Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Pingvin37 od ovih stavki koje si naveo, prethodni vlasnik je većinu uradio dok je motor bio kod njega, vozio ga i održavao par godina. Pa ga uzeo @drmilan_ i sredio estetski :)

 

Najbolje je uzimati motore sa poznatom istorijom

 

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
11 minutes ago, Pingvin37 said:

@Markone88 Bata Mare tebi ne verujem nista, ti samo lickas...Al kad je ti nalickas i izlickas (mislim Hondu, Yamahu), onda stvarno deluje mladalacki :jee:

 

 

 

Izvinjavam se na off-u, necu vise. 

Ja lickam, istina, ali svaki motor ide kod majstora za sve drugo: antifriz, filteri, ulja, opruge, pločice, diskovi... a za amortizer nema šta, ako kupiš zdrav motor, i voziš kako treba, neće nijedan amortizer da strada. Onda dalje, karbovi, ventili, lanac, lančanici, gume naravno. Bio sam i kod Arakisa zbog struje na jednoj kawi, radio sam sinhronizaciju i pranje karbova na starom banditu... Sve sam to na svojim motorima do sada radio, na nekima ponavljao... ali sve kod majstora, ne radi me taj "masan" deo održavanja :D

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 24.3.2020. at 20:15, zrno369 je napisao:

Ako imas nekog ko je zdravstveni radnik i ko moze da ti digne kredit preko postanske stedionice, onda dizi kredit.. Na 1000e vracas 4000din vise, na 3000e oko 50000vise :) Tako da se jedino tako "isplati" uzimati kredit...

39000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125
On 24.2.2021. at 16:51, mick je napisao:

Nema, to im nije profitabilno. Možda postoji u vidu pravnog lica ali za fizička nema.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Za motore ni za pravna lica niko ne daje kasko.Ako nisi 'dostavna'firma koja koristi motore cak ni na lizing ne mozes kupiti jer lizing iziskuje kasko a kasko za motore ne postoji u Srbiji.Ove info su stare par meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 hour ago, Tamy said:

Za motore ni za pravna lica niko ne daje kasko.Ako nisi 'dostavna'firma koja koristi motore cak ni na lizing ne mozes kupiti jer lizing iziskuje kasko a kasko za motore ne postoji u Srbiji.Ove info su stare par meseci

Kakva tuga jbt .... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Skuter Centar koliko znam ima mogućnost kupovine na lizing, do 5000e je bez lizinga, preko 5000e ide lizing bez osiguranja od krađe. Harley Davidson je isto nudio mogućnost lizinga, ne znam da li je to aktuelno i dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer '99

Ja digao 200.000din prebacio u evre, dodao jos malo i kupio motor.
Za 200k zajma kamata mi je 32k, tako da mi rata iznosi 9700din na 24 meseca.
Ako vec moras da se zaglibis, ona mislim da je ovo najbolji nacin da ujebes svoj kućni budzet kao i ja.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, ser je napisao:

Pa kako onda dolazite do tih kamata od 5-6%, kad evo primer iznad preko 15?

Pa nisu svi krediti isti, nisu sve banke iste, nemaju svi iste zarade i poslove na konto kojih i idu kamate. Recimo radnik u banci ima 1% kamatu a radnik u gradskoj čistoći 7%. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 39 minuta, ser je napisao:

Pa kako onda dolazite do tih kamata od 5-6%, kad evo primer iznad preko 15?

Vojvođanska banka.

A gde je primer 15?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, ser je napisao:

Pa gde radi fin lik kad ima 15 :D

Verovatno nigde! Al bankarima slatko da oderu kožu sa leđa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 2 minuta, JevtaNS je napisao:

Vojvođanska banka.

A gde je primer 15?

Par postova iznad.

Gle ne razumem se uopste u bankarske pozajmice, znam samo da ima eks i nks. Kad je eks, onda je fiksna rata i mislim da nigde nisam video ispod 13-14-15%, a nks onda idu i plus oni libori i euribori, jel da?

Al i dalje ne verujem da ce neko da vam da npr 500.000 i vi da mu vratite 525.000... 

Mozda ako uzmete na 3 meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kamate su godišnje planovi otplate različiti.Kao što sam pisao za motor se to ne radi.A ne radi se ni za druge stvari ako ne znate da izaberete povoljno.

Meni 8000 vratim 8500 za dve godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

14-15% je kad pogledaš uzeo sam x, vratio 1.15x.
Kamata je 4-5%, recimo, na godišnjem nivou na preostalu glavnicu, samo što kad pogledaš plan otplate, prvo otplaćuješ kamate, a glavnica stoji. Kad posle par godina podvučeš crtu bude "skupo". Zato jedino može da se gleda to koliko vratiš i koliko si uzeo, za mene je to jedini pokazatelj, a to na godišnjem nivou samo za kredite od 1 godine jer za ostalo nije proporcionalno..

Primer keš kredita, 8% EKS, al se na kraju vratilo ~25-30% više, na 4 godine. To je razlog što posle trećine otplaćenih rata ti se više i ne isplati da prevremeno vraćaš jer je banka uzela 80% kamate koju je zacrtala, ne uštedi se nešto mnogo, meni je poslednje godine ukupna kamata bila 10ak eur, a za rate sam dao te godine 1700e..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Najveće kamate su za kes kredite bez namene, to nikako ne treba uzimati. Namenski krediti su mnogo povoljniji iz razloga što onda banka zna šta kupujete i rizici su im manji. U toj verziji su kamate slične kao za kupovinu kola. Kada sam razmišljao o novoj Mt07, bila je i mogućnost da se pola plati odmah, a ostatak dve godine bez ikakve kamate. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer '99

Pitao gore neko cime se bavim, tj konstatovao da ne radim nigde.
Radim kao vozač "kombeta", platu primam u Raiffeisen i uzeo sam nenamenski kredit.
Najprostije se dobija, za cirka manje od 24h, a koliko vidim po komentarima kamata bude malo veca, to ja nisam znao.
Ali ne moras da prilazes nikakve papire sta kupujes, a pogotovu nisam mogao ja jer sam kupio polovan motor od fizickog lica.
Usput mi je padalo da pamet da kupim i veci auto umesto motora jer sam tri dana nakon odobrenja saznao da treba sina da dobijem Bože zdravlja.
Sada vec ozbiljno razmisljam da prodam motor jer se vreme njegovog dolaska smanjilo na par nedelja, a ja verovatno motor necu voziti jos neko duze vreme.
Da sam namenski uzeo kredit za motor mislim da ne bih mogao da ga otudjim dok ga ne otplatim ili bar godinu dana od podizanja kredita.



Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Može da se proda za vreme otplate kredita,  trebtia saglasnost banke za prodaju. To i jeste prednost u odnosu na lizing, kad kupiš nesto na kredit, ti si vlasnik, prodaš to što si kupio, vratiš pare banci i teras dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nisam ni ja prilagao papire. Uzeo keš kredit u Direktnoj Banci,u tom momentu najpovoljniji bili.

Uzeo sam 750 000 na 33 meseca rata skoro 25000( poslednja je 24 546) , zavisi od euribora.
Uvek je ispod 25000 nešto sitno.
Raiffaizen je bio najskuplji za moj slučaj,zato sam preneo zaradu u Direktnu i tamo uzeo kredit. Može i bez prenosa al je kamata veća za 1%.

Takođe kamata i zavisi od perioda otplate. Kolege su uzimali 3x manje kredite nego ja ali sa 3x dužom otplatom,kad se sve sabere vrate im skoro pa duplo.

Svi daju lepe povoljnosti za periode otplate tipa do 24 ili 36 meseci,posle drastično raste kamata.





Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 14 sati, ser je napisao:

Pa kako onda dolazite do tih kamata od 5-6%, kad evo primer iznad preko 15?

On je podigao kes kredit, pogledaj kredite za kupovinu vozila, tu je ta kamata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja