Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4394 postova
10 minutes ago, ProMaster said:

Gde ima problema sa CF-om, kod nas? 

Vozio sam ga i ja, agregat mi deluje isti kao u Versys-u, kontrucijski je identican, vibracije su na istim obrtajima, rekao bih da je to isti agregat. Po meni vrlo dobra kupovina, za te pare dobijas:
- Pouzdan i veseo agregat (ako je iz Kawe, a skoro sigurno jeste)
- Dobro vesanje
- ABS (ne neki no name, vec Continental)
- Kocnice su dobre
- Led svetla ubijaju
Mana je losa zavrsna obrada, ali ne svega, vec recimo guma na menjacu, je bila poderana na modelu koji sam probao, a imao je svega 2000km ja mislim. Tasteri su takodje malo losiji, ali nista sto je problematicno.
Sve u svemu, kao paket, je jako dobra kupovina, jos i 3 godine garancije.
 

Za sada, neke generalne zamerke na ove bolje Kineze su:
- losija zavrsna obrada (sto se primeti npr. kod tastera, instrument table)
- cesci problemi sa elektronikom za razliku od japanaca
- tezina motocikla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 10 minuta, ProMaster je napisao:

Gde ima problema sa CF-om, kod nas? 

Vozio sam ga i ja, agregat mi deluje isti kao u Versys-u, kontrucijski je identican, vibracije su na istim obrtajima, rekao bih da je to isti agregat. Po meni vrlo dobra kupovina, za te pare dobijas:
- Pouzdan i veseo agregat (ako je iz Kawe, a skoro sigurno jeste)
- Dobro vesanje
- ABS (ne neki no name, vec Continental)
- Kocnice su dobre
- Led svetla ubijaju
Mana je losa zavrsna obrada, ali ne svega, vec recimo guma na menjacu, je bila poderana na modelu koji sam probao, a imao je svega 2000km ja mislim. Tasteri su takodje malo losiji, ali nista sto je problematicno.
Sve u svemu, kao paket, je jako dobra kupovina, jos i 3 godine garancije.
 

Prosle godine su davali 5 godina garancije.Sve u svemu agregat je odlican ,vuče dobro,ali na ovde na forumu sam citao da nema rez delova,da se cekaju i po vise meseci i sl.Zbog toga najvise sam i odustao od kupovine tog motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 1 minut, mick je napisao:

Ok, ali rekao si da je CF teški shit...i ja ne bih naravno kupio neku krntiju. Ali CF je zaista ok motor. Za taj keš da li polovan ili nov jebsasvim prihvatljiv. Druga je stvar stereotipija koja je kod nas ukorenjena za mnoge stvari.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Nisam rekao teski ,stvarno sam hteo da kupim taj motor ili Benelli ,prodavci u Guevari su mi nudili neki u doplatu od 300 jura/shvatio sam kao uvaljivanje/,ovde sam citao da se rez delovi cekaju i po vise meseci  da ih nemaju na lageru itd.Pa onda prodaja iz druge ruke,/ja bar nista ne vozim večno volim da menjam/.Stereotipija kao što i sam kažeš.Agregat je odlican ima snage lepo vuce.To je sve sto mogu da kazem o tom motoru.Želim ti mnogo km sa njim pa kada se prolepša vreme da se malo provozamo i uporedimo utiske.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Nisam rekao teski ,stvarno sam hteo da kupim taj motor ili Benelli ,prodavci u Guevari su mi nudili neki u doplatu od 300 jura/shvatio sam kao uvaljivanje/,ovde sam citao da se rez delovi cekaju i po vise meseci  da ih nemaju na lageru itd.Pa onda prodaja iz druge ruke,/ja bar nista ne vozim večno volim da menjam/.Stereotipija kao što i sam kažeš.Agregat je odlican ima snage lepo vuce.To je sve sto mogu da kazem o tom motoru.Želim ti mnogo km sa njim pa kada se prolepša vreme da se malo provozamo i uporedimo utiske.Pozdrav
Ma svakako pozdravljam da svako kupuje šta mu odgovara, moj prvi pik je bio Benelli ali kako to uvek biva nešto treće je bilo važnije pa je uleteo CF.

Iskreno nije loš motor, ima svojih začkoljica kao i svaki drugi samo je pitanje možeš li živeti sa tim ili ne .
Recimo kod mog bi mi tako legao jedan Power Commander da malo smiri gas...ali to je rezervisano za ove kraljevske marke
Druga stvar ako poredimo MT sa VStrom nekako Strom u krivinama vuče zadnjicu, uvija se nekako je teži dok MT uleće bez problema.
To su neka moja zapažanja što bi mi moožda smetalo ali ništa spektakularno osim naravno cene

Inače delova ima sasvim solidno


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Ma svakako pozdravljam da svako kupuje šta mu odgovara, moj prvi pik je bio Benelli ali kako to uvek biva nešto treće je bilo važnije pa je uleteo CF.

Iskreno nije loš motor, ima svojih začkoljica kao i svaki drugi samo je pitanje možeš li živeti sa tim ili ne .
Recimo kod mog bi mi tako legao jedan Power Commander da malo smiri gas...ali to je rezervisano za ove kraljevske marke
Druga stvar ako poredimo MT sa VStrom nekako Strom u krivinama vuče zadnjicu, uvija se nekako je teži dok MT uleće bez problema.
To su neka moja zapažanja što bi mi moožda smetalo ali ništa spektakularno osim naravno cene

Inače delova ima sasvim solidno


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Ok, za sada ja sam se odlučio za polovan Transalp, sto ne znači da u neko vreme neću kupiti jedan od ta dva modela.Ali moj problem je sto dve sezone nisam sastavio sa istim motorom, volim da menjam, pa bi prodaja novog motora posle dve godine vožnje bila prava finansijska katastrofa za moj džep.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ok, za sada ja sam se odlučio za polovan Transalp, sto ne znači da u neko vreme neću kupiti jedan od ta dva modela.Ali moj problem je sto dve sezone nisam sastavio sa istim motorom, volim da menjam, pa bi prodaja novog motora posle dve godine vožnje bila prava finansijska katastrofa za moj džep.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Hehh onda nova mašina tebi nikako ne radi posao

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Hehh onda nova mašina tebi nikako ne radi posao

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Hahaha, to i pricam, kao majmun, zelim da probam sto vise modela dok još mogu da vozim, pa tamo pred penziju da se smirim sa jednim dobrim čoperom.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

@Bob Rock70 brate ulepsao si mi dan u 3 sata je CF od "takvo sranje" stigao do "ne znaci da necu da ga kupim" :D

 

Tema je kredit i vidim dosta ljudi iznosi stav i primere i nesto nije jasno. Prvo u bankarskom svetu se kredit zove proizvod. Znaci svaka banka pokusava da svoj proizvod ucini zanimljivijim od konkurentskog. Manje vise nijanse su u pitanju ali ako vec teramo mak na konac onda treba gledati na vise mesta.

 

Kamatna stopa je izrazena na godisnjem nivou i obracunava se na ostatak duga, tako da ukupna kamata placena na kraju na ceo iznos nije rezultat proste matematike uzeo sam 100e sa 5% vraticu 105e. Mnoge banke daju u okviru ponude i taj podatak odnosno ukupne troskove klijenta za ceo period otplate kredita.

 

 

 

Gotovo da smem ovako pausalno bez gledanja da tvrdim da se na kredit od recimo 10.000 eur na isti period otplate od recimo 5 godina ukupan trosak nece razlikovati vise od 500 eur (nece ni toliko) a to je 100 eur godisnje ili 1000 din mesecno. Garantujem da nece ni toliko. Ali i ovo mogu da obrazlazem ali mislim da nema smisla.

 

Sto se cena tice nista se u Srbiji ne desava drugacije nego u Evropi makar ne u vecoj meri. Cene novih vozila su u poslednjih 5 do 10 godina otisle gore za oko 30% zavisi od proizvodjaca. Samim tim se pojavila anomalija kod polovnih. Sada neko ko je pre recimo kupio novi motor za 15.000 eur pre 10 godona isti takav novi model mora da plati oko 20.000 eur. Njemu se ne isplati da proda svoj za 7.000 jer mora da doda jos onoliko para koliko ga je onda novog platio. 

 

Da argumentujem evo kako u UK izgleda vodic za kupovinu Kawasaki Versys 650 

 

 

 

 

Screenshot_20210317-191355.png

Screenshot_20210317-191704.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 38 minuta, dvlns je napisao:

@Bob Rock70 brate ulepsao si mi dan u 3 sata je CF od "takvo sranje" stigao do "ne znaci da necu da ga kupim" :D

 

Tema je kredit i vidim dosta ljudi iznosi stav i primere i nesto nije jasno. Prvo u bankarskom svetu se kredit zove proizvod. Znaci svaka banka pokusava da svoj proizvod ucini zanimljivijim od konkurentskog. Manje vise nijanse su u pitanju ali ako vec teramo mak na konac onda treba gledati na vise mesta.

 

Kamatna stopa je izrazena na godisnjem nivou i obracunava se na ostatak duga, tako da ukupna kamata placena na kraju na ceo iznos nije rezultat proste matematike uzeo sam 100e sa 5% vraticu 105e. Mnoge banke daju u okviru ponude i taj podatak odnosno ukupne troskove klijenta za ceo period otplate kredita.

 

 

 

Gotovo da smem ovako pausalno bez gledanja da tvrdim da se na kredit od recimo 10.000 eur na isti period otplate od recimo 5 godina ukupan trosak nece razlikovati vise od 500 eur (nece ni toliko) a to je 100 eur godisnje ili 1000 din mesecno. Garantujem da nece ni toliko. Ali i ovo mogu da obrazlazem ali mislim da nema smisla.

 

Sto se cena tice nista se u Srbiji ne desava drugacije nego u Evropi makar ne u vecoj meri. Cene novih vozila su u poslednjih 5 do 10 godina otisle gore za oko 30% zavisi od proizvodjaca. Samim tim se pojavila anomalija kod polovnih. Sada neko ko je pre recimo kupio novi motor za 15.000 eur pre 10 godona isti takav novi model mora da plati oko 20.000 eur. Njemu se ne isplati da proda svoj za 7.000 jer mora da doda jos onoliko para koliko ga je onda novog platio. 

 

Da argumentujem evo kako u UK izgleda vodic za kupovinu Kawasaki Versys 650 

 

 

 

 

Screenshot_20210317-191355.png

Screenshot_20210317-191704.png

U pravu si banka svaki kreditni proizvod ugovara sa klijentom na odredjeni vremeski rok ili period otplate i jasno stavlja do znanja klijentu kolika je kamatna stopa i krajnji iznos kredita.Najčešći period otplate koji se ugovara je od 18-72 meseca,učešće najčešće 30%,kamatna stopa na godisnjem nivou 4.5-6,5 % u zavisnosti da li ste klijent banke ili niste ,naknada za obradu kreditnog zahteva 1-2%,izveštaj Kreditnog Biroa 250 RSD i od KB zavisi da li klijent može da aplicira za kredit.Opterećenje KB a su kreditne platne kartice sa limitom iskazanim u evrima,razni potrosacki krediti,keš krediti i sl.To sve opterecuje kreditnu sposobnost klijenta odnosno osobe koja zahteva kredit.Takodje je potrebno obezbediti i jednu sigurnosnu menicu 50 RSD.Ukoliko je kreditirani iznos veći od 10000€ na to ide još kasko osiguranje za ceo otplatni period vinkulirano na banku,menica bez protesta,zaloga na motoru bez prava prodaje do konacne isplate kredita...Mozda sam i nesto zaboravio ali savetnik u banci ce to sve lepo i transparentno objasniti.A odrzavanje u ovlascenom servisu,i to kosta!!!Na kraju postoji i mogucnost prevremene otplate kredita naravno u dogovoru sa savetnikom u banci.Ne pitaj me kako znam,samo znam da CF a necu kupiti u dogledno vreeme kako sam i napisao/nisi pazljivo citao/.

Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Citao sam samo prvobitna tvrdnja da je sranje nije bila vezana za finansije. Da se razumemo ja mislim da je sranje i nikada ga ne bih kupio ma koliko njih me ubedjivalo da nije sranje. Isto tako nemam ni ja nameru da nekog ubedjujem da jeste sranje ako on misli da nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 50 minuta, dvlns je napisao:

Citao sam samo prvobitna tvrdnja da je sranje nije bila vezana za finansije. Da se razumemo ja mislim da je sranje i nikada ga ne bih kupio ma koliko njih me ubedjivalo da nije sranje. Isto tako nemam ni ja nameru da nekog ubedjujem da jeste sranje ako on misli da nije

Naravno,svako ima svoju racunicu zbog čega vozi ono sto vozi,zato ga nisam ni kupio,prvenstveno zbog prodaje iz druge ruke,jer ni motore ni automobile ne vozim vecno.Strucniji od mene su objasnili dobre i lose strane CF a,a ja sam ga provozao od Laste do Bubanj Potoka i nazad,nije me nesto fascinirao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 12 sati, Bob Rock70 je napisao:

a ja sam ga provozao od Laste do Bubanj Potoka i nazad,nije me nesto fascinirao.

Hehehhh...ja sam za vreme probe stigao skoro do Smedereva, kad sam ukapirao gde sam krenula je frka :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Hehehhh...ja sam za vreme probe stigao skoro do Smedereva, kad sam ukapirao gde sam krenula je frka  
Hahaha opušteno, nego ja nešto nisam u fazonu da pravim kilometrazu sa motorima koje ne poznajem tako da je ovih 20 ak km bilo dovoljno

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Hahaha opušteno, nego ja nešto nisam u fazonu da pravim kilometrazu sa motorima koje ne poznajem tako da je ovih 20 ak km bilo dovoljno

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Tvoja vožnja im se bar isplatila!!!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Tvoja vožnja im se bar isplatila!!!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Nije njima ali momku koji mi je prodao praktično nov motor sa 4000km na satu jeste

Ali da sam bio u mogućnosti TRK X bi bio već zavezan za banderu!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, mick said:

emoji4.png Nije njima ali momku koji mi je prodao praktično nov motor sa 4000km na satu jeste emoji16.png

Ali da sam bio u mogućnosti TRK X bi bio već zavezan za banderu!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Jesi motor kupio od onig momka sa NBG, sto je prodavao motor sa koferom, presao bio 3800?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Jesi motor kupio od onig momka sa NBG, sto je prodavao motor sa koferom, presao bio 3800?
Ne, taj je kasnije izbacio oglas. Ovaj je iz mog kraja. Ja sam mislio da je neka muljaža isti motori sa istom opremom. Samo što je taj sa nbg bio baš onako izvinjavam se na izrazu "nadrkanko"

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
19 hours ago, Bob Rock70 said:

Ukoliko je kreditirani iznos veći od 10000€ na to ide još kasko osiguranje za ceo otplatni period vinkulirano na banku,menica bez protesta,zaloga na motoru bez prava prodaje do konacne isplate kredita...

Tacno tako

Ukoliko je kreditirani deo veci od 10.000 eura onda mora kasko i zaloga a ukoliko je manji od 10.000 eura onda ne mora nista od toga i vlasnik vozila ga bukvalno moze otudjiti cim se kredit odobri i izveze ga iz salona (naravno posle zakonske zabrane otudjivanja od 60 dana).

Meni je kreditirani deo 5400 + kamata oko 700 eura na 5 godina.

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Nije njima ali momku koji mi je prodao praktično nov motor sa 4000km na satu jeste

Ali da sam bio u mogućnosti TRK X bi bio već zavezan za banderu!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Onda je to dobra kupovina. Ja sam te shvatio da si kupio u Guevari nov, e to je već kaliranje 20 možda i 30%.Nadam se da ćemo se u sezoni negde provozati pa da cujem iskustva iz prve ruke

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Onda je to dobra kupovina. Ja sam te shvatio da si kupio u Guevari nov, e to je već kaliranje 20 možda i 30%.Nadam se da ćemo se u sezoni negde provozati pa da cujem iskustva iz prve ruke

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

A sto se tice TRK 502 prelep motor!!!!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Tacno tako
Ukoliko je kreditirani deo veci od 10.000 eura onda mora kasko i zaloga a ukoliko je manji od 10.000 eura onda ne mora nista od toga i vlasnik vozila ga bukvalno moze otudjiti cim se kredit odobri i izveze ga iz salona (naravno posle zakonske zabrane otudjivanja od 60 dana).
Meni je kreditirani deo 5400 + kamata oko 700 eura na 5 godina.
Manje više 90% ljudi uzima kreditirani iznos manji od 10000€ ili povećaju ucešće kako ne bi imali dodatne troškove

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 52 minuta, Bob Rock70 je napisao:

Onda je to dobra kupovina. Ja sam te shvatio da si kupio u Guevari nov, e to je već kaliranje 20 možda i 30%.Nadam se da ćemo se u sezoni negde provozati pa da cujem iskustva iz prve ruke
 

Ok sam prošao ne mogu da se požalim...agregat je tek razrađen  ja sam mu uradio treći servis od izlaska iz prodavnice. Još je na motor stavljen turing vizir i Givi kofer....na gazišnom delu guma je još utisnut Continental logo :D 

  

A oko vožnje naravno! Valjda ćemo se sa foruma makar jednom organizovati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 2 minuta, mick je napisao:

Ok sam prošao ne mogu da se požalim...agregat je tek razrađen  ja sam mu uradio treći servis od izlaska iz prodavnice. Još je na motor stavljen turing vizir i Givi kofer....na gazišnom delu guma je još utisnut Continental logo :D 

  

A oko vožnje naravno! Valjda ćemo se sa foruma makar jednom organizovati...

Super,neka te dobro služi,a što se tiče vožnje nešto organizujemo kada se malo prolepša vreme.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja