Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pre 7, 8 meseci sam kupio novu Hondu CRF250LA. Uzeo od Stojanova sa beskamatnim kreditom u Credit agricole banci. Cena je 4990e i na kraju otplate će me koštati 4990e. Rata mi je oko 5000din.

Kalkulacija je - od cene odbiješ učešće i podeliš na broj rata. Toliko ćeš plaćati mesečno. 

Ima jedan fazon, sa beskamatnim kreditom cena je 200e veća. Dok smo dogovarali kupovinu ovo niko nije pominjao, nego se pojavilo prilikom realizacije. Predračun sam dobio na 4990e, a račun na 5199e. Hteo sam da ih otkačim, ali su spustili i tih 200.

Troškovi obrade kredita su nešto sitno.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

3938c805ba304099391816fca912b7c7.jpg

Razumem, samo sam hteo da naglasim kako nije bez razloga gubitak načinjen izmedju kupovne i prodajne cene. A to sto je taj gubitak naglašen najviše izmedju cene novog motora i prodajne prilikom prve prodaje je zato sto kao prvi vlasnik si sam birao i motor i boju i opcije i dogovarao popust i uslove. Prvi si seo na njega, prvi prdnuo u sedište sto bj rekao jedan.. i naravno uživao si maksimalnu garanciju. Svaki drugi kupac nema te privilegije od kojoj je smanjeni ili potpuno izgubljeni garanti rok najbitniji argument po meni. Posle toga je u odnosu na predjene km i uslove pod kojim je to prešao smanjena upotrebljivost vozila. Kod nas ne to malo tipični jer kod velikog broja taj upotrebni rok ne postoji i vozi se dokle god može da se popravi da ne kažem zakrpi pa onda sa te tacke gledano i ta razlika u ceni deluje povelika.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Interesantni odgovori, ne zelim nikog da uvredim ali tacno se vidi iz komentara ko kupuje kakav motorcikl i za koje potrebe.

Beskamatni kredit se samo zove inace prodavac je u obavezi da plati kamatu koja je oko 8-9% na celokupan iznos na period otplate od oko 36 meseci, a ti si u obavezi da platis samo rate koje podelis na broj meseci.

U dogovoru sa prodavcem sve se mozes dogovoriti ako nisi zadrt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 35 minuta, sale z900 je napisao:

Beskamatni kredit se samo zove inace prodavac je u obavezi da plati kamatu koja je oko 8-9% na celokupan iznos

U mom slučaju je bilo 4%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Sustina kredita i jeste da kupis nesto za novac koji nemas. Tu ulece banka i, posto ti cini uslugu, trazi zauzvrat da je malo "castis" i oni to zovu kamata (mnogo bolje je na engleskom: interest). I ne znam cemu tolika fama oko kredita, niko od nas nije malouman da ne zna koliko se moze protegnuti. Bacis sve na papir i ako procenis da narednih 3-4-5-6 godina mozes odvajati 60-70-80-90€ svaki mesec, sto da ne uzmes kredit? Na kraju krajeva, vec sam negde pisao, kad prodajes motor mnogo lakse ces ga prodati kao prvi vlasnik, sa dva kljuca, racunom, servisnom sa pecatom ovlascenog servisa i takvim sitnicama. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kredit, zaduživanje... Samo u obliku investicije. Investicija je nekretnina ili zemljište, zlato, mašine i oprema za posao, itd.

 

Kredit za motocikl je bačena para:

 

Ako već nemaš novac, zadužiš se, odakle ćeš imati za dug?

Koliko kilometara planiraš da prelaziš motociklom po se sezoni? Sve ispod 10.000 je malo.

 

Drugo, koliko god da je rata "okej":

 

Nov motocikl mora na redovne servise. Mora da se plati zamena ulja, filtera, itd. Nov motocikl će potrošiti gume za 10.000km, mora da se registruje. Realno, čak ni po Srbiji nećeš da kreneš u vožnju bez 50 eur.

 

Samo papir i hladna glava:

 

12 x 80 eur. rate.

1 x 200 eur. rega

1 x 80 eur. zamenja ulja i filtera

8 x 50 eur. jedna vožnja po SRB mesečno. (ako je ovako onda ti nov motor ni ne treba)

 

Eto ti 1640 evra godišnje. Ne računam benzin, moraš uvek od opreme nešto da menjaš, kupuješ, potrošićeš set guma, pločice... Trebaće ti i nosač kofera, kofer, navi... Oćeš na more motorom? Da, da ti ga utovare u bus do Herceg Novog.

 

Ovo sam na brzinu nabacao da imate ideju kako da računate. Imaš ili nemaš keš. To je to.

 

Opet kažem, najbitnije je da ste čisti u glavi. Motor je samo mašina, sredstvo. Bitno je druženje, kretanje, putovanje, lepi momenti. 

 

Ne dajte se marketingu proizvođača i opreme. Danas ispada ako nemaš ADV od 1000 plus kubika nisi spreman za putovanje. ADVENTURE CHALLENGE. Tri alu kofera, 1200cc, 130ks, Garmin Zumo, da pređe Alpski prevoj. Ajde :D 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Za 1600-1700e vec ima pristaojan motorcic a gde je jos 6 godina isto tako.

Svakako mislim da treba da se protegne koliko god da moze ili da juri polovnjaka na kredit.

Lepih motora ima u onom Tehnodromu, ako se tako zove, nadam se da su i mehanicki dobri kako izgledaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
8 minutes ago, Alekre said:

Opet kažem, najbitnije je da ste čisti u glavi. Motor je samo mašina, sredstvo. Bitno je druženje, kretanje, putovanje, lepi momenti. 

 

Ne dajte se marketingu proizvođača i opreme. Danas ispada ako nemaš ADV od 1000 plus kubika nisi spreman za putovanje. ADVENTURE CHALLENGE. Tri alu kofera, 1200cc, 130ks, Garmin Zumo, da pređe Alpski prevoj. Ajde :D 

A može to sve i sa 1500e na 2 točka.

Ali podržavam kredit za nov motor. Ko može, samo udri. Pa nek pričaju drugi da se ne isplati...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne treba neko da me pogresno shvati, podrzavam i ja ali treba na pemeti imati da ti ostane dovoljno love da se vozis jer iz tog razloga se kupuje motor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Kredit jeste ok sa normalnim uslovima, takozvani beskamatni kredit moze da se podnese samo kod prodavaca koji imaju ugovor sa bankom odnosno da budu pravno lice, a ni to ti nista ne vredi jer svi polovni automobili/motori se uvoze na male iznose da bih se ustedelo, tako da bilo kakav i beskamatni kredit za polovan motorcikl je jako tesko izvesti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ok, koliko mozes da investiras sa 7890€? Koliko je to nekretnine, zemljista, zlata, masine za posao? 

Polovan motor ne mora da se registruje? Ne mora da mu se radi servis? Polovan motor nece potrositi gume? 

Samo papir i hladna glava:

Od spiska za kredit odbij sve sto bi morao da radis i na bilo kojem motoru: registracija, servis, gume i onda pogledaj koliko te izadje kredit. Sa tom razlikom da imas nov motor i ne razmisljas o milion stvari kao kod polovnog. 

 

Ako nemas redovnu platu, banka ti nece dati kredit, tako da o tome ne moras da razmisljas. 

 

Ako je kupovina motora na kredit bacanje para, da li to znaci da kupovina motora za kes nije bacanje para? Da motor kupljen za kes vise vredi ili sporije gubi vrednost, ne razumem... 

 

I zasto smatras da ti treba da nam objasnis kako da racunamo, odnosno da je samo tvoj pogled ispravan? 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gde sam napisao da je samo moj pogled ispravan?

 

Ne znam gde ćeš da investiraš 8000 eur.

 

Kažem da se ne upadne u zamku da se kupi nov motor pa da bude više u garaži nego na drumu. Doduše pitanje je i za šta kome treba motor. Nije svakome za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Nećete se složiti nikad. Jer postoje ljudi koji sve vole na rate (skloni su kupovini rezervnih delova za avione, samo da je dobra cena i na što više rata), i ljudi koji žele sve odmah da isplate (rate doživljavaju kao dužničko ropstvo). 

 

U pitanju je igra reči, odnosno kako tebi psihološki lakše ispadne. U bilo kojoj opciji, ti si kao žrtva potrošačkog društva na gubitku. I moraš platiti danak svojoj opsesiji (da nisi bajker bio bi pecaroš, imaš dobre štapove za pecanje po 1500 - 2000 eur, na akciji sad). 

 

Nekoliko puta sam kupovao nov auto. To je nasušna potreba, motor mi ne pada na pamet da kupujem nov, jer je hobi, zajebancija, i malo prelazim. Svaki put sam plaćao u kešu, i nisu mi se svidele opcije kredita. Prodavac mi nudi auto po fiksnoj ceni, nema govora o spuštanju cene: po toj ceni on mi završava "beskamatni" kredit. Iza paravana se pojavljuje uštogljeni cvikeraš veštačkog osmeha, koji misli da je som došao na bućku. Počinje da mi priča basnu o beskamatnom kreditu, koristeći stručne termine. Nakon 5 minuta ga odjebem, i počinjem da se cenkam sa prodavcem za keš kupovinu. 

 

Verovali ili ne, cene su mi u tim situacijama spuštali od 1500 do čak 4500 eur! ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Motor se kupuje srcem (bar je kod mene tako a mislim i kod većine) da li se isplati,,,,nikako ni u ludilu,ni po kom osnovu, to su odmah bačene pare sa velikom tendecijom stvaranje novih bespotrebnih životnih troškova,,,,,,,, ali svako zadovoljstvo košta i postoji izreka "sve što ti prija od toga se posle najebe"

I priče, predješ ovoliko onoliko ,na prednjem točku više nego na zadnjem,,,,džabee sve je to samo trošak i nema drugu definiciju,,,,

Samo treba da znaš koliki trošak možeš da izdržiš da ne bi ugrozio normalan tok života.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Mozda gresim ali me ispravite ako je tako!

Ne razumem kakva je razlika u kesu ili kreditu za prodavca?

Kes kada mu das kao privatno lice, ako kupis preko kredita banka mu da ceo iznos pa ti posle oplacujes banci? 

Kazem ispravite me ako gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400
Mene interesuje osiguranje motora u Srbiji npr. Da li ovde postoji kompanija koja se bavi gps pracenjem vozila kao sto to postoji u Americi od bogtepitakada?

Ima vec godinama, radi bez problema, pokriva ceo svet, gde god ideš mozes da pratis motor, das nekom da prati itd.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Naravno, da je za kes moze sve da se ispazari jeftinije, ili bar nesto od dodatne opreme, servisa da se dobije.. :)

Licnog iskustva nemam, ali imam prijatelja koji je kupio polovan motor na rate i leto mu prolazi u otplati rata, a motor se upali po nekada 50-100km i svrckanje po gradu, jedini uzrok za to mu je nedostatak novcanih sredstava.. a imao je pristojan motor i mogao je i bez novog motora u garazi.

 

Tema mi je privukla paznju, zato sto sam i ja gledao u EuroSumaru, tu varijantu na rate, rata je relativno mala, ne bi mi predstavljala neko opterecenje za kucni budzet, iskreno cekam da se smiri malo ova prica oko virusa, pa ko zna, sajma nije bilo, na lageru je ostalo dosta motora, cekamo da vidimo i taj deo price. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
1 minute ago, milosn said:

Ima vec godinama, radi bez problema, pokriva ceo svet, gde god ideš mozes da pratis motor, das nekom da prati itd.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

Koja je firma u pitanju, da li postoji opcija iskljucenja vozila u pokretu npr?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400
Koja je firma u pitanju, da li postoji opcija iskljucenja vozila u pokretu npr?
Ako se smatra reklamom brišete.

SKYCAR.RS

Sky Car je ovlašćeni uvoznik Alpine muzike za Srbiju. Takođe radimo ugradnju MetaSystem alarma i SKY PIN i Abloy brave, poznatije kao Igla.


Piše za automobile, ali stavljaju na motore, radi super, pokrivenost odlična.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja