Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
13 hours ago, BorisJ said:

Ne zaboravite da tužite banke za obradu kreditnog zahteva! Ja imam za sada 3 pravnosnažne presude :D:jee:

Iz koje godine su ti krediti i za sta si tuzio? Malo mi neverovatno da je samo za naknadu, ali moguće, podeli ako nije tajna

I jesi li i naplatio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

To je u zavisnosti od banke moguće za kredite čak i iz 2005 godine.

 

Bilo je gomila nezakonitih odredbi na osnovu kojih je banka naplaćivala neke svoje troškove.

Uglavnom mogu da se svrstaju u nekih 6 grupa.

 

Troskovi obrade i administratiranja/praćenja su najčešći.

Praksa se ustalila, samo treba voditi računa o tome da li je banka menjala plan otplate bez aneksa, i da li je neko nekad potpisivao aneks.

To ovi banderaši pored toga što krše zakon (advokati ne smeju da se reklamiraju i da koriste posrednike koji uglavnom nestanu ukoliko izbije bilo kakav problem), ne rade jer hvataju narod na ulici i jure laku lovu.

 

 

 

Odgovor na ono šta ljude zanima je da je moguće naplatiti od banke sve sa kamatom, da budete zadovoljni i vi a i advokat.

Bilo da banka dobrovoljno plati ili prinudno u izvršnom postupku.

 

Ja imam pun ormar tih predmeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Da, tuži se za troškove obrade kredita i za NKOSK. Koji je iznos naknade to vam piše u ugovoru, uglavnom je u procentualnom iznosu od uzetog kredita mada postoji ugovori gde je i fiksna naknada. Stambeni krediti imaju baš ozbiljne naknade obrade kredita gde ide i preko hiljadu evra a ovi sitni gotovinski krediti bez neke namene su sa sitnim naknadama, tipa par hiljada dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Druže, zvučiš kao da si tek počeo time da se baviš.

Može i ofrlje, pa da se ide na kilo (tj na količinu), a možeš i da se pošteno potrudiš, pažljivo pročitaš svaki ugovor i za tog čoveka koga zastupaš izvučeš najviše.

 

Mada, teže je tako, gubi se mnogo energije a za sve u lancu je zarada ista. Klijent ostane zakinut

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ako si uzeo kredit od 500000 din pre 5 godina i obrada ti je bila 3%, možeš da nateraš banku da ti vrati pare od kojih ćeš platiti registraciju i pun rezervoar goriva.

Neko neće da se bakće sa tim.

Neko je veoma zainteresovan.

 

A advokat ima vajde jer će njemu banka platiti sve troškove po tarifi.

Društvance koje koristi paravan u vidu raznih udruženja, pa lepi oglase po banderama i kontejnerima i vabi narod da tuži to radi na kilo i ne zanimate ih kao klijent. Ako izbije neki problem, kao Jezda i Dafina će nestati.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 4 sati, Skyrunner je napisao:

Društvance koje koristi paravan u vidu raznih udruženja, pa lepi oglase po banderama i kontejnerima i vabi narod da tuži to radi na kilo i ne zanimate ih kao klijent. Ako izbije neki problem, kao Jezda i Dafina će nestati

Ovo je slika onoga kako sam ja to zamisljao u svojoj glavi da funkcionise.

Zbog toga sam i pitao ono gore.. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Polovni motor star 20 godina a cena 3500 €

Daš te pare za učešće i kupiš novo na kredu ,rata 50 €

Nikad ne bih kupio toliko staro za tolike pare

Sad će neko reći ali očuvan kao nov.

Prijatelju ,to su 2 ipak decenije .

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, JevtaNS je napisao:

Motor se ne kupuje na kredit!

Zašto da ne? Recimo u trenutnoj situaciji sa epidemijom banke skoro da ne izdaju kredite za vozila koji su povoljniji od potrošačkih. Ali recimo moja banka je odradila ''foru'' pa kad recimo uzimaš polovno vozilo ili novo do visine max potrošačkog kredita oni ti lepo daju kamatu kao kod kod kredita za auto a knjiže ga kao potrošački.

 

Opet kamata je kamata ali 6% naspram 10-11" nije zanemarljivo. To znači ljudima koji nemaju da iskeširaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, mrle je napisao:

Običan kredit keš 6,8% , evo baš sam bio pre neki dan.

Pa da...počeli su sa spuštanjem kako bi ućarili makar nešto. Zamisli onda koliko uzimaju kad im se isplati da spuštaju....samo kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Običan kredit keš 6,8% , evo baš sam bio pre neki dan.
Gde to? Ja sam na 750 000 vratio ako se ne varam 860 000 , u tom momentu je bio najpovoljniji. U pitanju je keš kredit na 33 meseca.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pa daj te razloge...danas ljudi kreditima odrađuju račune za mobilne telefone sa tarifama mnogo skuplje nego što je recimo kad se uzme kredit za motor. Kad uzmeš čekove kreditni biro te duži sa kreditom za te čekove...revolving kartice...

 

Ne vidim neki poseban razlog zašto ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

6,8 na 72 meseca, Poštanska štedionica. 

Za mene kao vip klijenta. 

Promenio član mrle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 52 minuta, ser je napisao:

Jel ste vi sigurni da je 5-6-7% Eks?

Jeste :)

 

Bas bi voleo da vidim @JevtaNSrazloge. 

Da imam kes za nov motor u trenutnoj situaciji bi ga opet uzeo na kredit, a kes na racun pa nek stoji kao stek

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Motor je opasna sprava bez koje se ostane u trenutku.Ako niste finansijski sposobni da kupite istog momenta drugi takav uz daj bože da ste ostali zdravi i celi nemojte ga kupovati.Motor je skupa igračka i ako ga kupite na kredit znači da niste finansijki sposobni da ga izdržavate,a još manje koristite.Porodica ne sme da trpi zbog vašeg zadovoljstva,a kreditom sigurno trpi.Ima tu još po nešto ali osnovno je dobro izračunajte da li to vi možete i da li vam pripada.

 

U ovo ne računam one ljude koji imaju mnogo više para nego što su im potrebe i oni kreditima zarađuju.

 

Ja motor kupujem u vrednosti 3 mesečne zarade i to je cifra od koje mogu da se oprostim na putovanju ne daj bože.To sam naučio od onih iz bogatih zemalja oni to tako rade.Sad što su im zarade veće to je možda do nas samih.

 

Zamislite sebi situaciju da ste kupili motor na kredit imate 200 evra ratu nakupite para za neko putovanje i srećni i zadovoljni odete negde 2000 km od kuće.Banalni pad koji onesposobi motor i ne daj bože vas znači da ste ili ostali bez ljubimca ili imate trošak pola njegove vrednosti da stigne kući i osposobi se.

 

PS Ako vam motor služi do kafića onda kako hoćete

Promenio član JevtaNS
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja imam slicnu teoriju za auto. Ljudi sakupe sav novac, ili, ne daj boze, pozajme, i recimo, banalnost, pukne stop svetlo ili crkne dizna, i onda kukaju na sav glas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Mislim da ti je losa teorija, i auto je opasan i isto to moze ti se desi i sa kolima i sa biciklom i ako ides na odmor  autobusom, avionom.... isto mozes da imas problema, tako da to dal je opasno ne pije vodu. Nikako ne razumem ljude koji kupuju/voze motor a stalno razmisljaju da ce se nesto desi, pa onda batalite motore. 

 

Logicno mi je da ako dam 200evra za ratu ostace mi pare i za putovanje i za odmor, a ako pljunem sve pare na motor onda mogu da se vozim samo do posla :). Konkretno moj primer, troje dece, iznajmljujem stan i da porodica koja je naravno na prvom mestu ne bi osetila moju zelju/ludost pod stare dane za motorom lakse ide na kretit/rate. Pre nego je dosla porodica bilo me briga za sve trosilo se na veliko :)

 

Naravno svako ima neko svoje glediste i svoju matematiku, ali poenta je sobzirom da su trenutno stvarno povoljni krediti vise se isplati uzeti na kredit neko kesirati, a ako ti taj kredit smeta uvek mozes da ga isplatis pre vremena i nisi mnogo na gubitku. Bas sam preneki dan racunao, 4k evra motor, na 3 godine ispadne rata 70-80evra, kad se sve isplati na gubitku sam 250 evra na kamatu. Kamata smesna, ratu ne osetis i voziiiiii :)

 

Samo moje misljenje i moj stav :) :cirka1:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja