Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nikada ne bih motor kupio na kredit, automobil ok. Motor nije stvar koja je neophodna da bi se kanalio i zaduživao. Motor ne vozi ko nema novce, pošto je motocikl čist trošak. Još kada vidim da neko kupuje motor pa ovde postavi temu da mu drugi kažu šta da kupi ja ne verujem... pa pitanja koliko troši?! Nema ekonomskog opravdanja za kupovinu motora, to je stvar srca. Ćeif što bi rekli bosanci. 

Na mogu da ne reagujem na priču kako su stari motocikli nepouzdani (made in Japan) a ovi novi koji su najčešće pravljeni u Kini i drugim zemljama sa jeftinom radnom snagom su Top.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ma sad je kasno, digao sam ruke od toga i kupujem polovno nesto do 6,7000. Nego mi je bilo u glavi da dam to kao ucesce i posle novi Versys S na rate i da ga mazim i pazim i cuvam dugo godina :) 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ma uzeo trandzu, za te novce i da geknem nije mi zao, sredim i teraj dalje. Zamisli uzmes nov na kredit i proklizes na pesackom il ti neki nabedjeni klinja srusi motor u gradu, pa se jos zaduzis vise da ga sredis i to vise nije to. Da imam para pa da me zabole koliko kosta ok, al da dizem kredu da bih imao nesto sto je cist luksuz, tesko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, ProMaster je napisao:

Ma sad je kasno, digao sam ruke od toga i kupujem polovno nesto do 6,7000. Nego mi je bilo u glavi da dam to kao ucesce i posle novi Versys S na rate i da ga mazim i pazim i cuvam dugo godina :) 

Ne znam šta da ti kažem, nov Versus je baš, baš skup. Ali opet to je zaista sjajna mašina baš imaš problem :D . Ja se krećem u segmentu do 6k to mi je negde max. A u tom segmentu je poslednjih godina zaživelo tržište, kod Japanaca to su 250-400cc a Kinezi idu na veće kubikaže. Nadam se da će Japanci krenuti na dole sa cenama pošto Kinezi prilično napreduju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ne vidim nista lose u kupovini motora na kredit kao i generalno kupovini na kredit. Niko tebe ne natera na prevaru da uzmes kredit vec se raspitas o kamati, periodu otplate pa sve to ukrstis sa svojim mogucnostima i ako je izvodljivo zasto ne.

Ako neko bas zeli nov motor a zivi u Srbiji i radi za 500-600-700e, za isti bi mu trebalo bar 5 godina stednje. Za tih 5 godina zivotne okolnosti ce se toliko promeniti da je pitanje hoce li imati vremena/zelje/snage za voznjom motora. I dok neko stedi i gura lovu u slamaricu neko se za 200-300e kamate slino navozao za tih 5 godina. Na kraju, vreme je jedina stvar koja ima pravu vrednost. Sad mi je zao sto pre 5 godina nisam uzeo kredit za motor :D Takodje ima i onaj momenat gde ti je kredit na neki nacin sigurna stednja. Banka ce ti uzeti npr 100e islo se tebi na skijanje ili ne. Ako uzmem sebe za primer krcnuo bih stek na keca (naravno uz izgovor da cu sledeci mesec duplo da pristedim (sto se naravno nikad se nije desilo)) samo da mi neko predlozi nesto interesantno :D 

 

O gomili elitistickih komentara tipa ako nemas masnu lovu nemas sta da trazis na motoru ne vredi mnogo trositi reci. Motor u danasnje vreme niti je luksuz niti je stvar za "odabrane". Za svakog ko zivi u velikom gradu i svakodnevno je suocen sa guzvama i nedostatkom parkinga motor je vise potreba a sve manje luksuz.

 

I naravno cela ova prica o kredi se odnosi "normalne" ljude koji su bez ikakvih iluzija lepo procenili svoje finansijske mogucnosti a ne na tipicnu "srbendu" sa platom od 300e i BMW-om od 15k evra na kredu koju placaju cale keva sestra i zet dok on driftuje po gradu i zica od babe za corbu.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moja tri motora skupa su stari 83 godine.
Sutra si mogu za gotovinu kupiti bilo koji motor, ali nije to to.
Za ove me vežu emocije, uspomene, snovi i mašta.

Što se kupovine generalno tiče zlatna je ona stara o ipružanju-istezanju i pokrivaču.

U sredini u kojoj živim novac je jako jeftin.
Potrošački nenamjenski krediti već od 4.5%, hipoteka za kupovinu nekretnine ispod 1%, iste kupuje svak ko nije na socijali, jerbo su kamate niske, novac jeftin.
Egzistencija kupaca istih bi najozbiljnije bila ugrožena svakom kriznom pojavom u sektoru nekretnina. Recimo rast kamate za 1% u praksi znači 100% rast mjesečne rate. Nije frka plaćati npr 1500€ ratu, ali kad ti ona od sutra bude 3000€ jest problem koji ozbiljno ugrožava cijelu obitelj.
Neko čija je zarada 10-15k € može bez problema nastaviti podmirivanje kredita, neko ko zaradi 5000€ je u govnima.
Svjedoci smo kako je to bilo npr u USA, kad više me možeš otplaćivati ratu koja je bila izračunata bez neke rezerve.

Stoga, ozbiljno treba računati sa mogućnošću ostvarenja ovog scenarija, jerbo su novci postali pri jeftini.
Ljudi pamet u glavu, jednim potpisom možete dopustiti fatalnu presudu sebi i svojim najdražim.



Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Bilo koji japanski motor star ne 15, vec 20god ima da nadzivi sve ove nove kinasonice koji ce se raspasti dok ih isplatite...

Cuj leba ti, motor star 15god ne moze da upali ujutro.... 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
10 hours ago, mick said:

Lepo si sublimirao celu poentu uzimanja mlađih i novijih motora putem kredita...samo bih dodao da kredit nije za svakog, moraš biti ozbiljan i odgovoran u glavi.

Nije to samo odeš podigneš kredu i ćao...ja sam ranije vozio slične motore koje sam morao da sređujem dodatno i td. Cimao sam se da li će se nešto mehanički desiti, da li je serviser ili prijatelj dobro odradio posao popravke jer smo moožda malo isfušarili, stavili nešto jeftinije  ili nešto opciono što drži vodu dok se ''ne kupi original'' ali kad bi mi stao motor preboleo bih vrlo brzo. Takođe nisam mario da li ću ga malo zagrebati po gradskoj gužvi da li ću ga parkirati negde gde ga neko može kvrcnuti...

 

Sad iz perspektive kredita...veruj mi mnoogo više vodim računa da je sve servisirano na vreme, da nema nekih začkoljica i nekako više ulažem u kvalitetnije delove...isto sad vodim računa kako i gde ga parkiram, čak i sigurnije vozim, ne rizikujem bespotrebno i td, ovo važi i za auto i za motor.

I veruj mi mirna mi glava...evo danas sam nakon 30+ dana ušao u garažu i samo pritisnuo dugme, upalio bajk i otišao na vožnju. Znaš kad bi tako mogao da uradiš sa 15 godina starim motorom? 

 

P.S. ženu hvala Bogu imam ali što se motora i vožnji tiče kao da je nemam...soliramo motorin i ja :) gospođa je više za kola.

Istina, ne bih zato sto je karburator pa moram malo vise verglati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 5 sati, el classico je napisao:

Ljudi pamet u glavu, jednim potpisom možete dopustiti fatalnu presudu sebi i svojim najdražim.

Ne znam da li si primetio, ali ovde raspravljamo o rati od 50e :)

Nažalost toliko smo "dugački".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Onaj ko je toliko dugačak da mu je maksimum rata od 50 evra treba da se zapita da li će imati novca za vožnju tog motora. Pa za jednu vikend vožnju zna da ode toliko. Jedan rezervoar goriva, ručak sa ekipom, tura pića i ode 50 evra. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Ako kredit ne opterećuje značajno...podržavam. Ako je mučenje....koji će ti đavo. E sad, svako od nas ima različitu finansijsku granicu, gde počinje "mučenje".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
4 hours ago, ser said:
Bilo koji japanski motor star ne 15, vec 20god ima da nadzivi sve ove nove kinasonice koji ce se raspasti dok ih isplatite...
Cuj leba ti, motor star 15god ne moze da upali ujutro.... 
 

Ovo je svakako tacno. Isto Tako Toshiba tv koji su moji uzeli 80ih i dalje radi i nadzivece verovatno svaki tv napravljen od 2000te do danas. Ali neko ko zeli wide screen, smart opcije diagonalu od 70" nece sigurno kupiti od mene polovnu Toshibu iz 80ih vec ce uzeti novi tv i ako je svestan da to nece raditi duze od garancije. Nije samo dugovecnist ono sto je presudno u kupovini :)

@bajker71 Zasto mislis da su im tih 50e poslednja lova koju imaju. Plate ratu posle gladuju 30 dana. To sto je neko spreman da odvoji max 50e za otplatu motora ne mora nuzno da bude siromah, mozda ti isti ljudi imaju druge prioritete i za ovo zadovoljstvo su spremni da "bace" 50e mesecno (plus gorivo :D). Siguran sam da postoje i ljudi koji plate ratu za besan motor pa posle zicaju za racune ali mislim da se ovde ne radi o toj ekipi.

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, DeusExMachina said:

Siguran sam da postoje i ljudi koji plate ratu za besan motor pa posle zicaju za racune ali mislim da se ovde ne radi o toj ekipi.

E ja poznajem jednog takvog pajsera, doduse vise ne pricamo ali i bolje. Kupio kola na kredit, pa prodao pa uzeo bolja na opet kredit, odjednom je u 33oj postao bajker naravno na gsxr600 vazno naglasiti k8, to valjda pali kod riba, takodje na kredit, za par meseci je vec sazreo za panigale, isto na dodatni kredit, pa ovo sam platio ovoliko ovo onoliko, oprema mu na kredit, i za sve se hvali kako je najskuplje sto su imali u radnji. Sad prodaje ducati posle 1.5god vozackog staza i prelazi na s1000rr. 
 

Radi kao taksista, zivi sa mamom i ima 35god.

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, bajker71 said:

Normalno da ga prodaje, došlo vreme za štelovanje ventila.  :oda2:

Menjao mu radilicu coece, 1200e sam platio :lol2:

 

pajser, ne znam jel 3m vozio ducati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Po meni sem stanbenog i kredita ulozenog u posao, svaki drugi kredit je zulj na mozgu bez obzira koliko je malen.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
13 hours ago, Pingvin37 said:

Evo sad si me bas naterao i ti i @JevtaNS da prelistam oglase. Stavio sam cenu 1350e, od 500 kubika. 

 

Ja ne vidim bilo kakav motor za te pare da vredi i da je servisiran i da je u njega ulozeno. 

 

Evo nadji mi motor za 1200e da vredi i da je odrzavan, od vlasnika, i kupicu ga iz eksperimenta da vidim dal valja, a ako valja tvoj procenat za preporuku je 5%, dakle oko 60e je tvoje. 

OK

Za 1500e keša u džepu, ima dvocifren broj komada koji stignu i do Grčke i do Egipta ako treba, unutar pomenute sume, sad sam prelistao.  1200e je malo nategnuto zbog administrativnih troškova(ako to uopšte spada u ulaganje u ''motor''), ali ne i nemoguće, a za 1500 već mogu da garantujem. Pa sam sam sebi naučni dokaz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
25 minutes ago, drmilan_ said:

E ja poznajem jednog takvog pajsera, doduse vise ne pricamo ali i bolje. Kupio kola na kredit, pa prodao pa uzeo bolja na opet kredit, odjednom je u 32 postao bajker naravno na gsxr600 vazno naglasiti k8, to valjda pali kod riba, takodje na kredit, za par meseci je vec sazreo za panigale, isto na dodatni kredit, pa ovo sam platio ovoliko ovo onoliko, oprema mu na kredit, i za sve se hvali kako je najskuplje sto su imali u radnji. Sad prodaje ducati posle 1.5god vozackog staza i prelazi na s1000rr. 
 

Radi kao taksista, zivi sa mamom i ima 35god.

Svi znamo bar po jednog takvog :) 

 

Zato i rekoh u prethodnom postu da se moj stav odnosi na "normalne" ljude a ne na pajsere tog tipa. 

 

Da se razumemo.. Ja prvi nisam kupio motor na kredit ali i dalje smatram da ako si normalan i mozes realno da sagledas svoje finansije kupovina na kredit ne mora nuzno da bude zlo.

 

Primera radi imam ortaka koji moze da iskesira bez problema bilo koji motor ali je u fazonu da kupi motor na kredit. Ne zato sto nema love vec zato sto ne zeli da je zarobi u motoru. Za tih npr 5 godina tu istu lovu moze da okrene i zaradi nesto dodatno. 

 

Isto tako imam ortaka koji je sa prosecnom platom kupio novog SV-a pre 5 godina. Nikada se nije pokajao. Motor mu i dan danas izgleda kao da je pre mesec dana izasao iz salona. Covek nije hteo da razmislja da li je motor bio zlostavljan, zapusten i da li ce da mu se raspadne posle 100km. Postoje ljudi koji ce za 10min da imaju kompletnu sliku o istoriji nekog motora ali vecina nas nije toliko strucna i vrlo cesto zato bivamo zrtve namazanih preprodavaca. Ovako zna tacnu istoriju i kapiram da ne planira da ga menja jos dugo. Prosao je celu evropu na njemu bez i jednog jedinog problema. Mirna glava nema cenu :) 

 

 

 

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
4 minutes ago, Deki Katana said:

Da li da uzmem ducat-ija panigale V4 ili multistradu v4s na kredit?

Vidi koji manje troši pa njega uzmi :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ako uzmes multistradu trebace ti scrambler za grad,ako uzmes panigale trebace ti multistrada za putovanja... zajebana situacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja