Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
6 hours ago, JevtaNS said:

Minimalni troškovi normalnog života su (stan,hrana i da ne ideš go) 300 evrića,kredit za motor 100.Auto 100.Pa ti nemaš za gorivo,a ne nešto drugo.

Osim ako ne živiš na nečijoj grbači,a to bi u tvojim godinama značilo nešto mnogo ružno.

Druze vidi, nije lepo viriti drugima u novcanik i praviti im kalkulacije.

Moji troskovi zivota su moja stvar i kao sto sam vec rekao ja mogu da priustim sebi ratu od 100 eura. Da imam zenu i decu sigurno ne bi uzimao motor na kredit.

Naravno da su neke stvari morale biti zrtvovane ali je vredelo. 

Meni treba pouzdan motor za duza putovanja. Ne vozim po lokalu i ne menjam motore cesto. Imao sam 3500 eura u cashu i merkao sam Stroma. Pogledao 6 komada, potrosio oko 15.000 din za benzin obilazeci ih po Srbiji da bi na kraju shvatio da tu nemam matematike. Da bi ih doterao u stanje za duza putovanja (ne mislim na opremu) trebalo bi mi bar jos 1000-1500 eura pa onda dodjem do 5k a motor 14-15 godina star i nikad ne znas sta ce da crkne na putu. Ja kad sam letos uzimao kod Atile Stroma osnovni model je bio 7150 eura.

Znaci ovako 5000 eura za 14 godina star polovnjak ili 7150 za nov motor iz salona sa 3 godine garancije. Mislim da je tu stvar poprilicno jasna sta se kupuje.

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
16 hours ago, Pingvin37 said:

Na primer? Sa kojim motorom za 1200e recimo da odem do grcke na more? 

U proseku bar svaki drugi od preko 300-400ccm iz oglasa će stići do Grčke. Još više će preći ako znaš od koga kupuješ. Mene je XT-600 koštao slično (još 2005.) i prešao sam s njim rekordnih 12.000km, bez dinara ulaganja (sem potrošenih prednje gume, pločica i ulja i filtera). Tako da, ne određuje cifra domet, nego isključivo stanje motocikla, pa koštao on i 500e.

 

7 hours ago, mick said:

Evo ga sad za 3600 dinara mesečno nov u garaži...kao bombica čeka da kresne. 

Nisam pazio na času, koji motor nov košta 3600din/mes? (koliko je učešće i na koliko meseci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Nisam pazio na času, koji motor nov košta 3600din/mes? (koliko je učešće i na koliko meseci?


Hvala na pitanju, mene bio strah da pitam ali gorim od želje da saznam.
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Malo je degute raspravljati na ovu temu, jer zadire u tuđi novcanik. Da je kupovina na kredit besmislena onda bi ceo zapadni svet bio lud, mada ce vecina Srba potvrditi da jesu :) .  Ne podrzavam kupovinu motora na kredit a bogami ni za kes ako je  veliko opterecenje za kucni budzet, posebno ako deca ispaštaju zbog toga.

Ja licno sva vozila kupujem na kredit, mesečno rate za ko zna sta sve su mi oko 600 eur ali i dalje mi ostaje dovoljno za život. Kes čuvam za ne daj boze situacije. 

I drugo, ko nije probao novo vozilo taj ne moze uvideti njegovu vrednost. 

Ja volim polovnjake jer volim da cackam u slobodno vreme, ali kada me interesivala samo voznja ne bih trenutka razmišljao kupio bih novo vozilo. 

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja nasao ova dva primera, uz malo vece ucesce, moguce je biti blizu.

Ovi motori su solidni, imao sam priliku da probam oba.

Moj stav je da ako je rata kredita takva da ti ne remeti normalan zivot onda je u sasvim u redu uzeti kredit.

Das neko, za tebe, simbolicno ucesce za koje inace ne bi mogao da kupis normalan motor i imas ratu koja ti je prihvatljiva u zivotu i teras novo.

Naravno ukoliko je to u okviru licnih finansijskih mogucnosti, pruzis se onoliko koliko si dugacak bez preterivanja i ne bi trebao da imas probleme.

Screenshot_2021-02-21-17-51-06-856_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_2021-02-21-17-50-45-257_com.infostud.android.pa.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pričao sam o tome, malo se ponavljam…ovo što sad vozim je nekako iznuđeno pošto sam skupljao deo novca za TRK X ali usled potrebe za drugim autom morao sam da se oprostim od TRK.

 

Ono što mi je ostalo nije bilo dovoljno pa sam tako naleteo na 650NK sa 3800km na satu i dve godine starosti (još je u garanciji)…taman razrađen agregat. Bilo je ili to ili neki 15 godina star motor ili mlađi sa pitaj boga kolikom kilometražom…za novac koji sam imao.

 

Tako da me je uz dooosta pregovora motor koštao 2800e, oko 900 sam dao u kešu i ostatak na kredit oko 34e na 72 rate, mada će se to zatvoriti prvom prilikom....ovo je ugrubo računica ne mogu da trkeljišem po papirima.

 

Inače TRK je trebao isto na kredit da ide sa ratom od oko 50e….

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Novak Lazovic ja sam upravo to uradio...inače taj 400cc je baš dobar motorin. Ja sam se lomio između 650MT i Benelli TRK X čak je MT 1000e jeftiniji... ali eto ubode me golišavko sa istim agregatom kao MT za duplo manje keša. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja bih radije vozio Yamahu Nmax 125/155 ili Hondu PCX 125 na rate nego npr Piaggio X9 200/250 iz tamo neke 2001.god samo da bi izbegao kredit.

Screenshot_2021-02-21-18-10-09-466_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_2021-02-21-18-09-46-527_com.infostud.android.pa.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Sve je to lepo na papiru i u teoriji, ali u praksi je koeficijent od 194cm/130kg poprilično ograničavajući faktor u izboru motocikla. (već skoro 20 godina :cirka1:)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Dexterr je napisao:

Sve je to lepo na papiru i u teoriji, ali u praksi je koeficijent od 194cm/130kg poprilično ograničavajući faktor u izboru motocikla. (već skoro 20 godina :cirka1:)

Isti problem :D ali za neverovati upakujem se i to udobno. Ne pitaj me kako jer ni meni nije jasno. Evo upravo sam se vratio sa vožnje...Mirijevo-Zemun-obilaznica-Resnik-Avala-centar grada-Mirjevo bez stajanja ništa ne boli! Sve ok sa zglobovima i zadnjicom! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 1 sat, Dexterr je napisao:

Sve je to lepo na papiru i u teoriji, ali u praksi je koeficijent od 194cm/130kg poprilično ograničavajući faktor u izboru motocikla. (već skoro 20 godina :cirka1:)

Onda je za tebe definitivno TRK502X :)

 

@mick jos jedan komsija u Mirijevu :). Ja sam gledao CF MT650 ali mi bio neudoban u odnosu na TRK pa sam ipak odlucio za njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 14 minuta, mrmiki je napisao:

Onda je za tebe definitivno TRK502X :)

 

@mick jos jedan komsija u Mirijevu :). Ja sam gledao CF MT650 ali mi bio neudoban u odnosu na TRK pa sam ipak odlucio za njega :)

Jeste baš je neudobniji i nekako skučeniji MT od TRK-a probao sam ih oba...TRK je onako royal za nas visoke.

 

Javljaj kad si u prolazu da odvozamo koju turu da makar gledam TRK! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
5 hours ago, Dexterr said:

U proseku bar svaki drugi od preko 300-400ccm iz oglasa će stići do Grčke. Još više će preći ako znaš od koga kupuješ. Mene je XT-600 koštao slično (još 2005.) i prešao sam s njim rekordnih 12.000km, bez dinara ulaganja (sem potrošenih prednje gume, pločica i ulja i filtera). Tako da, ne određuje cifra domet, nego isključivo stanje motocikla, pa koštao on i 500e.

 

Evo sad si me bas naterao i ti i @JevtaNS da prelistam oglase. Stavio sam cenu 1350e, od 500 kubika. 

 

Ja ne vidim bilo kakav motor za te pare da vredi i da je servisiran i da je u njega ulozeno. 

 

Izmedju ostalog vozio sam nekada motore i skutere i od 400, 700,900,1100e itd kad sam imao prosecnu platu i ispod prosecnu platu. Svi su bili krseviti i sve sam ih debelo sredjivao. A sad mi se cini zbog ove Korone da tek nema za te pare dobar motor. 

 

Evo nadji mi motor za 1200e da vredi i da je odrzavan, od vlasnika, i kupicu ga iz eksperimenta da vidim dal valja, a ako valja tvoj procenat za preporuku je 5%, dakle oko 60e je tvoje. 

 

P.S. da me Jevta ne prekori, ni ja nemam zenu i decu:P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 19 minuta, Pingvin37 je napisao:

Stavio sam cenu 1350e, od 500 kubika. 

 

Ja ne vidim bilo kakav motor za te pare da vredi i da je servisiran i da je u njega ulozeno. 

 

Lepo si sublimirao celu poentu uzimanja mlađih i novijih motora putem kredita...samo bih dodao da kredit nije za svakog, moraš biti ozbiljan i odgovoran u glavi.

Nije to samo odeš podigneš kredu i ćao...ja sam ranije vozio slične motore koje sam morao da sređujem dodatno i td. Cimao sam se da li će se nešto mehanički desiti, da li je serviser ili prijatelj dobro odradio posao popravke jer smo moožda malo isfušarili, stavili nešto jeftinije  ili nešto opciono što drži vodu dok se ''ne kupi original'' ali kad bi mi stao motor preboleo bih vrlo brzo. Takođe nisam mario da li ću ga malo zagrebati po gradskoj gužvi da li ću ga parkirati negde gde ga neko može kvrcnuti...

 

Sad iz perspektive kredita...veruj mi mnoogo više vodim računa da je sve servisirano na vreme, da nema nekih začkoljica i nekako više ulažem u kvalitetnije delove...isto sad vodim računa kako i gde ga parkiram, čak i sigurnije vozim, ne rizikujem bespotrebno i td, ovo važi i za auto i za motor.

I veruj mi mirna mi glava...evo danas sam nakon 30+ dana ušao u garažu i samo pritisnuo dugme, upalio bajk i otišao na vožnju. Znaš kad bi tako mogao da uradiš sa 15 godina starim motorom? 

 

P.S. ženu hvala Bogu imam ali što se motora i vožnji tiče kao da je nemam...soliramo motorin i ja :) gospođa je više za kola.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ima prošle nedelje je moj drugar prodao diverziju za 1000 registrovanu i spremnu. Ako znači nekom da je kod darka napravio dva nova auspuha znaće kako je održavao. To što se gledaju picolovci ne drugi par opanaka 

 

@Pingvin37ja sad probao jedan sv, zzr cbr, par diverzija ..... 

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
11 minutes ago, mick said:

 

I veruj mi mirna mi glava...evo danas sam nakon 30+ dana ušao u garažu i samo pritisnuo dugme, upalio bajk i otišao na vožnju. Znaš kad bi tako mogao da uradiš sa 15 godina starim motorom? 

 

 

Kolega, ja moju Yamahu nisam palio 2 meseca, samo kresnem i upali :) Iz prvog puta. Stara 18 godina :)

 

Ali u pravu si. Ulozio sam preko 1000e u nju. 

 

Medjutim i sa mojih 1000+, ulozenih, ona me je izasla 4300-4500. 

 

Takav nov motor, bez 15 000e ne bih mogao da nadjem. Ili slican...Medjutim to je specifican motor kome cena sa godinama raste a ne opada, il makar ostaje ista. 

 

Ali to je drugi par opanaka. 

 

Ovde je trenutno tema motor za put i grad od 1200e koja je pokrenuta. Ja sam sumnjicav prema tim motorima do 1500e (pisao na forumu jos pre 2 godine) i znam zasto to pricam, iz nekog mog iskustva. 

 

Kao sto sam rekao, nek mi se javi forumas koji ima sredjen motor (od recimo 500 kubika) za 1200e, a da oce da proda, evo ja cu da ga kupim. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@mick 4 meseca nisam upalio motor, pokriven, spava. Isterao ga, upalio iz druge, doduse na kablove jer mi je aku riknuo, to sam i pre znao al ajd reko nece mozda. Ne vidim razlog "omalovazavanja" nas koji vozimo stare motore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kamo srece da su krediti povoljniji kao na zapadu, u zivotu ne bi dao "suv" novac za motor, auto... 
Gotovinu cuvam ili okrecem, a kamatu od 2,3 % neka uzmu dusmani, rata 100-150e i vozis skoro sta hoces, ali ne mere to kod nas..

Do tad vozi ko sta stigne i mogne..

Ima jos jedna stvar, prekratak je ovaj zivot da bi cekali na nesto sto volimo. Ako znam da mogu da guram kredit od 8,9000e uz mesecnu ratu od 100e za motor, sto bi cekao da skupim te pare na gomilu, kad ne znam da li cu sutra otvoriti oci, jebes taj posao, ako hocu i mogu, daj!

Ovi kriminalci iz Eurosumara ispada da jedini daju posten kredit, kako i na koju foru ne znam, vidim i Yamaha nesto pokusava da progura to, ali nisam gledao. PItao sam bio jednom u banci da vidim da li mogu sebi da napravim konstrukciju na novi Versys 1000 S, ali mi se kamata nije svidela, tako da... do nekog drugog puta...

Promenio član ProMaster
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, drmilan_ je napisao:

@mick 4 meseca nisam upalio motor, pokriven, spava. Isterao ga, upalio iz druge, doduse na kablove jer mi je aku riknuo, to sam i pre znao al ajd reko nece mozda. Ne vidim razlog "omalovazavanja" nas koji vozimo stare motore. 

Ne naprotiv, ja govorim o tome da sad postoji opcija da se koliko toliko obnovi ''vozni park'' uz pametno korišćenje kredita. Da imam novca na pretek veruj mi vrlo dobro znam šta bih vozio i to ne bi bio par godina star motor.

 

Takođe postoje ljudi koji ne žele da se ''bakću'' sa akumulatorom koji redovno svakome od nas rikne kad je najpotrebniji :), i ja sam dosta kablova za paljenje koristio. Prosto nekom je važno da može da sedne upali i preveze se bez razmišljanja jer mu je to potreba. Recimo meni je za posao skuter majka...kad me hitno pozovu ja sam za max 15 minuta na poslu ma gde u Beogradu da se nalazim, em se provozam i još završim posao. Ne bih mogao da priuštim kablove, slab akumulator, teže jutarnje paljenje kad su karbovi prazmi i td jer mi energija treba za druge stvari.

 

Da se razumemo ne omalovažavam nikog niti pokušavam tako nešto, samo iznosim svoje iskustvo sa vožnjom starijih motora u odnosu na nove/novije u našoj zemlji. Prosto kod nas sve što je u prodaji...dakle 90% mora da ide na dodatni keš po kupovini. Ako daš 2k za stariji motor, podrazumeva se još 500-1000e ulaganja u odnosu na marku, model i tip. Retko se desi da ubodeš u mint stanju motor...baš retko. Tu je u stvari zona koja će mislim sve više rasti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@ProMaster sve zavisi od dilova banke i dilera. Trenutno Eurosumar, CF Moto i Burnout(Benelli) imaju najpovoljnije dilove. Čak i ova moja opcija je ok u OTP banci...daju kredite za nova vozila pod nazivom keš kredit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 3 minuta, mick je napisao:

@ProMaster sve zavisi od dilova banke i dilera. Trenutno Eurosumar, CF Moto i Burnout(Benelli) imaju najpovoljnije dilove. Čak i ova moja opcija je ok u OTP banci...daju kredite za nova vozila pod nazivom keš kredit.

Aha, cool, nisam znao.. Kolika kamata onda bude? Razum mi ne dozvoljava da za namenski kredit, cist 1/1, prihvatim kamatu vecu do 4 - 5%

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da ne ispadne reklama :D pogledaš na sajtu okvirni primer, a za sve ostalo se sa njima direktno dogovaraš. Ni ja nisam znao već sam otišao na bum da se raspitam, očajan zbog TRK i bankarska službenica mi ponudi tu opciju. Imaju probleme sa plasiranjem kredita za nova vozila zbog korone. Pa su napravili foru da daju povoljniji kredit a uviju ga u potrošački ili keš kredit ako se kupuje vozilo.  Mislim da sam dobio sa 9 na 5,3% kamatu, to ti sve zavisi da li si njihov klijent, kolika ti je plata, kakvi su ti troškovi, koliko si redovan u izmirenju dugovanja, čime se baviš. Recimo meni je svaki veći kredit skuplji zbog posla kojim se bavim...kad sam uzimao kredit za stan niti jedna banka nije htela da se odrekne 0.3% veće kamate zbog toga što radim na radiologiji. 

 

Ali više sam gledao da mi rata ne prelazi 4000 dinara. Realno račun za telefon mi je bio oko 3000...sad sam prešao na isti paket kod drugog operatera i mesečni račun mi je 1000 kinti. Ostatak od teefona sam ubacio za motor i eto...realno od plate više odvajam od prilike 1600 dinara...meni ok.

 

 

WWW.OTPSRBIJA.RS

 

 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, ProMaster je napisao:

Jasno, hvala!

Nadam se da nisu nešto promenili, pošto je situacija malo promenjena. Ja sam to odradio u Oktobru/Novembru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja