Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, Ausländer said:

While true bike enthusiasts recognize the deep Italian roots associated with the Benelli brand, the company is no longer authentically Italian. The company is a part of the Qianjian motor group in southeast China. 

 

Dizajn Italia, made in China.

Ja posle ovoga ni drvenu olovku iz Kine. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ako je motor star tri godine , onda je jeftiniji od novog otprilike 10%

Za ovu razliku je mislim suludo kupiti polovan.

Ovako je bar na oglasima.

Kalkulacija za stroma na kredit jasno pokazuje šta je bolje —kupiti motor za vrednost učešća i voziti se uz stalnu brigu šta će sledeće da crkne ,ili lepo kupiti novo uz prihvatljivu ratu, sedneš na novu mašinu,sve ispravno,utegnuto i majstorima samo mašeš u prolazu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 3/24/2020 at 10:18 PM, Savan said:


Kad uzimas nov motor na kredit jel si u mogucnosti pregovora oko cene ili je ipak za direktan cash iz džepa povoljnije?
 

Sto se tice konkretno EuroSumara i Suzukija Vstrom nema mogucnosti pregovaranja oko cene kao u nekim evropskim zemljama ali opet i ta cena za nov od 7400e za osnovni i 7900e za XT modela je najniza u okruzenju (u Madjarskoj i Hrvatskoj su ti isti modeli malo skuplji). Moze eventualno da se izvuce jos neki komad opreme u toj ceni kao npr crash bar ili centralna nogara.

 

Inace sto se tice kupovine novog motora na kredit sad je tu situacija dosta bolja u odnosu na ranije godine. Krediti za motore sad spadaju u auto kredite i kamatna stopa je 4-6% sto je prihvatljivo. Plattner (Yamaha) radi sa Credit Agricole a Eurosumar (Suzuki) sa Intesom. Krediti su od 18 do 84 meseca uz ucesce od 20 ili 30 %.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Dan, dva pre proglasenja pandemije sam bio u Eurosumaru da se raspitam oko Stroma 650 XT.Tamo vec imaju razradjenu semu i odmah te upute na osobu iz Intese koja ti uradi procenu i kaze ti odmah koje su ti sanse za dobijanje kredita i to sve besplatno.

Eurosumar trazi da im se pre izdavanja predracuna uplati 100000din avans kako bi oni poruculi motor i tek tada ti izdaju predracun sa kojim ti podnosis zahtev za kredit.Inace Strom 650XT je 7890e i cena je fiksna jer je navodno najniza u regionu.

 

Onda sam poslao upit Atili iz Vektor-a, Horgos.

Dobijam odgovor da imaju crni Strom 650XT na stanju, a da zuti stize za dve nedelje i da je cena XT modela 7550e.

Sutradan sam razgovarao sa Atilom koji mi je potvrdio cenu od 7550e za XT model iz 2020.god i rekao da se trude da uvek imaju Stroma 650 na stanju i da ce mi izdati predracun za podnosenje zahteva za kredit bez uplate avansa.

 

Kod mene je jos samo dilema da li uzeti Vstrom iz Horgosa ili Kawasaki Versys ali to je za drugu temu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
2 hours ago, Novak Lazovic said:

Onda sam poslao upit Atili iz Vektor-a, Horgos.

Dobijam odgovor da imaju crni Strom 650XT na stanju, a da zuti stize za dve nedelje i da je cena XT modela 7550e.

Sutradan sam razgovarao sa Atilom koji mi je potvrdio cenu od 7550e za XT model iz 2020.god i rekao da se trude da uvek imaju Stroma 650 na stanju i da ce mi izdati predracun za podnosenje zahteva za kredit bez uplate avansa.

Kad sam pricao sa Atilom u decembru rece mi da ne rade kreditiranje sa bankama vec samo cash.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

On sa kreditom nema nista, on izda predracun sa kojim ja kao kupac idem u banku i podnosim zahtev za kredit od banke.

Banka, ako mi odobri kredit, uplacuje iznos Atili koji ja kroz rate vracam banci.

Znaci, Atila dobija trazeni iznos i svi zadovoljni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
54 minutes ago, Novak Lazovic said:

On sa kreditom nema nista, on izda predracun sa kojim ja kao kupac idem u banku i podnosim zahtev za kredit od banke.

Banka, ako mi odobri kredit, uplacuje iznos Atili koji ja kroz rate vracam banci.

Znaci, Atila dobija trazeni iznos i svi zadovoljni.

O kojoj vrsti kredita se tacno radi?

Meni je receno da za auto kredit banka mora imati potpisan ugovor o saradnji sa autokucom kao sto Plattner radi sa CA bankom a Eurosumar sa Intesom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Radi se o auto kreditu iako je u pitanju kupovina motocikla.

Iskreno, ne znam da li banka mora da ima potpisan ugovor sa auto kucom.

Sa sluzbenicom iz Intese sam vec razgovarao u vezi mogucnosti za dobijanje kredita, pri tome me niko nije pitao

od koga kupujem motocikl.

Inace, moja prijateljica je kupila polovan auto na auto kredit.Prodavac, fizicko lice, sigurno nije imao nikakav ugovor potpisan sa bankom niti je isti potpisivao.

Jedini problem koji i sada postoji je taj da u ponekim filijalama sluzbenici ne znaju da mogu da vam daju auto kredit za kupovinu 

motocikla. Razlog je taj jer izraz moto-kredit ne postoji.U ovo sam se licno uverio, u jednoj filijali su me odbili pod parolom da ne moze uopste da se kupi motocikl na auto-kredit, dok u drugoj u koji me je uputio prodavac dobijanje auto-kredita za motocikl nije nikakav problem, samo je bitno da budem kreditno sposoban i da imam predracun od prodavca motocikla.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
52 minutes ago, Novak Lazovic said:

Inace, moja prijateljica je kupila polovan auto na auto kredit.Prodavac, fizicko lice, sigurno nije imao nikakav ugovor potpisan sa bankom niti je isti potpisivao.

Za ovo znam, cak sam se i raspitivao jesenas oko nekog motora samo bitna caka je da mora da postoji neko poverenje izmedju kupca i prodavca da bi se ovakva transakcija zavrsila (kupovina polovnog vozila na autokredit).  Ja potpisujem kupoprodajni ugovor sa prodavcem i sa tim ugovorom idem u banku da mi odobre kredit. Procedura za odobravanje i prebacivanje para prodavcu traje par dana. Kljucevi i motor za to vreme ostaju kod prodavca. Problem je sto u tom vremenskom intervalu ja nemam kontrolu ni nad novcem ni nad vozilom znaci prodavac odmah po uplati mog kredita na njegov racun moze dici svu lovu i sa motorom koji je predmet kupovine da nestane a ja posle da ga ganjam po sudovima. Zato se ovaj vid kreditiranja obicno radi kada poznajes prodavca (zivi u tvom mestu ili se znate od ranije) ili kad je u pitanju pravno lice (placevi i sl.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sto se tice kupovine novog vozila na autokredit od pravnog lica tu je prica dosta sigurnija.

Malo pre mi se javio Atila i potvrdio Novakovu pricu e sad novina je da od ove godine i oni rade sa Intesa bankom i autokreditima. 

Rece mi novi Vstrom 650 XT 2020 kosta 7550 eura. Dogovorili smo za sutra razgovor da vidim za detalje.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Zaboravio sam sta mi je rekao za garanciju ali se secam da je i tu bio bolji u odnosu na Eurosumar.

Mislim da mi je rekao da je 3 godine garancija, mogu da nazovem ovih dana pa da pitam ponovo.

Ali u sustini, radije bih uzeo motor od njega nego od Eurosumara.

Prvo zbog samog odnosa prema meni kao potencijalnom kupcu, a naravno i zbog same razlike u ceni od 340e.

U Eurosumaru nece ni da cuju ni za sajamski ni za bilo kakav popust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Suzuki daje 3 godine fabričke garancije.

Ne znam jel može neko da te uslovi da moraš da održavaš kod odrwdjenog dilera ili mozes da biras? Po meni ne bi smelo biti da te neko ograničava na nekoga jer fabricka garancija ne placa diler oz džepa već se deklariše ‘fabrici’.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Nema logike da te ograniči na jedan servis, naročito što si kupio pokretnu imovinu. Čak bi ta garancija trebala (morala?) da važi i van granica. Tebi garanciju daje proizvođač, ne diler.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uzeh garantni list da procitam, 36 meseci garancije od Suzukija, bez ogranicenja na km. Uslovi za garanciju:

 

- kupovina i isporuka kod oficijelnog suzuki dilera

- nulti servis pre isporuke

- naknadni servisi se preporucuju da se izvode kod oficijelnog suzuki dilera a po mogucstvu kod dilera gde je motor kupljen

- popravke se vrske iskljucivo suzuki delovima ili odobrenim od suzukija, sem za accu, gume i tecnosti

- ukoliko se potrazuje garancija, u prvoj instanci potraziti kod dilera koji je isporucio motor, a ukoliko to iz objektivnih razloga nije moguce, moze i kod drugog oficijelnog dilera.

 

To je to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Bilo pre godinu dve na SAT doduše za automobile ali verujem da je i za motocikle da ne mogu da te uslovljavaju ni servis da radiš u njihovom ovlašćenom servisu već da to može bilo koji.Po zakonu imaš pravo da biraš.Naravno da neće biti srećni zbog toga ali kao kupac i vlasnik vozila imaš ta prava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

To malo nema smisla. Zamisli da ti proizvedeš neki auto za koji treba da garantuješ ispravnost u određenom periodu, a onda ga kupac odveze na servis kod majstor Mike iz Žagubice koji nit ima odgovarajući alat, niti ima dovoljno stručnosti i znanja o sklopovima koje si ti recimo inovirao i ugradio u to vozilo. Majstor Mika je snalažljiv, i kroz improvozaciju uspeva da "popravi" sve što treba, ali da li bi ti mogao da garantuješ za tako nešto? Još bitnije pitanje - da li misliš da bi ti kao proizvođač automobila mogao da opstaneš u takvim uslovima?

 

Elem, uslovi garancije obično su definisani u samoj garantnjoj knjizi, odnosno garantnom listu. Ne znam kako bi Zakon mogao da ih definiše. Zakon može da da neke smernice koje moraju da se prate (kao npr. ono da je za bilo koju tehničku robu minimalni garantni rok 2 godine), ali ne verujem da može da definiše uslove. E sad, nije isključeno i da ja nisam upravu, pa ako već iznosiš ovakvu tvrdnju ne bi bilo loše potkrepiti je činjenicama. Ta SAT emisija se sigurno može pronaći online, pa se na osnovu informacija odatle može potražiti koji je to zakon, koji član itd. Ovako ta izjava pomalo visi u vazduhu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja