Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Sinoć sam sreo druga koji je ranije radio u banci a sada je prešao u Platner. Kaže da imaju opciju beskamatnog kredita za motore do 10.000€. Pola se uplati odmah a pola na 24 rate. Ima i opcija sa kamatom gde je učešće 30% a na ostatak kamata od 2 i nešto % izađe do ~650€. Taj kredit ide na više godina pa bude manja kamata. To je saradnja između Platnera i Credit Agricole banke. Verujem da svi detalji mogu da se dobiju u Platneru. 

Nadam se da će uskoro svi da nude povoljne namenske kredite za motore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ima dosta placeva koji saradjuju sa Agricol bankom. Daju na rate bez kamate za polovna vozila (verovatno i motore) i sve se zavrsava na placu. Al tu nema spustanja cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ta varijanta za Plattner / CA nije pola-pola već 4k možeš da razvučeš na 2 godine bez kamate.. ostalo daš kao učešće.

Sve najbolje..



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Ja sam uzeo u plattneru motor na kredit. Imao sam 30% ucesce. 87e placam mesecno i banka ce na kraju da zaradi 750e preko njegove cene, sto mi je ok za kredit na 5 godina. Ono sto me malo nervira trenutno jeste servis koji treba da radim kod njih da bi bio ovlascen i produzavao garanciju. Imam eo prvi na 1000km za nedelju dana i rece lik da ce da kosta tu oko 100e... -.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Suza ZR said:

Ja sam uzeo u plattneru motor na kredit. Imao sam 30% ucesce. 87e placam mesecno i banka ce na kraju da zaradi 750e preko njegove cene, sto mi je ok za kredit na 5 godina. Ono sto me malo nervira trenutno jeste servis koji treba da radim kod njih da bi bio ovlascen i produzavao garanciju. Imam eo prvi na 1000km za nedelju dana i rece lik da ce da kosta tu oko 100e... -.-

Evo, tebe ću da pitam nešto što sam hteo da pitam nekoga ko je u tvojoj situaciji. Tako da nemoj da mislis da tebe vredjam, nego pričam uopšteno za tvoj slučaj.

 

Kako imaš za nov motor a skupi ti servisi? Sad ću da ti kažem kako, a ti me ispravi amo grešim. Dosta ljudi kupi motor do zadnjeg dinara iz kuće, još se i zaduže... znam ljude koji kad plate ratu za nov motor i račune kod kuće, nemaju ni za gorivo.

 

Poenta priče, ja ako kupim motor od 4000e, znači da imam bar duplo toliko novca u svom posedstvu. Ima tu i održavanja, opreme, nepredvidjenih troškova....

 

Opet kažem, ne mislim bukvalno na tebe, nego mi zasmeta kad neko ima pare za nov motor, a nema za servis...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

To je kao standardna tarifa kod naših servisa CF, Beneli i evo Yamaha kod svih je servis 100e. Baš me zanima kako su došli na tu računicu...ispada da kinezi naplaćuju skuplje

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, kole24 said:

Zašto misliš da nema, možda ne voli da plaća skuplje nego na drugim mestima.

Pročitaj opet šta sam napisao...

 

"Kako imaš za nov motor a skupi ti servisi?"

 

"Opet kažem, ne mislim bukvalno na tebe, nego mi zasmeta kad neko ima pare za nov motor, a nema za servis..."

 

Znaci ne upirem prstom, ali kad se kupuje nov motor, oni ti odmah kazu koji su obavezni servisii i koje su cene ako oces garanciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Jasno mi je da ne upireš prstom, i ja pričam uopšteno. Ali moraš priznati da je to klasična ucena.
U mnogim zemljama su se kupci novih vozila izborili za pravo da mogu da rade održavanje u svakom registrovanom servisu.
Kod nas mora u ovlašćenim, i to je tako, prihvataš uslove kad kupiš motor.
Nego ne moram da budem srećan zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Drugar je kupio skoro royal enfield himalayan i dogovorio se da dilerom da radi sam servis ali pod uslovom da kupuje sav materijal kod njih. Tako da može to pravo i kod nas da se ostvari, samo treba biti uporan. 

Promenio član Overpressure
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 hours ago, kole24 said:

Jasno mi je da ne upireš prstom, i ja pričam uopšteno. Ali moraš priznati da je to klasična ucena.
U mnogim zemljama su se kupci novih vozila izborili za pravo da mogu da rade održavanje u svakom registrovanom servisu.
Kod nas mora u ovlašćenim, i to je tako, prihvataš uslove kad kupiš motor.
Nego ne moram da budem srećan zbog toga.

Ja mislim da u razvijenijim zemljama svaki servis mora da ims neki sertifikat, neki papir, neko lice koje zna sta radi. Nesto ne verujem da bi neki Nemac ili Belgijanac vozio nov motor u bilo koju garažu na servis.

 

Svakako, kapiram tvoju poentu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Ja sam uzeo u plattneru motor na kredit. Imao sam 30% ucesce. 87e placam mesecno i banka ce na kraju da zaradi 750e preko njegove cene, sto mi je ok za kredit na 5 godina. Ono sto me malo nervira trenutno jeste servis koji treba da radim kod njih da bi bio ovlascen i produzavao garanciju. Imam eo prvi na 1000km za nedelju dana i rece lik da ce da kosta tu oko 100e... -.-
Koja je M.P. cena motora?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pratim temu,samo pitanje,da li u cenu od 100e ulazi pitrošni materijal,ulje filteri i ruke ili samo rad?Ako je samo rad skupo ako sve menjaju ikontrola onda jbg to je to.Ako se uzmu cene materijala na našem tržištu ispada ta cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
12 hours ago, Markone88 said:

Evo, tebe ću da pitam nešto što sam hteo da pitam nekoga ko je u tvojoj situaciji. Tako da nemoj da mislis da tebe vredjam, nego pričam uopšteno za tvoj slučaj.

 

Kako imaš za nov motor a skupi ti servisi? Sad ću da ti kažem kako, a ti me ispravi amo grešim. Dosta ljudi kupi motor do zadnjeg dinara iz kuće, još se i zaduže... znam ljude koji kad plate ratu za nov motor i račune kod kuće, nemaju ni za gorivo.

 

Poenta priče, ja ako kupim motor od 4000e, znači da imam bar duplo toliko novca u svom posedstvu. Ima tu i održavanja, opreme, nepredvidjenih troškova....

 

Opet kažem, ne mislim bukvalno na tebe, nego mi zasmeta kad neko ima pare za nov motor, a nema za servis...

Mene nervira zato sto servis bih mogao da uradim sam za duplo jeftinije i nervira me to sto kada sam vec kod njih uzeo motor mogli su da izadju u susret sa popustom nekim a ne da deru. Imao para u steku ili ne, primedba je na uredjen sistem gde si prisiljen da platis vise ulaskom u tu pricu sto i nije korektno prema stranci koja se odlucila da odabere motor iz tvoje firme.
Ne znam druze za tvoju logiku, ali ti ako imas para i rado okolo placas koliko ti se namece, blago tebi. Ja iskreno imam dobru platu ali ne volim kada me cede na nekim glupostima jer znam da sam to mogao da iskoristim u druge svrhe (npr. to mi je jedan skok padobranom koji ce tu da ode njima :-( )

 

57 minutes ago, Bob Rock70 said:

Koja je M.P. cena motora?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 

7090 e

26 minutes ago, gebee&co said:

Pratim temu,samo pitanje,da li u cenu od 100e ulazi pitrošni materijal,ulje filteri i ruke ili samo rad?Ako je samo rad skupo ako sve menjaju ikontrola onda jbg to je to.Ako se uzmu cene materijala na našem tržištu ispada ta cena.

Ne znam iskreno, videcemo za nedelju dana, samo sam pitao za cenu. Ali posto mi je covek rekao da mogu da sacekam tamo i motor ce biti resen za sat i nesto vremena, verovatno samo ulje da promene. Javicu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa oni nisu spustili ništa od cene.

 

Nemam pojma pre dve godine sam se razmišljao da uzmem nešto novo iz te kategorije i znam da je Mt07 bio 6450 a novi SV650 je isto mogao da se dobije za te pare. (onaj što je stajao izložen u salonu za 6350).

Ja otišao na put po centralnoj Aziji, posle toga napale obaveze i tako nije kupljen, ali mi je 7100 za klot motor koji je za svaki dan cena ipak malo prevelika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Suza ZR da još jednom ponovim, ne pričam direktno tebi. Nego uopšteno kupcima novih motora, kojima smetaju cene i obaveze ovlašćenih servisa.

 

- znači kad se prodaj polovno pa kažeš održavan samo u ovlašćenom servisu a ne kod Pere/Žike/Laze...

- pri samoj kupovini kažu da moraš kod njih i koje su cene

 

E sad, da su kod nas derikože, ne bih znao. Ali znam da je ista intervencija na automobilu u ovlašćenom servisu kod nas jeftinija 3 puta nego u Švajcarskoj, ali je kod njih plata veća 10 puta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
33 minutes ago, Skyrunner said:

Pa oni nisu spustili ništa od cene.

 

Nemam pojma pre dve godine sam se razmišljao da uzmem nešto novo iz te kategorije i znam da je Mt07 bio 6450 a novi SV650 je isto mogao da se dobije za te pare. (onaj što je stajao izložen u salonu za 6350).

Ja otišao na put po centralnoj Aziji, posle toga napale obaveze i tako nije kupljen, ali mi je 7100 za klot motor koji je za svaki dan cena ipak malo prevelika.

Ovaj je tek izasao model i u sezoni je, kontam ako budes sacekao krajem godine, verovatno ce biti niza cena i neki popusti
 

27 minutes ago, Markone88 said:

@Suza ZR da još jednom ponovim, ne pričam direktno tebi. Nego uopšteno kupcima novih motora, kojima smetaju cene i obaveze ovlašćenih servisa.

 

- znači kad se prodaj polovno pa kažeš održavan samo u ovlašćenom servisu a ne kod Pere/Žike/Laze...

- pri samoj kupovini kažu da moraš kod njih i koje su cene

 

E sad, da su kod nas derikože, ne bih znao. Ali znam da je ista intervencija na automobilu u ovlašćenom servisu kod nas jeftinija 3 puta nego u Švajcarskoj, ali je kod njih plata veća 10 puta :D

Ma jasno, nema sta, znaci i to valjda sto je u ovlascenom servisu (m da ja sam na prethodnom motoru imao snimke kilometraze i racune kada sam sta menjao pa je gotovo isto tako bilo validno kao da je ovlasceni servis :D ) :D
Nisu mi rekli za cene a iskreno nisam ni ja pitao... I just wanted a damn bike... like right away :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Evo i ja da podelim svoje iskustvo sa kupovinom na kredit. Smatram da nema nista lose u tom vidu kupovine.

Prosta logika

11 do 13 hiljada e polovan recimo GS model 2013-2014, presao 50.000 km, nemas istoriju odrzavanja, ili imas, ili imas neku koju je neki muja iz servisa u dortmundu za 50 evra ispisao nasem muji sa kojim je dobar itd...

Ili druga varijanta nova yamaha tracer 9 za 11400, uz malo cigananja i cenkanja dobio i krs opreme uz motor.

Dao 4000 ucesca i ostatak na 6 godina gde me ukupna kamata izadje oko 1100 eura trosak obrade 73 eura i to je to. Ja radim u banci i s obzirom kakve su kamate inace, ovo je maltene dzaba. 

Trece, kupio si novu stvar brate mili niko nije akao i njakao pre tebe, imas garanciju imas sve.

Iz mog licnog iskustva svima bih preporucio, pre ovoga sam imao dva motora, pazarena na preporuku pa sam morao da ih se resavam po kratkom postupku posle pola sezone. Nikad vise polovno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
On 6/19/2021 at 3:02 PM, gebee&co said:

Pratim temu,samo pitanje,da li u cenu od 100e ulazi pitrošni materijal,ulje filteri i ruke ili samo rad?Ako je samo rad skupo ako sve menjaju ikontrola onda jbg to je to.Ako se uzmu cene materijala na našem tržištu ispada ta cena.

10600 din. me izasao taj prvi servis na 1000 km. Danas sam ga odradio. Gotovo bilo za sat i nesto vremena. Ne znam sta je sve zamenjeno a vidim u knjizicu nisu stavili sta je tacno radjeno, samo kada i na koliko kilometara, pecat itd. Naznaceno je da sledeci radim na 5000 km ili pocetkom sl sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
54 minutes ago, Suza ZR said:

10600 din. me izasao taj prvi servis na 1000 km. Danas sam ga odradio. Gotovo bilo za sat i nesto vremena. Ne znam sta je sve zamenjeno a vidim u knjizicu nisu stavili sta je tacno radjeno, samo kada i na koliko kilometara, pecat itd. Naznaceno je da sledeci radim na 5000 km ili pocetkom sl sezone

Profesionalno nema sta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Nema sta da vam opisuju vrstu radova, oni rade po fabrickoj tabeli odrzavanja, zna se tacno sta se radi na 1000km/1god, sta na 5000km/2 godine itd i tako vam se i upisuje u servisnu knjigu da je uradjen redovan servis na 1000km nakon predje ih npr 950km ili servis na 5000km na predjenih 5123km vaseg vozila.

Istu tu tabelu imate u korisnickom uputstvu za vas motocikl po kojoj bi ako rade sve po P.S-u trebali i da odrzavaju vas motor u servisu.E sad, da li ce se toga svega bas i pridrzavati, to je vec stvar poverenja u sam servis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Uvek se pisalo šta je rađeno bez obzira na plan održavanja u korisničkom upustvu. Ja ne bih tako prihvatio motor sigurno nakon servisa. Hoću da znam koje mi je ulje sipano, i sve ostalo što je urađeno. Šta ako su radili nešto vanredno na motoru što nije u okviru prvog servisa a ti nemaš to evidentirano, pa ti poniste garanciju? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

U potpunosti se slazem sa kolegom, ja sledeci petak teram motor na prvi servis i trazicu da se ispise sve sta je radjeno. Msm sta imam od toga sto ce mi napisati uradjen servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ne vidim sta je nejasno, ako u uputstvu pise da se ventili steluju na 20000km i vi doterate motor na redovan servis na 20000km, zasto vi sad neko ponovo opisivao sta je radjeno ako rade po fabrickoj tabeli.

A u racunu se svakako vidi koje ulje je sipano i koliko i koja mu je cena.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja