Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@baneBP mislim da je ta recenica da se daje jos toliko za sredjivanje motora do 2000e cista glupost, bez uvrede. Ja sam moj svesno platio mnogo ispod cene, ne znajuci sta me sve ceka od popravke sem vizuelno sto sam video. nisam mnogo platio sve, a bilo je varenja plastika, farbanja, novih guma, diskova, plocica, lanca i lancanika, servisa, centriranje tockova i menjanje zbica, stelovanje ventila. Pored toga za svoj gust novi vizir, rucke, stitnici, novo sediste, nosaci kofera i koferi. I da ti kazem da me je sa reg izasao ispod cene na trzistu, tu ne racunam ono za svoj gust. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Možda je malo preterao, ali zapušten motor bez 500-600€ + registracija ne može da se dovede u koliko toliko pristojno stanje. Pa plus sređivanje po svom ukusu - nosači kofera, koferi, krasbarovi, dodatna svetla itd itd, nakupi se tu lepa cifra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 36 minuta, drmilan_ je napisao:

@baneBP mislim da je ta recenica da se daje jos toliko za sredjivanje motora do 2000e cista glupost, bez uvrede. Ja sam moj svesno platio mnogo ispod cene, ne znajuci sta me sve ceka od popravke sem vizuelno sto sam video. nisam mnogo platio sve, a bilo je varenja plastika, farbanja, novih guma, diskova, plocica, lanca i lancanika, servisa, centriranje tockova i menjanje zbica, stelovanje ventila. Pored toga za svoj gust novi vizir, rucke, stitnici, novo sediste, nosaci kofera i koferi. I da ti kazem da me je sa reg izasao ispod cene na trzistu, tu ne racunam ono za svoj gust. 

Pa sve ovo što si naveo lako ide na 1000-1300e...daš 2k za motor i uložiš još 1300 plus prenos i registracija, motor izađe skoro na 4.000e. Baš i nije neka računica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
2 hours ago, mick said:

Pa sve ovo što si naveo lako ide na 1000-1300e...daš 2k za motor i uložiš još 1300 plus prenos i registracija, motor izađe skoro na 4.000e. Baš i nije neka računica...

Pa nije neka racunica za prodaju, tj nije uopste, al za put "oko sveta" i za svoj licni merak, itekako jeste. 

 

E sad, zasto bi ulozio 1300 evra u motor kad mozes da dodas jos 4000e i kupis nov? Al to nije samo 4000, to je jos vise nego duplo...Nije to malo. 

 

Ako se i odlucis da kupis nov npr, tu postoji caka ...Koji nov motor za 7300e? 

 

Jel taj motor ima snage? 

Da li je komforan?

Da li ima adekvatan obrtni moment? 

Da li za 7300 ide sa full opremom ili ne? 

Da li ti se svidja njegov izgled? 

Da li je adekvatan za autoput npr? 

Da li je dovoljno veliki, a ako jeste da nije mozda trom? 

Itd itd. 

 

Za 7300 (npr) mozes da kupis ono sto ti proizvodjac nudi, i da se zadovoljis time sto imas, otplacujes kredit, cuvas ga, pazis da ga neko ne ukrade, da ga ne skrsis molis se Bogu itd.

 

Moje misljenje, i polovnjaci i novi motori imaju svoje prednosti i mane. 

 

Kome je samo da mu se ne pokvari i da ima garanciju, pa makar vozio skuter - nek kupi nov. 

 

Kome je do izgleda, performansi, proverenog kvaliteta, udobnosti, snage, reputacije, i nema 15 000e u dzepu, a voli da bira -  iskljucivo polovan. Zadovoljice kriterijume sa manje ili vise ulaganja, svakako. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Pingvin37 je napisao:

Pa nije neka racunica za prodaju, tj nije uopste, al za put "oko sveta" i za svoj licni merak, itekako jeste. 

 

E sad, zasto bi ulozio 1300 evra u motor kad mozes da dodas jos 4000e i kupis nov? Al to nije samo 4000, to je jos vise nego duplo...Nije to malo. 

 

Ako se i odlucis da kupis nov npr, tu postoji caka ...Koji nov motor za 7300e? 

 

Jel taj motor ima snage? 

Da li je komforan?

Da li ima adekvatan obrtni moment? 

Da li za 7300 ide sa full opremom ili ne? 

Da li ti se svidja njegov izgled? 

Da li je adekvatan za autoput npr? 

Da li je dovoljno veliki, a ako jeste da nije mozda trom? 

Itd itd. 

 

Za 7300 (npr) mozes da kupis ono sto ti proizvodjac nudi, i da se zadovoljis time sto imas, otplacujes kredit, cuvas ga, pazis da ga neko ne ukrade, da ga ne skrsis molis se Bogu itd.

 

Kome je do izgleda, performansi, proverenog kvaliteta, udobnosti, snage, reputacije, i nema 15 000e u dzepu, a voli da bira -  iskljucivo polovan. Zadovoljice kriterijume sa manje ili vise ulaganja, svakako. 

 

 

 

Sve što si naveo...6600e sa dodatnom opremom.  ;) 

 

https://serbia.benelli.com/product/trk-502-x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@mickako hoces bas detaljno.

 

Transalp koji kosta inace oko 2000 sam platio 800e, trazio je vise decko al eto. Svesno sam kupio motor sa kojeg je pao sa 30 na sat. 
 

varenje plastika 150

farbanje 200

gume 100

lanac i lancanici 100

disk i plocice 130

kvacilo 80

servis 30

______________
Suma sumarum 780 +-

na onih 800 dolazim na 1600, ful ful sredjen motor, po mom ukusu i sve od potrosnih delova novo novcato. Gde je tu cifra od 2k za motor plus 1300 za gust? Lepo sam napisao da je ispod cene placen, a i da uzmes motor od 4k opet moras da ulozis nesto u motor, kao i sa polovnim autom.

 

@Pingvin37jedino trk ili neke druge kineze za 7000. Iskreno nisam ljubitelj ovih novih kineskih motora, plus sto su na kredit a toga sam jos manje ljubitelj. A pravi motor bez 15-20 nov ne postoji

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Imenjače, da nisi malo nerealan? :) Gde si našao nove novcate gume za 100€?

 

A pogotovu ovo poslednje o pravom motoru... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@drmilan_ Prvo ti nisi naveo koliko si platio motor pa je logično da se podrazumeva početna diskusija od 2k za kupovinu...ja sam računao sve to plus tvoj ''gušt''...svakako podržavam svakog ko smatra da ne greši u odabiru i kome odgovara tako nešto...poštujem. Ti si ubo cenu i to je tvoja prednost, ali ti spadaš u onaj 1% kupaca...vrlo dobro znaš da motori koji vrede u smislu očuvanosti, adekvatnog servisa tokom godina, solidnog čuvanja tipa garaža zimi i normalnog ophođenja prema mašini nema šanse da se da ispod cene tako lako i tako često. Vrlo često je obrnuta situacija...ljudi radije preplate baš zbog tih stvari, što je razumljivo.

 

Ali to kupiš motor za 4k pa moraš da uložiš ok ali opet pitanje starosti i održavanja. Ja sam uzeo za dosta manje keša motor bez ulaganja sa dodatnom opremom...par godina star. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 7 minuta, drmilan_ je napisao:

@mickako hoces bas detaljno.

 

Transalp koji kosta inace oko 2000 sam platio 800e, trazio je vise decko al eto. Svesno sam kupio motor sa kojeg je pao sa 30 na sat. 
 

varenje plastika 150

farbanje 200

gume 100

lanac i lancanici 100

disk i plocice 130

kvacilo 80

servis 30

______________
Suma sumarum 780 +-

na onih 800 dolazim na 1600, ful ful sredjen motor, po mom ukusu i sve od potrosnih delova novo novcato. Gde je tu cifra od 2k za motor plus 1300 za gust? Lepo sam napisao da je ispod cene placen, a i da uzmes motor od 4k opet moras da ulozis nesto u motor, kao i sa polovnim autom.

Baš sam neki dan sređivao jednu CBR600, 2001 godište. Evo njegove računice, pa vidi razliku između tvog motora od 600 kubika i ovog motora od 600 kubika...

 

Gume - 220 evra,

Lanac i lančanici - 165 evra,

ulje, filteri ulja i vazduha - 69 evra,

svećice - 52 evra,

disk pločice - 50 evra,

morali smo i karter da mu menjamo jer je bio varen i flisovalo ulje - 40 evra.

 

Ukupno za delove - 596 evra... ;) A gde su tu još i ruke za sve, plus utezanje plastika, sređivanje elektro instalacije, itd... :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
13 minutes ago, ThePainkiller said:

Baš sam neki dan sređivao jednu CBR600, 2001 godište. Evo njegove računice, pa vidi razliku između tvog motora od 600 kubika i ovog motora od 600 kubika...

 

Gume - 220 evra,

Lanac i lančanici - 165 evra,

ulje, filteri ulja i vazduha - 69 evra,

svećice - 52 evra,

disk pločice - 50 evra,

morali smo i karter da mu menjamo jer je bio varen i flisovalo ulje - 40 evra.

 

Ukupno za delove - 596 evra... ;) A gde su tu još i ruke za sve, plus utezanje plastika, sređivanje elektro instalacije, itd... :) 

 

Znaci ili u startu kupi dobar motor ili vozi gpz i 15. godinu :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
8 hours ago, drmilan_ said:

@baneBP mislim da je ta recenica da se daje jos toliko za sredjivanje motora do 2000e cista glupost, bez uvrede. Ja sam moj svesno platio mnogo ispod cene, ne znajuci sta me sve ceka od popravke sem vizuelno sto sam video. nisam mnogo platio sve, a bilo je varenja plastika, farbanja, novih guma, diskova, plocica, lanca i lancanika, servisa, centriranje tockova i menjanje zbica, stelovanje ventila. Pored toga za svoj gust novi vizir, rucke, stitnici, novo sediste, nosaci kofera i koferi. I da ti kazem da me je sa reg izasao ispod cene na trzistu, tu ne racunam ono za svoj gust. 

Pazi ovako jedan primer

Gledao sam jednog plavog Stroma u NS bio je cini mi se 2004.

Decko je trazio 3600 fiksno.

Znaci prepis 10000 din, veliki servis da ga majstor pretrese jos 150,200 eura, oba prednja diska sa risovima klimaju se na soljama jos 300 eura sa plocicama ja da menjam, lanac i lancanici 150 eura ja da menjam, set guma koji bi mi dosao u toj sezoni jos 220 eura i tablica koja je izlazila za 6 meseci i eto 1000 eura. Neki drugi motori slicnog godista sto sam gledao su bili sa malo manje ulaganja ali i vecom cenom pa sam se opet vrteo oko 5000 eura za sredjen motor i spreman za put.

Da ponovim opet, prosle godine kod Atile u Horgosu NOV Strom 7150 eura. Znaci punokrvni japanac iz Suzuki Hamamatsu pogona sa sve taze sertifikatom na kome pise kad (datum i vreme) je sišao sa proizvodne trake. Moze cash, moze kredit. Valjda je zato Strom 650 i bio prosle godine najprodavaniji model u Srbiji.

 

Razumem ja ljude koji vole da lickaju, vare plastike, dotezu, farbaju, cackaju ali ja nisam jedan od njih. Motor je za mene samo sredstvo za ostvarivanje cilja a nikako sam cilj. Meni su u sustini najbitniji kvalitetno predjeni kilometri.

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Problem je što postoji veliki gap između srednje i više klase. Posle Stroma 650 nemaš ništa veliko za manje od 10000.

 

Ako bih kupovao novo, dvoumio bih se između XTZ1200 i Stroma 1050. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Meni se vozi GS 1250 ili Multistrada, oba kostaju kao omanji stan, ne mogu ni na kredit da ih kupim :grr:. Ista je tu prica kao i sa automobilima, visa klasa vise kosta.Moze da se dodje do vise klase ali u starijem godistu...i tako u krug.Licno da imam mogucnosti i da mi je to jedini problem u zivotu bez razmisljanja bih uzeo motor na kredit.Ceo svet se vozi tako pa sto da ne, naravno pricamo o normalnim kreditima ne varijanta derikoza gde na 10k kredita vracas 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
16 hours ago, vasa.93 said:

Imenjače, da nisi malo nerealan? :) Gde si našao nove novcate gume za 100€?

 

A pogotovu ovo poslednje o pravom motoru... 

u nemackoj , 110 precizniji da budem :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da nije to bio neki stariji DOT?

 

Ja kad sam menjao gume na Freewind-u pre par godina, izašlo me je oko 300€ sve ukupno sa sve unutrašnjim gumama i trškovima zamene i balansiranja. Razumećeš valjda što mi tvoja priča deluje malo neverovatno. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 2/25/2021 at 10:04 PM, drmilan_ said:

@mickako hoces bas detaljno.

 

Transalp koji kosta inace oko 2000 sam platio 800e, trazio je vise decko al eto. Svesno sam kupio motor sa kojeg je pao sa 30 na sat. 
 

varenje plastika 150

farbanje 200

gume 100

lanac i lancanici 100

disk i plocice 130

kvacilo 80

servis 30

______________
Suma sumarum 780 +-

na onih 800 dolazim na 1600, ful ful sredjen motor, po mom ukusu i sve od potrosnih delova novo novcato. Gde je tu cifra od 2k za motor plus 1300 za gust? Lepo sam napisao da je ispod cene placen, a i da uzmes motor od 4k opet moras da ulozis nesto u motor, kao i sa polovnim autom.

 

@Pingvin37jedino trk ili neke druge kineze za 7000. Iskreno nisam ljubitelj ovih novih kineskih motora, plus sto su na kredit a toga sam jos manje ljubitelj. A pravi motor bez 15-20 nov ne postoji

Prc milojko! 

 

Jel si proverio ogibljenje i amortizaciju? Prednja viljuska, zadnji amortizer? 

Jel si prao, sinhronizovao i reparirao karburatore, proverio zazor na ventilima, kupio nov dihtung ventil dekle posle provere? 

Regler, CDI (oba), namotaji, pik apovi, bobine, kablovi?

Jel si merio kompresiju, menjao svecice? 

Pinjon, u kakvom je stanju? 

U kakvom su stanju zice na felnama? 

Potrosnja ulja? 

Reparacija slavine, nisi to uradio?

Akumulator, koliko je star? 

Termostat, ventilator, jel provereno?

Rdja u rezervoaru? 

Kociona creva, paknovi, kad je zadnji put menjano? 

Sajla kvacila, zamena ulja u kocnicama? 

 

 

 

Vracam te na 800 evra :P

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Prodje sezona, maltene nisam ni vozio presao neku kilometrazu, evo kupio pre koji dan novi aku i kresnuo iz prve. Ne bih ga menjao ni za kakav cf moto benelli i ostale nove jeftine motore, bez da se neko uvredi, svako zna svoje

 

@Pingvin37setih se da sam sredio viljuske u toku sezone, sipao gusce ulje, nije mi se svidelo sto je bilo, mekano previse

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Pingvin37 je napisao:

Prc milojko! 

 

Jel si proverio ogibljenje i amortizaciju? Prednja viljuska, zadnji amortizer? 

Jel si prao, sinhronizovao i reparirao karburatore, proverio zazor na ventilima, kupio nov dihtung ventil dekle posle provere? 

Regler, CDI (oba), namotaji, pik apovi, bobine, kablovi?

Jel si merio kompresiju, menjao svecice? 

Pinjon, u kakvom je stanju? 

U kakvom su stanju zice na felnama? 

Potrosnja ulja? 

Reparacija slavine, nisi to uradio?

Akumulator, koliko je star? 

Termostat, ventilator, jel provereno?

Rdja u rezervoaru? 

Kociona creva, paknovi, kad je zadnji put menjano? 

Sajla kvacila, zamena ulja u kocnicama? 

 

 

 

Vracam te na 800 evra :P

 

Kad ovako postaviš...izgleda da je prodavac njega navatao a ne obrnuto :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, mick said:

Kad ovako postaviš...izgleda da je prodavac njega navatao a ne obrnuto :) 

Nije niko nikog navatao, ovom vise nije bilo do motora, inace je decko skroz ok. Drug od @Markone88!

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, drmilan_ je napisao:

Prodje sezona, maltene nisam ni vozio presao neku kilometrazu, evo kupio pre koji dan novi aku i kresnuo iz prve. Ne bih ga menjao ni za kakav cf moto benelli i ostale nove jeftine motore, bez da se neko uvredi, svako zna svoje

Čisto za info..CF Moto radi motore za policiju Kine, ima milionsku proizvodnju i pri tome sa svakim modelom se unapređuje a to se vidi i u saradnji sa KTM-om, Ducati-jem i još sijaset moto imena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, drmilan_ je napisao:

Nije niko nikog navatao, ovom vise nije bilo do motora, inace je decko skroz ok. Drug od @Markone88!

Aaa e pa to je druga stvar...ni to nisi na početku rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja