barelu koji im je konkurencija i mogu reci da sam uvek bio zadovoljniji uslugom, azuriranoscu na sajtu itd. Da znam sta sada znam mislim da bih pre uzeo motor kod Barela iskreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Možeš kod Barela da održavaš dalje motor u garanciji, pa nisu oni gadljivi na mali servis od 100e.
A ionako će sve popravke da ti naplate, a šta ide pod garancijom, naplate od fabrike... Čak se provukla info po forumu i da je glavni serviser iz Platnera prešao u Barel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Opa, to nisam znao. Ja sam mislio da sam obavezan da radim servis tamo gde sam uzeo motor. Hvala na informaciji, definitivno radim od sada u barelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
Pre 14 sati, Suza ZR je napisao:

Opa, to nisam znao. Ja sam mislio da sam obavezan da radim servis tamo gde sam uzeo motor. Hvala na informaciji, definitivno radim od sada u barelu.

Ja vec zakazao u Barelu, isto od kada sam saznao da moze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja