Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Cifra je nebitna.Još gore ako se kreditno zadužuješ 3-4000,znači nemaš para.

Ta priča o potrebi je skuter 125-250 koji košta 1500.Sve preko lažete sami sebe.

Mene nema potrebe nemam nikakav interes.

Štedite pa kad osetite koliko je odricanje više ćete ceniti to šro ste kupili.

Ima motora i za 1000-1500 koji jako dobro mogu da vas voze po lokalu i na putu,ali nisu fensi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
21 minutes ago, JevtaNS said:

 

Ima motora i za 1000-1500 koji jako dobro mogu da vas voze po lokalu i na putu,ali nisu fensi.

Na primer? Sa kojim motorom za 1200e recimo da odem do grcke na more? 

 

 

Za kredit se u sustini slazem, mislim da sam to negde i pominjao na forumu, al za ovo gore, nisam bas siguran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Meni je rata za nov motor 3600 dinara.

 

Malo bezvezna teorija o kupovini motora...ozbiljni ljudi razmišljaju prvo o porodici i sigurnosti iste pa onda o ličnom zadovoljstvu. Meni je kredit bolja opcija bio nego da pljunem keš, prosto keš imam u šteku za ''ne daj Bože'' a ujedno i porodica ima sigurnost. To što stranci kupuju kako kaže JevtaNS je više njihova potreba da se ne vezuju i da kad odrade šta žele prosto bace mašinu na otpad.

 

Jedne godine sam na splavarenju sreo nekog nemca koji je vozio staru 123-ku sa punim gepekom Bavarskog piva. Čovek profesor na proputovanju, kaže Mercedes je sjajan za ove stvari...ne kvari se, mali porez i mogu više novca dobiti na reciklaži nego što sam dao za njega. Čovek tako razmišlja i koristi auto da odradi posao jer je tako u mogućnosti. 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, JevtaNS je napisao:

Da probam drugačije da objasnim

Hedonizma nema na kredit!

Heheheh brate šta pričaš??? Ti ne vide SEK-u pre jedne decenije? Pa svetski hedonizam putem kreditiranja i nepostojećeg novca nam je i napravio svetsku ekonomsku krizu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ok, ti nemoj...Samo onda nemoj da đidaš pa da napraviš ugovor na 24 meseca za kablovsku i internet, nemoj slučajno mobilni preko računa na 24 meseca sa telefonom da uzmeš. ;) budi dosledan!

Promenio član mick
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 17 minuta, drmilan_ je napisao:

Mobilni uvek u kesu, to sve na rate uz pretplatu su zesce navlakuse

Nije, samo uzmi i baci na papir varijantu kupis telefon u radnji+ugovor kod nekoga ili uz ugovor kod nekog provajdera uzmes i telefon. Izracunaj obe kombinacije da ne spamujemo temu sa telefonima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svako ima svoju teoriju, meni je recimo van pameti da imam kes za motor, a kupim ga na kredit. Sto bi se zaduzivao kad imam kes ? Sto bi placao banci koriscenje njenih para kad imam svoje ?  Za ne daj boze, sto je mick napisao, uvek mogu da pozajmim od nekog ili podignem kredit. Kes u slamarici je mrtav kapital, ali eto, nekom kupuje sigurnost. Moj kum je recimo ranije dizao kredit da ide na more, a ima kes. Ja ga pitam zasto tako, kaze to su evri, to se ne dira :) Ne razumem logiku, ali ne moram ja ni da razumem sve.

 

Ja sam jednom u zivotu podigao kredit i rekao sebi nikad vise, ispruzi se koliko si dugacak i to je to. Podrzavam dizanje kredita za resavanje recimo stambenog pitanja ili zbog ulaganja u posao (mada mi je to za posao na klimavim nogama), ali za motor ili auto nikad ne bih podigao kredit.

Promenio član aca-pn
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Nov motor na kredit i nije bas kod svih osoba negativna stvar.

Evo recimo moj primer. Nemam zenu i decu i ne planiram, stambeno sam obezbedjen, stalni radnik sa platom oko 500 eura i mogu sebi da priustim ratu od 100 eura i da mi ostane za benzin. Ne koristim motor za vozanje po gradu vec za putovanja 1000+ km i ne planiram ga uskoro prodavati tako da imam neku svoju racunicu.

O polovnjacima koji se kod nas nude na trzistu ne vredi ni trositi reci a pogotovo o tim od 1000-1500 eura. Da ga osposobis za put od 2000+ km treba ti bar jos toliko love. 

Ovo mi je peti motor i prvi nov iz salona. Extra osecaj samo spakovati stvari za sebe, sesti na motor i pravac put. Nema cimanja i razmisljanja da li ce me izjebati negde.

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Minimalni troškovi normalnog života su (stan,hrana i da ne ideš go) 300 evrića,kredit za motor 100.Auto 100.Pa ti nemaš za gorivo,a ne nešto drugo.

Osim ako ne živiš na nečijoj grbači,a to bi u tvojim godinama značilo nešto mnogo ružno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, baneBP je napisao:

Extra osecaj samo spakovati stvari za sebe, sesti na motor i pravac put. Nema cimanja i razmisljanja da li ce me izjebati negde.

O tome i ja pričam...sećam se ranije kupim motor, dam keš, srećan kao kučence i onda servis, karbovi, cimanje na putu oko struje, filtera goriva, da li je presisao pa koji je presisao od 4 karba ili je do svećice. Jutarnje paljenje...sauh :D opasne brige drugari! 

 

Evo ga sad za 3600 dinara mesečno nov u garaži...kao bombica čeka da kresne. Po prvi put nakon kupovine motora nisam prvo razmišljao o redovnom ili dodatnom servisu već stalno gledam teme o putovanjima i pravim rute za sledeću sezonu.

 

Da se razumemo ne volim kredite i nisam za njih nužno ali ako pametno odmeriš kredit može da posluži...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
9 hours ago, JevtaNS said:

Ima motora i za 1000-1500 koji jako dobro mogu da vas voze po lokalu i na putu

Potpuno se slazem.

Imate 3 putopisa (+ puno kratkih voznji) na istom motoru napravljena poslednjih 4-5 godina da prilozim tvrdnji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 39 minuta, Deki Katana je napisao:

Potpuno se slazem.

Imate 3 putopisa (+ puno kratkih voznji) na istom motoru napravljena poslednjih 4-5 godina da prilozim tvrdnji.

Imaš i za mnogo manje keša sasvim pristojnih primeraka, samo ne u Srbiji. Uz to za 1500e možeš da se nadaš motoru 10 i više godina starom sa 30k i više na satu. Uz svaki ide garaža, čačkanje, sređivanje i razmišljanje da li će nešto otkazati tokom puta. Šta da rade oni koji nemaju garažu i nemaju toliko mehaničko znanje? 

 

Ja sam recimo sa mojim skuterom od 250cc sasvim ok išao na kraće relacije od po 200km, naravno uz prethodno pretresanje i eventualne servisne radnje u garaži kod drugara. Realno nikad nekih problema nisam imao osim brige oko kolotraga i manjih točkova  :)  Pre toga sa većim motorima sam uvek bio u grču da li će nešto kiksnuti...jer po pravilu kad najbolje ide, motor tad zakaže :D 

 

Ali i pored toga potpuno je drugi osećaj kad bez brige i razmišljanja upališ motor, zagreješ ga i samo kreneš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Biti podstanar i uyimati nov motor na kredit mi je potpuno....

 

Ali to sam samo ja. Dodatno sam se zadužio da kupim prostor za kancelariju da ne bacam baš svakog meseca par sto evra skroz u bunar, a kamoli za stan.

 

Svejedno, zajebavanje sa krševima mi je isto tako prevelika cena "ljubavi"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, JevtaNS je napisao:

Minimalni troškovi normalnog života su (stan,hrana i da ne ideš go) 300 evrića,kredit za motor 100.Auto 100.Pa ti nemaš za gorivo,a ne nešto drugo.

Osim ako ne živiš na nečijoj grbači,a to bi u tvojim godinama značilo nešto mnogo ružno.

Bas tako. 

Isti slucaj kod mene, sam zivim, ne placam kiriju, plata 500e i kad bi uzeo motor/auto na kredit sa ratom od 100e, ne bi imao da sipam gorivo, a gde su servisi i potrosni materijal...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, ser je napisao:

Bas tako. 

Isti slucaj kod mene, sam zivim, ne placam kiriju, plata 500e i kad bi uzeo motor/auto na kredit sa ratom od 100e, ne bi imao da sipam gorivo, a gde su servisi i potrosni materijal...

Pa dobro ko od nas realno živi samo od plate koja je 500e? Skoro 90% nas radi dodatne poslove...i sa malo dobre organizacije može sve da se upakuje, naravno shodno mogućnostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
11 hours ago, mrmiki said:

Nije, samo uzmi i baci na papir varijantu kupis telefon u radnji+ugovor kod nekoga ili uz ugovor kod nekog provajdera uzmes i telefon. Izracunaj obe kombinacije da ne spamujemo temu sa telefonima :)

Izracunao ja to jos davno, zato i koristim telefon kupljen u kesu :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
16 hours ago, JevtaNS said:

Motor je opasna sprava bez koje se ostane u trenutku.Ako niste finansijski sposobni da kupite istog momenta drugi takav uz daj bože da ste ostali zdravi i celi nemojte ga kupovati.Motor je skupa igračka i ako ga kupite na kredit znači da niste finansijki sposobni da ga izdržavate,a još manje koristite.Porodica ne sme da trpi zbog vašeg zadovoljstva,a kreditom sigurno trpi.Ima tu još po nešto ali osnovno je dobro izračunajte da li to vi možete i da li vam pripada.

 

U ovo ne računam one ljude koji imaju mnogo više para nego što su im potrebe i oni kreditima zarađuju.

 

Ja motor kupujem u vrednosti 3 mesečne zarade i to je cifra od koje mogu da se oprostim na putovanju ne daj bože.To sam naučio od onih iz bogatih zemalja oni to tako rade.Sad što su im zarade veće to je možda do nas samih.

 

Zamislite sebi situaciju da ste kupili motor na kredit imate 200 evra ratu nakupite para za neko putovanje i srećni i zadovoljni odete negde 2000 km od kuće.Banalni pad koji onesposobi motor i ne daj bože vas znači da ste ili ostali bez ljubimca ili imate trošak pola njegove vrednosti da stigne kući i osposobi se.

 

PS Ako vam motor služi do kafića onda kako hoćete

U pravu si Jevto, ali sta sa nama bez porodice? :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja